Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

Zásahy II. Čtvrtletí 2020

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

35. Požár – Frenštát pod Radhoštěm 8.4.2020

K další události byla jednotka vyslána hodinu po nahlášení požáru ve Studénce. Tentokrát byl nahlášen požár v Domě s pečovatelskou službou ve Frenštátě. Po příjezdu prvních jednotek na místo bylo zjištěno, že v jednom z bytů došlo k zahoření elektrické konvice. Událost se obešla bez dalších škod a bez zranění. Hasiči provedli kontrolu pomocí termokamery a odvětrání bytu.

Naše jednotky byla odvolána při cestě k zásahu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Frenštát,  JSDH Trojanovice,JSDH Kunčice pod Ondřejníkem, JSDH Kozlovice, JSDH Kopřivnice, HZS Nový Jičín, JSDH Příbor, JSDH Štramberk
IZS: PČR, ZZS

34. Požár – Studénka 8.4.2020 15.45h

Ve středu odpoledne byla jednotka vyslána do města Studénka, kde byl nahlášen požár střechy rodinného domu s pneuservisem.
Po příjezdu jednotek na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo k rozsáhlému požárz střechy objektu. Bylo započato hašení pomocí pěti vodních proudů C. Na místo byla povolána také výšková technika, která prováděla hašení shora. Požár byl lokalizován za hodinu a čtvrte, další dvě hodiny zabralo rozebírání střešní konstrukce a dohašování skrytých ohnisek. Při požáru byli lehce zraněni dva hasiči HZS.

Náše jednotka byla na místě zásahu s velkokapacitní cisternou a naši hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích při hašení a při rozebírání střešní konstrukce a dohašování skrytých ložisek. Po uhašení se jednotka vrátila zpět na základnu.

Více info: www.pozary.cz

Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky:  JSDH Studénka, HZS Bílovec, HZS Nový Jičín, JSDH Bílovec, JSDH Příbor, JSDH Petřvald, JSDH Tísek, HZSp Letiště Ostrava
IZS: PČR, ZZS

 

33. Požár – Štramberk 7.4.202 17.57h

Ke druhému požáru byla vyslána jednotka v podvečer, tentokráte do Štramberka, kde došlo k požáru tvz. hrabanky v lesním porostu. Hasiči provedli hašení pomocí vysokotlakýchvodních proudů. Nakonec bylo celé požářiště pokropeno vodou s vodního děla. Po uhašení se všechny jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky:  HZS Nový Jičín,  JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, JSDH Štramberk
IZS: PČR

32. Požár – Lichnov 7.4.2020 14.10h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána k požáru do obce Lichnov. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že požárem bylo zasaženo několik objektů – kůlna, garáž, střecha přístavby rodinného domu a hromada dřeva. Hasiči ihned započali hasební práce pomocí útočných vodních proudů C.  Požár dostali pod kontrolu během půl hodiny. Další dohašování a vyklízení zabralo zhruba hodinu. Na místě byly ponechány dvě jednotky na hlídkovou činnost a ostatní jednotky se vrátily zpět na své základny. Naše jednotka byla připravena s velkokapacitní cisternou v případě potřeby většího množství hasební vody. Naši hasiči pak spolupracovali při vyklízení a dohašování skrytých ohnisek a nasadili také přetlakový ventilátor na odvětrání prostor.

Více info: www.pozary.cz

Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Lichnov,  JSDH Frenštát pod Radhoštěm, HZS Nový Jičín,  JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, JSDH Štramberk
IZS: PČR

31. Požár – Trojanovice 4.4.2020 18.05h

V sobotu večer byla jednotka vyslána k požáru do obce Trojanovice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru dílny, umístěné v objektu bývalého zemědělského družstva. V objektu se nachází několik soukromých firem. Hasiči započali ihned hasební práce.
Zasažena byla část objektu včetně střešní konstrukce, kterou bylo nutno rezebrat. Uhašení zabralo zhruba hodinu a půl a rozebírání střešní konstrukce a dohašování skrytých ohnisek zabralo další dvě hodiny.
Naše jednotka prováděla doplňování a kyvadlovou dopravu vody a hasiči také rozebírali střešní konstrukci a dohašovali skrytá ohniska.

 

Více info: www.pozary.cz

Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Trojanovice, JSDH Kunčice pod Ondřejníkem, JSDH Frenštát pod Radhoštěm, HZS Nový Jičín,  JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor
IZS: PČR

Zásahy I. Čtvrtletí 2020

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

30. Technická pomoc – Příbor 31.3.2020 15.45h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána na ulici Dukelskou, kde došlo uzavření dospělé osoby dítětem na blkóně. Jednotka musela provést násilné vniknutí do bytu za asistence Městské policie, která naslédně otevřela také balkónové dveře. Hasiči se následně vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: MP

 

29. Technická pomoc – Příbor 23.3.2020 8.56h

V pondělí ráno byla jednotka vyslána na ulici Choráze na žádost IZS, kde se nacházela na chodníku krvavá skvrna. Pomocí vysokotlkého vodního proudu provedli hasiči smytí skvrny a následně se vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
IZS: ZZS, PČR

28. Požár – Příbor 18.3.2020 10.12h

Ve středu dopoledne byla jednotka vyslána k požáru nákladního automobilu na ulici Štramberskou do uhelných skladů. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k zahoření elektroinstalace v motorovém prostoru vozidla. K rozšíření požáru nedošlo, hasiči provedli měření pomocí termokamery a následně provedli zchlazení pomocí vysokotlkaého vodního proudu. Následně se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

27. Požár – Příbor 17.3.2020 11.50h

V úterý dopoledne byla jednotka vyslána k požáru na ulici Hukvaldskou. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru zahradní chatky. Hasiči zahájili hasební práce pomocí dvou útočných vodních proudů C. Jelikož se požár dostal do mezistropní konstrukce, bylo nutné postupné rozebírání konstrukce a dohašování ohnisek. K zásahu bylo nutné použít dýchací techniku. Celý objekt byl po dohašení následně zkontrolován pomocí termokamery. Jednotky se pak vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín , JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk
IZS: PČR

 

26. Dopravní nehoda – D48 17.3.2020 6.30h

V úterý ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na rekonstruovanou silnici D48 u obce Rybí. Zde došlo k nehodě dvou osobních vozidel. Nehoda si vyžádala jednoho zraněného, který byl v době příjezdu naší jednotky v péči ZZS. Hasiči provedli zabezpečení místa události a zasypání úniku provozních kapalin. Dále odpojili AKU baterie vozidel a provedli protipožární zabezpečení. Po uklizení komunikace se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Starý Jičín,  JSDH Příbor, HZSp Letiště Ostrava
IZS: PČR

25. Technická pomoc – Příbor 15.3.2020 3.25h

V neděli ráno byla jednotka vyslána na ulici Fučíkovu, kde byla nahlášena tekoucí voda z bytu ve 3. NP. Jednotka na místě provedla zastavení vody hlavním uzávěrem vody a násldně provedla otevření bytu, kde zjistila ucpaný odpad s tekoucí vodou ve sprchovém koutě. V bytě byla také spící osoba. Ta byla probuzena a následně řešena s PČR. Jednotka následně pustila hlavní uzávěr vody a vrátila se zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

24. Dopravní nehoda – Nový Jičín D48 14.3.2020 4.15h

V sobotu, brzy ráno, byla jednotka vyslána na silnici D48, kde došlo k nehodě osobního vozidla se zvěří. Jednotka však byla během cesty k nehodě odvolána zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: HZS Nový Jičín, JSDH Příbor
IZS: PČR

23. Planý poplach – Příbor 13.3.2020 9.06h

V pátek ráno byla jednotka vyslána na ulici Masarykovu, kde v době seniorů bylo aktivována elektronická požární signalizace. Naštěstí se ukázalo, že šlo o falešnou detekci a jednotky tak byly odvolány při cestě zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, JSDH Kopřivnice

