Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

Zásahy II. Čtvrtletí 2018

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

Dopravní nehoda – Rychaltice 15.6.2018 11.01h

V pátek dopoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě .na silnici D48 u obce Rychaltice Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke střeto osobního vozidla s návěsem kamionu. Hasiči provedli zabezpečení místa události a protipožární zabezpečení vozidel. Naše jednotka spolu s jendotkou HZS F-M poté řídila provoz na komunikaci, dokud nebyla nehoda vyšetřena PČR a vozidlo odvezeno odtahovou službou. Následně se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: HZS MSK Frýdek Místek, JSDH Příbor
Spolupráce s IZS: PČR

 

 

 

Požár – Chlebovice 13.6.2018 3.45h

Ve středu brzy ráno byla jednotka vyslána k požáru do obce Chlebovice.
Při našem příjezdu se na místě nacházely již okolní jednotky, které prováděly hasební práce pomocí vodních proudů. Požár zachvátil první patro i půdní prostor chaty. Lokalizace požáru zabrala hasičům 10 minut, samotné dohašení a rozebírání konstrukce střechy trvala přes dvě hodiny. Naše jednotka na místě doplňovala vodu a hasiči pomáhali v rozebírání konstrukce střechy za použití dýchacích přístojů. Dvě a půl hodiny od nahlášení se pak naše jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky: HZS MSK Frýdek Místek, JSDH Frýdek, JSDH Brušperk, JSDH Fryčovice, JSDH Příbor
Spolupráce s IZS: PČR

 

 

 

 

Technická pomoc – Příbor 12.6.2018 11.51h

V úterý v poledne byla jednotka vyslána na ulici 28. Října s žádostí o otevření bytu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v uzamčeném domě se nachází seniorka, která upadla a má problém s mobilitou. Jednotka provedla vniknutí do objektu bez poškození zámků a pomohla seniorce. Následně se hasiči vrátili zpět na své základny.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor HZS MSK Nový Jičín

Požár – Mošnov 9.6.2018 15.01h

V sobotu odpoledne byla jednotka vyslána k požáru do obce Mošnov. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru sena v troskách rozbořené budovy. Hasiči proveli uhašení pomocí vysokotlakého vodního proudu  během půl hodiny za pomocí bagru, který pomohl s odkrýváním ohnisek. Jednalo se o požár v bývalém zemědělském objektu, který je nyní v demolici, ve kterém naše jednotka zasahovala již 30.4.2018 u požáru pneumatik.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, JSDH Mošnov, JSDH Petřvald, HZS MSK Nový Jičín, HZS MSK Bílovec
Spolupráce s IZS: PČR

Technická pomoc – Sedlnice 8.6.2018 11.32h

V pátek před polednem byla jednotka vyslána do obce Sedlnice, kde vlivem silné dešťové přeháňky došlo ke splavení půdy z pole na silnici. Jednotka provedla vyčištění komunikace pomocí vodní lišty cisterny CAS30 Terrno. Následně se hasiči vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS30 Terrno
Jednotky: JSDH Příbor

Technická pomoc – Příbor 7.6.2018 16.11h

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána k likvidaci vosího hnízda do zahrádkářské kolonie na ulici Masarykova.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor

Požár – Kopřivnice 6.6.2018 10.22h

Při návratu z předchozí události byla jednotka vyslána k dalšímu nahlášenému požáru, tentokráte byl pozorován kouř z oken jednoho z bytů panelového domu v Kopřivnici. Na místo byly svolány všechny jednotky prvního stupně požárního poplachu. Po příjezdu na místo bylo po otevření bytu zjištěno, že došlo ke spálení potravin. Ty byly uhašeny a byt byl přirozenou cestou odvětrán. Následně se všechny jednotky vrátily zpět na své základny. Naše jednotka byla na místě pouze v záloze.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, JSDH Štramberk, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Požár – Kateřinice 6.6.2018 9.00h

Hodinu po návratu z první události byla jednotka vyslána k další události. Tentokrát se jednalo o požár zemědělského stroje v obci Kateřinice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru traktoru s krmným vozem na místní komunikaci. V době příjezdu jednotky byl celý traktor zachvácen požárem, na místě již byla jednotka Kateřinic, která prováděla hašení jedním vodním proudem, naše jednotka použila k hašení druhý vodní proud. Hasičům se podařilo odpojit a zachránit krmný vůz.  Uhašení a ochlazování zabralo hasičům asi 20 minut, následně se vrátili zpět na své základny.
Traktor byl požárem celý zničen a škoda se vyšplhala na 600 tis. Kč, krmný vůz se podařilo uchránit před poškozením.

Více info: www.pozary.cz

Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Kateřinice, JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Dopravní nehoda – Příbor 6.6.2018 5.47h

Ve středu ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě, která se stala na křižovatce silnice I/58 a ulice Štramberská. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu osobního vozidla a motocyklu. Nehoda si vyžádala dvě zranění. V době příjezdu jednotky byla na místě již ZZS, která zraněným poskytovala první pomoc. Kvůli těžkému zranění motocyklisty, na místo přistál také vrtulník LZS, který jej transportoval na odborné pracoviště do FN Ostrava. Hasiči provedli zabezpečení místa události, pomohli s transportem raněných, dále provedli protipožární zabezpečení vozidel a odpojení AKU baterií. Po vyšetření nehody PČR uklidili komunikaci a následně se vrátili zpět na svou základnu.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR, ZZS, LZS

Technická pomoc – Příbor 5.6.2018 14.41h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána k pomoci ZZS se snesením a transportem pacienta do vozidla ZZS.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
Spolupráce s IZS:ZZS

Technická pomoc – Příbor 3.6.2018 9.52h

V neděli ráno byla jednotka vyslána na ulici Hukvaldskou, kde vlivem silných dešťů došlo k naplavení bahna na pozemní komunikaci. Hasiči provedli odstranění bahna a vyčištění komunikace a následně se vrátili zpět na základnu.
Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Příbor

Únik nebezpečných látek – Sedlnice 1.6.2018 15.06h

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána do obce Seldnice, kde došlo k úniku kapaliny na vozovku. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k úniku převodového oleje z bagru na pozemní komunikaci. Hasiči provedli zasypání kontaminované vozovky pomocí sorbentu a následně komunikaci uklidili. Pak se vrátili zpět na své základny.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Sedlnice, JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Dopravní nehoda – Mošnov 31.5.2018 14.28h

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici I/58 v obci Mošnov. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě dvou osobních vozidel a jedné dodávky, která byla převrácena na bok. V době našeho příjezdu byli všichni cestující mimo vozidla, jeden řidič utrpěl lehké zranění, které mu na místě ošetřila ZZS. Hasiči provedli zabezpečení místa události, provedli protipožární zabezpečení vozidel a odpojení AKU baterií. Po vyšetření nehody PČR provedli přetočení dodávky zpět na kola a pomáhali s nakládáním vozidel na odtahové služby. Po uklizení komunikace se jednotky vrátily zpět na své základny.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR, ZZS

Taktické cvičení – Sedlnice 30.5.2018 9.16h

Ve středu dopoledne se jednotka účastnila simulovaného požáru v areálu firmy ČEPRO, kde hořel benzín v havarijní jímce. Jednalo se o taktické cvičení integrovaného záchranného systému, kterého se účastnilo celkem devět jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. 
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  HZS MSK Nový Jičín, HZS MSK Bílovec, HZS MSK Ostrava-Zábřeh, JSDH Sedlnice, JSDH Studénka, JSDH Příbor,
JSDH Kopřivnice, JSDH Petřvald, JSDH Slatina
Spolupráce s IZS: PČR, ZZS

Více info: www.pozary.cz

Technická pomoc – Příbor 27.5.2018 12.06h

V neděli po poledni byla jednotka vyslána do městského parku, kde byl nalezen strom se zlomenou špicí. Jednotka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o nalomenou břízu. Vzhledem k výšce však jednotka provedla spolu s hasiči z HZS NJ pouze ohraničení stromu a kontaktovala Technické služby, které strom odstraní za pomocí výškové techniky.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Dopravní nehoda – D48 29km 26.5.2018 00:08h

Pár minut po sobotní půlnoci byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k havárii osobního automobilu mimo komunikaci. Při nehodě došlo k přetočení vozdila na střechu. Hasiči na místě provedli předlékařskou pomoc lehce zraněnému řidiči, kterého následně předali do péče ZZS. Dále provedli protipožární zabezpečení vozidla odpojením AKU baterie, dále také došlo k úniku provozních kapalin, které byly ošetřeny sorbentem. Po vyšetření nehody PČR hasiči otočili vozidlo zpět na kola a provedli uklizení místa nehody. Následně se vrátili zpět na své základny.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR, ZZS

Technická pomoc – Příbor 22.5.2018 16.15h

V úterý byla jednotka vyslána ke spolupráci se záchrannou službou na pomoc při transportu pacienta do vozu ZZS.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
Spolupráce s IZS: ZZS

Technická pomoc – Příbor 14.5.2018 11.18h

V pondělí dopoledne byla jednotka vyslána k otevření bytu na ulici Choráze 1491, kde se nacházela nemohoucí osoba za zavřenými dveřmi. Po příjezdu jednotky na místo byl byt již zpřístupněn. Hasiči pomohli s transportem osoby do vozu ZZS a následně se vrátili zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR, ZZS

Taktický výcvik – Bernartice nad Odrou 5.5.2018 8.00h

V sobotu dopoledne se naše jednotka účastnila Taktického výcviku na téma práce na tekoucí vodě.
Naše technika: DA15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Dopravní nehoda – Libhošť 4.5.2018 23.32h

V pátek večer byla jednotka vyslána do Libhoště na silnici D48, kde byla nahlášena dopravní nehoda. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že vlivem překážky v provozu na pozemní komunikaci byl donucen řidič kamionu prudce zabrzdit a došlo k uvolnění a posunutí nákladu vlivem setrvačných sil tak, že bylo rozbito čelo návěsu kamionu a náklad o hmotnosti zhruba 24t se zastavil těsně za kabinou tahače, čímž došlo ke znemožnění další jízdy kamionu. Na místo musel být povolán jeřáb, který celý náklad přeložil. Naše jednotka byla na místě události pouze v záloze.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Technická pomoc – Příbor 3.5.2018 22.22h

Ve čtvrtek večer byla jednotka vyslána na pomoc při transportu osoby na invalidním vozíku na ulici Choráze 1490.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor

 Požár – Mošnov 30.4.2018 16.50h

V pondělí v podvečer byla jednotka spolu s dalšímí sedmi jednotkami vyslána do Mošnova, kde byl nahlášen hustý kouř z prostor bývalého zemědělského objektu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v objektu došlo při manipulaci s ohněm k požáru skladovaných pneumatik a následnému rozšíření ohně na přilehlé objekty. Hasiči ihned započali hasební práce pomocí útočných vodních C proudů za účelem ochrany budov a zároveň pro hašení pneumatik. Bylo použito také smáčedlo a pěna. Rychlým zásahem se podařilo zabránit dalšímu šíření požáru na obydlený objekt. Částečně se požár rozšířil na budovu ve které bylo skladováno seno. Hasiči dostali požár pod kontrolu během 20ti minut. Další více jak 3 hodiny však zabralo dohašování pneumatik a rozebírání a dohašování uskladněného sena. Požár se obešel bez zranění. Naši hasiči se podíleli jak na hasebních pracech, tak také na doplňování vody.

