Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

Zásahy III. čtvrtletí 2022

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

69. Technická pomoc – Příbor 28.9.2022 13.14

Ve středu odpoledne byla jednotka vyslána k akutnímu otevření bytu na ulici Fučíkovu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se v bytě nachází osoba vyžadující lékařské ošetření. Hasiči zhodnotili možnosti vstupu do bytu, nakonec bylo zvoleno jako nejefektivnější a nejrychlejší násilné vniknutí přes vstupní dveře. Po zpřístupnění bytu za asistence PČR hasiči poskytli předlékařskou pomoc a po příjezdu ZZS pomohli s transportem pacientky do vozidla ZZS. Následně se jednotky vrátily zpět na základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR, ZZS

68. Technická pomoc – Příbor 24.9.2022 11.51

V sobotu dopoledne byla jednotka vyslána ke spolupráci s IZS. Záchranná služba nás požádala o pomoc s transportem pacienta do vozidla. Hasiči pomohli s naložením s snesením pacientky do vozidla ZZS a následně se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
IZS:
ZZS

 

67. Technická pomoc – Příbor 11.9.2022 16.58

V neděli odpoledne byla jednotka vyslána ještě jednou a to na ulici Na Nivách ke spadlému stromu. po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k pádu jasanu o průměru ca 25cm přes komunikaci. Hasiči provedli rozřezání a odklizení stromu z cesty a následně se hasiči vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

66. Technická pomoc – Příbor 11.9.2022 12.58

V neděli, téměř hodinu po poledni, byla jednotka vyslána k pomoci na žádost ZZS s pomocí se snesením pacienta do vozidla ZZS. Hasiči pomohli s transportem pacienta z třetího patra do sanitního vozidla a následně se vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
IZS:
ZZS

65. Požár – Kopřivnice 6.9.2022 22.33

V úterý večer byla jednotka vyslána do areálu Tatry k nahlášenému požáru. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru elektrického kabelového vedení velínu kalicí pece. Hasiči započali ihned s hasebními pracemi. Škoda byla vyčíslena zhruba na 5 milionů korun. Naše jednotka pomáhala na místě s odvětráváním prostor pomocí přetlakové ventilace. Po ukončení zásahu se hasiči vrátili zpět na základnu.

Více info: www.pozary.cz

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: HZSp Tatra Trucks, HZS Kopřivnice, JSDH Kopřivnice, HZS Nový Jičín,  JSDH Příbor
IZS: PČR

64. Únik nebezpečných látek – Příbor 6.9.2022 8.22

V úterý ráno byla jednotka vyslána k úniku látky na komunikaci na ulici Boženy Němcové. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že došlo k úniku oleje na pozemní komunikaci. Na místě již byla jednotka HZS Kopřivnice, která projížděla nedaleko události. Hasiči provedli zasypání úniku pomocí sorbentu a uklizení komunikace. Naše jednotka se následně vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS3o T815 Terrno
Jednotky: HZS Kopřivnice, JSDH Příbor
IZS: PČR

 63. Dopravní nehoda – Sedlnice 1.9.2022 7.13

Ve čtvrtek ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do Sedlnic, nedaleko ČEPRA. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu osobního a nákladního automobilu. Nehoda si vyžádala jednu zraněnou osobu, kterou si převzala do péče ZZS. Hasiči provedli zabezpečení místa události a protipožární opatření, odpojení AKU baterií. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin na komunikaci, který hasiči ošetřili pomocí sorbentu. Na místě události následně zůstala jednotka HZSp Letiště Ostrava a HZS Nový Jičín, naše jednotka se vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: HZSp Letiště Ostrava, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR, ZZS

62. Technická pomoc – Kopřivnice 28.8.2022 22.44

Krátce před jedenáctou hodinou večer, po ukončení zásahu na ulici Horní byla jednotka přeposlána na ulici Máchovu, kde došlo k zatopení sklepa výškové budovy. Hasiči zde prováděli odčerpání vody a následné vysátí pomocí průmyslového vysavače. Po ukončení zásahu se jednotka půl hodiny po půlnoci vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego, DA15 MB Sprinter
Jednotky:  HZS Kopřivnice, JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

61. Technická pomoc – Štramberk 28.8.2022 21.58

K další události byla jednotky odeslána do Štramberku, kde byl zatopen sklep RD. Po příjezdu jednotky však voda samovolně odtekla a jednotka se mohla vrátit zpět na základnu.

Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Příbor

60. Technická pomoc – Příbor 28.8.2022 21.12

Krátce po vyslání jednotky k události v Kopřivnici byla jednotka vyslána další část naší jednotky s cisternou CAS30 k dalšímu čerpání a to do Příbora na ulici Štramberské, kde došlo k zatopení zahrady rodinného domu. Jednotka provedla odčerpání pomocí plovoucího čerpadla. Následně byla odeslána k další události.

Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky:  HZS Kopřivnice, JSDH Příbor

 

59. Technická pomoc – Kopřivnice 28.8.2022 21.06

V neděli večer byla jednotka vyslána do Kopřivnice, kde došlo vlivem intenzivních dešťových srážek k zatopení sklepů a garáží na ulici Horní v Kopřivnici. Jednotka provedla na místě odčerpání vody z garáží  a sklepů dvou domů pomocích plovoucích a ponorných čerpadel, dále pak odčerpání vody před z vytvořené laguny. Po ukončení zásahu jednotka přejela k další události. 

Naše technika: CAS24 Atego, DA15 MB Sprinter
Jednotky:  JSDH Příbor

58. Technická pomoc – Mošnov 23.8.2022 7.30

V úterý ráno byla jednotka povolána do Mošnova s vysokokapacitní cisternou CAS30 na pomoc s odstraněním nánosu bahna, které vlivem dešťů bylo naplaveno na místní komunikaci. Jednotky provedly odstranění bláta z komunikace mechanicky a následně vyčistila cestu pomocí vodního proudu. Následně se hasiči vrátili zpět na základny.

Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky:  HZSp Letiště Ostrava, HZS Kopřivnice, JSDH Příbor
IZS: PČR

57. Technická pomoc – Příbor 22.8.2022 11.13

V pondělí dopoledne byla jednotka vyslána k zastavení úniku vody na ulici Lomená. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o únik vody v jednom z bytů. Hasiči provedli za asistence PČR otevření bytu bez poškození. Při průzkumu bytu byla nalezena osoba vyžadující lékařské ošetření. Hasiči provedli zastavení vody a poskytli předlékařské ošetření. Vzhledem k většímu úniku vody, byl na msít povolán dopravní automobil DA15 MB Sprinter s vysavačem vody. Hasiči pomohli s transportem pacienta do vozidla ZZS a následně vysáli vodu pomocí vysavače. Poté se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego, DA15 MB Sprinter
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR, ZZS

 

56. Technická pomoc – Příbor 12.8.2022 15.17

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána na žádost ZZS k pomoci se snesením pacientky. Hasiči pomohli s transportem pacientky z 3. patra do vozidla ZZS a následně se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
IZS:
ZZS

55. Požár – Rychaltice 11.8.2022 11.10

Ve čtvrtek dopoledne byla jednotka vyslána k požáru polního porostu do Rychaltic. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že došlo ke nenahlášenému pálení na poli. Hasiči provedli uhašení požáru pomocí vodního proudu C a vysokotlakého vodního proudu. Naše jednotka byla na místě s vysokoobjemovou cisternou CAS30 T815, která naštěstí nebyla potřeba. Po uhašení se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky:  HZS MSK Frýdek Místek, JSDH Fryčovice, JSDH Rychaltice, JSDH Příbor, JSDH Kozlovice
IZS: PČR

54. Dopravní nehoda – D48 4.8.2022 19.30

Ve čtvrtek k večeru byla jednotka vyslána na dálnici D48 k dopravní nehodě. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě osobního vozidla Škoda do středových svodidel. Při nárazu došlo k utrhnutí předního levého kola. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění, došlo pouze k úniku brzdové kapaliny na komunikaci. Jednotka provedla zabezpečení místa události, provedla protipožární zabezpečení a odpojení AKU baterií. Po dohodě s velitelem zásahu se naše jednotka vrátila zpět na základnu a na místě nehody zůstala jednotka HZS Kopřivnice.

Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR

53. Dopravní nehoda – Sedlnice 1.8.2022 15.33

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do Sedlnic. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě osobního vozidla do příkopu a vozidlo zůstalo převrácené na boční straně. Nehoda si vyžádala jedno zranění. V době příjezdu HZSp Letiště Ostrava se řidička nacházela ve vozidle v bezvědomí. Hasiči řidičku vyprostili bez poškození vozidla. Následně jsme pomohli s transportem do vozidla ZZS. Hasiči dále řídili provoz na pozemní komunikaci. Jelikož nedošlo k úniku provozních kapalin a vozidlo se nacházelo mimo komunikaci, naše jednotka se vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: HZSp Letiště Ostrava, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR
, ZZS

52. Technická pomoc – Příbor 31.7.2022 18.39

V neděli večer byla jednotka vyslána na žádost ZZS k pomoci se snesením pacienta. Jednotka přijela na místo události, nakonec však naše pomoc nebyla potřeba, takže se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
IZS:
ZZS

