Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

TFA Lubina Drnholec

26.3.2016 se na hasiči vydali na první ročník TFA Lubina Drnholec na Větřkovické přehradě kde se na start postavil jako první ze tří našich závodníků Jan Sláma, který obhajoval první místo z loňské nulté soutěže. Trať byla podobná jako vloni s tím, že se rozdělila na dva úseky. První úsek byl silový a po silovém úseku cca po 5min proběhl druhý úsek a to běh z parkoviště na hráz přehrady. Honza měl dobré tempo jak na první úseku i při výběhu na hráz ale i tak to letos stačilo jen na 5., místo z 23. závodníků. Jako druhý se postavil na start Daniel Chromečka, který obhajoval z loňské soutěže 3. místo. Dan si nevedl špatně, ale fyzické síly mu začaly docházet ke konci prvního kola a ve druhém kole mu začali docházet zhruba ve třetině výběhu na přehradu. Tudíž letos teto výkon stačil pouze na 15. místo. Jako třetí se postavil na start Jiří Pitel který obhajoval 10. místo. Jirka asi zanedbal zimní přípravu, protože jeho výkon byl hodně pod průměrem, na co jsme byli vloni zvyklí, protože již nemohl v prvním kole na 30ti úderech kladivem. Výběh na přehradu byl také hrozný bez fyzických sil, ale nakonec doběhl do cíle a skončil tedy na 21.místě z 23. závodníků.

http://www.rajce.idnes.cz/upload/photo

TFA Velké Karlovice

Je tu další sezóna v silové soutěži železný hasič „TFA“.Naši kluci Jiří Pitel, Daniel Chromečka a Jan Sláma, se vydali hned na první soutěž v letošní sezóně a to do Velkých Karlovic, která se konala 6.3.2016. Byla to jedna z nejtěžších soutěží na kterých naši chlapci byli. Jirka byl diskvalifikován jelikož nedokázal překlopit pneumatiku, která byla jako přilepená v rozmáčeným a blátivém terénu. Honza měl namále, jelikož měl též problémy s pneumatikou, ale nakonec závod dokončil na 46. místě. Dan zaběhl závod bravůrně, až na bariéru, kde musel jako Jirka a Honza použít žebřík a skončil na 41. místě ze 64.

 

TFA Frenštát pod Radhoštěm

V sobotu 20.6.2015 se naši borci vydali na další soutěž TFA do Frenštátu pod Radhoštěm a to v složení Daniel Chromečka a Jiří Pitel . Letos byl Frenštátský MAMUT poprvé zařazen, do poháru ředitele HZS MSK v TFA 2015, místo Ostravské věže tudíž takové malé finále. Naši borci ze sebe vydali maximum a zde si opravdu poprvé sáhli na svoje dno veškerých sil. Co víc na jejich výkon říci snad jen pogratulovat za dokončení celé soutěže a k představení si nesmírné fyzické námahy přikládám video. O bojovnosti našich borců. Časový úsek jenž Dan a Jirka startovali je 1:35:20 až 2:20:00.

Video ze soutěže sledujte na www.youtube.com

Více info: www.pozary.cz

TFA Jablunkov

V sobotu 6.6.2015 se naši hasiči vydali na Finále Beskydského železného hasiče 2015, který byl zároveň Memoriálem Jana Lewinského. Zde se zúčastnili ve složení Jiří Pitel, Daniel Chromečka a Jan Sláma. Závodilo se jak v soutěži jednotlivců, tak i v soutěži štafet. Bohužel průběžné výsledky nemáme, ale naši hoši zde výborně reprezentovali náš sbor, jak v jednotlivcích, tak i ve štafetě. Zde startovali ve složení 1. úsek – roztažení a smotání hadic Jirka, 2. úsek – překonání bariery a 100 úderů kladivem za nás startoval s SDH Lubina Drnholec Radek Šmigura , 3. úsek – opření žebříku o lešení a vytažení 20 kg do 2. patra zde startoval Honza a 4. úsek šedesát schodů s 40 kg a odtažení 90 kg figuríny zde startoval Dan. Startovali jsme společně s polskými závodníky a hodně jsme je potrápili a nakonec jsme skončili na výborném 4. místě s 8 přihlášených štafet. Byla to výborná soutěž. Po zveřejnění výsledků budou přiloženy.

Pro ukázku jak vypadala trať přikládám video www.youtube.com

Úspěch na TFA v Lubině Drnholci

V sobotu 21.3.2015 se naši hasiči zúčastnili letos první soutěže TFA Drholecký železný hasič, kde bylo přihlášených 15 soutěžících. Soutěž se konala na Větřkovické přehradě, naši hasiči se zúčastnili ve složení Galia Tibor, Jan Sláma, Josef Boháč, Dan Chromečka a Jiří Pitel. Jako první z této pětice startoval Tibor, který v soutěži TFA byl úplný nováček. I když byl nováček trať zvládl bravůrně. 8 pneumatik z osobního auta přeskákal rychle, 2x B motání hadic bylo také skvěle smotáno, ale bohužel 2m bariéru se nepodařilo překonat ani na třetí pokus i když se s touto disciplínou rval musel na překonání použít žebřík a dostal penalizaci 30s. Další disciplína byla přenesení 2x20l kanystrů na vzdálenost cca 10m, hamrbox 50 úderů (25 nahoru a 25 dolů), tato disciplína byla excelentní, poté se Tibor přesunul přemístit pneumatiku z nákladního automobilu překlápěním a to 8x, zde bylo vidět že Tiborovy docházeli. Ale nevzdal se a poslední disciplínu smotání 1x hadice C v ruce na jednoducho provedl v rychlém čase. Poté se vydal na cestu na přehradu. Musel přeběhnout vzdálenost cca 150m a 79 schodů do cíle. Byl to skvělý výkon a na to že byl zcela bez tréninku, vůbec nevadilo, že skončil na posledním 15. místě. Jako další na trati z našich borců se objevil Jirka. První tři disciplíny byli perfektně zvládnuté a hlavně motání 2xB hadic. Hamrbox byl taktéž dobře zvládnut, ale pomalu docházely síly. Pneumatiku a hadici C Jirka provedl v pomalejším čase než jsme u něho zvyklí. Po běhu mu síly ubyly ještě víc,ale Jirka je obrovský bojovník a tak schody vyloženě vylezl po čtyrech. Jirka se umístil na10. místě. Další závodník se na start postavil Dan. Dan běžel perfektní závod všechny disciplíny provedl rychle a bez jakéhokoliv zádrhelu. Běh a následné schody na přehradu byly taky excelentně rychlé. Proto i za tento výsledek se mohl Dan těšit z 3. místa. Jako čtvrtý závodník z SDH Příbor byl na startu Pepa ten již několik soutěží TFA má za sebou. Ale stále mu dělá problém překonání 2m bariéry, kde dostal penalizaci 30s a proto bude muset ještě zapracovat na vytrvalosti. Jinak Pepa zbytek disciplín splnil dobře a výběh na přehradu taktéž zdolal. Umístil se na 13. místě. Jako poslední se na start postavil Honza. Všechny disciplíny zvládl nejrychleji. I když bylo vidět, že mu dochází síly při překlápění pneumatik, tak další disciplínu si odpočinul při motání hadice C a nabral znovu dech. Výběh na přehradu byl také rychlý. Na konec se Honza umístil na 1. místě. Moc gratulujeme našim borcům za skvělé výsledky a to hned na první letošní soutěži. Budeme se těšit na další medailové umístění. Třeba na další soutěži TFA v Hnojíku.

video: www. KTKstudio.cz

 

 

Výsledky TFA Drnholecký železný hasič

 

1. Místo Jan Sláma JSDH Příbor   čas 4min 33s
2. Místo Radek Váňa SDH Lubina II – Větřkovice   čas 4min 34s
3. Místo Daniel Chromečka JSDH Příbor   čas 5min 2s
4. Místo Martin Turek JSDH Frenštát pod Radhoštěm   čas 5min 6s
5. Místo Pavel Krompolc SDH Lubina I – Drnholec   čas 5min 17s
6. Místo Ondřej Fabián SDH Petřvald   čas 5min 23s
7. Místo Dominik Berka SDH Petřvald   čas 5min 33s
8. Místo Václav Koterec JSDHO Darkovice   čas 5min 36s
9. Místo Miroslav Hanel JSDHO Darkovice   čas 5min 42s
10. Místo Jiří Pitel JSDH Příbor   čas 5min 50s
11. Místo Marek Hanel JSDHO Darkovice   čas 6min 4s
12. Místo Stanislav Fabík JSDHO Větřkovice   6min 50s
13. Místo Josef Boháč JSDH Příbor   čas 7min 10s
14. Místo Michal Plandor SDH Lubina I. – Drnholec   čas 7min 50s
15. Místo Tibor Galia JSDH Příbor   čas 8min 36s

