Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

Historie zásahů

II. Čtvrtletí 2019
Požár 9
Dopravní nehoda 8
Technická pomoc 14
Planý poplach 0
Taktické cvičení 0
Záchrana osob / zvířat 0
Únik nebezpečných látek 2
Jiné 0
Celkem za čtvrtletí 35

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

33. Požár – Příbor 29.6.2019 10.50h

V sobotu dopoledne byla jednotka vyslána k požáru travního porostu do místní části Paseky. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru travního porostu o velikosti 10x50m. Hasiči započali ihned hasební práce pomocí dvou útočných proudů C a také použili k hašení lafetovou proudnici (vodní dělo). Požár byl lokalizován během pěti minut a dohašení zabralo další půl hodiny. Po uhašení se všechny jednotky vrátily zpět na základny.

Technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín, JSDH Kopřivnice

Složky IZS: MP

32. Požár – Skotnice 17.6.2019 10.09h

V pondělí byla jednotka vyslána dopoledne k požáru rodinného domu ve Skotnici. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru jedné z místností ve spodním patře RD. Hasiči ihned započali zásaha pomocí dvou vodních proudů C. Požár byl lokalizován během dvanácti minut, uhašení zabralo dalších téměř hodinu. Hasiči provedli odvětrání zakouřených prostor pomocí přetlakové ventilace. Dále provedli vynesení požárem zasažených věcí a pomohli vyklidit vyhořelou místnost od spadlých omítek. Během požáru nebyl nikdo zraněn, hasiči HZS nalezli a zachránili psa ze zekouřených prostor. Po ukončení zásahu se všechny jednotky vrátily zpět na základnu. 

Předběžna škoda byla odhadnuta na 500 tisíc korun. Jako příčina vzniku požáru byla označena hra malého dítěte se zapalovačem.

Technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín, JSDH Petřvald, JSDH Skotnice

Složky IZS: PČR

Více info: www.pozary.cz

31. Požár – D48 Chlebovice 15.6.2019 15.40h

K další události vyjížděli hasiči v sobotu odpoledne na silnici D48 u obce Chlebovice. Ve směru na F-M došlo k zahoření motorového prostoru dodávky. Hasiči na místě provedli uhašení motorového prostoru pomocí vysokotlakého vodního proudu. Ohnisko požáru také zkontrolovali pomocí termokamery. Naštěstí nedošlo k rozšíření požáru na další části motoru. Jednotka se po uhašení vrátila zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Frýdek Místek

Složky IZS: PČR

30. Technická pomoc – Prchalov 15.6.2019 7.55h

V sobotu ráno byla jednotka opět povolána a to do obce Prchalov, kde dolšo při stavbních pracech k překopnutí plynového potrubí bagrem. Docházelo k úniku plynu. Jednotka na místě provedla zabezpečení místa události a protipožární zabezpečení vysukotlakým vodním proudem. Po příjezdu HZS hasiči provedli provizorní ucpání úniku plynu a změření koncentrace. Následně bylo přivoláno na místo události servisní vozidlo plynáren. Naše jednotka se vrátila zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín

Složky IZS: PČR

29. Požár výškové budovy – Kopřivnice 15.6.2019 00.15h

Krátce po sobotní půlnoci, byla jednotka vyslána do Kopřivnice k nahlášenému požáru v jednom z panelových domů na ulici Pod Morávií. Po příjezdu na místo jednotky vytvořili útočné vedení do bytu ve 3. NP. Po otevření bytu bylo na místě zjištěno, že došlo k zahoření potravin na sporáku, kdy se požár již šířil na digestoř. Hasiči provedli rychlé uhašení a následně odvětrání bytu a chodeb domu. Následně se všechny jednotky z prvního stupně požárního poplachu vrátily zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, JSDH Příbor, HZS Nový jičín
Složky IZS: PČR,

28. Dopravní nehoda – D48 Nový Jičín 14.6.2019 14.16h

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána na silnici D48 u Nového Jičína, kde došlo k nehodě osobního vozidla do svodidel. Nehoda si vyžádala jedno zranění. Naše jednotky byla v záloze na místě události a následně odeslána zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín
Složky IZS: PČR, ZZS

27. Technická pomoc – Příbor 11.6.2019 17.44h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána k úniku vody v panelovém domě na ulici u Tatry. Hasiči na místě zjistili, že zatéka voda do bytu v 2.NP z bytu ve 3. NP. Bylo zjištěno, že daný byt je v rekonstrukci a v místě se nenachází žádný majitel ani obyvatel. Hasiči provedli ihned po příjezdu zastavení vody do stupaček postižené části panelového domu a následně za asistence městské policie provedli otevření bytu bez poškození. Průzkumem byl nalezen únik vody v koupelně bytu, který hasiči zastavili. Následně byl byt předán přivolanému majiteli a jednotky se vrátily zpět na základny.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín

Ostatní Složky IZS: MP

26. Dopravní nehoda – Hájov 9.6.2019 17.32h

V neděli byla jednotka podruhé povolána, tentokrát k dopravní nehodě na u obce Hájov, pod silnicí D48. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě dvou osobních vozidel, při které došlo k úniku provozní náplně jednoho z vozidel na komunikaci. Hasiči zabezpečili místo nehody, provedli protipožární opatření a odpojili AKU baterie. Následně se naše jednotka vrátila zpět na základnu. Na místě zůstala jednotka HZS, která místo události předala dopravní policii.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín

Složky IZS: PČR

25. Požár – Závišice 9.6.2019 – 3.01h

V neděli, brzy ráno, byla jednotka vyslána k požáru rodinného domu do obce Závišice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru kuchyně. Hasiči provedli ihned započetí hasebních prací. Naštěstí nedošlo k rozšíření požáru. Zakouřený byt hasiči odvětrali a bylo nutné částečné rozebrání konstrukce. Naše jednotka byla na místě v záloze s velkokapacitní cisternou CAS30 T815. Po dokončení zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu.

Technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Závišice, JSDH Štramberk, HZS Nový jičín, JSDH Příbor

Složky IZS: PČR

24. Technická pomoc – Skotnice 30.5.2019 19.20h

Ve čtvrtek v podvečer byla jednotka vyslána ke spadlému stromu na silnici I/58 ve směru na Mošnov. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke vyvrácení jasanu, který je opřený o zábradlí a zasahuje do jízdního pruhu. Hasiči provedli rozřezání a odstranění stromu mimo komunikaci a vrátili se zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín

Složky IZS: PČR

23. Dopravní nehoda – Šenov u Nového Jičína 27.5.2019 7.04h

V pondělí, byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do obce Šenov u Nového Jičína, kde došlo ke srážce dvou osobních vozidel. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin, který hasiči ošetřili pomocí sorbentu. Nehoda se obšla bez zranění. Naše jednotka byla na místě pouze v záloze a následně byla poslána zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín

Složky IZS: PČR

22. Dopravní nehoda – Libhošť 25.5.2019 17.43h

V sobotu v podvečer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici 482 u obce Libhošť, kde došlo k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. po nehodě došlo k úniku provozních kapalin, nehoda se obešla bez zranění. Jednotka zůstala na místě události v záloze a následně se jednotka vrátila zpět na základnu

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín

Složky IZS: PČR

21. Technická pomoc – Příbor 22.5.2019 11.59h

Ve středu byla jednotka vyslána na ulici Dr. Čejky, kde došlo vlivem silného deště k zatopení prostoru před domem. Hasiči provedli odčerpání vody a následně se vrátili zpět na základnu.

Technika: DA15 MB Sprinter

20. Technická pomoc – Příbor 14.5.2019 2.44h

V úterý, brzy ráno, byla jednotka vyslána na ulici Frenštátskou, kde došlo k úniku plynu v jednom z bytů. Jednotka byla na místě ponechána v záloze a následně odeslána zpět na základnu.

Technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky:HZS MSK Nový Jičín,  JSDH Příbor
Složky IZS:  ZZS

19. Technická pomoc – Příbor 13.5.2019 16.33h

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána na žádost ZZS o pomoc při transportu pacienta z domu na ulici Štramberská do vozidla ZZS. Po přenesení pacienta do sanitky se jednotka vrátila zpět na základnu.

Technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Příbor
Složky IZS: PČR

 

18. Únik nebezpečných látek – Libhošť 7.5.2019 11.23h

V úterý dopoledne byla jednotka vyslána na rekonstruovanou silnici D48 za obcí Libhošť, kde došlo k technické závadě na kardanovém hřídeli nákladního vozidla, jejímž vlivem došlo k proražení palivové nádrže a úniku nafty na vozovku. Hasiči spolu s HZS provedli zahrazení a zasypání unikající nafty pomocí sorbentu a jímacích van a dále spolupracovali s HZS při provizorní opravě poškozené nádrže. Následně hasiči provedli odtažení nákladního vozidla mimo silnici 48. Během zásahu naše jednotka prováděla také usměrňování dopravy na pozemních komunikacích. 

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín

Složky IZS: PČR

17. Technická pomoc – Příbor 3.5.2019 8.54h

V pátek ráno byla jednotka požádána o pomoc se snesením pacienta ze strany ZZS. Jednotka pomohla s transportem pacienta do vozidla ZZS a následně se vrátila zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
Složky IZS: ZZS

16. Technická pomoc – Příbor 1.5.2019 8.29h

Ve středu ráno byla jednotka vyslána k odstranění nánosu bahna po přívalových deštích na ulici Hukvaldská v délce 300m. Hasiči provedli odstranění bahna pomocí asanační lišty cisterny CAS30 T815 Terrno. Během odklízecích prací prováděli hasiči ve spolupráci s PČR také usměrňování provozu na pozemních komunikacích. Po uklizení silnice se jednotka vrátila zpět na základnu.

Technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Příbor
Složky IZS: PČR

15. Technická pomoc – Příbor 30.4.2019 17.29h

V úterý večer byla jedotka vyslána na ulici Myslbekova, kde došlo vlivem přívalových srážek k zatopení rodinného domu, dále zahrady RD a také kotelny se skladem z přilehlého pole, na kterém probíhají v současné době stavební práce. Jednotka nasadila ihned kalové čerpadlo a plovoucí čerpadlo u zasažených objektů a následně byly povolálny další čerpadla z naší stanice a byla povolána také jednotka HZS.

Při zásahu bylo nasazeno celkem 1 kalové čerpadlo, 2 dvě čerpadla Heron a 2 plovoucí čerpadla. K odsátí vody z objektu byl použit také mokrý chemický vysavač, kterým jednotka disponuje. Hasiči během zásahu pomocí ručního nářadí usměrňovali vodu ze stavby, aby dále neohrožovala objekty. Na místo byl také povolán starosta města a vedoucí stavby, kvůli nutnosti úpravy terénu těžkou technikou  pro prevenci v případě dalších srážek. Jednotky na místě čerpali celkem 4 hodiny. Po odčerpání všech objektů, včetně přilehlého skladu, se hasiči vrátili zpět na základny.

Technika: CAS24 Atego, DA 15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín
Další složky IZS: MP

14. Požár – Trojanovice 26.4.2019 12.53h

V pátek, necelou hodinu po poledni, byla jednotka vyslána k nahlášenému požáru paseky u obce trojanovice mezi vrcholy Pindula a Malý Javorník. Po příjezdu prvních jednotek na místo bylo zjištěno, že dochází vlivem sucha a silného větru k velmi rychlému šíření požáru, který již zasáhl i les a dále se rozšiřoval. Hasiči v těžko přístupném terénu započali ihned hasební práce a byly povolány další jednotky s velkoobjemovými cisternami spolu s vrtulníkem PČR z Brna a letadla Ministerstva zemědělství z Jihlavy. Požár dostali hasiči pod kontrolu kolem 18h. Z původních 20m2 požár zasáhl 15 hektarů s předběžnou škodou 1.5 milionu korun. Celkem zasahovalo u požáru 13 jednotek.

