Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

Zásahy IV. Čtvrtletí 2019

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

20. Technická pomoc – Příbor 30.11.2019 11.51h

V sobotu, krátce před polednem, byla jednotka vyslána na žádost ZZS k pomoci se snesením pacienta v Domě s pečovatelskou službou. Hasiči pomohli transportovat pacienta do sanitního vozu a vrátili se zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
Složky IZS: ZZS

19. Technická pomoc – Příbor 29.11.2019 10.41h

V pátek dopoledne byla jednotka vyslána k úniku nebezpečných látek na pozemní komunikaci na parkoviště u Penny. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k úniku oleje z posilovače řízení osobního vozidla na vozovku. Hasiči provedli, po naložení vozidla na odtahovou službu,  zasypání oleje pomocí sorbentu a následně uklidili vozovku a vrátili se zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

 

18. Technická pomoc (neakutní) – Příbor 28.11.2019 8.59h

Ve čtvrtek byla jednotka požádána vedením města o zprůchodnění propusti silnice Na Benátkách.

Naše technika: CAS24 Atego

17. Dopravní nehoda – 26.11.2019 18.56h

Dotřetice byla jednotka povolána v úterý večer a to k dopravní nehodě do Mošnova, kde došlo k převrácení kamionu mimo komunikaci do příkopu. Jednotka byla na místě události jako záloha. Nakonec byla na vyproštění povolána soukromá firma, takže jednotky byly odeslány zpět na základnu. Nehoda si nevyžádala žádně zranění ani nedošlo k úniku provozních kapalin.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  HZSp Letiště Ostrava, HZS Nový Jičín, HZS Ostrava – Zábřeh, JSDH Sedlnice, JSDH Studénka, JSDH Skotnice, JSDH Příbor,
Složky IZS: PČR, ZZS

16. Technická pomoc – 26.11.2019 3.13h

Ze zásahu u požáru v Kopřivnici byla jednotka s cisternou CAS24 Atgeo odvolána ve čtvrt na čtyři ráno zpět do Příbora, kde byla požádána ZZS o pomoc při transportu pacienta do vozidla ZZS. Hasiči tak byli nápomocni při ošetřování a následně pomohli s transportm pacienta do vozidla ZZS. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
Složky IZS: ZZS

 

15. Požár – Kopřivnice 26.11.2019 1.23h

V úterý, brzy ráno, byla jednotka vyslána k požáru do obce Kopřivnice. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že se jedná o rozsáhlý požár novostavby bytového domu. V domě příjezdu první jednotky byl již celý dům pohlcen plameny. Na místo blo svoláno celkem 9 jednotek z nichž dvě profesionální a to v Nového Jičín a z Bílovce. Vzhledem k těsné blízkosti okolních domů bylo prvotním úkolem jednotek ochlazování přilehlých budov, aby nedošlo k jejich vzplanutí a značnému poškození. Lokalizace samotného požáru zabrala hasičům dvě hodiny, samotné uhašení ještě několik dalších desítek minut. Vzhledem k nestabilitě konstrukce bylo statikem rozhodnuto o stržení budovy, k čemuž byla povolána speciální technika ze Záchranného útvaru HZS v Hlučíně. Škoda byla předběžně vyčíslena na 5 mil. Kč, uchráněné hodnoty pak na 20 mil. Kč.
Naše jednotka se podílela na zásahu s cisternou CAS24 a CAS30 jak na hasebních pracech, tak také na zajištění čerpacího stanoviště a dále na kyvadlové dopravě vody.

Více info: www.pozary.cz

Naše technika: CAS30 T815 Terrno, CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Kopřivnice, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Štramberk, JSDH Příbor, JSDH Frenštát p.R., JSDH Trojanovice, JSDH Závišice, JSDH Sedlnice, HZS MSK Bílovec
Složky IZS: PČR, ZZS

14. Požár – Kopřivnice 21.11.2019 22.48h

Ve čtvrtek večer byla jednotka vyslána v rámci prvního stupně požárního poplachu k nahlášenému kouři na ubytovně na ulici Obránců Míru v Kopřivnici. Hasiči provedli průzkum objektu a jednotlivých bytů. Bylo zjištěno, že v jednom z bytů došlo ke spálení potravin, avšak obyvatele bytu se nepodařilo vypátrat. Jednotky provedli odvětrání chodeb přirozenou ventilací a následně se vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky:  JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Složky IZS: PČR