 

TFA Ostravská věž Dolní oblast Vítkovic

V sobotu 30.8.2014 se Jan Sláma zúčasnil finálového závodu o Pohár ředitele HZS Moravskoslezského kraje v TFA v Dolní oblasti Vítkovic, kde zdolal velmi náročnou trať. Závodu se zúčasnilo 90 závodníků a to i ze zahraničí ( z Polska a Litvy).
Závod byl rozdělen do 4 úseků. První úsek bylo roztažení 6x hadice B 75 mm, 2x proudnice B a smotání 2x hadice B 75mm a uložení do boxu, zde měl Honza dobrý čas. Druhý úsek byl nejtěžší a asi rozhodující ve finálovém závodě a to v disciplínách 50x úderů 8kg kladivem nahoru a dolů v hammerboxu, poté odnesení 1x 20kg barelu pod lešením, další disciplina přemístění 80kg figuríny na vzdálenost 50m a zde Honza začal mít problémy a musel si 2x odpočinout, protože poslední disciplína byla přelezení 3m bariéry. Zde měl Honza krizi, ale i tuto disciplínu zdolal na potřetí a to v posledním možném čase 4:59, jelikož byl na tento úsek časový limit 5 min. Třetí úsek bylo opření 2x kusů žebříků o zeď, přenesení 2x20kg kanystrů, vytažení lanem do prvního patra hadice 2xB75 – cca20kg a zapojení proudnice na plovoucí čerpadlo. Tento úsek Honza spíše vyklusával po náročném druhém úseku a připravoval se na výstup na vysokou pec o 10-ti patrech, tento úsek nebyl tak dobrý jak si Honza představoval.

Přece jenom velká gratulace pro dobré umístění a to v kategorii A na 36. místě z 58 závodníků.

Celkové umístění o Pohár ředitele HZS Moravskoslezského kraje v TFA se Jan Sláma umístil v kategorii A na krásném 12. místě, Chromečka Daniel ten startoval jen dva závody se umístil na 55. místě a Jiří Piteľ který také startoval jen dva závody se umístil na 62. místě a to ze 123 závodníků. Chtěli bychom našim borcům pogratulovat a poblahopřát k vynikajícím úspěchům. A hodně sil k další dobré reprezentaci našeho sboru.

Více info o soutěži a pořadí na www.pozary.cz

Více info o pořadí na www.pozary.cz

TFA Hornolhotský železný hasič

Hornolhotský železný hasič 2014 v Horní Lhotě byl třetí soutěží letošního ročníku o Pohár ředitele HZS Moravskoslezského kraje