51. Technická pomoc – Příbor 28.7.2022 14.37

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána k pomoci při otevření uzavřených prostor s podezřením na osobu vyžadující lékařskou pomoc. Jednotka po příjezdu provedla průzkum, kde byl vyhodnocen jako nejvhodnější vstup přes otevřený balkón. Hasiči tedy využili sousedního balkónu a pomocí nastavovacího žebříku přelezli na balkón bytu. Následně zjistili, že se v bytě skutečně nachází osoba vyžadující lékařskou pomoc, zpřístupnili tedy byt a poskytli předlékařskou pomoc. Po předání ZZS a prvotním ošetření pomohli hasiči s transportem osoby do vozidla ZZS a následně se vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: HZS Kopřivnice, JSDH Příbor
IZS: PČR
, ZZS

50. Požár – Libhošť 25.7.2022 22.15

V neděli večer byla jednotka vyslána k požáru do obce Libhošť. Po příjezdu jednotek bylo zjištěno, že došlo k požáru odpadu v kotelně RD. Hasiči ihned započali hasební práce pomocí vysokotlakého vodního proudu. Požár byl lokalizován během pěti minut a úplné dohašení zabralo dalších 7 minut. Rychlým zásahem tak nedošlo k žádným škodám. Zakouřený prostor byl odvětrán pomocí přetlakové ventilace. Naše jednotka byla na místě události v záloze a po kontrole požářiště pomocí termokamery, byla odeslána zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Libhošť, HZS Nový Jičín, JSDH Příbor, JSDH Sedlnice
IZS: PČR

49. Dopravní nehoda – Nová Horka 22.7.2022 14.58

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána do Nové Horky, kde došlo k dopravní nehodě. Po příjezdu jednotek na místo události bylo zjištěno, že došlo ke střtu dvou osobních vozidel, dodávky a motocyklu. Při nehodě došlo ke zranění 3 osob. Hasiči provedli zabezpečení místa nehody, zraněné si převzala do péče ZZS a také LZS. Hasiči pomohli s transportem zraněných do sanitních vozidel a vrtulníku. Následně provedli ošetření komunikace, kontaminované od provozních kapalin, pomocí sorbentu a protipožární zabezpečení vozidel včetně odpojení AKU baterií. Po předání události PČR se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: HZSp Letiště Ostrava, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR
, ZZS

48. Technická pomoc – Libotín 21.7.2022 10.28

Ve čtvrtek dopoledne byla jednotka vyslána do obce Libhošť, kde došlo k akutnímu nedostatku vody a úhynu ryb v retenční nádrži nedaleko koupaliště. Hasiči provedli doplnění vody z vysokokapacitních cisteren a následně se vrátili zpět na základny.

Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Štramberk, JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

47. Požár – Příbor 20.7.2022 1.04

Hodinu po půlnoci byla jednotka vyslána k požáru elektrického zařízení na ulici čs. Armády. Po příjezdu na místo byl proveden průzkum, kterým bylo zjištěno, že došlo k zahoření v prostoru transformátorové stanice. Při našem příjezdu nebyly další známky šíření požáru. Jelikož se jednalo o zařízení pod vysokým napětím, hasiči museli vyčkat příjezdu pracovníka elektrárenských závodů, který zařízení odpojil od proudu a provedl kontrolu uvnitř stanice. Hasiči pak provedli kontrolu teploty pomocí termokamery a následně se vrátili zpět na základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: HZS Kopřivnice, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

45. Dopravní nehoda – Příbor 12.7.2022 21.36

V úterý večer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na křižovatku silnice I/58 a ulice Štramberská. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě dvou osobních vozidel. Při nehodě došlo ke zranění dvou osob, kterým poskytla předlékařskou pomoc jednotka HZS Kopřivnice a následně byli předáni do péče ZZS. Naše jednotka provedla zabezpečení místa události a protipožární zabezpečení a odpojení aku baterií. Následně byla naše jednotka odeslána zpět na základnu a na místě zůstala jednotka HZS.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: HZS Kopřivnice, JSDH Příbor
IZS: PČR
, ZZS

44. Technická pomoc – Příbor 8.7.2022 12.06

Během hodiny vyjížděla jednotka další události. Jednalo se opět o otevření uzavřených prostor na ulic čs. Armády. Hasiči provedli zpřístupnění bytu, kde se nacházela zraněná osoba. Zraněné hasiči poskytli předlékařské ošetření a následně pomohli s transportem do vozidla ZZS. Pak se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR
, ZZS

43. Technická pomoc – Příbor 8.7.2022 11.12

V pátek dopoledne byla jendotka vyslána na pomoc při otevření místnosti ve které došlo k uzamknutí nezletilé osoby. HAsiči provedli otevření dveří a následně se vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR