Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

Slezská Harta 2024

Dne 12.6. 2024 se naše jednotka účastnila soutěže ve vodním záchranářství na vodní nádrži Slezská Harta. Tato soutěž mezi profesionálních i dobrovolných jednotek je zařazena do odborné přípravy jednotek požární ochrany, které jsou předurčeny pro záchranu z vody. Účast těchto jednotek je na této soutěži tedy povinná. Dobrovolné jednotky se účastní každé dva roky, hasičský záchranný sbor je v soutěži účasten každý rok. Naše jednotka se tak účastnila po roční pauze.

Součástí soutěže jsou pravidla shodná pro všechny týmy bez ohledu na zařazení. Součástí soutěže bylo 6 stanovišť z nichž na jednom prokazovaly jednotky své znalosti v oblasti poskytování první pomoci, na dalším stanovišti byl měřený úsek, kde hasiči pádlovali na raftu mezi překážkami. Poté se jednotky vydávaly již se svým motorovým člunem dále na hladinu přehrady, kde měly za úkol zachránit topící se osobu, která se převrátila na lodi a poskytnout jí první pomoc. Dále se pak opět na člunu hasiči přesunuli na další stanoviště kde museli ukázat své dovednosti s použitím základních záchranný pomůcek, kterými byl házecí pytlík a záchranný kruh, s nimiž se museli co nejprecizněji trefit k zachraňované osobě. Dále se jednotka přesunula opět dále na vodní hladinu, kde bylo připraveno stanoviště, kde vůdce plavidla ve spolupráci s posádkou lodi musel prokázat dovednosti s ovládání motorového člunu při vjezdu do doku, couvání a manévrováním mezi překážkami. Po úspěšném absolvování tohoto měřeného úseku se hasiči přesunuli na břeh Slezské Harty, kde na ně čekal poslední úkol a to záchrana tonoucích osob. Zde hasiči opustili člun a ze břehu museli doplavat 50m úsek k lodi, kde se nacházely dvě tonoucí osob v podobě barelů, které museli vytáhnou na břeh opět v rámci měřeného úseku.

Na všechna stanoviště měla daná jednotka daný časový limit splnění a to 37 minut. Po překročení tohoto intervalu přibývaly trestné body.

Celá soutěž byla následně bodována spolu s měřenými časovými úseky a následně vyhodnocena.
V rámci celkového hodnocení byly bodově ohodnoceny všechny jednotky požární ochrany bez ohledu, zda se jedná o profesionální nebo dobrovolnou jednotku. Zde se naše jednotka umístila na 14tém místě z dvaceti, kdy jsme za sebou nechali tři dobrovolné a dokonce tři profesionální jednotky.
Dále pak byly vyhodnoceny a oceněny jednotky dobrovolné. Zde se naše jednotka umístila na první místě ze čtyř dobrovolných jednotek. Odvezli jsme si tak zlaté medaile a pohár vítězů v kategorii Dobrovolná jednotka.

Více info: www.pozary.cz       www.izs-br.cz

Schůzky mládeže

Výstrahy ČHMI