Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

Záchrana z vody

V sobotu 27.9.2014 se členové jednotky zúčastnili výcviku, který byl zaměřen na práci na klidné vodní hladině. Cvičení proběhlo v rámci přípravy naší jednotky, která byla zařazena jako předurčená k záchraně z vody.

Výcvik byl naplánován na celkově 8 hodin výuky. Dopolední blok byl teoretický, kde se hasiči seznámili s bezpečností práce, základními vlastnostmi stojatých vod a vodních toků, použití věcných prostředků při záchraně, seznámení se základními technikami záchrany z vody.

Po obědě se jednotka přesunula na Borovecký rybník, kde byli členové prakticky seznámeni s používáním suchých obleků a záchranných vest, ovládáni záchranného člunu, vstupu do vody, záchranou osob z vody, sebezáchranou a řešení převrácení člunu na vodní hladině.
Jako další příprava bude následovat práce na zamrzlých hladinách a tocích a práce na tekoucí vodě.