Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

Zásahy II. Čtvrtletí 2019

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

20. Technická pomoc – Příbor 14.5.2019 2.44h

V úterý, brzy ráno, byla jednotka vyslána na ulici Frenštátskou, kde došlo k úniku plynu v jednom z bytů. Jednotka byla na místě ponechána v záloze a následně odeslána zpět na základnu.

Technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky:HZS MSK Nový Jičín,  JSDH Příbor
Složky IZS:  ZZS

19. Technická pomoc – Příbor 13.5.2019 16.33h

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána na žádost ZZS o pomoc při transportu pacienta z domu na ulici Štramberská do vozidla ZZS. Po přenesení pacienta do sanitky se jednotka vrátila zpět na základnu.

Technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Příbor
Složky IZS: PČR

 

18. Únik nebezpečných látek – Libhošť 7.5.2019 11.23h

V úterý dopoledne byla jednotka vyslána na rekonstruovanou silnici D48 za obcí Libhošť, kde došlo k technické závadě na kardanovém hřídeli nákladního vozidla, jejímž vlivem došlo k proražení palivové nádrže a úniku nafty na vozovku. Hasiči spolu s HZS provedli zahrazení a zasypání unikající nafty pomocí sorbentu a jímacích van a dále spolupracovali s HZS při provizorní opravě poškozené nádrže. Následně hasiči provedli odtažení nákladního vozidla mimo silnici 48. Během zásahu naše jednotka prováděla také usměrňování dopravy na pozemních komunikacích. 

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín

Složky IZS: PČR

17. Technická pomoc – Příbor 3.5.2019 8.54h

V pátek ráno byla jednotka požádána o pomoc se snesením pacienta ze strany ZZS. Jednotka pomohla s transportem pacienta do vozidla ZZS a následně se vrátila zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
Složky IZS: ZZS

16. Technická pomoc – Příbor 1.5.2019 8.29h

Ve středu ráno byla jednotka vyslána k odstranění nánosu bahna po přívalových deštích na ulici Hukvaldská v délce 300m. Hasiči provedli odstranění bahna pomocí asanační lišty cisterny CAS30 T815 Terrno. Během odklízecích prací prováděli hasiči ve spolupráci s PČR také usměrňování provozu na pozemních komunikacích. Po uklizení silnice se jednotka vrátila zpět na základnu.

Technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Příbor
Složky IZS: PČR

15. Technická pomoc – Příbor 30.4.2019 17.29h

V úterý večer byla jedotka vyslána na ulici Myslbekova, kde došlo vlivem přívalových srážek k zatopení rodinného domu, dále zahrady RD a také kotelny se skladem z přilehlého pole, na kterém probíhají v současné době stavební práce. Jednotka nasadila ihned kalové čerpadlo a plovoucí čerpadlo u zasažených objektů a následně byly povolálny další čerpadla z naší stanice a byla povolána také jednotka HZS.

Při zásahu bylo nasazeno celkem 1 kalové čerpadlo, 2 dvě čerpadla Heron a 2 plovoucí čerpadla. K odsátí vody z objektu byl použit také mokrý chemický vysavač, kterým jednotka disponuje. Hasiči během zásahu pomocí ručního nářadí usměrňovali vodu ze stavby, aby dále neohrožovala objekty. Na místo byl také povolán starosta města a vedoucí stavby, kvůli nutnosti úpravy terénu těžkou technikou  pro prevenci v případě dalších srážek. Jednotky na místě čerpali celkem 4 hodiny. Po odčerpání všech objektů, včetně přilehlého skladu, se hasiči vrátili zpět na základny.

Technika: CAS24 Atego, DA 15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín
Další složky IZS: MP

14. Požár – Trojanovice 26.4.2019 12.53h

V pátek, necelou hodinu po poledni, byla jednotka vyslána k nahlášenému požáru paseky u obce trojanovice mezi vrcholy Pindula a Malý Javorník. Po příjezdu prvních jednotek na místo bylo zjištěno, že dochází vlivem sucha a silného větru k velmi rychlému šíření požáru, který již zasáhl i les a dále se rozšiřoval. Hasiči v těžko přístupném terénu započali ihned hasební práce a byly povolány další jednotky s velkoobjemovými cisternami spolu s vrtulníkem PČR z Brna a letadla Ministerstva zemědělství z Jihlavy. Požár dostali hasiči pod kontrolu kolem 18h. Z původních 20m2 požár zasáhl 15 hektarů s předběžnou škodou 1.5 milionu korun. Celkem zasahovalo u požáru 13 jednotek.

