Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

Bilance roku 2020

V roce 2020 vyjížděla naše jednotka celkem ke 114ti událostem. Největší část naší činnosti tvořila technická pomoc a to 44% (50), další naší převážnou činností u zásahů byly Dopravní nehody 24% (28) a Požáry 24% (27). Nejvíce dopravních nehod bylo v prvním čtvrtletí, a to 10. Co se týče požárů, tak těch bylo v průběhu první vlny pandemie Covid-19, tedy ve II. čtvrtletí, a to celkem 14.

Zásahy I. čtvrtletí 2021

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

5. Dopravní nehoda – I/58 Prchalov 22.2.2021

V pondělí ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici I/58, kde před tunelem došlo k nehodě dvou vozidel.
Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě dodávky a osobního vozidla. Nehoda si vyžádala dvě zraněné osoby, které byly zaklíněné v obou vozidlech. Hasiči tak ihned započali záchranné a vyprošťovací práce pomocí hydraulických vyprošťovacích zařízení a poskytovali předlékařskou pomoc. Po vyproštění osob předali zraněné záchranné službě. Jednoho zraněného převezla LZS  a druhého zraněného transportovala sanita do FN Ostrava.
Hasiči provedli také zabezpečení místa nehody a provedli protipožární opatření a odpojení AKU baterií obou vozidel. Bylo nutné také ošetřit kontaminovanou komunikaci od provozních kapalin pomocí sorbentu.
Po vyšetření nehody PČR hasiči pomohli s odklizením vozidel mimo komunikaci a úklidem vozovky.
Následně se obě jednotky vrátily zpět na základny.

Více info: www.pozary.cz

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

IZS: PČR, ZZS, LZS

4. Technická pomoc – Příbor 17.2.2021 10.59h

Ve středu dopoledne byla jednotka vyslána na kruhový objezd křižovatek ulic Jičínská a silnice I/58, kde došlo uvíznutí autobusu v závěji. Hasiči provedli vyproštění autobusu pomocí navijáku na cisternové automobilové stříkačce Tatra T815, následně se vrátili zpět na základnu.

Technika: CAS 30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR

3. Technická pomoc – Příbor 9.2.2021 14.57h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána k technické pomoci na ulici nábřeží Rudoarmějců, kde byla požádána ZZS o pomoc při transportu pacienta. Jednotka na místě pomohla s přenesením pacientky do vozidla ZZS, kdy bylo nutno použít okenní prostor. Po transportu se hasiči vrátili zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor
IZS: ZZS

2. Dopravní nehoda – Příbor 31.1.2021 v 17.11h

V neděli v podvečer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na křižovatku silnice I/58 a ulice Štramberská. Po příjezdu jednotky na místo události bylo zjištěno, že došlo k nehodě dvou osobních vozidel Hyundai ix35 a Škoda Fabia. Řidička Hyundaie byla v době našeho příjezdu již v péči ZZS, jelikož účastníky nehody byly i dvě děti, byli preventivně prohlídnuty lékařem, další zranění účastníků nehody se však nepotvrdila. Hasiči provedli protipožární zabezpečení, označení místa události světelnými kužely a odpojili AKU baterie obou vozidel a zasypali únik PK pomocí sorbentu. S jednotkou HZS jsme se dále podíleli na usměrňování kyvadlového provozu. Po vyšetření nehody PČR jsme odtlačili vozidla ke krajnici a uklidili vozovku a po předání místa nehody PČR jsme se vrátili zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: ZZS, PČR

1. Technická pomoc – Borovec 23.1.2021 13.15h

V sobotu odpoledne byla jednotky vyslána do Borovce, kde došlo vlivem silného větru k vývratu jasanu, jehož větve zasahovaly do vozovky. Jednotka provedla odřezání větví pomocí motorové pily a následně uklidila vozovku. Po ukončení zásahu se hasiči vrátili zpět na svou základnu.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor

Bilance roku 2019

V roce 2019 byla jednotka vyslána celkem ke 137 událostem. Největší část – 39% byla z důvodu Technické pomoci, následovaly Dopravní nehody s 30ti% a dále pak třetí nejčetnější skupina zásahů byla ve 24%  u Požárů.

Bilance roku 2017

V roce 2017 měla naše jenotka nahlášených celkem 127 událostí, což je o 16 více než v loňském roce. Nárust byl hlavně u dopravních nehod a požárů oproti loňskému roku. Na vyšších číslech se také podepsaly události řešené ve spojitosti se silným větrem ve druhém pololetí, hlavně v Prosinci. Mezi Nejnáročnější zásahy patřil požár bývalé lakovny v bývalé areálu Tatry z loňského roku, který byl likidován ve dnech 7.-8.1.2017 a naše jednotka se zde podílela na hasebních pracech po dobu 14ti hodin v počtu 15ti členů s technikou CAS24 MB Atego, CAS35 TATRA T815, a DA15 MB Sprinter. Škoda se vyšplhala na 100 miliónů korun. Více info www.pozary.cz