Technika: CAS30 T815 Terrno, DA15 MB Sprinter
Jednotky:JSDH Frenštát p.R., JSDH Trojanovice, JSDH Čeladná, JSDH Lichnov, JSDH Kopřivnice, JSDH Frýdlant n. Ostravicí – Nová Ves, JSDH Příbor, HZS Nový jičín, JSDH Štramberk, JSDH Mořkov, JSDH Frýdlant n. Ostravicí, JSDH Kunčice p. O., HZS Frýdek Místek,
Složky IZS: PČR

Více info: www.pozary.cz www.ct24.cz

13. Požár – D48 24.4.2019 10.46h

Ve středu dopoledne byla jednotka vyslána k požáru osobního vozidla na silnici D48 u obce Libhošť. Po příjezdunaší jednotky na místo byla již přítomna jednotka HZS, která již prováděla hasební práce na vozidle pomocí vysokotlakého vodního proudu. Naše jednotka provedla doplnění cisterny HZS vodou a pomohla s přístupněním uzavřených částí vozidla k hašení. Vozidlo bylo intenzivním požárem zničeno. Po uhašení se jednotky vrátily zpět na své základny.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín
Složky IZS: PČR

12. Technická pomoc – Libhošť D48 20.4.2019 11.39h

V sobotu dopoledne byla jednotka vyslána k úniku ropných látek na vozovku silnice D48 u obce Libhošť. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo vlivem technické závady na vozidle k úniku asi 3l benzínu na komunikaci. Hasiči provedli zasypání kontaminovan vozovky pomocí sorbentu a následné odklizení. Poté se jednotky vrátily zpět na své základny.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín
Složky IZS: PČR

11. Technická pomoc – Příbor, Masarykova 18.4.2019 15.31h

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka požádána PČR o pomoc při otevření bytu. Jednotka provedla otevření dveří bez poškození zámku a následně se vrátila zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín
Složky IZS: PČR

10. Požár – Příbor, Místecká 17.4.2019 20.42h

Ve středu večer byla jednotka vyslána na ulici Místecká k nahlášenému kouři z motorového prostoru vozidla na benzínové stanici AB Oil. Po příjezdu jednotky na místo, bylo zjištěno, že došlo k technické závadě na motoru osobního vozidla s pohonem na LPG a z motorové části se kouřilo. Hasiči prováděli chlazení motorového prostoru a výfukového potrubí pomocí vysokotlakého vodního proudu. Po kontrole vozidla termokamerou, kdy již teplota klesla, se hasiči vrátili zpět na své základny.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín
Složky IZS: PČR,

9. Dopravní nehoda – Příbor, Frenštátská 15.4.2019 12.49h

K další nehodě byla jednotka vyslána po poledni na ulici Frenštátská u vlakového nádraží. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Jeden z řidičů, zřejmě vlivem kolapsu ve vozidle nejevil známky života. Ještě před našim příjezdem byl z vozidla vytažen svědky události a byla u něj zahájena resuscitace. V té pokračovala následně jednotka a ZZS. Na místo byl také povolán vrtulník LZS , který řidiče po úspěšné resuscitaci převezl do nemocnice. Hasiči kromě předlékařské pomoci zabezpečili místo nehody, provedli protipožární opatření, pomohli s transportem zraněného do vrtulníku, zabezpečili okolí vrtulníku při vzletu a uklidili vozovku po nehodě. Následně se jednotky vrátili zpět na své základny.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín
Složky IZS: PČR, ZZS, LZS
Ostatní složky IZS: MP

8. Dopravní nehoda – Příbor, Hukvaldská 15.4.2019 8.24h

V pondělí byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na ulici Hukvaldská. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k havárii osobního vozidla mimo komunikaci do příkopu. Hasiči provedli zabezpečení místa události. Ve vozidle se nacházela zraněná řidička, která se nemohla svépomoci dostat z automobilu ven. Hasiči proto provedli předlékařskou pomoc u řidičky a její přípravu na vproštění a následně ve spolupráci s HZS byla řidička z vozidla vyproštěna bez nutnosti použití hydraulického vyprošťovacího zařízení a následně transporotvána a předána k ošetření ZZS. Následně se jednotky vrátily zpět na základny.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín
Složky IZS: PČR, ZZS

7. Technická pomoc – Příbor, Choráze, 14.4.2019 17.38h

V neděli v podvečer byla jednotka vyslána k otevření uzavřených prostor na žádost ZZS. Jednotka provedla násilné vniknutí do bytu a následně se hasiči vrátili zpět na svou základnu.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín
Složky IZS: PČR, ZZS

6. Technická pomoc – Kopřivnice, Husova, 13.4.2019 15.52h

V sobotu odpoledne byly jednotky I.st. požárního poplachu odeslány do Kopřivnice na ulici Husova k nahlášenému kouři z jedné z řadových garáží. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že se jednalo o špatně zapojené odkouření amatérsky zapojených kamen. K požáru naštěstí nedošlo. Naše jednotka byla na místě ponechánav záloze a následně odeslána s zpět na základnu. 

Technika: CAS24 Atego, CAS 30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín, JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, JSDH Starý Jičín
Složky IZS: PČR

5. Požár – Příbor, Čs. Armády, 12.4. 2019 18.52h

V pátek večer byla jednotka znovu vyslána spolu s jednotkami z prvního stupně požárního poplachu, tentokrát k nahlášenému kouři v domě s pečovatelskou službou v Příboře. Po příjezdu jednotek na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo k zahoření potravin na sporáku a následnému zakouření bytu, chodby a okolních bytů. V době příjezdu byla již pánev se spáleninou mimo byt. Hasiči provedli kontrolu bytu a zkontrolovali také obyvatele bytů v rámci podlaží, zda u nich nedošlo k nadýchání zplodin a zhoršení zdravotního stavu. Toto se nepotvrdilo. Po provední přirozeného odvětrání prostor se jednotky vrátily zpět na své základny.

Technika: CAS24 Atego, CAS 30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín, JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk
Složky IZS: PČR

4. Dopravní nehoda – Mošnov, I/58, 12.4.2019 6.52h

Vpátek ráno byla jednotka vyslána na silnici I/58 u obce Mošnov k nahlášené dopravní nehodě. Po příjezdu jednotky na místo bylo ujištěno, že došlo k nehodě osobního vozidla na střechu v uzavřené části silnice I/58, kde nyní probíhá rekonstrukce silnice. Jednotka provedla zajištění místa nehody. Tříčlenná osádka cizí národnosti s jedním nezletilým dítětem  byla  transportována ZZS do nemocnice na pozorování. Hasiči provedli převrácení vozidla zpět na kola, odpojení AKU baterie a následně pomohli s naložením vozidla na odtahovou službu. Poté se jednotky vrátili zpět na základny.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín
Složky IZS: PČR, ZZS

3. Technická pomoc – Příbor, 9. Května 10.4.2019 12.40h

Ve středu po poledni byla jednotka vyslána k požáru dodávkového automobilu na ulici Tovární. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo k technické závadě v motorovém prostoru s únikem chladící kapaliny s olejem za vývinu velkého množství kouře. Žádné známky požáru nebyly ani po prozkoumání pomocí termokamery nalezeny. Událost tak byla překvalifikována z požáru na technickou pomoc. Hasiči pomohli s odklizením vozidla mimo komunikaci a následně se vrátili jednotky zpět na své základny.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín, HZS Frýdek Místek
Složky IZS: PČR

2. Dopravní nehoda – Sedlnice, 2.4.2019 14.06h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do Sedlnic. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě osobního automobilu mimo komunikaci do stromu. V době příjezdu se ve vozidle nacházel zaklíněný řidič. Jednotka okamžitě zahájila záchranné práce spolu s jednotkou HZS za použití hydraulického vyprošťovacího zařízení. Po vyproštění řidiče z vozu byl následně předán do péče ZZS. Hasiči provedli také protipožární opatření a zajištění místa nehody. Následně se naše jednotka vrátila zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín
Složky IZS: ZZS, PČR

1. Technická pomoc – Příbor, U Tatry, 2.4.2019 8.39h

V úterý ráno byla jednotka vyslána k otevření bytu na žádost PČR. Dveře bytu byly násilně otevřeny a byt dále předán PČR. Následně se hasiči vrátili zpět na své základny.

Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový jičín
Složky IZS: PČR 

I. čtvrtletí 2019
Požár 5
Dopravní nehoda 10
Technická pomoc 10
Planý poplach 0
Taktické cvičení 0
Záchrana osob / zvířat 0
Únik nebezpečných látek 0
Jiné 0
Celkem za čtvrtletí 25

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

Dopravní nehoda – Štramberk 25.3.2019 08.59h

V pondělí ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do Štramberku. Po přijezdu na místo udalosti bylo zjištěno, že došlo k nehodě osobního vozidla mimo komunikaci do stromu. V době příjezdu byla na místě již jednotka HZS Nový Jičín, která prováděla resuscitaci řidiče. V té bylo pokračováno i po příletu letecké záchranné služby. Bohužel i přes poskytnutou okamžitou první pomoc bylo zranění řidiče neslučitelné se životem a lékař musel konstatovat smrt. Hasiči provedli zajištění místa nehody, protipožární opatření a následné vyproštění vozidla a uklizení komunikace. Poté se jednotky vrátili zpět na své základny.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  HZS MSK Nový Jičín,  JSDH Příbor
Další složky IZS: PČR, ZZS, LZS

Dopravní nehoda – Příbor 16.3.2019 20.38h

V sobotu večer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na kruhový objezd silnic I/58 a ulice Jičínská v Příboře. Po příjezdu na místo se již na místě nehody nacházely jednotky HZS Nový Jičín a JSDH Kopřivnice spolu se ZZS a PČR. Nehoda byla totiž hlášena na kruhovém objezdu v Lubině. Naše jednotka tak byla vyslána dodatečně, po upřesnění místa nehody. Jednalo se o nehodu osobního vozidla, které vylétlo mimo komunikaci na kruhový objezd. V automobilu cestovala jedna osoba, která byla s těžkým zraněním přepravena letecky do nemocnice. Naše jednotka provedla nasvícení místa události, pomohla s transportem zraněného do vrtulníku, usměrňovala provoz a po vyšetření nehody PČR se vrátila zpět na základnu.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  HZS MSK Nový Jičín, JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor
Další složky IZS: PČR, ZZS, LZS

Více info: www.pozary.cz

Technická pomoc – Příbor 14.3.2019 13.56h

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána na ulici Lidickou, kde byl v areálu Sokolovny nalomený strom. K likvidaci stromu bylo nutno zavolat výškovou techniku ze stanice HZS Nový Jičín.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

 

Technická pomoc – Prchalov 11.3.2019 00.37h

Vnoci z neděle na pondělí byla jednotka vyslána na odstranění spadlého stromu, který byl vyvrácen následkem velmi silného větru na komunikaci I/58 v Prchalově. Po příjezdu hasiči provedli odřezání větví stromu zasahujících do jízdního pruhu a také následně komunikaci uklidili. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
Další složky IZS: PČR

Technická pomoc -Příbor 10.3.2019 8.37h

V neděli ráno byla jednotka vyslána v souvislosti se silným větrem na ulici Štefánikovu, kde obyvatele domu měli podezření na uvolnné plechy na střeše domu. Po podrobném průzkum střešní konstrukce však nebyl nalezen žádný uvolněný materiál, který by ohrožovoal bezpečnost. Jednotky se tak vrátily zpět na základny.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  HZS MSK Nový Jičín, JSDH Příbor

Dopravní nehoda – D48 Hájov 8.3.2019 20.30h

V pátek večer byla jednotka spolu s HZS Nový Jičín a HZS Frýek Místek vyslána k dopravní nehodě na silnici D48 u sjezdu na Hájov. Po příjezdu jednotky na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo k havárii dodávkového vozidla mimo komunikaci do rozestavěného mostového tělesa. Dodávka zůstala po nárazu zaklíněna mezi nosníky mostu. Dodávka měla pohon na zemní plyn, který po nárazu začal unikat z poškozené tlakové láhve. Jelikož vzhledem k zaklínění a poškození palivové soustavy nebylo možno únik plynu zastavit, byla ihned provedena protipožární opatření – trojnásobná požární ochrana, odpojení AKU baterií, měření koncentrací a vyloučení iniciačních zdrojů. Naše jednotka během vyprošťování vozidla také nasvětlovala místo zásahu a dále hasiči usměrňovali provoz na pozemní komunikaci. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. K vyprošťění vozila bylo nutno povolat vyprošťovací automobil ze stanice HZS Nový Jičín, dále bylo nutno použít hydraulické vyprošťovací zařízení k odstranění roxoru, který bránil vyproštění vozidla. Automobil byl úspěšně vyproštěn po necelých třech hodinách od nahlášení události. Následně se všechny jednotky vrátily zpět na základnu.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Frýdek Místek, HZS MSK Nový Jičín,
Další složky IZS: PČR

Více info: www.pozary.cz

Dopravní nehoda – D48 Rybí 6.3.2019 18.28h

Ve středu večer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48 u obce Rybí. Jednalo se o nehodu nákladního vozidla a dvou osobních vozidel. Nehoda se obešla bez zranění a bez úniku provozních kapalin. V době příjezdu na místě již zasahovala jednotka HZS a PČR. Naše jednotka zůstala na místě v záloze a následně se vrátila zpět na základnu.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  HZS MSK Nový Jičín, JSDH Příbor
Další složky IZS: PČR

Technická pomoc – Příbor 5.3. 2019 17.21h

V úterý v podvečer byla jednotka vyslána k otevření uzavřených prostor. Jednalo se o otevření bytu na žádost PČR. Dveře do bytu byly otevřeny bez poškození zámku. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: PČR

Požár – Prchalov 1.3.2019 16.20h

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána k požáru do obce Prchalov. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke vzplanutí nádrže motocyklu. Při našem přijezdu byl motocykl uhašen obyvateli domu. Jednotka provedla kontrolu místa požáru a následně se mohla vrátit zpět na základnu.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: PČR

Technická pomoc – Příbor 25.2.2019 6.50h

V pondělí ráno byla jednotka vyslána na pomoc ZZS s transportem pacientky do sanity ZZS. Pacientku hasiči transportovali z I.NP. Po snesení se hasiči vrátili zpět na základnu.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
Další složky IZS: ZZS

Dopravní nehoda – Libhošť 24.2.2019 22.03h

V neděli, krátce po dvadvacáté hodině, vyjížděla jednotka k nahlášené dopravní nehodě na silnici D48 za obcí Libhošť. Po přájezdu na místo se již u nehody nacházela jednotka HZS a ZZS, která měla v péči dvě zraněné osoby. Při střetu osobního vozidla a tranzitu  byly zraněny dvě osoby a došlo k úniku provozních kapalin. Hasiči provedli zabezpečení místa události a protipožární opatření s odpojení AKU baterií. Po vyšetření události PČR, hasiči provedli odstranění vozidel a odklizení komunikace. Naše jednotka byla na místě pouze v záloze a následně odeslána zpět na základnu.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: PČR, ZZS

Požár – Příbor 20.2.2019 8.41h

Ve středu ráno byla jednotka vyslána k požáru na ulici Lidická – Kulturní dům. Po příjezdu jednotky na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo k zahoření přívodní šňury vysavače, od které se požár rozšířil na zásuvku K dalšímu šíření naštěstí již nedošlo. Při našem příjezdu byl požár uhašen pracovníky KD. Požářiště bylo zkontrolováno a zakouřené prostory byly odvětrány přirozenou ventilací. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: PČR

Dopravní nehoda – Příbor 5.2.2019 9.35h

V úterý dopoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na ulici ostravskou u benzínové stanice PAP Oil. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě dvou nákladních vozidel, jedné dodávky a jednoho osobního vozidla. V době našeho příjezdu byli v péči ZZS dvě zraněné osoby. Jedné osobě poskytla předlékařskou pomoc naše jednotka spolu s HZS NJ. Hasiči provedli zabezpečení místa události a protipožární zabezpečení vozidel. Byly odpojeny AKU baterie. Jelikož došlo k úniku provozních kapalin, bylo nutno tento únik ošetřit zasypáním sorbentem Po vyšetření nehody PČR hasiči provedli odstranění vozidel z komunikace a následně úklid vozovky. Následně se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: ZZS

Požár – Libhošť 4.2.2019 20.33h

V pondělí večer byla jednotka vyslána k požáru nízké budovy v obci Libhošť. Po příjezdu na místo, že došlo k požáru izolace komínového tělesa vyevdeného přes stěnu dřevěné stodoly od níž následně došlo k rozšíření na konstrukci objektu. V době příjezdu jednotek se požár nacházel v první fázi požáru. Jednotky provedly ihned hasební práce pomocí vysokotlakého vodního proudu a vodního proudu C. Požár byl lokalizován během dvaceti minut, následné dohašování a rozebírání konstrukce zabralo další hodinu. Z objektu byly vyneseny plynové lahve a část senáže.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:JSDH Libhošť, JSDH Sedlnice, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Příbor
Další složky IZS: PČR

Dopravní nehoda – Sedlnice 31.1.2019 14.01h

Ve čtvrtek odpoledne bla jednotka vyslána k nehodš nákladního automobilu, kterému se za jízdy odpojil návěs. Jednotka po příjezdu na místo provedla zabezpečení místa nehody a následně usměrňovala provoz .
Následně se hasiči vrátili zpět na své základny.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

 

Dopravní nehoda – Příbor D48 29.1.2019 v 18.12h

V úterý v podvečer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě nákladního vozidla s osobním. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění, došlo však k úniku provozních kapalin. Hasiči na místě události provedli protipožární zabezpečení vozidel a zabezpečení místa nehody. Uniklé kapaliny byly zasypány pomocí sorbentu. Následně se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín, HZS MSK Frýdek Místek
Další složky IZS: PČR

Technická pomoc – Příbor 28.1.2019 9.51h

Z předchozí události byla jednotka směřována k události do Příbora kde dvě dodávky vlivem hustého sněžení zablokovaly komunikaci. V době našeho příjezdu na místě uvolnila komunikaci jednotka HZS. A naše jednotka byla odeslána zpět na základnu.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín, HZS MSK Frýdek Místek

Technická pomoc – D48 Rybí 28.1.2019 9.29h

V pondělí dopoledne byla jednotka vyslána na silnici D48 u obce Rybí, kde došlo k pádu části stromu na vozovku. Při příjezdu naší jednotky na místo události, již byla přítomna jednotka HZS, která provedla odřezání. Naše jednotka byla na místě v záloze a následně se vrátila zpět na základnu.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: PČR

Požár – Fryčovice 25.1.2019 16.01h

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána do Fryčovic v rámci I. stupně požárního poplachu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru stropních trámů od komínového tělesa u rodinného domu. Ihned byly zahájeny hasební práce s nutností částečného rozebírání stropní konstrukce. Požár byl uhašen za dvě hodiny od nahlášení. Po kontrole místa požáru pomocí termokamery se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Fryčovice, JSDH Brušperk, HZS Frýdek Místek, JSDH Příbor
Další složky IZS: PČR

 

Technická pomoc – Příbor 21.1.2019 9.30h

V pondělí ráno byla jednotka vyslána i k technické pomoci. Na žádost záchranné služby byla jednotka povolána na ulici Štramberskou, kde pomohla s transport pacientky z 2.NP do vozu ZZS. Po snesení pacientky se jednotka vrátila zpět na základnu

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
Další složky IZS: ZZS

Dopravní nehoda – Příbor 21.1.2019 v 4.23h

V pondělí ráno byla jednotka vyslána na ulici Ostravskou, silnice I/58, kde došlo k převrácení přívěsu nákladního automobilu. Po příjezdu na místo jednotka provedla zabezpečení místa události. Nehoda se obešla bez zranění a nedošlo ani k úniku provozních kapalin. Na místo bylo nutno povolat jeřáb z HZS Ostrava, který přívěs zvedl a otočil zpět na kola. Jednotka pomáhala s překladem nákladu z havarovaného přívěsu. Následně se hasiči vrátili zpět na své základny.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín, HZS Ostrava Zábřeh
Další složky IZS: PČR
Více info: www.pozary.cz

Technická pomoc – Příbor 15.1.2019 v 9.06h

V úterý ráno byla jednotka vyslánana ulici Pionýrů s požadavkem o akutní otevření bytu. Po příjezdu jednotky na místo byl za asistence policie ČR  byt zpřístupněn bez dalšího poškození. Následně se hasiči vrátili zpět na své základny.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: PČR

Dopravní nehoda – Rybí D48 12.1.2019 7.24h

V sobotu ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48 u obce Rybí. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě nákladního vozidla s návěsem mimo komunikaci, kdy automobil zůstal ležet na boku. Na místě byla již přítomna jednotka HZS, která provedla zabezpečení místa nehody a ošetření úniku provozních kapalin. Při nehodě nedošlo ke zranění osob. Naše jednotka byla na místě pouze jako záloha a následně byla odeslána zpět na základnu. Na vytažení kamionu byla povolána specializovaná firma.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: PČR

Technická pomoc – Příbor 6.1.2018 11.11h

V neděli dopoledne byla jednotka vyslána na ulici Dr. čejky s žádostí o pomoc ze strany ZZS při transportu pacienta do vozu ZZS. Po přenesení paceinta se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
Další složky IZS: ZZS

Požár – Lubina 2.1.2019 6.02h

Ve středu ráno byla jednotka vyslána k první letošní události do místní části Lubina k nahlášenému požáru. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru dřevěné chatky v zahrádkářské osadě. Než se jednotky dostaly k požáru, museli hasiči překonat uzamknutou bránu do osady. Když se jednotky dostaly k požáru, průzkumem bylo zjištěno, že hoří dřevěná chatka o ploše 5x5m a požár je již ve čtvrté fázi hoření, tzn. že celý objekt byl pohlcen plameny a došlo také k propadnutí střechy. Hasiči ihned započali hasební práce pomocí tří útočných vodních proudů C a jednoho vysokotlakého proudu. Oheň hasiči dostali pod kontrolu do 40ti minut. Během hašení byla nalezena také desetikilová propanbuthanová láhev, kterou hasiči museli ochlazovat, hašení stěžovalo také elektrické vedení, které vedlo nad objektem. Během požáru nedošlo ke zranění, škoda byla předběžně odhadnuta na 250 tisíc korun.

IV. čtvrtletí 2018

Požár 5
Dopravní nehoda 10
Technická pomoc 9
Planý poplach 1
Taktické cvičení 0
Záchrana osob / zvířat 0
Únik nebezpečných látek 2
Jiné 0
Celkem za čtvrtletí 27

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

Požár – Prchalov 27.12.2018 1.44h

Ve čtvrtek ráno byla jednotka vyslána do obce Prchalov k nahlášenému požáru dřevěného objektu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru udírny a přilehlého objektu o rozloze asi 5x5m. Požár se nacházel na konci třetí fáze požáru, čili byl celý objekt pohlcen intenzivním hořením. Ihned byly nasazeny dva vodní proudy C a jeden vysokotlaký proud, který sloužil k ochraně objektu na sousedním pozemku, který s požářištěm velmi blízce sousedil a hrozilo rozšíření požáru i na tento dřevěný objekt. Tomu se naštěstí podařilo zabránit. Samotná lokalizace požáru zabrala necelých 15 minut a další hodinu dohašování.  Objekt zasažený požárem byl zcela zničen. Jednotky se po dohašení vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, JSDH Sedlnice, JSDH Kopřivnice
Ostatní IZS: PČR

Technická pomoc – Příbor 24.12.2018  19.33h

I na Štědrý večer byla jednotka vyslána k události. Jednalo se o pomoc při transportu pacienta do vozidla ZZS. Po odnesení pacienta do sanitky ZZS se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Ostatní IZS: PČR

 

Dopravní nehoda – Příbor 23.12.2018 17.41h

V neděli v podvečer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48 v Příboře. Jednotka byla na místě události v záloze a po vyšetření PČR se vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Ostatní IZS: PČR

Dopravní nehoda – Nový  Jičín 22.12.2018 4.02h

V sobotu brzy ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48 v Novém Jičíně. Po příjezdu na místo byla u nehody již přítomna jednotka HZS, která provedla zabezpečení místa události. K vytažení vozidla byl povolán vyprošťovací automobil ze stanice Nový Jičín. Naše jednotka byl na místě události v záloze a následně se vrátila zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Ostatní IZS: PČR

Technická pomoc – Příbor 21.12.2018 12.41h

V pátek, krátce po poledni byla jednotka vyslána k pomoci záchranné službě. Jednalo se pomoc při transportu pacienta do vozidla ZZS. Po přenesení pacienta se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor
Ostatní IZS: ZZS

Dopravní nehoda – Rychaltice 10.12.2018 17.39h

V pondělí večer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do obce Rychaltice. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě nákladního vozidla do středových svodidel. Hasiči provedli zabezpečení místa události a po vyšetření PČR uklizení vozovky. Následně byly jednotky odeslána zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, HZS Frýdek Místek
Ostatní IZS: PČR

Technická pomoc – Příbor 9.12.2018 17.02h

V neděli v podvečer byla jednotka  vyslána k další události, tentokrát se jednalo o technickou pomoc. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k samovolnému uzamknutí vozidla značky Škoda Octavia na benzínové stanici PapOil. Uvnitř vozidla se nacházelo rok a půl staré dítě. Jelikož se nejednalo o akutní stav, hasiči vyčkali příjezdu jednotky HZS, která disponuje prostředky k otevření vozidel bez poškození a ta provedla otevření dveří vozidla. Následně se jednotky vrátily zpět na  své základny.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Ostatní IZS: PČR

Požár – Kopřivnice 9.12.2018 1.20h

V neděli, hodinu po půlnoci, byla jednotka vyslána v rámci prvního stupně požárního polachu k požáru výškové budovy do Kopřivnice, kdy obyvatelé zpozorovali kouř. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že došlo ke spálení potravin bez dalších škod. Jednotky se tak mohly vrátit na své základny.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, JSDH Štramberk, HZS Nový Jičín
Ostatní IZS: PČR

Požár – Sedlnice 7.12.2018 9.24h.

V pátek dopoledne byla jednotka vyslána do obce Sedlnice k nahlášenému požáru. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že hoří zásobník na asfalt, který byl likvidován likvidační firmou. Při příjezdu již byla na místě jednotka ze Sedlnic, která prováděla hasební práce vodním proudem. Naše jednotka prováděla doplňování vody, kontrolu ohnisek termokamerou a rozebírání konstrukce. Po ochlazení konstrukce  se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Sedlnice, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Ostatní IZS: PČR

Dopravní nehoda – Příbor 6.12.2018 16.00 hod.

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na ulici Ostravská. Popříjezdu na místo bylo zjištěno že došlo k poškození osobního vozidla předmětem ležícím na vozovce. Vlivem nárazu došlo k průrazu olejové vany a následnému úniku olejové náplně na vozovku. Jednotka provedla zabezpečení místa události a zasypání kontaminované vozovky pomocí sorbentu. Následně proveden úklid vozovky a návrat na základnu.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Ostatní IZS: PČR

Technická pomoc – Příbor 30.11.2018 15.05h

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána k úniku provozních kapalin na silnici D48. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k ulomení kola u dodávky a následnému úniku převodového oleje z poškozené převodové skříně. Jednotka provedla zasypání uniklých provozních kapalin pomocí sorbentu. Po příjezdu odtahové služby hasiči pomohli s naložením vozidla a následně provedli uklizení vozovky. Poté se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Ostatní IZS: PČR

Technická pomoc – 29.11.2018 11.08h

Ve čtvrtek dopoledne byla jednotka vyslána na ulici čs. Armády k otevření uzavřených prostor. Po příjezdu na místo bylo byt otevřen a v něm nalezena osoba vyžadující lékařské ošetření. Hasiči provedli předlékařskou pomoc a zavlolali záchrannou službu. Po příjezdu ZZS pomohli s transportem pacienta a následně se vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Ostatní IZS: ZZS, PČR

Požár – Sedlnice 26.11.2018  18.24h

V pondělí večer byla jednotka vyslána k požáru střechy do obce Sedlnice. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru v okolí komínového tělesa. Požár se začínal šířit do vnitřních prostor domu.
Hasiči ihned započali hašení pomocí dvou vodních proudů typu C. Jedním proudem hasili z vnější strany domu a jedním vodním proudem hasili požár zevnítř budovy, vždy za použití dýchací techniky. Hašení stěžoval silný vítr, který rozdmýchával ohniska. Hasiči museli během hašení rozebírat střešní konstrukci a dohašovat skrytá ohniska. Při rozebírání střešní konstrukce bylu nutno použí také motorovou řetězovou pilu a místo zásahu nasvítit pomocí teleskopického reflektoru. Hasiči pomáhali s vyklízením cenného majetku a věcí, které na půdě ztěžovaly hasební práce. Požár si naštěstí nevyžádal žádné zranění. Po uhašení se jednotky vrátily zpět na základnu. Na místě zůsala pouze místní jednotka, která prováděla dohled nad požářištěm do druhého dne.

Jelikož bylo během hasebních prací využít výškové techniky od hasičů z Letiště Ostrava, byla naše jednotka vyslána i s druhým vozem a to na základnu HZSP Letiště Ostrava a.s., kde držela hotovost po dobu nepřítomnosti hasičů, kteří zasahovali s vysokozdvižnou plošinou u požáru v Sedlnicích.

Naše technika: CAS 24 ATEGO, CAS30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Sedlnice, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, HZS Bílovec, JSDH Studénka, JSDH Štramberk, HZSP Letiště Ostrava a.s.
Ostatní IZS:  PČR

Více info: www.pozary.cz, www.hzsmsk.cz

 

Dopravní nehoda – Příbor D48 23.11.2018 17.05h

Během 24h vyjížděla jednotka podruhé na stejné místo silnice D48, kde došlo opět k nehodě dvou osobních vozidel. Nehoda si vyžádala jedno zranění dítěte. Hasiči po příjezdu na místo poskytli předlékařskou pomoc a následně zabezpečili místo události, označili pomocí světelných kuželů. Dále hasiči usměrňovali kyvadlový provoz na silnici. Po nehodě dolšo k úniku provozních kapalin, které byly zasypány sorbentem. Hasiči provedli protipožární zabezpečení obou vozidel a odpojení AKU baterií. Po vyšetření nehody provedli odstranění vozidel mimo komunikaci a uklizení komunikace. Následně se vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, HZS Frýdek Místek
Ostatní IZS: ZZS, PČR

Dopravní nehoda – Příbor D48 22.11.2018 18.30h

Ve čtvrtek večer byla jednotka vyslána na silnici D48 k dopravní nehodě. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k čelnímu střetu dvou osobních vozidel. Nehoda si vyžádala jedno zranění. Hasiči poskytli po příjezdu předlékařskou první pomoc zraněné osobě. Následně provedli zabezpečení místa nehody, protipožární zabezpečení vozidel, odpojení AKU baterií. Jelikož došlo k úniku provozních kapalin, bylo nutné zasypat uniklé kapaliny pomocí sorbentu. Po vyšetření nehody PČR hasiči provedli odstranění vozidel mimo komunikaci a uklizení komunikace. Před příjezdem PČR hasiči také usměrňovali kyvadlový provoz na komunikaci.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, HZS Frýdek Místek
Ostatní IZS: ZZS, PČR

Pohotovost – Mošnov 20.11.2018 4.46h

V úterý, brzy ráno, byla jednotka poslána na stanici jednotky podnikových hasičů Letiště Ostrava. Hasiči zde byli v zálozet za členy jednotky, kteří byli z letiště vyslání k požáru průmuslového objektu s vysokozdvižnou plošinou.
Hasiči z letiště Ostrava poskytují plošinu na zásahy v kraji z důvodu aktuální nedostupnosti této techniky v našem regionu.
Po hodině se naše jednotka mohla vrátit zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS 24 ATEGO

Technická pomoc – Příbor 18.11.2018 5.55h

V neděli ráno byla jednotka vyslána na ulici U Tatry k nahlášenému úniku vody v jednom z bytů panelového domu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že teče voda v bytě v 5.NP, která stékala již ve sklepních prostorách domu. Jelikož obyvatelé bytu neotvírali. Jednotka provedla zastavení vody na hlavním přívodu  do stupaček v postižené části domu. Na opakovanou výzvu PČR, se podařilo vzbudit obyvatele bytu, průzkumem bylo zjištěno, že nebyla zastavena voda do vany a došlo k přetečení. Po zastavení vodovodu v bytě hasiči opět otevřeli přívody vody do stupaček. Následně se vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky:  HZS Nový Jičín, JSDH Příbor,
Ostatní IZS: PČR

Dopravní nehoda – Rybí D48 9.11.2018 18.01h

V pátek v podvečer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici 48 u obce Rybí. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu dodávky a osobního vozidla. Nehoda se obešla bez zranění a bez úniku provozních kapalin. V době našeho příjezdu byla na místě již jednotka HZS, která provedla zabezpečení místa nehody. Naše jednotka se mohla následně vrátit zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky:  HZS Nový Jičín, JSDH Příbor,
Ostatní IZS: PČR

Požár – Závišice 7.11.2018 10.03h

Ve středu dopoledne byla jednotka vyslána do Závišic k nahlášenému požáru. Byl svolán celý první stupeň požárního poplachu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár přístavku s kotlem u truhlářské dílny. Požár se naštěstí nacházel v první fázi hoření, jednotka použila k uhašení jednoho vysokotlakého vodního proudu. Požár byl lokalizován během dvou minut, další půl hodiny zabralo dohašování a vyklízení. Požár si vyžádal zranění majitele, který byl transportován k ošetření do nemocnice.  Následně se všechny jednotky vrátily zpět na základny, kromě jednotky JSDH Závišice, která zůstala na místě požáru ještě na požární dohled.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, JSDH Štramberk, JSDH Závišice
Ostatní IZS: PČR, ZZS

 

Požár – Příbor 6.11.2018 9.42h

V úterý dopoledne byla jednotka vyslána k nahlášenému požáru na ulici 9. Května.
Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru tlakové lahve s propanbuthanem. Při našem příjezdu již láhev nehořela. Hasiči ihned natáhli jeden vodní proud C pro potřeby chlazení. Při kontrole teploty však láhev nejevila známky přehřátí, takže nebylo nutno dalšího chlazení. Po příjezdu HZS bylo místo ještě zkontrolováno pomocí termokamery. Následně se hasiči vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Ostatní IZS: PČR

Dopravní nehoda – Příbor 2.11.2018 19.17h

V pátek večer byla jednotka vyslána na ulici Ostravskou k dopravní nehodě. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu dvou osobních vozidel z nichž jedno skončilo mimo vozovku na silničním ostrůvku  s přechodem pro chodce. Při nehodě nedošlo k žádnému zranění, na silnici však unikl motorový olej z rozbité olejové vany, který hasiči zasypali sorbentem. Dále hasiči zajistili místo události a provedli protipožární zabezpečení vozidel, odpojili AKU baterie. Po vyšetření nehody PČR provedli uklizení komunikace a odtlačení vozidla na krajnici. Následně se vrátili zpět na své základny. Při nehodě došlo k poškození svislého dopravního značení.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Ostatní IZS: ZZS, PČR

Technická pomoc – Příbor 30.10.2018 12.07h

V úterý byla jednotka vyslána na ulici Hukvaldskou, kde v souvislosti se silným větrem došlo k pádu silné větve na vozovku. Hasiči provedli rozřezání a odklizení větve z vozovky a následně se vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor

 

Dopravní nehoda – Příbor D48 26.10.2018 10.03h

V pátek dopoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na dálnici D48 u Příbora. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu dvou osobních a jednoho nákladního vozidla. Hasiči po příjezdu na místo události poskytli předlékařskou pomoc jedné zraněné účastnici nehody, kterou následně předali do péče ZZS. Dále hasiči zabezpečili místo nehody, protipožární zabezpečení vozidel a prováděli řízení provozu. Po vyšetření nehody se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Ostatní IZS: ZZS, PČR

Technická pomoc – Příbor 25.10.2015 15.51h

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána k otevření bytu na ulici Npor. Loma. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že obyvatelka bytu byla uzavřena na balkóně a nemohla se dostat zpět do bytu, ve kterém se nacházelo malé dítě. Jednotka provedla za přítomnosti PČR násilné vniknutí do bytu a následně otevřela balkón obyvatelce bytu. Následně byl byt předán a jednotka se vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Ostatní IZS: PČR

Dopravní nehoda – Sedlnice 19.10.2018 10.05h

V pátek dopoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do obce Sedlnice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě dvou osobních automobilů, která si vyžádala dvě zraněné osoby. Ty byly v době našeho příjezdu již v péči záchranné služby. Hasiči provedli zabezpečení místa události. Provedli protipožární zabezpečení vozidel, odpojení AKU baterií . Během vyšetřování nehody hasiči řídili provoz  na pozemní komunikaci. Následně odstranili uniklé provozní kapaliny a provedli úklid vozovky. Poté se vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: HZS Nový Jičín, JSDH Příbor
Ostatní IZS: ZZS, PČR

Dopravní nehoda – Rybí D48 3.10.2018 21.11h

Ve středu večer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48 u obce Rybí. Po příjezdu na místo již byla přítomna jednotka HZS. Jednalo se o nehodu sanitního vozidla ZZS a nákladního vozidla. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Naše jednotka byla na místě ponechána v záloze a následně byla odeslána zpět na základnu.

 

III. čtvrtletí 2018

Požár 2
Dopravní nehoda 8
Technická pomoc 18
Planý poplach 1
Taktické cvičení 1
Záchrana osob / zvířat 0
Únik nebezpečných látek 0
Jiné 0
Celkem za čtvrtletí 30

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

Dopravní nehoda – D48 26.9.2018 19.02h

Ve středu večer byla jednotka vyslána na silnici D48 ze směru od Nového Jičína před sjezdem na Příbor, kde došlo k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči provedli zabezpečení místa události, protipožární zabezpečení obou vozidel, odpojení AKU baterií a spolu s jednotkou HZS zasypali uniklé provozní kapaliny z komunikace pomocí sorbentu. Následně po vyšetření nehody PČR pomohli hasiči s odklizením vozidel mimo komunikaci a uklizením komunikace. Následně se vrátili hasiči zpět na své základny.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: PČR

Technická pomoc – Příbor 24.9.2018 8.45h

K další události jednotka přejížděla rovnou od předchozího zásahu a to na ulici  Štramberskou, kde došlo opět vlivem silného větru k pádu stromu na garáže osobních vozidel. Jednotka provedla odstranění stromu a následně se vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor

Technická pomoc – Příbor 24.9.2018 8.02h

V pondělí ráno byla jednotka vyslána na ulici Ostravskou, kde došlo k pádu stromu na komunikaci.
Hasiči odstranili strom z komunikace a následně vyjeli k další nahlášené události.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Technická pomoc – Příbor 23.9.2018 23.36h

V neděli, půl hodiny před půlnocí, byla jednotka informována o pádu vzrostlé lípy v areálu hasičské stanice následkem silného větru. Strom nijak neomezoval bezpečnost a plynulost na přilehlé komunikaci ani nijak neomezoval bezpečnost, proto bylo rohodnuto o jeho odstranění následující den za denního světla.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor

Dopravní nehoda – Fryčovice 9.9.2018 17.04h

V neděli byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do obce Fryčovice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu osobního automobilu a motocyklu. Nehoda si vyžádala jednu zraněnou osobu, která byla v době našeho příjezdu v péči ZZS. Naše jednotka zůstala na místě události v záloze a následně byla odeslána zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Frýdek Místek
Další složky IZS: ZZS, PČR

Technická pomoc – Pří

 

 

Technická pomoc – Příbor 1.9.2018 15.40h

Vsobotu odpoledne byla jednootka vyslána k akutnímu otevření uzavřených prostor na ulici Štramberskou. Dveře bytu byly nanásilnou metodou otevřeny, obyvateli bytu však již bohužel nebylo možno pomoci. Po předání PČR se jednotka vrátil zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: ZZS, PČR

Technická pomoc – Příbor 24.8.2018 16.32h

Čtvrtým zásahem jednotky byl výjezd na likvidaci  vosího hnízda na ulici Kubínovu v Příboře.
Naše technika: DA15 MB Sprinter

Technická pomoc – Příbor 24.8.2018 14.06h

K dalšímu zásahu byla jednotka povolána krátce po druhé hodině odpolední na ulici Dukelskou. Kde došlo ke kolapsu osoby na toaletě a byla nutná její záchrana za asistence hasičů. Jednotka provedla vyproštěné osoby a  transport pacienta do ZZS. Následně se vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: ZZS

Taktické cvičení – Mošnov 24.8.2018 9.31h

V pátek dopoledne byla jednotka povolána do obce Mošnov, kde byl v průmyslové zóně ve firmě MOBIS na hlášen požár střikolisu. Jednalo se však o taktické cvičení naší jednotky s HZS. Jednotka provedla simulovaný zásah na požáru průmyslového zařízení.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Technická pomoc – Příbor 24.8.2018 4.53h

V pátek ráno byla jednotka vyslána na ulici Jičínskou na žádost ZZS s pomocí otevření zabouchnutých dveří. Dveře nakonec byly otevřeny obyvateli domu, takže jednotka na místě nezasahovala.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: ZZS

Dopravní nehoda – Libhošť 20.8.2018 23.08h

V pondělí, hodinu před půlnocí, byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48 u obce Libhošť. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu dvou osobních automobilů a jednoho nákladního automobilu. V osobním vozidle se nacházel zaklíněný řidič. Jednotka provedla spolu s HZS vyproštění zraněného řidiče z vozidla pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení a následně jej transportovala do sanitního vozu k následnému ošetření. Jednotka poskytla předlékařskou pomoc dalším dvěma zraněným osobám. Následně hasiči provedli protipožární zabezpečení u všech vozidel a odpojili aku baterie a zasypání uniklých provozních kapalin pomocí sorbentu. Provedli také zabezpečení místa nehody a její nasvětlení. Po vyšetření nehody PČR hasiči provedli vyproštění a odklizení vozidel a úklid komunikace. Po třech hodinách od zahájení zásahu se hasiči vrátili zpět na základny.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: ZZS, PČR

Dopravní nehoda – Skotnice 11.8.2018 17.14h

V sobotu v podvečer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici I/58 mezi obcemi Skotnice a Mošnov. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k nehodě jednoho osobního automobilu do příkopu mimo komunikaci. Nehoda si vyžádala dvě zraněné osoby, které byly v době našeho příjezdu již v péči ZZS. Jednotka provedla zabezpečení místa nehody, protipožární opatření, odpojení AKU baterie. Následně hasiči řídili kyvadlový provoz v místě dopravní nehody. Ve spolupráci s HZS Nový Jičín následně po vyšetření PČR vyprostili hasiči automobil z příkopu pomocí automobilového nevijáku. Během vyprošťování bylo nutno použít také motorovou pilu na odstranění porostu, který bránil vyproštění automobilu. Následně se obě jednotky vrátili zpět na své základy.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: ZZS, PČR

 

Požár – Sedlnice 8.8.2018 20.40h

Ve středu večer byla jednotka vyslána k nahlášenému požáru do obce Sedlnice. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že se jedná o  nenahlášen pálení dřevěného materiálu. Jelikož se jednalo o vysoké plameny se silným větrem, hasiči provedli uhašení ohně. Naše jednotka byla na místě v záloze a následně byla poslána zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego , CAS 30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Sedlnice, JSDH Studénka
Další složky IZS: PČR

Dopravní nehoda – Příbor 31.7.2018 11.50h

V úterý, krátce před polednem byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na ulici Čs. armády, kde došlo ke střetu dodávky a osobního vozidla. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka provedla zabezpečení místa nehody, protipožární zabezpečení vozidel, odpojení AKU baterií, podílela se na usměrňování provozu na komunikaci, dále provedla zasypání uniklých provozních kapalin pomocí sorbentu a násldené uklizení vozovky. Poté se hasiči vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: PČR

Technická pomoc – Příbor 30.7.2018 11.33h

V pondělí před polednem byla jednotka vyslána k technické pomoci na ulici Šafaříkovu s žádostí o otevření uzavřených prostor. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k uzavření malého dítěte ve vozidle. Jednotka provedla otevření vozidla a dítě předala matce. Následně se vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
Další složky IZS: PČR

Technická pomoc – Příbor 26.7.2018 20.13h

Ve čtvrtek večer byla jednotka vyslána na ulici Lidickou, kde došlo k úniku provozních kapalin. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k úniku oleje z převodovky osobního automobilu Škoda Felicie s následnou kontaminací vozovky v délce asi 50m. Hasiči provedli ošetření vozovky pomocí sorbentu a následně provedli odklizení. Poté se vrátili zpět na své základny.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: PČR

Technická pomoc – Příbor 25.7.2018 17.49h

Ve středu v podvečer byla jednotka vyslána na likvidaci sršního hnízda do rodinného domu na ulici 9. Května.
Naše technika: DA15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor

Technická pomoc – Příbor 24.7.2018 17.09h

Po příjezdu z předchozí události byla jednotka dále vyslána k technické pomoci, tentokráte k likvidaci nebezpečného hmyzu na ulici Lomenou. Hasiči provedli likvidaci vosího hnízda v podhledu RD a následně se vrátili zpět na základnu.
Naše technika: DA15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor

Technická pomoc – Příbor 24.7.2018 16.40h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána do Příbora k fotbalovému hřišti, kde se měla nacházet starší žena, která spadla do potoka. Po příjezdu jednotky na místo byla žena již vytažena na břeh potoka. Jelikož nalezená osoba jevila známky podchlazení, provedla jednotka předlékařské ošetření a po předání ZZS pomohla s transportem do sanitního vozu ZZS. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: ZZS, PČR

Technická pomoc – Hájov 23.7.2018 17.38h

V pondělí v podvečer byla jednotka vyslána do obce Hájov s žádostí o akutní otevření uzavřených prostor. Po příjezdu jednotky na místo byl dům zpřístupněn nenásilným otevřením vstupních dveří. V domě nalezena osoba vyžadující lékařské ošetření, které hasiči poskytli předlékařskou pomoc. Po příjezdu ZZS provedli transport do sanitního vozidla ZZS a následně se vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: ZZS, PČR

Technická pomoc – D48 20.7.2018 16.53h

Další událost byla jednotce nahlášena o tři hodiny později. Jednalo se o nahlášený požár vozidla na silnici D48 u obce Chlebovice. Po příjezdu jednotky na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo k technické závadě na vozidle bez známek požáru. Jednotka se tedy následně vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Frýdek Místek
Další složky IZS:
PČR

Dopravní nehoda – Rybí 20.7.2018 13.17h

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána do obce Rybí. Došlo zde ke nehodě osobního automobilu a motocyklu. Nehoda si vyžádala zranění. V době našeho příjezdu byla na místě již jednotka HZS Nový Jičín a ZZS. Naše jednotka byla odeslána zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: ZZS, PČR

Technická pomoc – Příbor 19.7.2018 16.51h

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána na ulici Štramberskou k likvidaci nebezpečného hmyzu, následně se hasiči přesunuli na ulici Lidickou do areálu Sokolovny, kde likvidovali taktéž nebezpečný hmyz.
Naše technika: DA 15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor

Dopravní nehoda – Sedlnice 19.7.2018 6.10h

Ve čtvrtek ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do obce Sedlnice. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu dvou osbních vozidel. Na místě byla přítomna již PČR a ZZS, která měla v péči dvě zraněné osoby. Hasiči provedli zabezpečení místa nehody, protipožární zabezpečení vozidel, odpojení AKU baterií. Následně byla jednotka odeslána zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: ZZS, PČR

Technická pomoc – Příbor 14.7.2019 10.28h

V sobotu dopoledne byla jednotka vyslána k otevření uzavřených prostor na ulici Fučíkova. Během cesty k události však byla jednotka odvolána zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

Požár – Sedlnice 13.7.2018 17.29h

V pátek v podvečer byla jednotka vyslána k požáru do obce Sedlnice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru hospodářského objektu v půdním prostoru, kde bylo uloženo seno. Střecha objektu se při příjezdu na místo nacházela již ve čtvrté fázi požáru. Hasiči nasadili k hašení 3 vodní proudy C. Lokalizace požáru zabrala dvacet minut a následné dohašování hodinu a třičtvrtě. Jednotka se podílela jak na hašení, rozebírání konstrukcí a vyklízení seníku, tak i na doplňování vody. Po necelých třech hodinách zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu. Předběžná škoda byla vyčíslena na 200tis. Kč.