Naše technika: CAS24 Atego, CAS 30 T815
Jednotky:HZSP Letiště Ostrava a.s., JSDH Mošnov, JSDH Příbor, JSDH Brušperk, JSDH Petřvald, HZS MSK Nový Jičín, HZS MSK Bílovec, JSDH Studénka
Spolupráce s IZS: PČR

Dopravní nehoda – 27.4.2018 v 18.02h

V pátek večer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do obce Rychaltice na silnici I/48. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu dvou osobních vozidel a autobusu. Jednotka se podílela na předlékařském ošetření zraněných osob. Dále jednotka provedla protipožární zabezpečení vozidel a odpojení AKU baterií a následně také ošetření kontaminované komunikace provozními kapalinami pomocí sorbentu. Dále byli hasiči nápomocni při překládání zavazadel do náhradního autobusu. Po odklizení komunikace se hasiči vrátili zpět na své základny.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Frýdek Místek, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR, ZZS

Dopravní nehoda – 26.4.2018 v 16.44h

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do Borovce. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o nehodu jednoho osobního automobilu, který si během jízdy prorazil olejovou vanu a došlo tak k úniku motorového oleje na vozovku. Jednotka provedla zabezpečení místa nehody a následně hasiči zasypali uniklý olej pomocí sorbentu. Po odklizení se vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor HZS MSK Nový Jičín

Technická pomoc – Příbor 25.4.2018 19.07h

Ve středu večer byla jednotka vyslána na ulici Pionýrů č.p. 1508, kde jednotka provedla otevření bytu na žádost Městské policie. Byt byl otevřen bez poškození dveří a zámku. Následně se jednotka navrátila zpět na svou základnu.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: MP

Technická pomoc – Příbor 21.4.2018 07.43h

V sobotu ráno byla jednotka požádána o spolupráci se ZZS při snesení pacienta na ulici Npor. Loma. 
Po transportu do vozidla ZZS se hasiči vrátili zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor  
Spolupráce s IZS:  ZZS

Technická pomoc – Příbor 18.4.2018 22.45h

Ve středu večer byla jednotka vyslána na Náměstí Sigmunda Freuda, kde byla nahlášena osoba, která vylezla na střechu jednoho z domů a nehodlá slézt. Jednotka po příjezdu na místo zjistila, že osoba se nachází na střeše domu ČP 27. Na místě se nacházela také již PČR. Nakonec naše pomoc nebyla potřeba, osoba vlastními silami slezla ze střechy dolů. Jednotky se následně vrátily zpět na své základny.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Únik nebezpečných látek – Kopřivnice 12.4.2018 9.53h

Ve čtvrtek dopoledne byla jednotka vyslána k nahlášenému kouři v jednom z bytů výškové budovy na ulici Záhumenní v Kopřivnici. K události byl svolán celý první stupeň požárního poplachu. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že byt, ze kterého vychází kouř je uzamčen. Hasiči proto provedli akutní otevření bytu. Po vstupu do bytu byl proveden průzkum místa události, kdy uvnitř bytu nebyla nalezena žádná osoba a nebylo nalezeno ani žádné ohnisko požáru. Byt byl následně odvětrán přetlakovou ventilací a následným průzkumem bytu byla nalezena insekticidní dýmovnice, která vyvíjela kouř s velmi dráždivými účinky. Dvě osoby, které se nadýchaly kouře, musely být  ošetřeny lékařem. Následně bylo provedeno odvětrání bytu a celého domu pomocí přetlakové ventilace. Jednotky se pak navrátily na své základny.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, JSDH Příbor HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR, ZZS

Únik nebezpečných látek – Rybí D48 7.4.2018 00.45h

V sobotu, krátce po půlnoci, byla jednotka vyslána k odstranění úniku provozních kapalin na silnici D48 po střetu vozidla s dopravním značením u obce Rybí.
Jednotka po příjezdu na místo podle příkazu velitele zásahu jednotky HZS usměrňovala provoz, provedla zasypání kontaminované vozovky pomocí sorbentu a následně provedla jeho odklizení,  hasiči také uklidili silnici od zbytků rozbitého dopravního značení. Následně se jednotky vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Technická pomoc – Příbor 6.4.2018 8.32h

V pátek ráno byla jednotka vyslána na ulici Palackého, kde se jedna z obyvatelek domu  nacházela na balkóně s uzavřenými dveřmi. Jednotka provedla zpřístupnění bytu z okna za pomocí žebříků a následně otevřela balkónové dveře. Následně se vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Technická pomoc – Příbor 4.4.2018 19.53h