22. Požár – Příbor 11.3.2020 1.08h

Ve středu, hodinu po půlnoci, byla jednotka vyslána na ulici Štramberskou, kde byl pozorován kouř z okna patrového domu. Po příjezdu na místo byla již přítomna PČR, která provedla násilný vstup do bytu. Hasiči, vybavení dýchací technikou, vstoupili do zakouřeného bytu a zjistili, že došlo k požáru sedačky. Ihned započali hasební práce pomocí útočného vodního proudu C. Během průzkumu nalezlui v bytě spící osobu, kterou vzbudili a vyvedli z bytu a předali přivolané záchranné službě na pozorování. Po uhašení byla jednotka nápomocna vyšetřování příčiny požáru a provedli nasvětlení místa události, zároveň kontrolovali místo pomocí termokamery. Po ukončení vyšetřování se hasiči vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego, CAS 30 T815 Terrno, DA15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor, JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, HZS Nový Jičín
IZS: PČR, ZZS

21. Technická pomoc – Příbor 9.3.2020 8.20h

V pondělí ráno byla jednotka vyslána na ulici Masarykovu, kde byla požádána o pomoc s otevřením uzamčených dveří v domově seniorů. Hasiči provedli ve spolupráci s HZS otevření dveří pomocí hydraulického otevírače dveří a následně se vrátili zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

20. Dopravní nehoda – Příbor 4.3.2020 5.47h

Ve středu ráno byla jednotka vyslána k nehodě nákladního vozidla. Po příjezdu na místo události jednotka zjistila, že došlo k nehodě nákladního vozidla do svodidel na silnici D48. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin – nafty, která unikala z nádrže. Hasiči ihned započali jímat unikající naftu do odkapových nádob a okolí místa úniku zasypali sorbentem. Dále zabezpečili místo nehody. Po příjezdu HZS pomohli s přečerpáváním asi 200l nafty z poškozené nádrže, následně se vrátili zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

19. Dopravní nehoda – Příbor D48 2.3.2020 6.12h

V pondělí ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě kamionu na silnici D48. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že kamion sjel mimo komunikaci. Nehoda se obešla bez bez zranění a bez úniku provozních kapalin. Jednotka zabezpečila místo události a po příjezdu jednotky HZS se vrátila zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

18. Technická pomoc – Příbor 27.2.202 19.03h

Ve čtvrtek večer byla jednotka vyslána na žádost ZZS k pomoci s transportem pacienta z domu do sanitky ZZS. Hasiči pomohli s přenesením a naložením pacienta do sanitky a následně se vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
IZS: ZZS

17. Technická pomoc – Příbor 27.2.2020 14.34h

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána k úniku nebezpečných látek na ulici Štramberskou. Po příjezdu na místo byla jednotka vyrozumněna obyvateli RD o skutečnosti, že cítili plyn avšak v době příjezdu jednotek byl dům odvětrán přirozenou ventilací, majiteli domu a žádné koncetrace plynu již nebyly  následně naměřeny. Jednotky se tak vrátily zpět na základnu.

Naše technika:  CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

16. Požár – Kopřivnice 26.2.2020 6.00h

Ve středu ráno byla jednotka vyslána k požáru do Kopřivnice. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo k zahoření plastového květináče na meziposchodí domu v 6. patře. Květináč byl uhašen ještě před příjezdem jednotek obyvateli domu. Hasiči provedli kontrolu pomocí termokamery a následně provedli dohašení. Následně se všechny jednotky z prvního stupně požárního polachu vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín , JSDH Štramberk
IZS: PČR

15. Technická pomoc – Příbor  18.2.2020 18.25h

V úterý večer byla jednotka vyslána na pomoc ZZS při transportu pacientky do vozidla ZZS. Hasiči pomohli s naložením a transportem pacientky do sanitního vozidla a následně se vrátili zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
IZS: ZZS

 

14. Technická pomoc – Příbor  13.2.2020 7.42h

Ve čtvrtek ráno byla jednotka vyslána na ulici Frenštátskou, kde vlivem silného větru došlo k uvolnění plechové krytiny na střeše ubytovny. Hasiči vylezli na střešní konsrukci a provedli demontáž uvolněného plechu a jeho sundání. Poučili majitele a následně se vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