13. Dopravní nehoda – Libhošť  19.11.2019 14.03h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na rekonstruovanou silnici D48 u obce Libhošť. Při střetu nákladního a osobního vozidla byly zraněny celkem dvě osoby. Hasiči na místě události provedli zabezpečení místa nehody a poskytli předlékařskou pomoc zraněným, následně pomohli s transportem do sanitek ZZS. Dále hasiči ošetřili uniklé provozní kapaliny pomocí sorbentu a provedli protipožární opatření a odpojení AKU baterií. Během zásahu hasiči také usměrňovali provoz na silnici D48. Po uklizení komunikace byla jednotka poslána zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Složky IZS: PČR

12. Požár – Kopřivnice 17.11.2019 20.07h

V neděli byla jednotka vyslána k požáru do města Kopřivnice na ulici Sportovní. Došlo zde k požáru uskladněného dřeva. Po příjezdu započala ihned hasební práce jednotka Kopřivnice, která byla na místě události jako první. K uhašení postačil jeden útočný vodní proud C. Uložené dřevo bylo nutné rozebrat a dohasit. Celý požár byl uhašen během půl hodiny. Naše jednotka byla na místě události jako záloha s velkokapacitní cisternou. Po uhašení jsme byli odesláni zpět na základnu.

Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky:  JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Složky IZS: PČR

11. Technická pomoc – Příbor 16.11.2019 10.19h

V sobotu dopoledne byla jednotka požádána o pomoc ZZS se snesením pacientky ze 3. NP na ulici Jičínská. Po snesení se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
Složky IZS: ZZS

10. Dopravní nehoda – Příbor 13.11.2019 6.14h

Ve středu ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na ulici Ostravská. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k nehodě osobního vozidla mimo komunikaci. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, došlo však k úniku provozních kapalin. Hasiči provedli zabezpečení místa události a ošetření úniku provozních kapalin a následně se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Složky IZS: PČR

9. Požár – Kopřivnice 11.11.2019 10.09h

V pondělí dopoledne byla jednotka vyslána k požáru do Kopřivnice. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k zahoření odpadu v jedné z garáží. Na místo se sjely všechny jednotky z prvního stupně požárního poplachu. K hašení byl ihned nasazen vodní proud C, kterým byl oheň během chvíle uhašen. Použita byla také přetlaková ventilace pro odvětrání objektu. Naše jednotka byla na místě v záloze a po uhašení byla odeslána zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Složky IZS: PČR

 

8. Dopravní nehoda – Hukvaldy 27.10.2019  11.18h

V neděli před polednem byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do obce Hukvaldy. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu osobního vozidla a motocyklu. Nehoda si vyžádala dvě zraněné osoby, které byly již v péči ZZS. Jednotka tak provedla zabezpečení místa udalosti pomocí dopravních kuželů, dále hasiči provedli protipožární zabezpečení a odpojili AKU baterie. Následně usměrňovali provoz na pozemních komunikacích. Po příjezdu jednotky HZS Frýdek Místek byla naše jednotky odeslána zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Frýdek Místek
Složky IZS: PČR, ZZS

 

7. Dopravní nehoda – Skotnice 19.10.2019 5.31h

V sobotu, brzy ráno, byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do obce Skotnice. Po příjezdu jenotky na místo zde již byla přítomna jednotka HZSP Letiště Ostrava. Bylo zjištěno, že došlo k nehodě osobního vozidla do dalšího osobního vozidla, které bylo zaparkováno u domu. Při nehodě došlo ke zranění dvou osob, kterým hasiči poskytli předlékařskou pomoc před příjezdem záchranné služby a následně pomohli s transportem do vozidel ZZS. Jednotka provedla zabezpečení místa události, protipožární zabezpečení vozidel a odpojení AKU baterií. Při nehodě došlo také k úniku provozních kapalin na komunikaci, ty byly zasypány pomocí sorbentu. Po vyšeření nehody PČR hasiči provedli odtlačení vozidel mimo komunikaci a násldné uklizení komunikace. Poté se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZSP Letiště Ostrava, HZS Nový Jičín
Složky IZS: PČR, ZZS