Více info: www.pozary.cz

Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Sedlnice, JSDH Příbor, JSDH Studénka, HZS Nový Jičín
Další složky IZS: PČR

Dopravní nehoda – Příbor 12.7.2018 7.56h

Ve čtvrtek ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48 ve směru na Nový Jičín. Došlo zde ke střetu nákladního a osobního vozidla. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči po příjezdu provedli zabezpečení místa nehody, protipožární zabezpečení vozidel a odpojení AKU baterie. Vzhledem k úniku provozních kapalin bylo nutno použít také sorbent. Následně se hasiči vrátili zpět na svou základnu.
Naše technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Další složky IZS: PČR

Technická pomoc – Příbor 6.7.2018 11.14h

V pátek dopoledne byla jednotka vyslána k otevření bytu na ulici Místecká. Byt byl otevřen bez poškození dveří a zámku. Jednotka se následně vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Další složky IZS: PČR

Technická pomoc – Příbor 2.7.2018 12.16h

V pondělí po poledni byla jednotka vyslána ke spolupráci se ZZS a to při snesení a transportu pacienta do vozidla ZZS na ulici Místecká.
Po transportu se jdnotka vrátila zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor
Další složky IZS: ZZS

II. čtvrtletí 2018

Požár 5
Dopravní nehoda 8
Technická pomoc 17
Planý poplach 0
Taktické cvičení 2
Záchrana osob / zvířat 0
Únik nebezpečných látek 3
Jiné 0
Celkem za čtvrtletí 35

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

Požár - Libhošť 29.3.2018 17.53h

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána k požáru osobního vozidla na silnici D48 ve směru z Nového Jičína na Frýdek Místek u obce Libhošť. Po příjezdu na místo se již na místě události nacházela jednotka HZS, která prováděla hasební zásah vysokotlakým vodním proudem. Naše jednotka byla ponechána na místě v záloze a následně byla odeslána zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Asistence - Lubina 25.3.2018

V neděli byla naše jednotka vyslána k asistenci u rychlostní zkoušky na Valašské Rally.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor

Požár - Kopřivnice 24.3.2018 22.24h

V sobotu večer byla jednotka vyslána k požáru do Kopřivnice na ulici Obránců míru spolu s jednotkami z prvního stupně požárního poplachu. Po příjezdu na místo byl proveden průzkum domu, který byl mírně zakouřený. Bylo zjištěno, že došlo k požáru odpadků v jednom z bytů 1.NP. Ten byl na místě uhašen a následně byl byt a společné prostory domu odvětrány přetlakovou ventilací. Následně se jednotky vrátily zpět na své základny.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, JSDH Štramberk, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Dopravní nehoda - Rychaltice 22.3.2018 16.01h

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotky vyslána k dopravní nehodě na silnici D48. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě vozidla odtahové služby a osobního vozidla ve směru na Frýdek Místek před obcí Rychaltice. Spolu s námi dojela na místo také jednotka HZS Frýdek Místek, ta provedla ošetření komunikace kontaminované provozními kapalinami pomocí sorbentu, odpojení baterií a protipožární opatření. Naše jednotka byla na místě v záloze a následně po dohodě s velitelem zásahu jsme se vrátili zpět na základnu. Nehoda se obešla bez zranění.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: HZS Frýdek Místek, JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS:PČR

Dopravní nehoda - Příbor 16.3.2018 8.19h

V pátek ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na ulici Místecká. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu dvou osobních vozidel značky Škoda a Wolksvagen na křižovatce s ulicí Hukvaldskou. Nehoda si vyžádala dvě zranění. Hasiči provedli předlékařské ošetření zraněných a následně pomohli s transportem do sanitky ZZS. Dále provedli zabezpečení místa nehody a protipožární zabezpečení, odpojili AKU baterie a provedli zasypání uniklých provozních kapalin pomocí sorbentu. Po vyšetření nehody PČR provedli odklizení vozidel,  a uklidili komunikaci. Následně se vrátili zpět na své základny.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: ZZS, PČR

Technická pomoc - Příbor 13.3.2018 11.06h

V úterý dopoledne byla taktéž povolána naše jednotka k pomoci při transportu pacienta z bytu patrového domu do sanitky ZZS na ulici Šafaříkova. Po snesení a předání pacienta ZZS se jednotka vrátila zpět na svou základnu.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
Spolupráce s IZS: ZZS

Technická pomoc - Příbor 13.3.2018 4.40h

V úterý ráno byla jednotka vyslána na ulici Lesní, kde ve spolupráci se ZZS provedla snesení a transport pacienta do vozidla ZZS. Následně se pak vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
Spolupráce s IZS: ZZS

Technická pomoc - Příbor 10.3.2018 5.22h

V sobotu ráno vyjížděla jednotka na mimoúrovňovou křižovatku silnice D48 a ulice Místecká, kde došlo při demoličních pracech na jednom z mostů k pádu bagru. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k pádu mostu na silnici D48 spolu s bagrem ve kterém se nacházel bagrista. Při příjezdu byl již svými kolegy vytažen mimo kabinu, avšak vykazoval známky mnohočetných poranění. Jednotka provedla zpřístupnění místa události pomocí žebříků, spolupracovala se ZZS na ošetření pacienta a jeho transportu do vrtulníku LZS, dále provedla protipožární zabezpečení. Následně se hasiči vrátili zpět na své základny.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Frýdek Místek, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: ZZS, PČR, LZS
Více info: www.pozary.cz, www.polar.cz

Požár - Kopřivnice 5.3.2018 5.46h

V pondělí byla jednotka vyslána k požáru do areálu společnosti Tatra a.s., kde v  části energetika došlo k požáru kabelového kanálu. Požár se podařilo lokalizovat a uhasit v časné fázi ve výrobní hale, takže nedošlo k jeho rozšíření do skrytých kanálů. Naše jednotka byla ponechána na místě v záloze a následně odeslána zpět na základnu.
Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky: HZSP Tatra Trucks, JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, JSDH Štramberk, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Požár - Kopřivnice 1.3.2018 19.06h

Ve čtvrtek večer byla jednotka vyslána v rámci I.stupně požárního poplachu spolu s jednotkami Kopřivnice, Štramberk a HZS Nový Jičín do Kopřivnice na ulici k Očnímu, kde došlo na Bubla City Ranchi k požáru v půdním prostoru budovy. Jednalo se o požár v oblasti komínového tělesa. Požár byl zachycen v první fázi hoření, takže nedošlo k větším škodám. Uhašení proběhlo pomocí jednoho vodního proudu C. Naše jednotka byla ponechána na místě v záloze. 
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, JSDH Štramberk, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR, MP

Technická pomoc - Příbor 23.2.2018 8.08h

V pátek byla jednotka vyslána na pomoc ve spolupráci s IZS při snesení pacientky na ulici 9.Května. Hasiči provedli snesení pacientky do sanitního vozu a následně se vrátili zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: ZZS

 

Technická pomoc - Příbor 18.2.2018 18.38h

V neděli večer byla jednotka vyslána k akutnímu otevření bytu na ulici Npor. Loma. Po příjezdu na místo se zde již nacházela PČR. Jednotka provedla nenásilné otevření dveří, následně ověřila, že nedošlo k zahoření potravin, které v tu chvíli byly na sporáku a následně se vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, JSDH Štramberk, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Požár - Kopřivnice 14.2.2018 17.08h

Ve středu v podvečer byla jednotka vyslána spolu s jednotkami prvního stupně požárního poplachu k požáru výškové budovy v Kopřivnici na ulici Osvoboditelů. Po příjezdu prvních jednotek bylo zjištěno, že se jedná o spálené potraviny na sporáku. K dalšímu rozšíření požáru naštěstí nedošlo. Byt byl odvětrán a jednotky se vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor,  JSDH Štramberk, HZS MSK Nový Jičín 
Spolupráce s IZS: PČR

Dopravní nehoda - Příbor 7.2.2018 21.17h

Ve středu večer byla jednotce nahlášena dopravní nehoda kamionu na mimoúrovňové křižovatce silnic D48 a I/58, kde došlo k vyjetí kamionu mimo komunikaci a jeho zablokování. Naše jednotka provedla zabezpečení místa události a k vyproštění uvíznutého kamionu musela povolat vyprošťovací automobil ze stanice HZS MSK Nový Jičín, který musel kamion vytáhnout zpět na komunikaci. Následně se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Technická pomoc - Příbor 7.2.2018 6.27h

Ve středu ráno byla jednotka vyslána k otevření bytu na ulici Štramberská, ve kterém se nacházela nemohoucí obyvatelka, která potřebovala lékařské ošetření. Ještě před výjezdem však bylo jednotce oznámeno, že se byt podařilo otevřít pomocí náhradního klíče. Jednotka tedy zůstala na základně.

Požár - Příbor 6.2.2018 18.35h

V úterý v podvečer byla jednotka vyslána k požáru komína na ulici Štramberská. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke vznícení sazí uvnitř komínového tělesa. Hasiči ihned započali hasební práce, uzavřeli přívod vzduch do kotle a pomocí práškového ručního hasícího přístroje započali z hašením požáru v komínovém tělese. Během zásahu bylo nutno použít také výbavu pro kominické práce, pomocí které bylo potřeba komín vyčistit od hořících sazí. Vzhledem k zakouření domu bylo  třeba provést také nucené odvětrání pomocí přetlakové ventilace. Po uhašení se jednotky vrátily zpět na své základny. 

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Dopravní nehoda - D48 2.2.2018 23.46h

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na dálnici D48 v obci Rychaltice. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že se jedná o nehodu dodávkového vozidla, které najelo do díry v silnici a došlo k poškození vozidla s únikem provozních kapalin. Před našim příjezdem dorazila na místo také jednotka HZS Frýdek Místek, která provádělaa zasypání kontaminované vozovky pomocí sorbentu. Naše jednotka provedla zabezpečení a označení místa nehody a vyčkala naložení vozidla na odtahovou službu. Následně se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Frýdek Místek
Spolupráce s IZS: PČR

 

Požár - D48 28.1.2018 15.14h

V neděli odpoledne byla jednotka vyslána k požáru osobního automobilu na dálnici D48 poblíž obce Rybí. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru osobního vozidla Ford Mondeo. Ohněm byl zasažen motorový prostor a kabina vozidla. V době našeho příjezdu se na místě nacházela již jednotka HZS, která prováděla hašení pomocí vysokotlakého vodního proudu. Po uhašení a dohašení vozidla jednotky provedly zabezpečení místa události, hasiči řídili také kyvadlový provoz na dálnici a provedli doplnění cisterny HZS vodou. Po vyšetření požáru byl na místo povolán vyprošťovací automobil T815 ze stanice Nový Jičín, který provedl odstranění  vozidla mimo komunikaci. Následně hasiči provedli uklizení komunikace a vrátili se zpět na své základny.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

 

Technická pomoc - Příbor 23.1.2018 08.56h

V úterý ráno byla jednotka vyslána na ulici Dukelskou do areálu bývalé základní školy Dukelská, kde došlo k zatopení sklepních prostor spodní vodou vlivem poruchy na odčerpávacím systému. Výška hladiny ve sklepech byla 1m. K odčerpání bylo nutno použít motorových čerpadlem z důvodu nemožnosti použití elektrických čerpadel. Prostor byl také odětrán přetlakovou ventilaci. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego, VEA-N Patrol
Jednotky: JSDH Příbor

Požár - Příbor 15.1.2018 13.06h

V pondělí, hodinu po poledni, byla jednotka vyslána k nahlášenému požáru do zahrádkářské kolonie na ulici Frenštátská. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár zahradní chatky, který se nachází již ve třetí fázi. Jednotka ihned započala hasební práce pomocí dvou vodních proudů C. Uhašení trvalo deset minut, dalších dvacet minut zabralo rozebírání konstrukce, dohašování a ochlazování. Vzhledem k silnému zakouření bylo nutno použít přetlakovou ventilaci. Následně se hasiči vrátili zpět na své základny.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, JSDH Kopřivnice, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Požár - Příbor 8.1.2018 4.15h

V pondělí ráno byla jednotka vyslána na kruhový objezd silnice I/58 kde byl nahlášen požár dodávkového vozidla. Po příjezdu na místo jednotka zjistila, že došlo k požáru uloženého  vybavení a nářadí ve vozidle. Řidič, ještě před našim příjezdem, stačil hořící předměty vytáhnout z vozidla. Jednotka po příjezdu započala ihned hasební práce pomocí vysokotlakého vodního proudu. Po uhašení se vrátili hasiči zpět na své základny.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Požár - Příbor 6.1.2018 15.30h

V sobotu odpoledne byla jednotka vyslána na ulici Štramberskou, kde byl nahlášen požár kontejneru u Technických slušeb. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru kontejneru na směsný odpad. Na místě se nacházela PČR. Jednotka započala hasební práce pomocí vysokotlakého vodního proudu. Požár byl uhašen běhme dvou minut. Po dohašení a uklizení místa události se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Technická pomoc - Příbor 3.1.2018 17.15h

Ve středu v podvečer byla jednotka vyslána k první letošní události a to na ulici Štramberská, kde si majital bytu zabouchl dveře během vaření. Jednotka provedla na pokyn PČR zpřístupnění bytu bez nutnosti použití násilných technik a následně se vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR.