Technika: CAS30 T815 Terrno, DA15 MB Sprinter
Jednotky:JSDH Frenštát p.R., JSDH Trojanovice, JSDH Čeladná, JSDH Lichnov, JSDH Kopřivnice, JSDH Frýdlant n. Ostravicí – Nová Ves, JSDH Příbor, HZS Nový jičín, JSDH Štramberk, JSDH Mořkov, JSDH Frýdlant n. Ostravicí, JSDH Kunčice p. O., HZS Frýdek Místek,
Složky IZS: PČR

Více info: www.pozary.cz www.ct24.cz

13. Požár – D48 24.4.2019 10.46h

Ve středu dopoledne byla jednotka vyslána k požáru osobního vozidla na silnici D48 u obce Libhošť. Po příjezdunaší jednotky na místo byla již přítomna jednotka HZS, která již prováděla hasební práce na vozidle pomocí vysokotlakého vodního proudu. Naše jednotka provedla doplnění cisterny HZS vodou a pomohla s přístupněním uzavřených částí vozidla k hašení. Vozidlo bylo intenzivním požárem zničeno. Po uhašení se jednotky vrátily zpět na své základny.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín
Složky IZS: PČR

12. Technická pomoc – Libhošť D48 20.4.2019 11.39h

V sobotu dopoledne byla jednotka vyslána k úniku ropných látek na vozovku silnice D48 u obce Libhošť. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo vlivem technické závady na vozidle k úniku asi 3l benzínu na komunikaci. Hasiči provedli zasypání kontaminovan vozovky pomocí sorbentu a následné odklizení. Poté se jednotky vrátily zpět na své základny.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín
Složky IZS: PČR

11. Technická pomoc – Příbor, Masarykova 18.4.2019 15.31h

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka požádána PČR o pomoc při otevření bytu. Jednotka provedla otevření dveří bez poškození zámku a následně se vrátila zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín
Složky IZS: PČR

10. Požár – Příbor, Místecká 17.4.2019 20.42h

Ve středu večer byla jednotka vyslána na ulici Místecká k nahlášenému kouři z motorového prostoru vozidla na benzínové stanici AB Oil. Po příjezdu jednotky na místo, bylo zjištěno, že došlo k technické závadě na motoru osobního vozidla s pohonem na LPG a z motorové části se kouřilo. Hasiči prováděli chlazení motorového prostoru a výfukového potrubí pomocí vysokotlakého vodního proudu. Po kontrole vozidla termokamerou, kdy již teplota klesla, se hasiči vrátili zpět na své základny.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín
Složky IZS: PČR,

9. Dopravní nehoda – Příbor, Frenštátská 15.4.2019 12.49h

K další nehodě byla jednotka vyslána po poledni na ulici Frenštátská u vlakového nádraží. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Jeden z řidičů, zřejmě vlivem kolapsu ve vozidle nejevil známky života. Ještě před našim příjezdem byl z vozidla vytažen svědky události a byla u něj zahájena resuscitace. V té pokračovala následně jednotka a ZZS. Na místo byl také povolán vrtulník LZS , který řidiče po úspěšné resuscitaci převezl do nemocnice. Hasiči kromě předlékařské pomoci zabezpečili místo nehody, provedli protipožární opatření, pomohli s transportem zraněného do vrtulníku, zabezpečili okolí vrtulníku při vzletu a uklidili vozovku po nehodě. Následně se jednotky vrátili zpět na své základny.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín
Složky IZS: PČR, ZZS, LZS
Ostatní složky IZS: MP

8. Dopravní nehoda – Příbor, Hukvaldská 15.4.2019 8.24h

V pondělí byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na ulici Hukvaldská. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k havárii osobního vozidla mimo komunikaci do příkopu. Hasiči provedli zabezpečení místa události. Ve vozidle se nacházela zraněná řidička, která se nemohla svépomoci dostat z automobilu ven. Hasiči proto provedli předlékařskou pomoc u řidičky a její přípravu na vproštění a následně ve spolupráci s HZS byla řidička z vozidla vyproštěna bez nutnosti použití hydraulického vyprošťovacího zařízení a následně transporotvána a předána k ošetření ZZS. Následně se jednotky vrátily zpět na základny.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín
Složky IZS: PČR, ZZS

7. Technická pomoc – Příbor, Choráze, 14.4.2019 17.38h

V neděli v podvečer byla jednotka vyslána k otevření uzavřených prostor na žádost ZZS. Jednotka provedla násilné vniknutí do bytu a následně se hasiči vrátili zpět na svou základnu.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín
Složky IZS: PČR, ZZS

6. Technická pomoc – Kopřivnice, Husova, 13.4.2019 15.52h

V sobotu odpoledne byly jednotky I.st. požárního poplachu odeslány do Kopřivnice na ulici Husova k nahlášenému kouři z jedné z řadových garáží. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že se jednalo o špatně zapojené odkouření amatérsky zapojených kamen. K požáru naštěstí nedošlo. Naše jednotka byla na místě ponechánav záloze a následně odeslána s zpět na základnu. 

