Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

Zásahy IV. čtvrtletí 2022

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

80. Požár – Hájov 12.11.2022 15.31

V sobotu odpoledne byla jednotka vyslána k požáru do zahrádkářské osady na ulici Hukvaldské. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k zahoření větve vzrostlého stromu při pálení zahradního odpadu. Hasiči započali hasební práce pomocí vodního proudu C a jako zdroj využili protékající potok, kde pomocí plovoucího čerpadla čerpali vodu. Dohašení zabralo asi pět minut. Po následné kontrole požářiště se jednotky vrátily zpět na základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS  Kopřivnice
IZS:
PČR

79. Technická pomoc – Příbor 7.11.2022 14.11

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána Čs. Armády, kde byla požádána o pomoc při otevření bytu. Hasiči provedli průzkum, kde jako nejlepší přístup byl zvolen vstup přes okno. Po zpřístupnění bytu hasiči nalezli osobu, která vyžadovala lékařské ošetření. Hasiči předali osobu do péče ZZS a byt předali PČR. Následně se jednotky vrátily zpět na základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS  Kopřivnice
IZS:
PČR, ZZS

78. Požár – Příbor 3.11.2022 12.30

Ve čtvrtek, krátce po poledni byla jednotka vyslána k požáru do Domova Seniorů na ulici Masarykové, který indikovala EPS čidla.
Již během cesty k místu zásahu však byla zjištěna porucha EPS čidel a požár vyloučen. Hasiči se tak vrátili zpět na své základny. Událost tak byla překvalifikována na planý poplach.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS  Kopřivnice, HZS Nový Jičín

77. Požár – Ženklava 2.11.2022 00.23

Necelé půl hodiny po půlnoci byla naše jednotka vyslána k požáru skládky v obci Ženklava. Na místo jsme byli vysláni s velkokapacitní cisternou CAS30 T815. Po příjezdu na místo jsme se zapojili do hasebních prací pomocí jednoho útočného vodního proudu C. Dále jsme poskytovali hasební vodu pro další vodní proudy a také jsme prováděli kyvadlovou dopravu vody na místo požáru.
Při redukci potřebných sil a prostředků jsme byli po 2,5 hodinách od nahlášení odesláni zpět na základnu.

Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky: HZS Nový Jičín, JSDH Mořkov, JSDH Veřovice, JSDH Hodslavice, JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor
IZS:PČR

 

76. Dopravní nehoda – Mošnov 25.10.2022 22.28

V úterý v noci byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici I/58 před obcí Mošnov, kde došlo ke střetu dvou osobních vozidel se srnou. Nehoda si bohužel vyžádala jedno zranění a řidič byl předán do péče ZZS. Hasiči provedli zabezpečení místa nehody a protipožární zabezpečení vozidel. Odpojili AKU baterie. Naše jednotka byla zapojena do prohledávání a nasvětlení blízkého okolí s podezřením na další účastníky nehody. To se však nepotvrdilo. Po předání události PČR se naše jednotka vrátila zpět na základnu a na místě zůstala jednotka HZS Kopřivnice, HZSp Letiště Ostrava.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  HZSp Letiště Ostrava, HZS Kopřivnice, JSDH Příbor,
IZS:
PČR, ZZS

75. Technická pomoc – Příbor 19.10.2022 23.30

Ve středu, krátce před půlnocí, byla jednotka vyslána k události na ulici Pionýrů. Jednalo se o nahlášenou protékající vodu mezi byty. V době našeho příjezdu, již byl hlavní přívod vody zastaven obyvateli domu. Jednotka provedla za asistence PČR otevření bytu, odkud voda tekla. Po průzkumu bytu bylo zjištěno, že voda tekla z puštěné sprchy. Po předání události PČR se hasiči vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS  Kopřivnice
IZS:
PČR

74. Dopravní nehoda – Dolní Sklenov 15.10.2022 13.10

V sobotu odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do obce Dolní Sklenov. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo ke střetu osobního vozidla a autobusu. Nehoda si vyžádala dvě lehčí zranění účastníků nehody, kteří byli v době našeho příjezdu již v péči ZZS. Hasiči provedli zabezpečení místa události, zajištění vozidel proti pohybu, protipožární zabezpečení, odpojení AKU baterií a zajistili uniklé provozní kapaliny. Během vyšetřování nehody byla komunikace na Hukvaldy zcela uzavřená a hasiči usměrňovali provoz před touto uzávěrou. Po předání události PČR k došetření, na místě zůstala jednotka HZS Frýdek Místek a naše jednotka se vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Frýdek Místek
IZS:
PČR, ZZS

73. Technická pomoc 7.10.2022 15.19

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána na pomoc při otevření uzavřených prostor na ulici npor. Loma. Hasiči ve spolupráci s HZS Kopřivnice zpřístupnili byt, ve kterém se nacházela osoba vyžadující lékařskou péči. Poskytli přednemocniční ošetření a následně předali ZZS. Po ukončení zásahu se jednotky vrátily zpět na základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  HZS Kopřivnice, JSDH Příbor
IZS:
PČR, ZZS

72. Dopravní nehoda 5.10.2022 9.33

Ve středu ráno byla naše jednotka vyslána k dopravní nehodě do Skotnice. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že došlo k pádu vozidla do koryta řeky Lubiny. V kabině vozidla se bohužel nacházela osoba bez známek života. Hasiči provedli ve spolupráci s PČR zabezpečení vozidla a kontrolu úniku provozních kapalin. Po vyšetření události PČR byl na místo povolán vyprošťovací automobil a vozidlo bylo vyproštěno z vodního koryta a naloženo na odtahovou službu.
Následně se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky:  HZSp Letiště Ostrava, HZS Nový Jičín, JSDH Příbor,
IZS:
PČR

71. Technická pomoc 4.10.2022 15.08

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána na ulici Frenštátskou, kde došlo ke zlomení větve, která ohrožovala bezpečnost silničního provozu svým pádem. Po příjezdu jednotky na místě události již byla přítomna jednotka HZS Kopřivnice, která provedla odřezání nalomené větve. Hasiči pomohli s odklizením z vozovky a následně se hasiči vrátili na své základny.

Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

70. Technická pomoc 3.10.2022 00.30

V pondělí, krátce po půlnoci byla jednotka vyslána na žádost PČR k otevření bytu. Na místě události byl nakonec byt zpřístupněn majitelkou a jednotka tak nemusela použít prostředků k násilnému otevření a vrátila se zpět na základnu.

Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS:
PČR