Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

Zásahy I. Čtvrtletí 2024

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

17. Technická pomoc – Hájov 31.3.2024 16.44h

V neděli odpoledne byla jednotka vyslána k obci Hájov, kde došlo k pádu větví na silnici. Naše jednotka přijela na místo události po jednotce HZS Kopřivnice, která již započala likvidaci spadlých větví. Naše jednotka se následně vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: HZS Kopřivnice, JSDH Příbor

Složky IZS: PČR

16. Požár – Frýdlant nad Ostravicí 30.3.2024 7.22h

V sobotu ráno byla jednotka vyslána se velkoobjemovou cisternou Tatra T815 do obce Frýdlant nad Ostravicí, kde došlo k požáru objektu pily. Na místo události se sjely jednotky ze druhého stupně požárního poplachu. Hasební práce probíhaly jak vně objektu, tak uvnitř a následně také z výšky pomocí dvou plošin a jednoho automobilového žebříku. Naše jednotka zajišťovala kyvadlovou dopravu vody na místo požáru z čerpacího stanoviště. Na místě požáru zasahovalo celkem 20 jednotek s 27 kusy techniky. Předběžná škoda byla vyčíslena na 7 miliónů korun.

Více info: www.pozary.cz

Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Frýdlant n. Ostravicí, JSDH Frýdlant n. Ostravicí – Lubno, JSDH Metylovice, JSDH Frýdlant n. Ostravicí – Nová Ves,  JSDH Čeladná, HZS Frýdek Místek, JSDH Frýdek Místek, HZS Frenštát p. Radh., JSDH Frenštát p. Radh.,  JSDH Kunčice p. Ondřejníkem, JSDH Kozlovice, JSDH Pražmo, JSDH Pstruží, JSDH Janovice, JSDH Kozlovice, JSDH Ostravice, JSDH Palkovice, JSDH Lhotka,  JSDH Staré Hamry, HZS Nový Jičín, JSDH Příbor,

Složky IZS: PČR

15. Únik nebezpečných látek – Mošnov 29.3.2024 23.21h

V pátek večer byla jednotka vyslána do obce Mošnov, kde došlo k úniku provozních kapalin z nákladního vozidla. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k úniku oleje na silnici po proražení olejové vany. Hasiči provedli zasypání pomocí sorbentu a uklizení komunikace. Poté se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:HZSp Letiště Ostrava a.s., JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Složky IZS: PČR

14. Požár – Příbor 25.3.2024 17.39h

V pondělí v podvečer byla jednotka vyslána na ulici Šmeralovu, kde byl nahlášen požár u rodinného domu. Po příjezdu jednotky na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo k zahoření odpadu u domu a vlivem plamenného hoření se požár postupně rozšiřoval na střešní konstrukci domu. Hasiči ihned započali hasební práce pomocí jednoho útočného vodního proudu C. Současně hasiči v dýchací technice prováděli průzkum uvnitř domu, jehož půdní prostor byly zakouřeny, kde kontrolovali teplotu pomocí termokamery a prováděli odvětrání zakouřených prostor. Ve spolupráci s jednotkou HZS nasadili k účinnějšímu odvětrání přetlakovou ventilaci. Po uhašení, které zabralo deset minut byl objekt dále kontrolován pomocí termokamery a lokálně ochlazován. Po ukončení zásahu se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice, HZS Nový Jičín, JSDH Kopřivnice

Složky IZS: PČR

13. Požár – Sedlnice 13.3.2024 12.13h

Ve středu, krátce po poledni byla jednotka vyslána k nahlášenému požáru jedné z nádrží v areálu podniku ČEPRO. Po příjezdu prvních jednotek na místo události se však naštěstí požár nepotvrdil a bylo zjištěno, že došlo k poruše na elektronické požární signalizaci. Naše jednotka tak byla odvolána během cesty na místo. Událost tak byla překvalifikována na planý poplach.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: HZSp Letiště Ostrava, HZS Bílovec, JSDH Příbor, JSDH Studénka, JSDH Sedlnice, HZS Nový Jičín, HZS Ostrava – Zábřeh, JSDH Slatina