IV. čtvrtletí 2017

Požár 4
Dopravní nehoda 11
Technická pomoc 24
Planý poplach 1
Taktické cvičení 0
Záchrana osob / zvířat 0
Únik nebezpečných látek 0
Jiné 0
Celkem 41
Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

Technická pomoc - Příbor 30.12.2017 18.11h

V sobotu byla jednotka vyslána na poslední událost roku 2017 na ulici Na Nivách, kde se nacházelo kotě na stromě ve výšce asi 12m. Hasiči HZS sundali kotě ze stromu, na který museli vylézt pomocí žebříků.
Následně se vráili zpět na své základny.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Technická pomoc - Příbor 18.12.2017 1.16h

V pondělí, hodinu po půlnoci, byla jednotka vyslána k nahlášené události, podle níž došlo k pádu osoby do řeky Lubiny. Po příjezdu jednotky na místo se osoba nacházela již na břehu řeky, byla podchlazená, bez známek dalšího zranění. Hasiči provedli předlékařské ošetření, teplou deku a ukrýt v automobilu do příjezdu ZZS. Následně prohledali koryto řeky kvůli dohledání osobních dokladů. Následně se vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: ZZS, PČR

Požár - Příbor 14.12.2017 19.10h

Další událost byla oznámena ve čtvrtek večer na tísňovou linku. Tentokrát se jednalo o požár na ulici Štramberská. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár dřevěné konstrukce kolem kompostu na zahradě. Jednotky započala hasební práce pomocí jednoho vodního proudu. Po uhašení se vrátili hasiči zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Dopravní nehoda - Mošnov 14.12.2017 7.03h

Ve čtvrtek ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do Mošnova. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu dvou vozidel. Nehoda si vyžádala také zranění. V době příjezdu naší jednotky na místo byla již na místě přítomna ZZS a jednotka z letiště. Naše jednotka zůstala na místě v záloze. Hasiči provedli zabezpečení místa události a protipožární zabezpečení vozidel a odklizení vozovky. Následně se vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: HZSP Letiště Ostrava, JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: ZZS, PČR

Dopravní nehoda - Příbor I/58 12.12.2017 8.25h

Krátce po osmé hodině ráno byla jednotka vyslána na obchvat Příbora, kde došlo k úniku provozních kapalin nákladního vozidla. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k úniku oleje ze servořízení nákladního vozidla na vozovku. Jednotka provedla zasypání vozovky pomocí sorbentu a následné uklizení silnice.

Na stejné silnici o 100m dále se nacházela druhá nehoda, kde došlo vlivem silného poryvu větru  k převrácení přívěsu nákladního automobilu. Jednotka provedla zabezpečení místa události a byla nápomocna při vyprošťování havarovaného přívěsu ve spolupráci s asistenční službou. Po uvolnění zablokované komunikace se hasiči vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS:PČR

Technická pomoc - 12.12.2017

V úterý ráno byla jednotka vyslána v souvislosti se silným větrem celkem k sedmi událostech, kde byla zapotřebí technická pomoc hasičů. V šesti případech šlo o odstranění nakloněných nebo padlých stromů, které ohrožovaly bezpečnost obyvatel a silničního provozu, v jednom případě byla jednotka vyslána k zajištění střešní konstrukce v Libhošti.

Naše technika: CAS24 Atego, DA15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor

Technická pomoc - 11.12.2017 

V pondělí v souvislosti velmi silným větrem vyjížděla jednotka mezi 16-24h celkem 5x. Čtyři události se týkaly uvolněných střešních konstrukcí a jedna událost bylo odstranění spadlého stromu na komunikaci.

Naše technika: CAS24 Atego, CAS30 T815 Terrno, DA15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín,

Technická pomoc - Příbor 10.12.2017 18.24h

V neděli odpoledne byla jednotka vyslána na ulici Místeckou, kde došlo na křižovatce s ulici Lomenou k pádu střešních tašek ze střechy rodinného domu na vozovku. Hasiči provedli odklizení  vozovky a pomohli majitelům se zakrytím odhalené střechy, následně se vrátili zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor

 

Technická pomoc - Borovec 10.12.2017 13.29h

V neděli odpoledne byla jednotka poslána k technické pomoci na benzínovou stanici Mol v Borovci, kde došlo k uvolnění základny reklamního sloupu, který hrozil pádem na vozovku. Naše jednotka zůstala na místě události v záloze. Jednotkou HZS Nový Jičín byl povolán jeřáb HZS Ostrava, pomocí něhož byl sloup odmontován a bezpečně uložen.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín, HZS Ostrava 

Dopravní nehoda - Skotnice I/58 9.12.2017 15.33h

V sobotu odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do obce Skotnice na silnici I/58. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k čelnímu střetu dvou osobních vozidel. Nehoda si vyžádala tři zranění. Hasiči poskytovali předlékařskou pomoc zraněným a pomohli následně s transportem do sanitních vozidel ZZS. Dále hasiči zabezpečili místo nehody a řídili provoz. Dále odpojili baterie vozidel a provedli protipožární zabezpečení. Jelikož došlo ke kontaminaci vozovky uniklými provozními kapalinami. Po uklizení vozovky se vrátili zpět na základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: HZSP Letiště Ostrava, JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: ZZS, PČR

Dopravní nehoda - Příbor D48 17.11.2017 6.30h

V pátek ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu osobního vozidla se stojícím bagrem na opravovaném úseku silnice. Po nehodě zůstaly ve voze dvě osoby, které se nemohly z automobilu dostat vlastními silami ven. Hasiči provedli na místě vyproštění osob z vozidla za pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Osoby byly zraněny, takže po vyproštění byly předány do péče ZZS. Hasiči dále zabezpečili místo události, provedli protipožární zabezpečení vozidel, odpojení AKU baterií a uklizení vozovky. Následně se vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Kopřivnice
Spolupráce s IZS: ZZS, PČR

Technická pomoc - Příbor 15.11.2017 8.33h

Ve středu ráno byla jednotka vyslána k otevření uzavřeých prostor na ulici Štramberská. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že byt je zamčený a majitelka neodpovídá. Jelikož se na dveřích nacházel bezpečnostní zámek, velitel zásahu rozhodl o zpřístupnění bytu přes okno, které bylo potevřené ve ventilačním režimu. Hasiči ve spolupráci s HZS připravili žebřík a po otevření okna ve druhém podlaží byl byt zpřístupněn PČR. Následně se jednotky vrátily zpět na základny. Obyvatelce bytu již bohužel nebylo možné pomoci.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS:PČR

Dopravní nehoda - D48 13.11.2017 5.00h

V pondělí ráno byla jednotka povolána k nehodě na silnici D48 ve směru na Nový Jičín, kde došlo před sjezdem na Kopřivnici k havárii osobního automobilu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že os. automobil značky Suzuki havaroval mimo komunikaci v místě stavebních úprav. Nehoda se obešla bez zranění. Nedošlo k úniku provozních kapalin. Hasiči zabezpečili místo události, provedli protipožární zabezpečení, odpojení AKU baterií a vzhledem k havárii vozidla mimo komunikaci, musel být na místo povolán vyprošťovací automobil Tatra 815 ze stanice HZS Nový Jičín. Po vyproštění vozidla se hasiči vrátili zpět na základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS:PČR

Dopravní nehoda - Příbor 10.11.2017 23.11h

V pátek večer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na ulici Štramberskou, kde došlo k nehodě osobního vozidla. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že osobní vůz havaroval mimo vozovku do příkopu a narazil do betonového mostku. Při nehodě nedošlo ke zranění osob. Jednotka provedla zabezpečení místa události, protipožární zabezpečení vozidla, odpojení AKU baterií a zasypání uniklých provozních kapalin pomocí sorbentu. Po vyšetření nehody PČR provedla jednotka spolu s HZS vyproštění vozidla. Následně se hasiči vrátili zpět na základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS:PČR

Dopravní nehoda - D48 7.11.2017 01.29h

V úterý, o půl druhé ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48 mezi Libhoštěm a Příborem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu dodávky a divokého prasete. Zvíře střet bohužel nepřežilo. Hasiči provedli odklizení zvířete a očištění vozovky. Naše jednotka zůstala v záloze a následně byla odeslána zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS:PČR

Dopravní nehoda - Mošnov 2.11.2017 21.19h

Ve čtvrtek večer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do obce Mošnov. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo na silnici I/58 ke střetu osobního automobilu a chodce. V době příjezdu na místo se již na místě události nacházela ZZS, která provedla ošetření a následný transport  zraněné osoby do nemocnice. Hasiči provedli zabezpečení místa události, nasvětlení pro potřeby vyšetřování PČR a také řídili provoz. Po došetření nehody se vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: ZZS, PČR

Požár - Příbor 29.10.2017 18.50h

Čtvrtý výjezd jednotky si opět vyžádalo počasí spojené se silným větrem. Tentokráte byl nahlášen požár stromu na ulici Na Benátkách. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k ulomení izolátoru na sloupu vysokého napětí, čímž došlo k poklesu vodiče vysokého napětí. Ten se dotýkal korun stromů, které vlivem vysokého napětí vytvářely zkrat a drobná ohniska požárů. Hasiči provedli zabezpečení místa události a kontaktovali poruchovou službu ČEZ, která provedla vypnutí elektrických rozvodů v dané lokalitě, čímž došlo k přerušení hoření lokálních ohnisek. Hasiči provedli kontrolu místa události a po předání místa pracovníkovi  ČEZu se vrátili zpět na základny. 

