Požár v národním parku České Švýcarsko

I naše jednotka byl požádána o pomoc při likvidaci požáru v národním parku České Švýcarsko.

Celkem 4 členové naší jednotky se vydali s dopravním automobilem DA15 MB Sprinter v úterý dne 9.8.2022 na cestu s odřadem HZS MSK z Ostravy do Hřenska, kde byli nasazeni na hasební práce v okolí Pravčické brány v těžko přístupném terénu o rozloze zhruba 2 x 1,5 km.
Ve středu a čtvrtek byli hasiči vyvážení z německé strany, kdy k místu zásahu museli dojít ještě 1,5km členitým terénem a spáleništěm. Na místě určení jednotka prováděla dohašovací práce v členitém terénu spolu s jednotkou SDH Studénka a HZS MSK. Dohašování probíhalo pomocí proudů C a D, zádových vaků a pomocí rozhrabovacích motyk . Dále hasiči prováděli průzkum přiděleného úseku a lokalizovali shozy vody z bambi vaků nesených vrtulníky. V pátek šla jednotka pěšky přímo z  Hřenska na Pravčickou bránu, což je cca 2,5km. Krom hasebních prací jednotka prováděla tvorbu hlavních hadicových vedení a následný úklid nepotřebného materiálu z oblasti ukončených hasebních prací. Během tří pracovních dnů každý člen nachodil průměrně 70 km, vytvořili hadicové vedení v délce cca 3 km a taktéž úklid hadicového vedení cca 2.5 km. Po dobu zásahu byli hasiči ubytovaní v kempu v Hřensku.
V sobotu se hasiči vydali, po třech náročných dnech, zpět na cestu domů.

Více info na: www.pozary.cz