Technika: CAS24 Atego, CAS 30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín, JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, JSDH Starý Jičín
Složky IZS: PČR

5. Požár – Příbor, Čs. Armády, 12.4. 2019 18.52h

V pátek večer byla jednotka znovu vyslána spolu s jednotkami z prvního stupně požárního poplachu, tentokrát k nahlášenému kouři v domě s pečovatelskou službou v Příboře. Po příjezdu jednotek na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo k zahoření potravin na sporáku a následnému zakouření bytu, chodby a okolních bytů. V době příjezdu byla již pánev se spáleninou mimo byt. Hasiči provedli kontrolu bytu a zkontrolovali také obyvatele bytů v rámci podlaží, zda u nich nedošlo k nadýchání zplodin a zhoršení zdravotního stavu. Toto se nepotvrdilo. Po provední přirozeného odvětrání prostor se jednotky vrátily zpět na své základny.

Technika: CAS24 Atego, CAS 30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín, JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk
Složky IZS: PČR

4. Dopravní nehoda – Mošnov, I/58, 12.4.2019 6.52h

Vpátek ráno byla jednotka vyslána na silnici I/58 u obce Mošnov k nahlášené dopravní nehodě. Po příjezdu jednotky na místo bylo ujištěno, že došlo k nehodě osobního vozidla na střechu v uzavřené části silnice I/58, kde nyní probíhá rekonstrukce silnice. Jednotka provedla zajištění místa nehody. Tříčlenná osádka cizí národnosti s jedním nezletilým dítětem  byla  transportována ZZS do nemocnice na pozorování. Hasiči provedli převrácení vozidla zpět na kola, odpojení AKU baterie a následně pomohli s naložením vozidla na odtahovou službu. Poté se jednotky vrátili zpět na základny.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín
Složky IZS: PČR, ZZS

3. Technická pomoc – Příbor, 9. Května 10.4.2019 12.40h

Ve středu po poledni byla jednotka vyslána k požáru dodávkového automobilu na ulici Tovární. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo k technické závadě v motorovém prostoru s únikem chladící kapaliny s olejem za vývinu velkého množství kouře. Žádné známky požáru nebyly ani po prozkoumání pomocí termokamery nalezeny. Událost tak byla překvalifikována z požáru na technickou pomoc. Hasiči pomohli s odklizením vozidla mimo komunikaci a následně se vrátili jednotky zpět na své základny.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín, HZS Frýdek Místek
Složky IZS: PČR

2. Dopravní nehoda – Sedlnice, 2.4.2019 14.06h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do Sedlnic. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě osobního automobilu mimo komunikaci do stromu. V době příjezdu se ve vozidle nacházel zaklíněný řidič. Jednotka okamžitě zahájila záchranné práce spolu s jednotkou HZS za použití hydraulického vyprošťovacího zařízení. Po vyproštění řidiče z vozu byl následně předán do péče ZZS. Hasiči provedli také protipožární opatření a zajištění místa nehody. Následně se naše jednotka vrátila zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín
Složky IZS: ZZS, PČR

1. Technická pomoc – Příbor, U Tatry, 2.4.2019 8.39h

V úterý ráno byla jednotka vyslána k otevření bytu na žádost PČR. Dveře bytu byly násilně otevřeny a byt dále předán PČR. Následně se hasiči vrátili zpět na své základny.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín
Složky IZS: PČR

Bilance roku 2017

V roce 2017 měla naše jenotka nahlášených celkem 127 událostí, což je o 16 více než v loňském roce. Nárust byl hlavně u dopravních nehod a požárů oproti loňskému roku. Na vyšších číslech se také podepsaly události řešené ve spojitosti se silným větrem ve druhém pololetí, hlavně v Prosinci. Mezi Nejnáročnější zásahy patřil požár bývalé lakovny v bývalé areálu Tatry z loňského roku, který byl likidován ve dnech 7.-8.1.2017 a naše jednotka se zde podílela na hasebních pracech po dobu 14ti hodin v počtu 15ti členů s technikou CAS24 MB Atego, CAS35 TATRA T815, a DA15 MB Sprinter. Škoda se vyšplhala na 100 miliónů korun. Více info www.pozary.cz