Tuto sobotu 9.8.2014 se naši borci vypravili na další silový závod – noční TFA . Čekala je hodně těžká soutěž s výstupem na sjezdovku 250m s převýšením 50m – Vaňkův kopec. Jako první z trojice se vydal do závodu Daniel Chromečka se startovním číslem 27. Měl vynikající start, roztažení 2xB hadic, překonaná 2 metrová bariera na poprvé, 30 úderů 8kg kladivem do hammerboxu, tudíž 60 úderů provedl v dobrém tempu, další disciplína byla přenesení 2x20kg kanystrů na vzdálenost 50m, zde ještě síly stačily, ale při motání jedné hadice C na jednoducho už začaly ke konci docházet síly. Při přenesení 80-ti kg figuríny na vzdálenost 50m měl Dan potíže a musel si dvakrát odpočnout ale disciplínu nakonec dokončil. Zakončením soutěže bylo vyběhnutí Vaňkova kopce, který Dan vyběhl pomalejším tempem než si představoval až do konce závodu. Byl to opravdu náročný výstup, ale i přesto se umístil na krásném 22. místě ze 43. závodníku v kategorii „A“. Jako druhý z naší tří členné výpravy startoval se startovním číslem 30. Jan Sláma. Začátek závodu byl dobrý, ale hned druhá překážka, a to zdolání bariery, se povedlo až na druhý pokus a zbytek závodu se tuto ztrátu snažil dohnat, to se mu povedlo až při výstupu na kopec a skončil na 11. místě v kategorii „A“. Jako třetí z naší party se postavil na start závodu Jiří Piteľ. Všechny disciplíny Jirka zdolal skvěle bez zaváhání až na figurínu, kde ztratil nejvíce času a 4x si musel odpočinout, ale zabojoval a opět ji dotáhl na místo určení, není divu že zde Jirka ztrácí tolik času, jelikož figurína je těžší o 15kg než on a proto klobouk dolů. Po vysilujícím zápase s figurínou se Jirka pustil do kopce který zdárně zdolával až do ¾ kopce, kde dostal křeč a upadl ale po cca.20 sekundách se zvedl a závod dokončil a skončil na 36. místě v kategorii „A“. Jirka byl druhý nejmladší závodník. Všichni naši závodníci si dali určitý cíl a ten všichni tři splnili. Velká gratulace po zatím nejtěžším závodě letošní sezóny a hodně zdaru do dalších bojů. Třeba pozvánka na Ostravskou věž, která se koná 30.8.2014, kde bude startovat Jan Sláma a bude to finále letošní sezóny.

Foto ZDE

Více info o soutěži a pořadí na www.pozary.cz

Více info o soutěži O pohár ředitele HZSMSK a pořadí na www.pozary.cz

Pozvánka na TFA Ostravská věž 2014 www.pozary.cz

TFA Horní Suchá

Zdolání Hornosušské věže

Dne 26.7.2014 se naši silní chlapci zúčastnili silového boje TFA v Horní Suché v sestavě Jan Sláma, Daniel Chromečka a Jiří Pitel. Jako první startoval Jan Sláma, který měl start velmi dobrý, roztáhl hadice B dále rychle překonal 2 metrovou bariéru, ale bohužel na lešení po kterém se mělo vylézt a vytáhnout 20 kg závaží spadl a narazil si nohu. Po cca 20 sekundách se zvedl a pokračoval v závodu. Ztrátu téměř dohnal a skončil 19. z 43 závodníků. Jako další startoval Daniel Chromečka který vše zvládl taktéž velmi dobře. Jeho největší překážkou v této soutěži byla věž, která měla okolo 400 schodů. Poslední zúčastněný z naší party byl Jiří Piteľ. Start Jirky byl perfektní . Když došlo na již zmiňované lešení, musel trochu více zabojovat, aby zdolal 20-ti kilový barel. Další malá časová ztráta byla u přenesení 75 kg panny. Naším chlapců musím pogratulovat, hlavně Danielu Chromečkovy a Jiřímu Piteľovi jelikož tak náročnou soutěž zdolali s velkým úspěchem .Do dalších závodů přejeme hodně sil a úspěchů.

Více info a foto na www.pozary.cz

Foto ZDE

TFA Petřvald

V sobotu 12.7.2014 se naši hasiči zúčastnili silového boje TFA v Petřvaldě a to ve složení Sláma Jan, Daniel Chromečka a Jiří Pitel. Poslední zmiňující vyhrál sám nad sebou, sice se umístil na posledním místě ale dokončil trať bez penalizace a porval se i s nepříjemnou disciplínou tahání figuríny do kopce, kde to hodně závodníků vzdalo a dostalo penalizaci, ale Jirka zabojoval a dotáhl figurínu na místo určení. Danielovi Chromečkovi se soutěž taktéž povedla, také měl malé problémy s figurínou, ale jinak celá trať byla skvěle zdolána a s umístěním na 13. místě z 24 závodníků. Třetí závodník Jan Sláma přišel o 3. místo v letošním ročníku už podruhé a opět o chlup, chyběla cca. 1 sekunda, ale bohužel ztratil cenný čas na posouvání závaží na kolejnici, tak i na překonávání 10 pneumatik, kde zakopl a na konec se nemohl trefit stříkající proudnicí do terče. Závěrem jen pogratulovat našim borcům a popřát jim hodně fyzických sil do dalších soutěží a to třeba na soutěž v Horní Suché.

Více info a foto na www.pozary.cz