Ve středu večer byla jednotka vyslána k otevření uzavřených prostor na ulici Čs. Armády. V bytě se nacházeli nemohoucí obyvatelé, kteří vyžadovali lékařské ošetření. Po zpřístupnění bytu jednotky pomohly s transportem osob do vozidel ZZS a následně se vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR, ZZS

Technická pomoc – Příbor 3.4.2018 18.07h

V úterý byla jednotka vyslána na silnici D48 ve směru na Nový Jičín, kde došlo u dodávky k proražení olejové vany a následnému úniku oleje na vozovku. Hasiči provedli zasypání kontaminované vozovky pomocí sorbentu a její odklizení. Následně se vrátili zpět na své základny.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Technická pomoc – Příbor 2.4.2018 9.51h

V pondělí byla jednotka vyslána na ulici npor. Loma, kde došlo ke zlomení stromu. Hasiči HZS provedli odřezání nalomené špice stromu a naše jednotka provedla odklizení. Následně se jednotky vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: MP

Zásahy I. Čtvrtletí 2018

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

Požár – Libhošť 29.3.2018 17.53h

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána k požáru osobního vozidla na silnici D48 ve směru z Nového Jičína na Frýdek Místek u obce Libhošť. Po příjezdu na místo se již na místě události nacházela jednotka HZS, která prováděla hasební zásah vysokotlakým vodním proudem. Naše jednotka byla ponechána na místě v záloze a následně byla odeslána zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Asistence – Lubina 25.3.2018

V neděli byla naše jednotka vyslána k asistenci u rychlostní zkoušky na Valašské Rally.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor

Požár – Kopřivnice 24.3.2018 22.24h

V sobotu večer byla jednotka vyslána k požáru do Kopřivnice na ulici Obránců míru spolu s jednotkami z prvního stupně požárního poplachu. Po příjezdu na místo byl proveden průzkum domu, který byl mírně zakouřený. Bylo zjištěno, že došlo k požáru odpadků v jednom z bytů 1.NP. Ten byl na místě uhašen a následně byl byt a společné prostory domu odvětrány přetlakovou ventilací. Následně se jednotky vrátily zpět na své základny.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, JSDH Štramberk, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Dopravní nehoda – Rychaltice 22.3.2018 16.01h

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotky vyslána k dopravní nehodě na silnici D48. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě vozidla odtahové služby a osobního vozidla ve směru na Frýdek Místek před obcí Rychaltice. Spolu s námi dojela na místo také jednotka HZS Frýdek Místek, ta provedla ošetření komunikace kontaminované provozními kapalinami pomocí sorbentu, odpojení baterií a protipožární opatření. Naše jednotka byla na místě v záloze a následně po dohodě s velitelem zásahu jsme se vrátili zpět na základnu. Nehoda se obešla bez zranění.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: HZS Frýdek Místek, JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS:PČR

Dopravní nehoda – Příbor 16.3.2018 8.19h

V pátek ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na ulici Místecká. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu dvou osobních vozidel značky Škoda a Wolksvagen na křižovatce s ulicí Hukvaldskou. Nehoda si vyžádala dvě zranění. Hasiči provedli předlékařské ošetření zraněných a následně pomohli s transportem do sanitky ZZS. Dále provedli zabezpečení místa nehody a protipožární zabezpečení, odpojili AKU baterie a provedli zasypání uniklých provozních kapalin pomocí sorbentu. Po vyšetření nehody PČR provedli odklizení vozidel,  a uklidili komunikaci. Následně se vrátili zpět na své základny.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: ZZS, PČR

Technická pomoc – Příbor 13.3.2018 11.06h

V úterý dopoledne byla taktéž povolána naše jednotka k pomoci při transportu pacienta z bytu patrového domu do sanitky ZZS na ulici Šafaříkova. Po snesení a předání pacienta ZZS se jednotka vrátila zpět na svou základnu.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
Spolupráce s IZS: ZZS

Technická pomoc – Příbor 13.3.2018 4.40h

V úterý ráno byla jednotka vyslána na ulici Lesní, kde ve spolupráci se ZZS provedla snesení a transport pacienta do vozidla ZZS. Následně se pak vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
Spolupráce s IZS: ZZS

