Stáž u HZS v Novém Jičíně

Čtyři členové naší jednotky byli minulý víkend v sobotu od 8.00h do 18.00h na stáži u profesionální jednotky hasičského záchranného sboru v Novém Jičíně. V rámci této stáže bylo zahrnuto školení a pak také následně praktický výcvik při záchraně osob ze splavu a z tekoucí vody . Po dopoledním teoretickém výcviku se jednotka přesunula spolu s hasiči HZS s druhým výjezdovým vozem do Bernartic nad Odrou na splav, kde následně pokračoval praktický výcvik. Zde si hasiči procvičili práci v suchých oblecích, vyzkoušeli si jaké záludnosti skrývá splav a následně prováděli nácvik záchrany ze splavu bez a s pomocí člunu.
Odpoledne probíhalo na stanici HZS seznámení s prostředky pro práci ve výškách a seznámení se s výškovou technikou.
Během celé stáže byla také jednotka připravena vyjíždět ke všem událostem spolu s hasiči HZS. Během dne byly celkem 3 události – 2x technická pomoc a 1x planý poplach.
Více info na www.pozary.cz