12. Požár – Frenštát pod Radhoštěm 11.3.2024  7.44h

V pondělí ráno byla naše jednotka povolána v rámci III. stupně požárního poplachu do Frenštátu pod Radhoštěm, kde došlo ke vzniku mohutného požáru skladovacích prostor. V době příjezdu jednotek byly požárem zasaženy celé objekty ve kterých se nacházely plastové nádoby. Na místo bylo povoláno celkem 21 jednotek, které se podílely na hasebních pracích a dopravě vody ze tří čerpacích stanovišť. Naše jednotka zde byl povolána s velkokapacitní cisternou Tatra Terno CAS30. Zajišťovali jsme jednak kyvadlovou dopravu vody, tak naši členové se podíleli na hasebních pracích v dýchací technice. Večer se jednotka na místě události vystřídala a pokračovala v dopravě vody a hasebních pracech. Na místo byl povolána také záchranný útvar z Hlučína s pásovým bagrem, který rozebíral propadlou konstrukci, aby mohly probíhat dohašovací práce pod propadlou střechou. Po 24 hodinách od začátku požáru se členové naší jednotky podruhé vystřídali na místě události, aby čerstvé síly mohly pokračovat v hasebních a likvidačních pracech. Naše jednotka se na místě události nacházela celkem 32 hodin. Hasební práce byly ukončeny až ve středu v 17 hodin. Škoda byla předběžně vyčíslena na 80 miliónů korun.

Více info: www.pozary.cz

Naše technika: CAS30 T815 Terrno, DA 15 MB Benz
Jednotky: HZS Frenštát p. Radh., JSDH Frenštát p. Radh., JSDH Tichá, JSDH Trojanovice, HZS Kopřivnice,  JSDH Kunčice p. Ondřejníkem, JSDH Kozlovice, JSDH Frýdlant n. Ostravicí, JSDH Bordovice, JSDH Štramberk, JSDH Mořkov, HZS Nový Jičín, JSDH Hodslavice, JSDH Příbor, HZS Bílovec,  JSDH Brušperk, JSDH Studénka, JSDH Bílovec, HZS Ostrava Zábřeh, ZÚ Hlučín,

Složky IZS: PČR, ZZS

11. Požár – Příbor 4.3.2024 20.30h

V pondělí večer byla jednotka vyslána na ulici Štefánikovu, kde byl nahlášen kouř v rodinném domě. Po příjezdu na místo události byl proveden průzkum, kterým bylo zjištěno, že došlo k závadě na topném systému domu. Hasiči provedli kontrolu komínového tělesa, které nevykazovalo známky zanesení, dalším průzkumem samotného kotle na tuhá paliva zjistili požár, který se nacházel v podlaze pod kotlem v místě, kde byl veden přívod vzduchu pro topné těleso. Hasiči tedy museli kotel demontovat a vynést z domu, aby se dostali k ohnisku požáru v podlaze. To bylo následně uhašeno pomocí vody a další hodinu hasiči prováděli ochlazování a kontrolu prostoru pod podlahou pomocí termokamery a také za pomocí endoskopické kamery, kterou na místo dovezl vyšetřovatel příčin požárů. Dům byl také odvětráván pomocí přirozené ventilace.Po důkladné kontrole, že byla uhašena všechna skrytá ohniska se hasiči vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

10. Dopravní nehoda – Hájov 10.2.2024 13.35h

V sobotu odpoledne byla jednotka vyslána do obce Hájov, kde na silnici mezi Hukvaldy a Hájovem došlo k nehodě osobního vozidla do příkopu. Nehoda si vyžádala jedno lehké zranění. Hasiči zabezpečili místo události a provedli protipožární opatření. Zraněnému provedli předlékařské ošetření a následně jej předali ZZS. Naše jednotka po příjezdu na místo události byla následně velitelem zásahu odeslána zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: HZS Kopřivnice, JSDH Příbor

Složky IZS: PČR, ZZS

9. Dopravní nehoda – Příbor 7.2.2024 20.51h

Ve středu večer byla jednotka vyslána na železniční přejezd na ulici Nerudově. Po příjezdu na místo nehody bylo zjištěno, že došlo ke střetu osobního vlaku s motocyklem. Nehoda si naštěstí nevyžádala žádné zranění. Při střetu však došlo k úniku provozních kapalin, který hasiči ošetřili sorbentem, dále zabezpečili místo nehody. Po příjezdu jednotky HZS Kopřivnice a drážních hasičů se naše jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice, HZSp SŽDC Ostrava

Složky IZS: PČR, ZZS

8. Požár – Příbor 5.2.2024 7.34h

V pondělí ráno byla jednotka vyslána na ulici kapitána Jaroše, kde byl nahlášen v zahrádkářské osadě požár. Po příjezdu na místo události jsme průzkumem zjistili požár zahradní chatky, který se nacházel ve druhém fázi požáru. Jednotka ihned započala přípravu dopravního a útočného vedení vodním proudem C a následně za použití dýchací techniky zahájila hasební práce. Po příjezdu HZS Kopřivnice byl veden také druhý proud C. Chatka byla uhašena během deseti minut, dalších 30 minut zabralo dohašování ohnisek a zabezpečení elektroinstalace.
Po uhašení bylo místo předáno vyšetřovateli požárů a PČR. Jednotky se tak vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice, HZS Nový Jičín, JSDH Kopřivnice

