Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

Zásahy IV. Čtvrtletí 2020

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

110. Technická pomoc – p5íbor 20.11.2020 13.28h

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána na žádost záchranné služby o pomoc s transportem pacienta. Jednotka pomohla s přesunem pacienta a poté provedla snesení ze 3.NP do vozidla ZZS. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
IZS: ZZS

109. Technická pomoc – Příbor 6.11.2020 13.48h

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána do ulice Na Nivách s žádostí o pomoc s čerpáním zatopeného sklepa. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k zatopení sklepa zahradní chatky vlivem poruchy na kanalizačním vedení. Jednotka provedla odčerpání asi 60cm vody pomocí kalového čerpadla a následně se vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego, DA 15 MB
Jednotky:  JSDH Příbor

108. Technická pomoc – Příbor 3.11.2020 15.36h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána na pomoc ZZS a to při transportu pacienta do sanitky. Po snesení se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
IZS: ZZS

107. Dopravní nehoda – D48 2.11.2020 7.54h

V pondělí ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na rekonstruovanou část dálnice D48 u obce Libošť. Po příjezdu jednotek na místo události bylo zjištěno, že došlo, vlivem poruchy na vozidle, k úniku provozních kapalin – nafty na komunikaci. Hasiči zabezpečili místo události a provedli zasypání úniku pomocí sorbentu. Během zásahu jednotka prováděla také řízení kyvadlového provozu na silnici D48. Po zasypání a uklizení silnice byla jednotka nápomocna také při odtažení a odstranění vozidla mimo komunikaci. Následně se obě jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

106. Technická pomoc – Příbor 24.10.2020 12.55h

V sobotu po poledni byla jednotka vyslána k otevření bytu na ulici Choráze. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že byt je uzamknut zevnitř. Jednotka tedy přistoupila k násilnému otevření dveří za asistence PČR. Po otevření bylo zjištěno, že osobě v bytě jižbohužel nelze pomoci a místo tak bylo předáno PČR. Jednotky se tak vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

105. Dopravní nehoda – Příbor 20.10.2020 19.03h

V úterý večer byla jednotka vyslána na rekonstruovaný úsek dálnice D48, kde byla nahlášena dopravní nehoda. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě osobního vozidla do dopravního značení, při které došlo vlivem poškození olejové vany k úniku oleje na silnici v úseku asi 50m. Jednotka zabezpečila místo nehody a provedla zasypání komunikace pomocí sorbentu a po vyšetření PČR také odtlačení vozidla mimo komunikaci a následně její uklizení. Poté se hasiči vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

104. Technická pomoc – Příbor 18.10.2020 16.40h

V neděli odpoledne byla jednotka vyslána na ulici čs. Armády s žádostí o pomoc při otevření uzavřených prostor. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že dveře nejdou otevřít z důvodu poruchy zámku a uvnitř se nachází osoba vyžadující lékařskou pomoc. Hasiči provedli násilné otevření dveří za asistence PČR a zpřístupnili byt ZZS. Následně se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR, ZZS

103. Technická pomoc – Příbor 14.10.2020 12.31h

Ve středu po poledni byla jednotka vyslána na ulici Na Benátkách, kde došlo k zatopení sklepa domu. Hasiči na místě provedli evakuaci techniky, u které hrozilo poškození vodou a provedli odčerpání vody ze sklepa pomocí kalového čerpadla. Následně instalovali do sklepa kalové čerpadlo majitelky objektu, aby postupně mohla přítok odčerpávat. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor

 

102. Technická pomoc – Příbor 13.10. 2020 15.55h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána ke druhé události, a to na ulici Štramberskou. Jednalo se o otevření uzavřených prostor. Jednotka po příjezdu na místo byla požádána PČR o akutní otevření bytu. Dveře bytu hasiči otevřeli bez poškození, po kontrole bytu příslušníkem PČR byla nalezena osoba vyžadující lékařskou pomoc. Hasiči poskytli předlékařskou první pomoc a následně a po příjezdu ZZS a prvotním ošetření pomohli s transportem pacientky do vozidla ZZS. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR, ZZS
Ostatní IZS: MP

101. Technická pomoc – Příbor 13.10.2020 13.11h

V úterý  odpoledne byla jednotka vyslána k technické pomoci na ulici Jičínskou. Jednalo se o pomoc osobě, která upadla a nemohla se zvednout ve stísněné místnosti. Jednotka po příjezdu na místo události pomohla seniorovi do křesla, po kontrole zdravotního stavu hasiči vyhodnotili nutnost lékařského ošetření a zavolali ZZS. Mezitím poskytli předlékařskou pomoc. Po příjezdu ZZS a prvotním ošetření, pomohli s transportem pacienta do vozidla ZZS. Následně se vrátili zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
IZS: ZZS

100. Dopravní nehoda – Příbor 5.10.2020 12.02h

V pondělí, krátce po poledni, byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na obslužnou komunikaci silnici D48 ve směru na Borovec. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě jednoho osobního vozidla, které vyjelo mimo komunikaci a otočilo se přes střechu. Ve vozidle s v době příjezdu nacházel řidič, kterému bylo nutno z vozidla pomoct. Po násilném otevření dveří řidiče, se hasiči dostali k řidiči, kterému poskytli předlékařskou pomoc. Následně zabezpečili místo události a po příjezdu ZZS pomohli s transportem pacienta do vozidla ZZS. Dále provedli protipožární zabezpečení vozidla. Po vyšetření nehody PČR hasiči odtlačili vozidlo ke krajnici a následně se vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: ZZS, PČR, LZS

 

99. Dopravní nehoda – Rychaltice 4.10.2020 18.34h

V neděli večer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48 u obce Rychaltice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě 4 osobních vozidel. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění a bez úniku provozních kapalin. Hasiči místo nehody zajistili a po příjezdu HZS byli odesláni zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   HZS Frýdek Místek, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

98. Technická pomoc – Příbor 3.10.2020 22.43h

V sobotu večer byla jednotka vyslána na ulici Šramberskou, kde vlivem silného poryvu větru došlo ke zlomení silné větve švestky, která zasahovala do jzdního pruhu komunikace. Hasiči prováděli řízení provozu, zatímco probíhaly řezací a odklízecí práce. Po uklizení komunikace se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor

 

Zásahy III. Čtvrtletí 2020

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

97. Taktické cvičení – Nový Jičín 30.9. 2020 12.30h

Ve středu, půl hodiny po poledni byla jednotka vyrozumněna o úniku chlóru na bazéně v Novém Jičíně, kde se pohřešovala jedna osoba. Takový byl námět taktického cvičení. Na místo události bylo povoláno celkem 8 jednotek. Ve spolupráci s ostatními složkami Integrovaného záchranného systému tak hasiči vyzkoušeli součinnost při havárii, při které dojde k úniku nebezpečného chlóru z chlŕovny v areálu bazénu. Jednotky předurčené pro chemické zásahy tak v chemických oděvech zachraňovali zraněného zaměstnance a zastavovali únik chlóru, zatímco ostatní jednotky zajišťovali okolí areálu a prováděli zkrápění, aby zabránily úniku chlóru mimo areál plaveckého bazénu. Naše jednotka se cvičení účastnila z vysokokapacitní cisternou CAS30 a hasiči doplňovali vodu pro zkrápění pomocí deflektorů. Všichni hasiči zasahovali s dýchacími přístroji, které měli v pohotovostní poloze.

Více info: www.pozary.cz

Naše technika: CAS 30 T815 Terrno
Jednotky:  HZS Nový Jičín, HZS Ostrava – Zábřeh, JSDH Suchdol nad Odrou,  JSDH Štramberk, JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, JSDH Studénka, JSDH Frenštát p. Radhoštěm
IZS: PČR
, ZZS
Ostatní IZS: MP

 

96. Technická pomoc – Příbor 29.9.2020 11.05h

V úterý dopoledne byla jednotka vyslána na pomoc se snesením pacienta do vozidla ZZS. Po transportu pacienta se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
IZS: ZZS

95. Technická pomoc – Skotnice I/58 26.9.2020 7.53h

V sobotu ráno byla jednotka vyslána k technické pomoci na silnici I/58 u obce Skotnice, kde došlo k naklonění stromu nad komunikaci, který hrozil dalším pádem. Hasiči provedli pokácení a rozřezání stromu a násldně jej uklidili mimo komunikaci. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

94. Technická pomoc – Hájov 24.9.2020 15.34h

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána k pomoci s transportem pacienta do vozidla ZZS. Po přenesení pacienta se hasiči vrátili zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
IZS: ZZS

93. Požár – Kopřivnice 18.9.2020 1.39h

V pátek, téměř dvě hodiny po půlnoci, byla jednotka vyslána k nahlášenému požáru do Kopřivnice. Po příjezdu prvních jednotek na místo bylo zjištěno, že došlo ke spálení potravin na sporáku, bez dalších škod. Byt byl odvětrán přirozenou ventilací a všechny jednotky I. stupně požárního poplachu se následně vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego, CAS 30 T815 Terrno
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk
IZS: PČR
Další složky IZS: MP

92. Planý poplach – Mošnov 17.9.2020 v 15.09h

Jednotka byla odeslána k nahlášenému požáru do průmyslové zony v Mošnově do Multimodal parku. Jednotka byla při cestě k zásahu odvolána, jelikože se požár nepotvrdil.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   HZS Letiště Ostrava, JSDH Příbor, HZS Bílovec, HZS Nový Jičín

91. Dopravní nehoda – Příbor 15.9.2020 16.38h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na rekonstruovaný úsek dálnice D48. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě nákladního vozidla, které zvedlou korbou narazilo do mostu mimoúrovňové křižovatky. Při nehodě naštěstí nedošlo ke zranění ani úniku provozních kapalin. Hasiči provedli zabezpečení místa události a ve spolupráci s HZS provedli odstranění poškozeného dopravního značení, kteréohrožovalo bezpečnost provozu na pozemních komunikacích. Po ukončení práce se vrátily jednotky zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

90. Únik nebezpečných látek – Příbor 15.9.2020 6.09h

V úterý ráno byla jednotka vyslána k úniku nafty v okolí kompostárny. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k úniku většího množství z nádrže nákladního vozidla po poruše. Hasiči provedli zasypání pomocí sorbentu a následně uklizení. K ohrožení životního prostředí naštěstí nedošlo. Po uklizení se hasiči vrátili zpět na své základny

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

89. Technická pomoc – D48 Šenov u Nového Jičína 14.9.2020 15.43h

V pondělí odpoledne byla jednotka odeslána úniku neznámé láky z vozidla na komunikaci D48. Po příjezdu jednotky HZS na místo bylo zjištěno, že došlo k úniku kapaliny z chladiče. Naše jednotka tak byla po příjezdu odeslána zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   HZS Nový Jičín, JSDH Příbor

88. Požár – Prchalov 13.9.2020 16.13h

V neděli odpoledne byla jednotka vyslána do obce Prchalov, kde byl nahlášen požár nízké budovy. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár garáže. Požár se naštěstí podařilo majiteli zpozorovat hned v počátcích a ve spolupráci s příslušníky PČR se jej podařilo téměř uhasit. Jednotka na místě provedla dohašení ohnisek a ochlazení. Kontrola termokamerou nepotvrdila žádná skrytá ohniska. Jednotky se tak mohly vrátit zpět na základny.

Naše technika: CAS 30 T815 Terrno
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, JSDH Sedlnice, JSDH Kopřivnice
IZS: PČR

87. Technická pomoc – Příbor 5.9.2020 14.34h

Jednotka byla v sobotu odpoledne vyslána s žádostí o pomoc při otevření bytu, ve kterém se měla nacházet osoba vyžadující pomoc. Po příjezdu jednotky na místo hasiči vylezli pomocí žebříku na balkón ve druhém patře, kde zjistili, že osoba v bytě je v pořádku, ta následně otevřela a po ověření jejího zdravotního stavu, který nevyžadoval lékařskou pomoc, se obě jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

86. Technická pomoc – Příbor 30.8.2020 16.33h

V neděli byla jednotka vyslána na pomoc záchranné službě se snesením pacienta do vozidla ZZS. Po transportu se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
IZS: ZZS

85. Požár – Příbor 29.8.2020 15.41h

V sobotu odpoledne byla jednotka spolu s jednotkami z prvního stupně požárního polachu, vyslána ka dalšímu zásahu. Jednalo se o kouř vycházející z druhého patra panelového domu na ulici U Tatry. Po příjezdu jednotky na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo ke spálení potravin na sporáku. Před našim příjezdem byl byt zpřístupněn  hlídce PČR obyvatelem bytu, která vypla sporák s potravinami. Jednotka provedla vynesení hrnce se spálenými potravinami a provedla kontrolu pomocí termokamery, která nepotvrdila další hoření v okolí. Jelikož byl byt silně zakouřen, hasiči nasadili přetlakovou ventilaci. Po odvětrání se jednotky vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego, CAS 30 T815 Terrno
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk
IZS: PČR

84. Planý poplach – Příbor 29.8.2020 10.49h

V sobotu dopoledne byla jednotka vyslána k požáru do místní části Paseky, kde byl nahlášen požár lesního porostu. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že se jedná o kontrolované pálení křoví, který bylo nahlášeno na Hasičský záchranný sbor, avšak se špatným udáním adresy místa pálení. Hasiči tak majitele poučili a následně se vrátili zpět na základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

 

83. Požár – Mošnov 28.8.2020 12.58h

V pátek, hodinu po poledni, byla jednotka vyslána k požáru do jedné z firem v průmylové zóně v Mošnově. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že došlo k vystříknutí hliníku v jednom ze strojů a následnému požáru. Pracovníci firmy stihli požár uhasit pomocí ručníh hasících přístrojů ještě před příjezdem jednotek. Hasiči provedli na místě události proměření stroje a okolí pomocí termokamery, které nepotvrtdilo další hoření. Jednotky se tak mohly vrátit zpět na základny. Naše jednotka byla na místo vyslána s velkokapacitní cisternou CAS30.

Naše technika: CAS 30 T815 Terrno
Jednotky:   HZS Letiště Ostrava, JSDH Petřvald, JSDH Příbor, HZS Bílovec, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

 

82. Požár – Hájov 27.8.2020 15.21h

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána k požáru vozidla do obce Hájov. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár osobního vozidla na místní komunikaci. Požár se nacházel ve třetí fázi hoření, došlo také k úniku benzínu na komunikaci, který hořel. Hasiči ihned započali hasební práce pomocí vysokotlakého vodního proudu a pomocí útočného proudu C, kde byla použita hasební pěna. Po uhašení bylo provedeno zasypání uniklých provozních kapalin pomocí sorbentu a následně se jednotky vrátily zpět na základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, JSDH Kopřivnice
IZS: PČR

81. Technická pomoc – Libhošť 17.8.2020 13.42h

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána do obce Libhošťm kde po krátkém intenzivním dešti došlo k zatopení sklepa rodinného domu. Jednotka po příjezdu na místo použila kalové čerpadlo, kterým vodu ze sklepa po dvaceti minutách odčerpala a následně se vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor

 

80. Technická pomoc – Příbor 15.8.2020 9.55h

V sobotu ráno byla jednotka, vyslána na ulici čs. Armády, kde byla požádána o pomoc s otevřením bytu, kde se nacházela osoba, který vyžadovala lékařskou pomoc. Hasiči po příjezdu na místo průzkumem zjstili, že nejvhodnější se jeví přístup přes pootevřené okno. Jelikož se byt nacházel v prvním patře, hasiči museli použít nastavovací žebříky. Po otevření bytu byla obyvateli poskytnuta předlékařská pomoc a následně byl předán do péče ZZS. Následně se hasiči vrátili zpět na základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: ZZS
Další IZS: MP

 

79. Dopravní nehoda – Příbor 13.8.20202 17.29h

Ve čtvrtek v podvečer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48, kde v rekonstruovaném úseku silnice došlo k nehodě osobního vozidla, které najelo na betonový obrubník a následně došlo k přetočení vozidla. Nehoda si vyžádala jedno lehké zranění. Hasiči po příjezdu na místo poskytli předlékařskou pomoc řidiči vozidla. Následně zabezpečili místo nehody a provedli protipožární opatření a odpojení AKU baterie vozidla. Pří nehodě došlo také k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali pomocí sorbentu. Po vyšetření nehody PČR a odvezení vozidla odtahovou službou hasiči provedli úklid vozovky a následně se vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

78. Požár – Petřvaldík 11.8.2020 v 16.55h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána do obce Patřvaldík, kde došlo k samovznícení hromady sena. Jednotky po příjezdu na místo začaly slámu, která naštěstí czela nehořela, ale pouze doutnala, postupně rozebírat a prolévat vodou. Naše jednotky byla na místě s vysokokapacitní cisternou CAS30 T185, kde doplňovala vodu. Po rozebrání hromady pomocí těžké techniky a následném prolití vodou, se všechny jednotky vrátily zpět na své základny. Při požáru naštěstí nedošlo k dalším škodám.

Naše technika: CAS 30 T815 Terrno
Jednotky:   HZS Letiště Ostrava, JSDH Petřvald, JSDH Petřvald – Petřvaldík, HZS Ostrava – Jih, JSDH Studénka, JSDH Příbor

 

77. Technická pomoc – 3.8.2020 v 16.07h

K další události byla jednotka vyslána v pondělí odpoledne na ulici Sadovou, kde vosy ohrožovaly obyvatele rodinného domu. Hasiči provedli likvidaci vosího hnízda o rozměrech 30x20cm a následně se vrátili zpět na základnu.

Naše technika: DA15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor

76. Technická pomoc – 3.8.2020 ve 14.00h

Jednotka byla v pondělí odpoledne vyslána k pomocí záchranné zdravotnické službě se snesením pacientky do vozidla ZZS. Jednotka pomohla s transportem pacientky z I.NP do vozidla ZZS a následně se vrátila zpět na základnu. 

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
IZS: ZZS

75. Technická pomoc – 29.7.2020 13.13h

Ve středu odpoledne byla jednotka vyslána k likvidaci vosího hnízda do bytového domu na ulici čs. Armády, kde vosy ohrožovaly majitele bytu. Po likvidaci se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: DA15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor

74. Požár – Příbor 29.7.2020 8.57h

Ve středu ráno byla jednotka vyslána na ulici Myslbekovu k nahlášenému požáru rodinného domu. Po příjezdu jednotky na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo při rekonstrukci střechy během manipulace s ohněm k zapálení vosího hnízda, které bylo umístěno v půdním prostoru domu a následně došlo k zahoření izolace. Oheň se naštěstí nerozšířil a byl uhašen ještě před příjezdem naší jednotky pracovníkem firmy, která rekonstrukci prováděla. Hasiči provedli následné ochlazování pomocí vysokotlkého vodního proudu spolu s kontrolou místa pomocí termokamery. Během zásahu bylo nutné odkrytí oplechování střešní konstrukce. Příslušníci HZS provedli následně také kontrolu vnitřího prostoru střešní konstrukce pomocí termokamery a po vyloučení dalšího hoření zůstala naše jednotka na místě jště po dobu 45 minut a následně se vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego, CAS30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Příbor,  JSDH Kopřivnice, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

 

73. Technická pomoc – Příbor  28.7.2020 21.24h

Ve úterý večer byla jednotka vyslána k požáru, který byl nahlášen na ulici Štramberská. Po příjzdu jednotek na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo při bouřce k pýdu stromu, ktrý spadl na vedení vysokého napětí, čímž došlo ke zkratu vodičů. Požár tak nebyl potvrzen a událost byla překvalifikována na technickou pomoc. Na místo byla zavolána pohotovostní služba ČEZ, která si místo převzala a strom z vodičů odstranila. Jednotky se tak vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego, CAS30 T815 Terrno
Jednotky:   JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

72. Požár – Petřvald 27.7.2020 12.30h

V pondělí po poledni byla jednotky vyslána k požáru do obce Petřvald. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k požáru zemědělského stroje v areálu zemědělského družstva. Ten se naštěstí nerozšířil na přilehlé objekty. Hasiči provedli uhašení pomocí jednoho vodního proudu a následně po kontrole termokamerou a po ochlazení se jednotky vrátily zpět na své základny.
Naše jednotka byla na místě události v záloze a následně byla odeslána zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego, CAS 30 T815 Terrno
Jednotky:   HZS a HZSp Letiště Ostrava, HZS Ostrava – Jih, JSDH Petřvald, JSDH Stará Ves nad Ondřejnicí, HZS Bílovec, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

71. Dopravní nehoda – Příbor 24.7.2020 13.59h

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na ulici 28. října, kde došlo k nehodě osobního vozidla do stromu. Nehoda se obešla bez zranění a bez úniku provozních kapalin. Hasiči provedli pouze protipožární opatření a odpojili AKU baterii vozidla. Následně se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

70. Technická pomoc – Příbor 24.7.2020 3.19h

V pátek ráno byla jednotka vyslána na žádost ZZS k pomoci otevřením bytu, kde se nacházela majitelka, jejíž zdravotní stav vyžadoval lékařskou péči. Když jednotka dorazila na místo události,
byt byl již otevřen a majitelka tak byla předána do péče ZZS. Hasiči se tak vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR, ZZS

69. Technická pomoc – Příbor 22.7.2020 12.32h

Ve středu, krátce po poledni, byla jednotka vyslána na ulici Dukelskou, kde byla požádána o pomoc majiteli bytu, kteří zpozorovali škrabání nějakého zvířete v bytě. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že zvuky vycházejí z topidla Vaf. Jelikož se nejednalo o akutní záležitost, majitelům bylo doporučeno, aby si zavolali specializovanou firmu, která provede odbornou demontáž zařízení. Jednotky se tak následně vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

68. Dopravní nehoda – D48 Příbor 18.7.2020 22.52h

V neděli večer byla jednotka vyslána na dálnici D48 v Příboře, kde po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Nehoda si vyžádala jedno zranění. Hasiči poskytli předlékařskou pomoc účastníkovi nehody. Dále provedli zabezpečení místa události a protipožární opatření s odpojením AKU baterií. Po příjezdu ZZS pomohli s ošetřením zraněné osoby a s jejím transportem do vozidla RZS. Pomocí sorbentu hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny a po vyšetření nehody PČR pomohli s naložením vozidel na odtahové služby a poté uklidili komunikaci. Následně se vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, HZS Frýdek Místek
IZS: PČR, ZZS

67. Technická pomoc – Příbor 12.7.2020 7.59h

V neděli ráno byla jednotka vyslána na ulici Npor. Loma k pomoci ZZS se snesením pacienta do vozidla záchranné služby. Hasiči pomohli s naložením pacienta, vytvořili prostor pro snesení a následně provedli snesení z druhého patra do sanitky. Poté se vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
IZS: ZZS

66. Technická pomoc – Příbor 10.7.2020 v 17.40 h

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána na ulici Hukvaldskou do chatařské osady Klenos, kde došlo k vývratu vzrostlého dubu na zahradní chatku. Pádem stromu byla poškozena střešní konstrukce chatky. Hasiči provedli rozřezání a odklizení stromu ze střechy a dále rozřezání kmenu. Následně se vrátili zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR, ZZS

65. Technická pomoc – Skotnice 10.7.2020 v 16.15h

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána do obce Skotnice, kde došlo k vyvrácení pětimetrového Smrku, který se opíral o elektrické vedení a hrozil pádem. Hasiči provedli jeho pokácení a odstranění mimo komunikaci a následně se vrátili zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  HZS Nový Jičín, JSDH Příbor

 

64. Technická pomoc – D48 Šenov u NJ 2.7.2020 6.39h

Ve čtvrtek ráno byla jednotka vyslána k odstranění stromu ze silnice D48. Na místě byla první jednotka HZS, která odstranila větve z vozovky. Naše jednotka byla odvolána před příjezdem na místo zásahu

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  HZS Nový Jičín, JSDH Příbor
IZS: PČR

 

Zásahy I. Čtvrtletí 2020

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

30. Technická pomoc – Příbor 31.3.2020 15.45h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána na ulici Dukelskou, kde došlo uzavření dospělé osoby dítětem na blkóně. Jednotka musela provést násilné vniknutí do bytu za asistence Městské policie, která naslédně otevřela také balkónové dveře. Hasiči se následně vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: MP

 

29. Technická pomoc – Příbor 23.3.2020 8.56h

V pondělí ráno byla jednotka vyslána na ulici Choráze na žádost IZS, kde se nacházela na chodníku krvavá skvrna. Pomocí vysokotlkého vodního proudu provedli hasiči smytí skvrny a následně se vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
IZS: ZZS, PČR

