Zásahy III. Čtvrtletí 2019

8. Požár – D48 Rychaltice 15.7.2019 17.47h

V pondělí v podvečer byla jednotka vyslána k požáru na silnici D48 u obce Hájov. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě dodávky a osobního automobilu, po níž došlo k požáru motorového prostoru dodávky. V době našeho příjezdu byl motorový prostor uhašen pomocí ručního práškového hasícího přístroje a po průzkumu motorového prostoru termokamerou nebyl potvrzen rozvoj požáru. Hasiči poskytli předlékařské ošetření řidiči OA, dále zabezpečili místo nehody, odpojili AKU baterii dodávky a provedli protipožární zabezpečení. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.

Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Frýdek Místek, HZS Nový Jičín

7. Dopravní nehoda – Libhošť D48 13.7.2019 18.40h

V sobotu v podvečer byla jednotka vyslána k dor´pravní nehodě na silnici D48 u ibce Libhošť. V době našeho příjezdu již na místě byla jednotka HZS NJ. Naše jednotka byla ponechána v záloze a následně odelsána zpět na základnu. Nehoda NA a OA si vyžádala dvě zraněné osoby s nutností transportu do nemocnice.

Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

6. Technická pomoc – Příbor 12.7.2019 22.04h

V pátek večer byla jednotka vyslána do místní části Paseky, kde byla nahlášena osoba spadlá ve studni. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k pádu dospělé osoby do zasypané studny o hloubce asi 2m. Osoby v době příjezdu nejevila známky života. Ihned byla vytažena a byly započaty oživovací práce, které trvaly i po příjezdu ZZS. Bohužel po hodině neúspěšného oživování lékař musel konstatovat smrt. Jednotky se následně vrátily zpět na základny.

Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

5. Požár – Příbor 5.7.2019 7.54h

V pátek ráno byla jednotka vyslána na ulici Štefánikovu k nahlášenému požáru. Po příjezdu jednotky na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo k zahoření potravin na  varné desce. Dům byl odvětrán přirozenou cestou a jednotky se tak vrátily zpět na základny.

Naše Technika: CAS24 Atego, CAS30 T815 Terrno
Jednotky: HZS Nový Jičín, JSDH Příbor

4. Požár – Kopřivnice 4.7.2019 7.00h

Ve čtvrtek ráno byla jednotka vyslána do Kopřivnice na ulici Polní, kde se kouřilo z balkónu jedné z výškových budov. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k zahoření popelníku na balkónu, bez dalších škod. Ještě před příjezdem jednotek z prvního stupně požárního polachu byl popelník uhašen. Jednotky se tak vrátily zpět na své základny.

Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, HZS Nový Jičín, JSDH Příbor

3. Technická pomoc – Příbor 1.7.2019 21.48h

Krátce po návratu z předchozí události byla jednotka vyslána k nekloněnému stromu, který vlivem silného větru ohrožoval majetek a elektrické vedení na ulici Okružní. Hasiči provedli odřezání větve a vrátili se zpět na základnu.

2. Dopravní nehoda – D48 1.7.2019 19.26h

V pondělí večer jednotka vyjížděla opět k dopravní nehodě, tentokrát na silnici D48 mezi Hájovem a Rychalticemi, kde kamion, převážející osobní automobily, sjel mimo komunikaci a zřítil se ze srázu. Hasiči po příjezdu na místo události poskytli řidiči předlékařskou pomoc a následně pomohli s transportem do vozidla ZZS. Jelikož po nehodě došlo k poškození nádrží, docházelo k úniku nafty. Hasiči proto ihned započali s jímáním nafty do nádob. Dále provedli hasiči protipožární zabezpečení vozidla a odpojení AKU baterii. Následně byla naše jednotka odeslána zpět na základnu a na místě zůstala jednotka HZS Frýdek Místek, která pokračovala v přečerpávání nafty z nádží nákladního automobilu.

Jednotky: JSDH Příbo, HZS Frýdek Místek, HZS Nový Jičín
Složky IZS: ZZS, PČR

1. Dopravní nehoda – Příbor 1.7.2019 13.18h

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na mimoúrovňovou křižovatku silnic D48 a I/58. Po příjezdu na místo byla u nehody již jednotka HZS. Automobil Ford Transit po smyku vyjel na svodidla, kde zůstal zavěšen. Při nehodě došlo k úniku nafty, který hasiči provizorně zastavili a jímali a do nádoby. Okolí úniku zasypali pomocí sorbentu. Na místo byl povolán také vyprošťovací automobil ze stanice NJ. Naše jednotka byla následně odeslána zpět na základnu.

Jednotky: HZS Nový Jičín, JSDH Příbor

Bilance roku 2017

V roce 2017 měla naše jenotka nahlášených celkem 127 událostí, což je o 16 více než v loňském roce. Nárust byl hlavně u dopravních nehod a požárů oproti loňskému roku. Na vyšších číslech se také podepsaly události řešené ve spojitosti se silným větrem ve druhém pololetí, hlavně v Prosinci. Mezi Nejnáročnější zásahy patřil požár bývalé lakovny v bývalé areálu Tatry z loňského roku, který byl likidován ve dnech 7.-8.1.2017 a naše jednotka se zde podílela na hasebních pracech po dobu 14ti hodin v počtu 15ti členů s technikou CAS24 MB Atego, CAS35 TATRA T815, a DA15 MB Sprinter. Škoda se vyšplhala na 100 miliónů korun. Více info www.pozary.cz