Technická pomoc – Příbor 10.3.2018 5.22h

V sobotu ráno vyjížděla jednotka na mimoúrovňovou křižovatku silnice D48 a ulice Místecká, kde došlo při demoličních pracech na jednom z mostů k pádu bagru. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k pádu mostu na silnici D48 spolu s bagrem ve kterém se nacházel bagrista. Při příjezdu byl již svými kolegy vytažen mimo kabinu, avšak vykazoval známky mnohočetných poranění. Jednotka provedla zpřístupnění místa události pomocí žebříků, spolupracovala se ZZS na ošetření pacienta a jeho transportu do vrtulníku LZS, dále provedla protipožární zabezpečení. Následně se hasiči vrátili zpět na své základny.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Frýdek Místek, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: ZZS, PČR, LZS
Více info: www.pozary.cz, www.polar.cz

Požár – Kopřivnice 5.3.2018 5.46h

V pondělí byla jednotka vyslána k požáru do areálu společnosti Tatra a.s., kde v  části energetika došlo k požáru kabelového kanálu. Požár se podařilo lokalizovat a uhasit v časné fázi ve výrobní hale, takže nedošlo k jeho rozšíření do skrytých kanálů. Naše jednotka byla ponechána na místě v záloze a následně odeslána zpět na základnu.
Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky: HZSP Tatra Trucks, JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, JSDH Štramberk, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Požár – Kopřivnice 1.3.2018 19.06h

Ve čtvrtek večer byla jednotka vyslána v rámci I.stupně požárního poplachu spolu s jednotkami Kopřivnice, Štramberk a HZS Nový Jičín do Kopřivnice na ulici k Očnímu, kde došlo na Bubla City Ranchi k požáru v půdním prostoru budovy. Jednalo se o požár v oblasti komínového tělesa. Požár byl zachycen v první fázi hoření, takže nedošlo k větším škodám. Uhašení proběhlo pomocí jednoho vodního proudu C. Naše jednotka byla ponechána na místě v záloze. 
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, JSDH Štramberk, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR, MP

Technická pomoc – Příbor 23.2.2018 8.08h

V pátek byla jednotka vyslána na pomoc ve spolupráci s IZS při snesení pacientky na ulici 9.Května. Hasiči provedli snesení pacientky do sanitního vozu a následně se vrátili zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: ZZS

 

Technická pomoc – Příbor 18.2.2018 18.38h

V neděli večer byla jednotka vyslána k akutnímu otevření bytu na ulici Npor. Loma. Po příjezdu na místo se zde již nacházela PČR. Jednotka provedla nenásilné otevření dveří, následně ověřila, že nedošlo k zahoření potravin, které v tu chvíli byly na sporáku a následně se vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, JSDH Štramberk, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Požár – Kopřivnice 14.2.2018 17.08h

Ve středu v podvečer byla jednotka vyslána spolu s jednotkami prvního stupně požárního poplachu k požáru výškové budovy v Kopřivnici na ulici Osvoboditelů. Po příjezdu prvních jednotek bylo zjištěno, že se jedná o spálené potraviny na sporáku. K dalšímu rozšíření požáru naštěstí nedošlo. Byt byl odvětrán a jednotky se vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor,  JSDH Štramberk, HZS MSK Nový Jičín 
Spolupráce s IZS: PČR

Dopravní nehoda – Příbor 7.2.2018 21.17h

Ve středu večer byla jednotce nahlášena dopravní nehoda kamionu na mimoúrovňové křižovatce silnic D48 a I/58, kde došlo k vyjetí kamionu mimo komunikaci a jeho zablokování. Naše jednotka provedla zabezpečení místa události a k vyproštění uvíznutého kamionu musela povolat vyprošťovací automobil ze stanice HZS MSK Nový Jičín, který musel kamion vytáhnout zpět na komunikaci. Následně se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Technická pomoc – Příbor 7.2.2018 6.27h

Ve středu ráno byla jednotka vyslána k otevření bytu na ulici Štramberská, ve kterém se nacházela nemohoucí obyvatelka, která potřebovala lékařské ošetření. Ještě před výjezdem však bylo jednotce oznámeno, že se byt podařilo otevřít pomocí náhradního klíče. Jednotka tedy zůstala na základně.

Požár – Příbor 6.2.2018 18.35h

V úterý v podvečer byla jednotka vyslána k požáru komína na ulici Štramberská. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke vznícení sazí uvnitř komínového tělesa. Hasiči ihned započali hasební práce, uzavřeli přívod vzduch do kotle a pomocí práškového ručního hasícího přístroje započali z hašením požáru v komínovém tělese. Během zásahu bylo nutno použít také výbavu pro kominické práce, pomocí které bylo potřeba komín vyčistit od hořících sazí. Vzhledem k zakouření domu bylo  třeba provést také nucené odvětrání pomocí přetlakové ventilace. Po uhašení se jednotky vrátily zpět na své základny. 

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Dopravní nehoda – D48 2.2.2018 23.46h

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na dálnici D48 v obci Rychaltice. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že se jedná o nehodu dodávkového vozidla, které najelo do díry v silnici a došlo k poškození vozidla s únikem provozních kapalin. Před našim příjezdem dorazila na místo také jednotka HZS Frýdek Místek, která provádělaa zasypání kontaminované vozovky pomocí sorbentu. Naše jednotka provedla zabezpečení a označení místa nehody a vyčkala naložení vozidla na odtahovou službu. Následně se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Frýdek Místek
Spolupráce s IZS: PČR

 

Požár – D48 28.1.2018 15.14h

V neděli odpoledne byla jednotka vyslána k požáru osobního automobilu na dálnici D48 poblíž obce Rybí. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru osobního vozidla Ford Mondeo. Ohněm byl zasažen motorový prostor a kabina vozidla. V době našeho příjezdu se na místě nacházela již jednotka HZS, která prováděla hašení pomocí vysokotlakého vodního proudu. Po uhašení a dohašení vozidla jednotky provedly zabezpečení místa události, hasiči řídili také kyvadlový provoz na dálnici a provedli doplnění cisterny HZS vodou. Po vyšetření požáru byl na místo povolán vyprošťovací automobil T815 ze stanice Nový Jičín, který provedl odstranění  vozidla mimo komunikaci. Následně hasiči provedli uklizení komunikace a vrátili se zpět na své základny.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

 

Technická pomoc – Příbor 23.1.2018 08.56h

V úterý ráno byla jednotka vyslána na ulici Dukelskou do areálu bývalé základní školy Dukelská, kde došlo k zatopení sklepních prostor spodní vodou vlivem poruchy na odčerpávacím systému. Výška hladiny ve sklepech byla 1m. K odčerpání bylo nutno použít motorových čerpadlem z důvodu nemožnosti použití elektrických čerpadel. Prostor byl také odětrán přetlakovou ventilaci. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego, VEA-N Patrol
Jednotky: JSDH Příbor

Požár – Příbor 15.1.2018 13.06h

V pondělí, hodinu po poledni, byla jednotka vyslána k nahlášenému požáru do zahrádkářské kolonie na ulici Frenštátská. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár zahradní chatky, který se nachází již ve třetí fázi. Jednotka ihned započala hasební práce pomocí dvou vodních proudů C. Uhašení trvalo deset minut, dalších dvacet minut zabralo rozebírání konstrukce, dohašování a ochlazování. Vzhledem k silnému zakouření bylo nutno použít přetlakovou ventilaci. Následně se hasiči vrátili zpět na své základny.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, JSDH Kopřivnice, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Požár – Příbor 8.1.2018 4.15h

V pondělí ráno byla jednotka vyslána na kruhový objezd silnice I/58 kde byl nahlášen požár dodávkového vozidla. Po příjezdu na místo jednotka zjistila, že došlo k požáru uloženého  vybavení a nářadí ve vozidle. Řidič, ještě před našim příjezdem, stačil hořící předměty vytáhnout z vozidla. Jednotka po příjezdu započala ihned hasební práce pomocí vysokotlakého vodního proudu. Po uhašení se vrátili hasiči zpět na své základny.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Požár – Příbor 6.1.2018 15.30h

