Zásahy IV. Čtvrtletí 2019

7. Dopravní nehoda – Skotnice 19.10.2019 5.31h

V sobotu, brzy ráno, byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do obce Skotnice. Po příjezdu jenotky na místo zde již byla přítomna jednotka HZSP Letiště Ostrava. Bylo zjištěno, že došlo k nehodě osobního vozidla do dalšího osobního vozidla, které bylo zaparkováno u domu. Při nehodě došlo ke zranění dvou osob, kterým hasiči poskytli předlékařskou pomoc před příjezdem záchranné služby a následně pomohli s transportem do vozidel ZZS. Jednotka provedla zabezpečení místa události, protipožární zabezpečení vozidel a odpojení AKU baterií. Při nehodě došlo také k úniku provozních kapalin na komunikaci, ty byly zasypány pomocí sorbentu. Po vyšeření nehody PČR hasiči provedli odtlačení vozidel mimo komunikaci a násldné uklizení komunikace. Poté se jednotky vrátily zpět na své základny.

Jednotky:  JSDH Příbor, HZSP Letiště Ostrava, HZS Nový Jičín

6. Požár – Kopřivnice 15.10.2019 14.01h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána v rámci prvního stupně požárního poplachu do Kopřivnice na ulici Štramberská 1137, kde byl hlášen kouř z bytu. Po příjezdu prvních jednotek bylo zjištěno, že došlo k zahoření potravin na sporáku bez dalších škod. Jednotky provedli odvětrání bytu a následně se vrátili zpět na své základny.

Jednotky:  JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

5. Technická pomoc – Příbor 13.10.2019 20.58h

V neděli večer byla jednotka vyslána k technické pomoci. Jednalo se o akutní otevření bytu na ulici u Tatry 1486.
Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k zabouchnutí vstupních dveří do bytu, kdy se v bytě nacházelo malé dítě. Jednotka provedla otevření dveří bez poškození zámku. Po předání PČR se jednotky vrátily zpět na své základny.

4. Technická pomoc – Příbor 7.10.2019 10.56h

Po pěti a půl hodinách byla jednotka opět požádána o asistenci při zpřístupnění bytu na ulici Štramberská. Nakonec však po dohodě s PČR naše spolupráce nebyla potřeba a jednotka tak se vrátila zpět na základnu.

3. Technická pomoc – Příbor 7.10.2019 5.31h

V pondělí brzy ráno byla jednotka vyslána na žádost PČR k akutnímu otevření bytu na ulici Štramberská. Byt byl otevřen bez poškození zámku a po předání pacienta ZZS a bytu PČR se jednotka vrátila zpět na základnu.

Složky IZS: ZZS, PČR

2. Technická pomoc – Příbor 2.10.2019 11.37h

Ve středu dopoledne byla naše jednotka požádána o spolupráci ze strany ZZS při transportu pacientky do vozidla ZZS na ulici Místecká. Po snesení pacientky se jednotka vrátila zpět na základnu.

Jednotky:  JSDH Příbor
Složky IZS:ZZS

1 . Taktické cvičení – Lubina 1.10.2019 16.00h

V úterý odpoledne se naše jednotka účastnila taktického cvičení v obci Lubina. Námětem cvičení byla nehoda dodávky a cisterny s nebezpečnou látkou. Naše jednotka měla na cvičení za úkol vyproštění zraněných osob z havarovaných vozidel. Při nehodě došlo celkem k 8mi zraněním. Jednotka spolu s jednotkou HZS Nový Jičín spolupracovali při vyprošťování zraněných za pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Na cvičení se účastnily také jednotky HZS Bílovec, JSDH Kopřivnice, JSDH Lubina, JSDH Frenštát pod Radhoštěm a JSDH Studénka. Jednotky měli za úkol likvidaci nebezpečné látky, která unikla z havarovamé cisterny do řeky Lubiny.

Cvičení se účastnili kromě hasičů, také policisté a zdravotníci a také zástupci Červeného kříže, kteří naaranžovali velmi reálně zranění účastníků nehody.

Naše technika: CAS24 Atego, CAS 30 T815 Terrno
Jednotky: HZS Nový Jičín, HZS Bílovec, JSDH Kopřivnice, JSDH Lubina, JSDH Příbor, JSDH Frenštát pod Radhoštěm, JSDH Studénka

Bilance roku 2017

V roce 2017 měla naše jenotka nahlášených celkem 127 událostí, což je o 16 více než v loňském roce. Nárust byl hlavně u dopravních nehod a požárů oproti loňskému roku. Na vyšších číslech se také podepsaly události řešené ve spojitosti se silným větrem ve druhém pololetí, hlavně v Prosinci. Mezi Nejnáročnější zásahy patřil požár bývalé lakovny v bývalé areálu Tatry z loňského roku, který byl likidován ve dnech 7.-8.1.2017 a naše jednotka se zde podílela na hasebních pracech po dobu 14ti hodin v počtu 15ti členů s technikou CAS24 MB Atego, CAS35 TATRA T815, a DA15 MB Sprinter. Škoda se vyšplhala na 100 miliónů korun. Více info www.pozary.cz