13. Technická pomoc – Hájov 11.2.2020 18.18h

V úterý večer byla jednotka opět vyslána, tentokráte na žádost ZZS o pomoc při transportu pacienta do vozidla ZZS. Jednotka pomohla se snesením pacienta do sanitky a vrátila se zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
IZS: ZZS

12. Technická pomoc – Příbor 11.2.2020 12.12h

V úterý po poledni byla jednotka vyslána k nakloněnému stromu na ulici Na Benátkách. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že strom nevykazuje známky poškození a nedochází k ohrožení osob a majetku. Majitel byl vyrozumněn o možnostech likvidace stromu specializovanou firmou. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
IZS: MP

11. Technická pomoc – Hájov 10.2.2020 8.56h

Další událostí, ke které byla jednotka vyslána v souvislosti se silným větrem byl spadlý strom na silnici na ulici Hukvaldská na Hájově. Zlomený strom hasiči odklidili z cesty, komunikaci zametli a vrátili se zpět na základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, JSDH Hájov

10. Technická pomoc – Libhošť 10.2.2020 7.11h

V pondělí ráno byla jednotka vyslána ke spadlému stromu do obce Libhošť. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k pádu asi desetimetrového smrku vlivem silného větre, který při pádu poškodil střechu rodinného domu, poškodi el. vedení a vlivem vytržené přípojky také stěnu dalšího rodinného domu. Jednotka provedla ověření, že vedení již není pod proude a provedla rozřezání stromu, který překážel na komunikaci, po odklizení zabezpečili hasiči místo události. Jelikož vedení bránilo bezpečnosti silničního provozu, provedli hasiči uzávěr místa události a informovali zástupce obce.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Libhošť, JSDH Příbor

9. Dopravní nehoda – Příbor 5.2.2020 7.56h

Ve středu ráno byla jednotka vyslána na kruhový objezd, kde došlo k zapadnutí kamionu. Hasiči zabezpečili místo události a o vyproštění se postarala specializovaná firma. Následně hasiči uklidili komunikaci a vrátili se zpět na základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

8. Požár – Rybí 1.2.2020 8.12h

V sobotu ráno byla jednotka vyslána, spolu z dalšími jednotkami z prvního stupně požárního polachu, k požáru do obce Rybí. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že hoří v stolařské dílně. Oheň se podařilo ještě Před příjezdem hasičů uhasit majiteli, který však při hašení utrpěl popáleniny a nadýchal se kouře. Hasiči provedli dohačení a odvětrání místa požáru a poskytli předlékařskou pomoc zraněnému. Naše jednotka zajišťovala místo přistání vrtulníku LZS. Po uhašení skrytých ohnisek a odvětrání se všechny jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 30 T815
Jednotky: JSHD Kopřivnice, JSDH Štramberk, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR, ZZS, LZS

 

7. Únik ropných produktů – Příbor 31.1.2020 18.14h

V pátek večer byla jednotka vyslána na silnici 48012 mezi Příborm a Závišicemi, kde došlo po nehodě vozidla do příkopu k úniku převodovkového oleje na pozemní komunikaci a to během nakládání vozidla na odtahovou službu. Hasiči provedli na místě zasypání kontaminované silnice v úseku asi 10 pomocí sorbentu a provedli nasvětlení místa zásahu. Po uklizení, se vrátili zpět na základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

6. Dopravní nehoda – Příbor D48 24.1.2020 16.59h

V pátek v podvečer byla jednota vyslána k dopravní nehodě na silnici D48 v obci Příbor. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě osobního vozidla a dodávky. Po nehodě v sobě zůstaly automobily zaklesnuty. Hasiči provedli zabezpečení místa nehody, protipožární zabezpečení a stabilizaci vozidel. Následně ve spolupráci s HZS bylo vozidlo nadzvednuto pomocí pneumatických zvedacích vaků a následně usazeno zpět na vozovku. Nehoda se obešla bez zanění. Poté se hasiči vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