28. Požár – Příbor 18.3.2020 10.12h

Ve středu dopoledne byla jednotka vyslána k požáru nákladního automobilu na ulici Štramberskou do uhelných skladů. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k zahoření elektroinstalace v motorovém prostoru vozidla. K rozšíření požáru nedošlo, hasiči provedli měření pomocí termokamery a následně provedli zchlazení pomocí vysokotlkaého vodního proudu. Následně se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

27. Požár – Příbor 17.3.2020 11.50h

V úterý dopoledne byla jednotka vyslána k požáru na ulici Hukvaldskou. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru zahradní chatky. Hasiči zahájili hasební práce pomocí dvou útočných vodních proudů C. Jelikož se požár dostal do mezistropní konstrukce, bylo nutné postupné rozebírání konstrukce a dohašování ohnisek. K zásahu bylo nutné použít dýchací techniku. Celý objekt byl po dohašení následně zkontrolován pomocí termokamery. Jednotky se pak vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín , JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk
IZS: PČR

 

26. Dopravní nehoda – D48 17.3.2020 6.30h

V úterý ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na rekonstruovanou silnici D48 u obce Rybí. Zde došlo k nehodě dvou osobních vozidel. Nehoda si vyžádala jednoho zraněného, který byl v době příjezdu naší jednotky v péči ZZS. Hasiči provedli zabezpečení místa události a zasypání úniku provozních kapalin. Dále odpojili AKU baterie vozidel a provedli protipožární zabezpečení. Po uklizení komunikace se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Starý Jičín,  JSDH Příbor, HZSp Letiště Ostrava
IZS: PČR

25. Technická pomoc – Příbor 15.3.2020 3.25h

V neděli ráno byla jednotka vyslána na ulici Fučíkovu, kde byla nahlášena tekoucí voda z bytu ve 3. NP. Jednotka na místě provedla zastavení vody hlavním uzávěrem vody a násldně provedla otevření bytu, kde zjistila ucpaný odpad s tekoucí vodou ve sprchovém koutě. V bytě byla také spící osoba. Ta byla probuzena a následně řešena s PČR. Jednotka následně pustila hlavní uzávěr vody a vrátila se zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

24. Dopravní nehoda – Nový Jičín D48 14.3.2020 4.15h

V sobotu, brzy ráno, byla jednotka vyslána na silnici D48, kde došlo k nehodě osobního vozidla se zvěří. Jednotka však byla během cesty k nehodě odvolána zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: HZS Nový Jičín, JSDH Příbor
IZS: PČR

23. Planý poplach – Příbor 13.3.2020 9.06h

V pátek ráno byla jednotka vyslána na ulici Masarykovu, kde v době seniorů bylo aktivována elektronická požární signalizace. Naštěstí se ukázalo, že šlo o falešnou detekci a jednotky tak byly odvolány při cestě zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, JSDH Kopřivnice

22. Požár – Příbor 11.3.2020 1.08h

Ve středu, hodinu po půlnoci, byla jednotka vyslána na ulici Štramberskou, kde byl pozorován kouř z okna patrového domu. Po příjezdu na místo byla již přítomna PČR, která provedla násilný vstup do bytu. Hasiči, vybavení dýchací technikou, vstoupili do zakouřeného bytu a zjistili, že došlo k požáru sedačky. Ihned započali hasební práce pomocí útočného vodního proudu C. Během průzkumu nalezlui v bytě spící osobu, kterou vzbudili a vyvedli z bytu a předali přivolané záchranné službě na pozorování. Po uhašení byla jednotka nápomocna vyšetřování příčiny požáru a provedli nasvětlení místa události, zároveň kontrolovali místo pomocí termokamery. Po ukončení vyšetřování se hasiči vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego, CAS 30 T815 Terrno, DA15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor, JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, HZS Nový Jičín
IZS: PČR, ZZS

21. Technická pomoc – Příbor 9.3.2020 8.20h

V pondělí ráno byla jednotka vyslána na ulici Masarykovu, kde byla požádána o pomoc s otevřením uzamčených dveří v domově seniorů. Hasiči provedli ve spolupráci s HZS otevření dveří pomocí hydraulického otevírače dveří a následně se vrátili zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

20. Dopravní nehoda – Příbor 4.3.2020 5.47h

Ve středu ráno byla jednotka vyslána k nehodě nákladního vozidla. Po příjezdu na místo události jednotka zjistila, že došlo k nehodě nákladního vozidla do svodidel na silnici D48. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin – nafty, která unikala z nádrže. Hasiči ihned započali jímat unikající naftu do odkapových nádob a okolí místa úniku zasypali sorbentem. Dále zabezpečili místo nehody. Po příjezdu HZS pomohli s přečerpáváním asi 200l nafty z poškozené nádrže, následně se vrátili zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