V sobotu odpoledne byla jednotka vyslána na ulici Štramberskou, kde byl nahlášen požár kontejneru u Technických slušeb. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru kontejneru na směsný odpad. Na místě se nacházela PČR. Jednotka započala hasební práce pomocí vysokotlakého vodního proudu. Požár byl uhašen běhme dvou minut. Po dohašení a uklizení místa události se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Technická pomoc – Příbor 3.1.2018 17.15h

Ve středu v podvečer byla jednotka vyslána k první letošní události a to na ulici Štramberská, kde si majital bytu zabouchl dveře během vaření. Jednotka provedla na pokyn PČR zpřístupnění bytu bez nutnosti použití násilných technik a následně se vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR.

Bilance roku 2017

V roce 2017 měla naše jenotka nahlášených celkem 127 událostí, což je o 16 více než v loňském roce. Nárust byl hlavně u dopravních nehod a požárů oproti loňskému roku. Na vyšších číslech se také podepsaly události řešené ve spojitosti se silným větrem ve druhém pololetí, hlavně v Prosinci. Mezi Nejnáročnější zásahy patřil požár bývalé lakovny v bývalé areálu Tatry z loňského roku, který byl likidován ve dnech 7.-8.1.2017 a naše jednotka se zde podílela na hasebních pracech po dobu 14ti hodin v počtu 15ti členů s technikou CAS24 MB Atego, CAS35 TATRA T815, a DA15 MB Sprinter. Škoda se vyšplhala na 100 miliónů korun. Více info www.pozary.cz

 

Archiv:

Zásahy za IV. čtvrtletí 2017 můžete sledovat v historii zásahů

Zásahy za III. čtvrtletí 2017 můžete sledovat v historii zásahů

Zásahy za II. čtvrtletí 2017 můžete sledovat v historii zásahů

Zásahy za I. čtvrtletí 2017 můžete sledovat v historii zásahů

Zásahy za IV. čtvrtletí 2016 můžete sledovat v historii zásahů

Zásahy za III. čtvrtletí 2016 můžete sledovat v historii zásahů

Zásahy za II. čtvrtletí 2016 můžete sledovat v historii zásahů

Zásahy za I. čtvrtletí 2016 můžete sledovat v historii zásahů

Zásahy za IV. čtvrtletí 2015 můžete sledovat v historii zásahů

Zásahy za III. čtvrtletí 2015 můžete sledovat v historii zásahů

Zásahy za II. čtvrtletí 2015 můžete sledovat v historii zásahů

Zásahy za I. čtvrtletí 2015 můžete sledovat v historii zásahů

Zásahy za IV. čtvrtletí 2014 můžete sledovat v historii zásahů

Zásahy za III. čtvrtletí 2014 můžete sledovat v historii zásahů

Zásahy za II. čtvrtletí 2014 můžete sledovat v historii zásahů

Zásahy za I. čtvrtletí 2014 můžete sledovat v historii zásahů

Bilanci roku 2013 můžete sledovat v historii zásahů

Zásahy za IV. čtvrtletí 2013 můžete sledovat v historii zásahů

Zásahy za III. čtvrtletí 2013 můžete sledovat v historii zásahů

Zásahy za II. čtvrtletí 2013 můžete sledovat v historii zásahů

Zásahy za I. čtvrtletí 2013 můžete sledovat v historii zásahů

Bilanci roku 2012 můžete sledovat v historii zásahů

Zásahy za III. čtvrtletí 2012 můžete sledovat v historii zásahů

Zásahy za II. čtvrtletí 2012 můžete sledovat v historii zásahů

Zásahy v roce 2011 můžete sledovat v historii zásahů

Zásahy v roce 2010 můžete sledovat v historii zásahů

Zásahy v roce 2009 můžete sledovat v historii zásahů

Schůzky mládeže

Výstrahy ČHMI