5. Únik nebezpečných látek – Skotnice I/58 22.1.2020 11.24h

V úterý dopoledne byla jednotka vyslána k další události, tentokráte do obce Skotnice, kde došlo u silnice I/58 k technické závadě na nákladním automobilu a následnému úniku oleje na vozovku. Hasiči provedli zasypání uniklého oleje pomocí sorbentu, následné odklizení. Poté se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

4. Dopravní nehoda – D48 u obce Chlebovice 22.1.2020 7.53h

V úterý ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48 u obce Chlebovice, kde došlo k nehodě osobního vozidla do příkopu mimo vozovku. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin, které byly zasypány pomocí sorbentu. Naše jednotka byla na místě nehody ponechána v záloze a následně odeslána zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: HZS Frýdek Místek, JSDH Příbor
IZS: PČR

3. Dopravní nehoda – Libhošť D48 21.1.2020 12.53h

V úterý po poledni byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48 u obce Libhošť. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě dodávkováho vozidla do betonových svodidel a jejímu následnému převrácení na bok. V automobilu zůstal zaklíněný řidič bez známek života. Svědci nehody provedli ještě před příjezdem jednotek otočení vozidla  vytažení řidiče a byla zahájena resuscitace. Hasiči po příjezdu na místo pokračovali v resuscitaci a po příjezdu ZZS byli nápomocni při ošetřování zraněného. Následně hasiči zabezpečili místo události a provedli zabezpečení místa nehody a protipožární zabezpečení. Dále hasiči asistovali při zabezpečení místa přistání vrtulníku LZS a pomohli s transportem pacienta do vrtulníku. Po vyšetření nehody PČR provedli hasiči odtažení dodávky a uklizení vozovky. Náseldně se jednotky vrátily na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: HZS Nový Jičín, JSDH Příbor
IZS: ZZS, PČR, LZS

2. Dopravní nehoda – Příbor 18.1.2020 15.31h

V sobotu odpoledne byla jednotka vyslána na poblíž ulice Frenštátská u železničního přejezdu došlo ke střetu osobního vlaku s osobou. Jednotka po příjezdu na místo zjistila, že zranění sražené osoby jsou neslučitelná se životem. Hasiči zabezpečili místo nehody a provedli kontrolu vlaku a přepravovaných osob, zda nebyl nikdo zraněn, což se nepotvrdilo. Naše jednotka vyčkala příjezdu PČR a drážních hasičů a následně se vrátila zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, HZS SŽDC
IZS: ZZS, PČR

1. Dopravní nehoda – Příbor 9.1.2020 6.23h

Ve čtvrtek ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na ulici Štramberskou. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke sjetí vozidla do příkop, kdy část vozidla zasahovala do vozovky. Při nehodě nedošlo ke zranění ani úniku provozních kapalin. Jednotka zabezpečila místo události a předala místo PČR. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
IZS: PČR

Bilance roku 2019

V roce 2019 byla jednotka vyslána celkem ke 137 událostem. Největší část – 39% byla z důvodu Technické pomoci, následovaly Dopravní nehody s 30ti% a dále pak třetí nejčetnější skupina zásahů byla ve 24%  u Požárů.

Bilance roku 2017

V roce 2017 měla naše jenotka nahlášených celkem 127 událostí, což je o 16 více než v loňském roce. Nárust byl hlavně u dopravních nehod a požárů oproti loňskému roku. Na vyšších číslech se také podepsaly události řešené ve spojitosti se silným větrem ve druhém pololetí, hlavně v Prosinci. Mezi Nejnáročnější zásahy patřil požár bývalé lakovny v bývalé areálu Tatry z loňského roku, který byl likidován ve dnech 7.-8.1.2017 a naše jednotka se zde podílela na hasebních pracech po dobu 14ti hodin v počtu 15ti členů s technikou CAS24 MB Atego, CAS35 TATRA T815, a DA15 MB Sprinter. Škoda se vyšplhala na 100 miliónů korun. Více info www.pozary.cz