6. Požár – Kopřivnice 15.10.2019 14.01h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána v rámci prvního stupně požárního poplachu do Kopřivnice na ulici Štramberská 1137, kde byl hlášen kouř z bytu. Po příjezdu prvních jednotek bylo zjištěno, že došlo k zahoření potravin na sporáku bez dalších škod. Jednotky provedli odvětrání bytu a následně se vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Složky IZS: PČR

5. Technická pomoc – Příbor 13.10.2019 20.58h

V neděli večer byla jednotka vyslána k technické pomoci. Jednalo se o akutní otevření bytu na ulici u Tatry 1486.
Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k zabouchnutí vstupních dveří do bytu, kdy se v bytě nacházelo malé dítě. Jednotka provedla otevření dveří bez poškození zámku. Po předání PČR se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Složky IZS: PČR

4. Technická pomoc – Příbor 7.10.2019 10.56h

Po pěti a půl hodinách byla jednotka opět požádána o asistenci při zpřístupnění bytu na ulici Štramberská. Nakonec však po dohodě s PČR naše spolupráce nebyla potřeba a jednotka tak se vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Složky IZS: PČR

3. Technická pomoc – Příbor 7.10.2019 5.31h

V pondělí brzy ráno byla jednotka vyslána na žádost PČR k akutnímu otevření bytu na ulici Štramberská. Byt byl otevřen bez poškození zámku a po předání pacienta ZZS a bytu PČR se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Složky IZS: ZZS, PČR

2. Technická pomoc – Příbor 2.10.2019 11.37h

Ve středu dopoledne byla naše jednotka požádána o spolupráci ze strany ZZS při transportu pacientky do vozidla ZZS na ulici Místecká. Po snesení pacientky se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
Složky IZS:ZZS

1 . Taktické cvičení – Lubina 1.10.2019 16.00h

V úterý odpoledne se naše jednotka účastnila taktického cvičení v obci Lubina. Námětem cvičení byla nehoda dodávky a cisterny s nebezpečnou látkou. Naše jednotka měla na cvičení za úkol vyproštění zraněných osob z havarovaných vozidel. Při nehodě došlo celkem k 8mi zraněním. Jednotka spolu s jednotkou HZS Nový Jičín spolupracovali při vyprošťování zraněných za pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Na cvičení se účastnily také jednotky HZS Bílovec, JSDH Kopřivnice, JSDH Lubina, JSDH Frenštát pod Radhoštěm a JSDH Studénka. Jednotky měli za úkol likvidaci nebezpečné látky, která unikla z havarovamé cisterny do řeky Lubiny.

Cvičení se účastnili kromě hasičů, také policisté a zdravotníci a také zástupci Červeného kříže, kteří naaranžovali velmi reálně zranění účastníků nehody.

Více info: www.pozary.cz

Naše technika: CAS24 Atego, CAS 30 T815 Terrno
Jednotky: HZS Nový Jičín, HZS Bílovec, JSDH Kopřivnice, JSDH Lubina, JSDH Příbor, JSDH Frenštát pod Radhoštěm, JSDH Studénka
Složky IZS: PČR, ZZS

Bilance roku 2017

V roce 2017 měla naše jenotka nahlášených celkem 127 událostí, což je o 16 více než v loňském roce. Nárust byl hlavně u dopravních nehod a požárů oproti loňskému roku. Na vyšších číslech se také podepsaly události řešené ve spojitosti se silným větrem ve druhém pololetí, hlavně v Prosinci. Mezi Nejnáročnější zásahy patřil požár bývalé lakovny v bývalé areálu Tatry z loňského roku, který byl likidován ve dnech 7.-8.1.2017 a naše jednotka se zde podílela na hasebních pracech po dobu 14ti hodin v počtu 15ti členů s technikou CAS24 MB Atego, CAS35 TATRA T815, a DA15 MB Sprinter. Škoda se vyšplhala na 100 miliónů korun. Více info www.pozary.cz