Výcvik na zamrzlé hladině

V sobotu 13.2.2021 se jednotka účastnila pravidelného odborného výcviku, který byl, vzhledem k vhodnému zimnímu počasí, zaměřen na výcvik na zamrzlé hladině.
Výcvik proběhl na zamrzlé hladině rybníka pana Matuly na Pasekách. Hasiči tak mohli zopakovat a osvojit práci se záchrannými prostředky při záchraně osoby, pod kterou se prolomil led. V rámci výcviku si vyzkoušeli záchranu pomocí házecího pytlíku, dále pomocí dílu nastavovacího žebříku a také pomocí RS saní. Součástí odborné přípravy bylo také zajištění bezpečnosti zasahujících hasičů, kdy byli hasiči oblečeni do tzv. suchých obleků, které pomáhají vytvořit bariéru mezi studenou vodou a hasiči tak jsou chráněni před promrznutím. Další povinnou součástí výbavy zasahujících jsou záchranné vesty a přilby. Během záchrany musejí být hasiči a záchranné prostředky jištění pomocí lan.
Každý z hasičů si také vyzkoušel sebezáchranu pro případ, že by se pod ním led také prolomil.