Složky IZS: PČR

 

7. Technická pomoc – Příbor 27.1.2024 12.35h

V sobotu po poledni byla jednotka vyslána na ulici Šafaříkovu. Byli jsme PČR požádání o spolupráci při otevření uzavřených prostor majitelce, která potřebovala akutně užít léky. Průzkumem bylo zjištěno, že dveře nebyly zamknuty. Ve spolupráci s HZS Kopřivnice jsme tak povedli otevření dveří bytu bez poškození zámku i dveří. Po předání PČR a následně majitelce bytu, se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

Složky IZS: PČR

 

6. Požár – Fryčovice 21.1.2024 13.00h

V neděli odpoledne byla jednotka vyslána do Fryčovic, kde byl nahlášen požár rodinného domu. Po příjezdu jednotek na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár ve sklepních prostorech. Hasiči připravili dopravní a útočné vedení a pomocí jednoho vodního proudu C zahájili hasební práce. Naše jednotka za pomocí dýchací techniky monitorovala další ohniska pomocí termokamery a dále s podílela na vytváření větracích otvorů potřebných pro nasazení přetlakové ventilace, která byla použita během zásahu pro nucené odvětrání zplodin hoření. Lokalizace požáru zabrala 10 minut, další půl hodiny byla ohniska dohašována a ochlazována. Jednotky se po ukončení práce vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Fryčovice, JSDH Brušperk, HZS Frýdek Místek, JSDH Příbor

Složky IZS: PČR, ZZS

5. Planý poplach – Příbor 20.1.2024 12.36h

V sobotu, krátce po poledni byly všechny jednotky prvního stupně požární ochrany vyslána do domova důchodců na ulici Masarykovu, kde byl elektronickou požární signalizací detekován kouř. Po příjezdu jednotek na místo byl proveden průzkum celé budovy, který neprokázal žádný požár, dalším průzkumem bylo zjištěno, že k aktivací čidel došlo vodní parou. Událost tak byla překvalifikována na planý poplach a jednotky se vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice, HZS Nový Jičín

4. Dopravní nehoda – D48 19.1.2024 5.46h

V pátek ráno byla jednotka vyslána na dálnici D48, kde ve směru na Nový Jičín došlo u sjezdu na Hájov k dopravní nehodě jednoho osobního vozidla do středových svodidel. Nehoda si naštěstí nevyžádala žádné zranění osádky vozidla. Hasiči provedli uzavření levého jízdního pruhu, označení a zabezpečení místa nehody a dále protipožární zabezpečení odpojením AKU baterie. Dále pak průzkum vozidla. Po příjezdu HZS Kopřivnice a PČR se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

Složky IZS: PČR

3. Dopravní nehoda – planý poplach – D48 16.1.2024 16.41h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána na dálnici D48 ve směru na NJ, kde za Příborem se nacházelo vozidlo v poli mimo dálnici. Jak jednotka zjistila od hlídky PČR, tato nehoda se stala již předchozí den a byla řešena dopravním oddělením PČR. Událost tak byla překvalifikována jako planý poplach a jednota se vrátila zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

Složky IZS: PČR

2. Technická pomoc – Příbor 4.1.2024 9.20h

Ve čtvrtek dopoledne byla jednotka vyslána na žádost PČR s otevřením uzavřených prostor na ulici Okružní. V době našeho příjezdu se však již hlídce dveře podařilo otevřít. Naše pomoc tak nebyla potřeba a jednotka se vrátila zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

Složky IZS: PČR, ZZS

1. Požár – Příbor 1.1.2024 1.04h

Po první hodině Nového roku byla jednotka vyslána ke své první události a to na ulici Dr. Čejky, k požáru. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár dutého kmene listnatého stromu. Hasiči započali hasební práce pomocí vysokotlakého vodního proudu. Vzhledem, že byl požár ve výšce, byly hasební práce prováděny z nastavovacího žebříku. Po uhašení byl kmen stromu zkontrolován pomocí termokamery, která již nepotvrdila nebezpečnou teplotu. Hasiči se tak vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

Schůzky mládeže

Výstrahy ČHMI