19. Dopravní nehoda – Příbor D48 2.3.2020 6.12h

V pondělí ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě kamionu na silnici D48. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že kamion sjel mimo komunikaci. Nehoda se obešla bez bez zranění a bez úniku provozních kapalin. Jednotka zabezpečila místo události a po příjezdu jednotky HZS se vrátila zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

18. Technická pomoc – Příbor 27.2.202 19.03h

Ve čtvrtek večer byla jednotka vyslána na žádost ZZS k pomoci s transportem pacienta z domu do sanitky ZZS. Hasiči pomohli s přenesením a naložením pacienta do sanitky a následně se vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
IZS: ZZS

17. Technická pomoc – Příbor 27.2.2020 14.34h

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána k úniku nebezpečných látek na ulici Štramberskou. Po příjezdu na místo byla jednotka vyrozumněna obyvateli RD o skutečnosti, že cítili plyn avšak v době příjezdu jednotek byl dům odvětrán přirozenou ventilací, majiteli domu a žádné koncetrace plynu již nebyly  následně naměřeny. Jednotky se tak vrátily zpět na základnu.

Naše technika:  CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

16. Požár – Kopřivnice 26.2.2020 6.00h

Ve středu ráno byla jednotka vyslána k požáru do Kopřivnice. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo k zahoření plastového květináče na meziposchodí domu v 6. patře. Květináč byl uhašen ještě před příjezdem jednotek obyvateli domu. Hasiči provedli kontrolu pomocí termokamery a následně provedli dohašení. Následně se všechny jednotky z prvního stupně požárního polachu vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín , JSDH Štramberk
IZS: PČR

15. Technická pomoc – Příbor  18.2.2020 18.25h

V úterý večer byla jednotka vyslána na pomoc ZZS při transportu pacientky do vozidla ZZS. Hasiči pomohli s naložením a transportem pacientky do sanitního vozidla a následně se vrátili zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
IZS: ZZS

 

14. Technická pomoc – Příbor  13.2.2020 7.42h

Ve čtvrtek ráno byla jednotka vyslána na ulici Frenštátskou, kde vlivem silného větru došlo k uvolnění plechové krytiny na střeše ubytovny. Hasiči vylezli na střešní konsrukci a provedli demontáž uvolněného plechu a jeho sundání. Poučili majitele a následně se vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

13. Technická pomoc – Hájov 11.2.2020 18.18h

V úterý večer byla jednotka opět vyslána, tentokráte na žádost ZZS o pomoc při transportu pacienta do vozidla ZZS. Jednotka pomohla se snesením pacienta do sanitky a vrátila se zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
IZS: ZZS

12. Technická pomoc – Příbor 11.2.2020 12.12h

V úterý po poledni byla jednotka vyslána k nakloněnému stromu na ulici Na Benátkách. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že strom nevykazuje známky poškození a nedochází k ohrožení osob a majetku. Majitel byl vyrozumněn o možnostech likvidace stromu specializovanou firmou. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
IZS: MP

11. Technická pomoc – Hájov 10.2.2020 8.56h

Další událostí, ke které byla jednotka vyslána v souvislosti se silným větrem byl spadlý strom na silnici na ulici Hukvaldská na Hájově. Zlomený strom hasiči odklidili z cesty, komunikaci zametli a vrátili se zpět na základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, JSDH Hájov

10. Technická pomoc – Libhošť 10.2.2020 7.11h

V pondělí ráno byla jednotka vyslána ke spadlému stromu do obce Libhošť. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k pádu asi desetimetrového smrku vlivem silného větre, který při pádu poškodil střechu rodinného domu, poškodi el. vedení a vlivem vytržené přípojky také stěnu dalšího rodinného domu. Jednotka provedla ověření, že vedení již není pod proude a provedla rozřezání stromu, který překážel na komunikaci, po odklizení zabezpečili hasiči místo události. Jelikož vedení bránilo bezpečnosti silničního provozu, provedli hasiči uzávěr místa události a informovali zástupce obce.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Libhošť, JSDH Příbor

9. Dopravní nehoda – Příbor 5.2.2020 7.56h

Ve středu ráno byla jednotka vyslána na kruhový objezd, kde došlo k zapadnutí kamionu. Hasiči zabezpečili místo události a o vyproštění se postarala specializovaná firma. Následně hasiči uklidili komunikaci a vrátili se zpět na základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

8. Požár – Rybí 1.2.2020 8.12h

V sobotu ráno byla jednotka vyslána, spolu z dalšími jednotkami z prvního stupně požárního polachu, k požáru do obce Rybí. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že hoří v stolařské dílně. Oheň se podařilo ještě Před příjezdem hasičů uhasit majiteli, který však při hašení utrpěl popáleniny a nadýchal se kouře. Hasiči provedli dohačení a odvětrání místa požáru a poskytli předlékařskou pomoc zraněnému. Naše jednotka zajišťovala místo přistání vrtulníku LZS. Po uhašení skrytých ohnisek a odvětrání se všechny jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 30 T815
Jednotky: JSHD Kopřivnice, JSDH Štramberk, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR, ZZS, LZS

 

7. Únik ropných produktů – Příbor 31.1.2020 18.14h

V pátek večer byla jednotka vyslána na silnici 48012 mezi Příborm a Závišicemi, kde došlo po nehodě vozidla do příkopu k úniku převodovkového oleje na pozemní komunikaci a to během nakládání vozidla na odtahovou službu. Hasiči provedli na místě zasypání kontaminované silnice v úseku asi 10 pomocí sorbentu a provedli nasvětlení místa zásahu. Po uklizení, se vrátili zpět na základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

6. Dopravní nehoda – Příbor D48 24.1.2020 16.59h

V pátek v podvečer byla jednota vyslána k dopravní nehodě na silnici D48 v obci Příbor. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě osobního vozidla a dodávky. Po nehodě v sobě zůstaly automobily zaklesnuty. Hasiči provedli zabezpečení místa nehody, protipožární zabezpečení a stabilizaci vozidel. Následně ve spolupráci s HZS bylo vozidlo nadzvednuto pomocí pneumatických zvedacích vaků a následně usazeno zpět na vozovku. Nehoda se obešla bez zanění. Poté se hasiči vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

5. Únik nebezpečných látek – Skotnice I/58 22.1.2020 11.24h

V úterý dopoledne byla jednotka vyslána k další události, tentokráte do obce Skotnice, kde došlo u silnice I/58 k technické závadě na nákladním automobilu a následnému úniku oleje na vozovku. Hasiči provedli zasypání uniklého oleje pomocí sorbentu, následné odklizení. Poté se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

4. Dopravní nehoda – D48 u obce Chlebovice 22.1.2020 7.53h

V úterý ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48 u obce Chlebovice, kde došlo k nehodě osobního vozidla do příkopu mimo vozovku. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin, které byly zasypány pomocí sorbentu. Naše jednotka byla na místě nehody ponechána v záloze a následně odeslána zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: HZS Frýdek Místek, JSDH Příbor
IZS: PČR

3. Dopravní nehoda – Libhošť D48 21.1.2020 12.53h

V úterý po poledni byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48 u obce Libhošť. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě dodávkováho vozidla do betonových svodidel a jejímu následnému převrácení na bok. V automobilu zůstal zaklíněný řidič bez známek života. Svědci nehody provedli ještě před příjezdem jednotek otočení vozidla  vytažení řidiče a byla zahájena resuscitace. Hasiči po příjezdu na místo pokračovali v resuscitaci a po příjezdu ZZS byli nápomocni při ošetřování zraněného. Následně hasiči zabezpečili místo události a provedli zabezpečení místa nehody a protipožární zabezpečení. Dále hasiči asistovali při zabezpečení místa přistání vrtulníku LZS a pomohli s transportem pacienta do vrtulníku. Po vyšetření nehody PČR provedli hasiči odtažení dodávky a uklizení vozovky. Náseldně se jednotky vrátily na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: HZS Nový Jičín, JSDH Příbor
IZS: ZZS, PČR, LZS

2. Dopravní nehoda – Příbor 18.1.2020 15.31h

V sobotu odpoledne byla jednotka vyslána na poblíž ulice Frenštátská u železničního přejezdu došlo ke střetu osobního vlaku s osobou. Jednotka po příjezdu na místo zjistila, že zranění sražené osoby jsou neslučitelná se životem. Hasiči zabezpečili místo nehody a provedli kontrolu vlaku a přepravovaných osob, zda nebyl nikdo zraněn, což se nepotvrdilo. Naše jednotka vyčkala příjezdu PČR a drážních hasičů a následně se vrátila zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, HZS SŽDC
IZS: ZZS, PČR

1. Dopravní nehoda – Příbor 9.1.2020 6.23h

Ve čtvrtek ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na ulici Štramberskou. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke sjetí vozidla do příkop, kdy část vozidla zasahovala do vozovky. Při nehodě nedošlo ke zranění ani úniku provozních kapalin. Jednotka zabezpečila místo události a předala místo PČR. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
IZS: PČR

Bilance roku 2019

V roce 2019 byla jednotka vyslána celkem ke 137 událostem. Největší část – 39% byla z důvodu Technické pomoci, následovaly Dopravní nehody s 30ti% a dále pak třetí nejčetnější skupina zásahů byla ve 24%  u Požárů.

Bilance roku 2017

V roce 2017 měla naše jenotka nahlášených celkem 127 událostí, což je o 16 více než v loňském roce. Nárust byl hlavně u dopravních nehod a požárů oproti loňskému roku. Na vyšších číslech se také podepsaly události řešené ve spojitosti se silným větrem ve druhém pololetí, hlavně v Prosinci. Mezi Nejnáročnější zásahy patřil požár bývalé lakovny v bývalé areálu Tatry z loňského roku, který byl likidován ve dnech 7.-8.1.2017 a naše jednotka se zde podílela na hasebních pracech po dobu 14ti hodin v počtu 15ti členů s technikou CAS24 MB Atego, CAS35 TATRA T815, a DA15 MB Sprinter. Škoda se vyšplhala na 100 miliónů korun. Více info www.pozary.cz