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

 

Technická pomoc - D48 Libhošť 29.10.2017 15.21h

Do třetice zasahovala jednotka na odklízení spadlého stromu na silnici D48 u Libhoště pět minut po nahlášení předchozí události. Po odklizení se hasiči vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
Spolupráce s IZS: PČR

Technická pomoc - D48 Libhošť 29.10.2017 15.16h

Další zásah vlivem silného větru si opět vyžádala dálnice D48, kdy další strom překážel plynulosti provozu. Po odstranění se hasiči vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
Spolupráce s IZS: PČR

Technická pomoc - D48 Libhošť 29.10.2017 13.13h

V neděli odpoledne byla jednotka vyslána k vyvrácenému stromu na dálnici D48 u Libhoště. Po příjezdu an místo jednotka provedla pořezání a odklizení stromu mimo komunikaci a vrátila se zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
Spolupráce s IZS: PČR

 

Požár - Příbor 21.10.2017 14.05h

V sobotu odpoledne byla jednotka vyslána k požáru dopravního prostředku na silnici D48. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru motorového prostoru osobního automobilu u obce Libhošť. Jednotka započala ihned hasební práce pomocí vysokotlakého vodního proudu, zároveň hasiči vynesli z vozu dvě tlakové láhve. Oheň se podařilo lokalizovat během 2 minut a nedošlo k jeho rozšíření do kabiny vozu. Hasiči provedli ošetření komunikace, na kterou unikly provozní kapaliny, pomocí sorbentu. Doprava na dálnici D48 byla po dobu zásahu zastavena a odkláněna PČR. Po zchlazení motorového prostoru se hasiči vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Odry
Spolupráce s IZS: PČR

Dopravní nehoda - Příbor 17.10.2017 5.02h

V úterý ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na kruhový objezd na silnici I/58. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k havárii osobního automobilu do dopravního ostrůvku a proražení olejové nádrže a následnému úniku na komunikaci. Hasiči provedli zabezpečení místa nehody a ošetření kontaminované komunikace pomocí sorbentu. Následně se vrátili na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Dopravní nehoda - Příbor 13.10.2017 13.00h

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na ulici Ostravská. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k proražení olejové vany u osobního vozidla na dopravním ostrůvku pod obchodem Penny. Jednotka provedla zabezpečení místa události a následně provedla ošetření kontaminované komunikace pomocí sorbentu. Po odklizení, se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Technická pomoc - Prchalov 5.10.2017 21:36h

Po půlhodině od předchozí události byla jednotka vyslána opět, tentokráte k technické pomoci. V souvislosti se silným větrem došlo k pádu stromu na pozemní komunikaci v Prchalově. Jednotka po příjezdu na místo provedla rozřezání stromu a odklizení z komunikace. Následně se vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor

Planý poplach - Mošnov  5.10.2017 21:05h

Večer byla jednotka vyslána k požáru, který byl indikován elektrickou požární signalizací v průmyslovém objektu MOBIS v Mošnově. Ještě před výjezdem však byla jednotka odvolána, protože se potvrdila chybná signalizace EPS. Událost byla přehodnocena na planý polach.

Technická pomoc - Příbor I/58 5.10.2017 17:12h

Ihned po návratu byla jednotka vyslána na silnici I/58, kde spadlá větev zasahovala do jízdního pruhu. Po odklizení se hasiči vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor

Požár - Kopřivnice 5.10.2017 16:43h

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána k nahlášenému požáru do Kopřivnice na ulici Osvoboditelů. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že z okna valí kouř. Hasiči započali přípravu vodního vedení, po otevření bytu, bylo zjištěno, že došlo ke spálení potravin na sporáku. Byt byl tedy následně odvětrán přetlakovou ventilací a všechny jednotky z I. stupně se vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Dopravní nehoda - Příbor 3.10.2017 22:41h

V úterý večer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu dodávky a divokého prasete. Nehoda se obešla bez zranění posádky vozu. Hasiči na místě provedli nasvícení místa události a uklizení komunikace. Následně se vrátili zpět na základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Technická pomoc - D48 2.10.2017 11:23h

V pondělí dopoledne byla jednotka vyslána na silnici D48 u odbočky na Rybí ve směru na Nový Jičín, kde došlo k pádu stromu, který zasahoval na komunikaci. Jednotka provedla odstranění stromu z komunikace a vrátila se zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

III. čtvrtletí 2017

Požár 4
Dopravní nehoda 2
Technická pomoc 15
Planý poplach 2
Taktické cvičení 0
Záchrana osob / zvířat 1
Únik nebezpečných látek 0
Jiné 0
Celkem za čtvrtletí 24

Co se dělo:

Dopravní nehoda - Rychaltice D48 27.9.2017 16.14h

Ve středu odpoledne byla jednotka vyslána k nahlášené dopravní nehodě na silnici D48 za obcí Rychaltice. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že došlo k proražení olejové vany u osobního automobilu a yvtečení oleje na vozovku. Hasiči ze stanice F-M provedli ošetření vozovky pomocí sorbentu a následné uklizení. Naše jednotka byla ponechána na místě v záloze a následně se vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Frýdek Místek
Spolupráce IZS: PČR

Technická pomoc - Příbor 26.9.2017 7.48h

V úterý ráno byla jednotka vyslána k odčerpání vody ze šachty u školního hřiště ZŠ.
Naše technika: DA 15 MB Sprinter

Dopravní nehoda - Mošnov 20.9.2017 12:55h

Ve středu, krátce po poledni, byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do obce Mošnov. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na silnici I/58 došlo ke střetu dvou osobnívc vozidel. Po příjezdu na místo se jednotka ujala dvou zraněných osob, kterým poskytla předlékařské ošetření, následně pomohli s transportem zraněných do sanitního vozu. Dále hasiči provedli protipožární zabezpečení vozidel proti požáru odpojením AKU baterií. Jelikož při nehodě došlo také k úniku provozních kapalin na vozovku, provedli hasiči ošetření kontaminované komunikace zasypáním pomocí sorbentu. Zabezpečili místo nehody a po vyšetření PČR také provedli odklizení vozidel a naložení na odtahovou službu a uklizení komunikace. Následně se jednotky vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, Letiště Ostrava, HZS Nový Jičín
Spolupráce IZS: PČR, ZZS

Požár - Příbor D48 7.9.2017 17:46h

O 45 minut později byla jednotka vyslána k další události. Tentokrát se jednalo o požár osobního automobilu na silnici D48 ve směru na Frýdek Místek. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná  o požár osobního automobilu značky Opel Vectra. Při našem příjezdu byl ohněm zasažen celý motorový prostor vozu. Jednotka ihned započala hasební práce pomocí vysokotlakého vodního proudu. Oheň byl uhašen  během 5ti minut. Hasiči dále prováděli ochlazování motorového prostoru a disků kol a provedli také zabezpečení a označení místa události. Po kontrole termokamerou, která ukázala již nízké hodnoty teplot jednotlivých částí vozu, se hasiči vrátili zpět na své základny a místo si převzala PČR a následně Správa silnic.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spolupráce IZS: PČR

Technická pomoc - Příbor 7.9.2017 17:00h

Ve čtvrtek v podvečer byla jednotka vyslána k likvidaci sršního hnízda, které se nalézalo v prostorách rodinného domu.
Po likvidaci se hasiči vrátili zpět na základnu.
Naše technika:  DA 15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor

Technická pomoc - Příbor 7.9.2017 10:05h

Ve čtvrtek dopoledne byla jednotka vyslána na ulici Jičínskou, kde na zdejší škole došlo k uvolnění plechů na střeše. Jednotka po příjezdu na místo zajistila místo události a vyčkala příjezdu automobilového žebříku HZS, který bylo nutno povolat vzhledem k nepřístupnosti místa. Následně naši hasiči usměrňovali dopravu během práce hasičů HZS na žebříku. Následně se vrátily jednotky na základny.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

Planý poplach - Nový Jičín 6.9.2017 20:05h

Ve středu večer byla jednotka vyslána k požáru, který byl detekován elektronickou požární signalizací (EPS) v průmyslovém objektu na ulici Hřbitovní v Novém Jičíně. Jednotky po příjezdu na místo provedly průzkum všech objektů, avšak nenašly žádné známky požáru ani iniciátor spuštění EPS. Událost byla tedy vyhodnocena jako planý poplach. Následně se vrátily jednotky zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  HZS Nový Jičín, JSDH Příbor, JSDH Hodslavice, JSDH Kopřivnice

Technická pomoc - Příbor 31.8.2017 20:58h

Ve čtvrtek večer byla jednotka vyslána k otevření uzavřených prostor na ulici Štramberská, kde nájemník bytu neotvíral. Jednotka byla během cesty k zásahu odvolána, protože se podařilo byt otevřít.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spolupráce IZS: PČR

Požár - Jeseník nad Odrou 29.8.2017 19.23h

V pondělí večer byla jednotka vyslána k požáru do Jeseníku nad Odrou. Jelikož požár na kulturním domě byl menšího rozsahu, byla jednotka během cesty odvolány zpět na základnu. 
Naše technika: CAS 30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Jeseník nad Odrou - Hůrka, JSDH Odry, JSDH Starý Jičín, JSDH Suchdol nad Odrou, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spolupráce IZS: PČR

Technická pomoc - Kopřivnice 28.8.2017 8.30h

V neděli byla jednotka vyslána k asistenci na sportovní akci triatlon do Větřkovic, kde asistovala na motorovém člunu při dohledu na plavající závodníky.
Naše technika:  DA 15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor

Planý poplach - Kopřivnice 25.8.2017 20.19h

V pátek byla jednotka vyslána do Kopřivnice k nahlášenému požáru střechy, kterou viděl oznamovatel z dáli v plamenech. K požáru byli vyslání hasiči Tatra Trucks a jednotky I. stupně požárního poplachu. Během cesty na místo zásahu však byly jednotky odvolány, protože bylo zjištěno, že se jedná o planý poplach.
Naše technika: CAS 30 T815 Terrno
Jednotky: Tatra Trucks, JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spolupráce IZS: PČR

Technická pomoc - Příbor 25.8.2017 16.22h

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána k likvidaci nebezpečného hmyzu na ulici npor Loma.. Jednalo se o likvidaci vosího hnízda. 
Naše technika:  DA 15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor

Technická pomoc - Příbor 21.8.2017 17.03h

V pondělí v podvečer byla jednotka vyslána k likvidaci sršního hnízda na ulici Lidická do klubu skautů. Hnízdo bylo zlikvidováno pomocí chemických prostředků. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.
Naše technika:  DA 15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor

Technická pomoc - Příbor 21.8.2017 13.29h

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána na ulici Frenštátskou, kde byla požádána o zpřístupnění bytu obyvatele, který neotvíral. Jednotka spolu s HZS provedla otevření bytu, jeho majiteli však již bohužel nebylo pomoci. Místo si převzala PČR a jednotky se vrátily zpět na své základny.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spolupráce IZS: PČR

Technická pomoc - Příbor 18.8.2017 16.45h

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána k likvidaci nebezpečného hmyzu na ulici Lomená. Obyvatele rodinného domu zde ohrožovaly sršně, které si vytvořili hnízdo ve stromě. Hasiči provedli likvidaci hnízda a následně se vrátili zpět na základnu.
Naše technika:  DA 15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor

Technická pomoc - Příbor 14.8.2017 16.23h

V pondělí byla jednotka vyslána na ulici Npor. Loma, kde obyvatele sídliště ohrožovalo vosí hnízdo v trávníku. Hasiči provedli jeho likvidaci a následně se vrátili zpět na základny.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor

Technická pomoc - Příbor 10.8.2017 20.37h

Ve čtvrtek večer byla jednotka vyslána k likvidaci nalomené větve, která na ulici Frenštátská hrozila pádem na vozovku. Jednotka na místě provedla odstranění větve pomocí trhacího háku a následně se vrátila zpět na základnu. Během zásahu bylo potřeba omezit provoz na komunikaci. O řízení provozu se postarali hasiči jednotky.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor

Technická pomoc -  Příbor 9.8.2017 8.36h

Ve středu ráno byla jednotka vyslána na ulici Hluboká, kde byl v bazénu u rodinného domu nalezena uhynulá srna. Hasiči po příjezdu na místo provedli vytažení uhynulého zvířete a následně bylo předáno zástupcům Mysliveckého sdružení. Následně se vrátili zpět na základny.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

Požár - Sedlnice 7.8.2017 16.22h

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána k požáru vlaku do obce Sedlnice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k  požáru lokomotivy v motorovém prostoru. Jednotky ihned započaly hasební práce pomocí dvou vodních proudů C. Požár byl lokalizován během deseti minut. Následně byl motorový prostor ochlazován. Po kontrole lokomotivy pomoci termokamery, která neprokázala další ohniska se jednotky vrátily zpět na základny. Provoz na železniční trati mezi Veřovicemi a Studénkou byl asi půl hodiny částečně omezen.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, JSDH Studénka, JSDH Sedlnice, HZS Nový Jičín, SŽDC Ostrava
Spolupráce IZS: PČR

Záchrana osob Trnávka 3.8.2017 03.32h

Ve čtvrtek, brzy ráno, byla jednotka vyslána k záchraně osoby, která spadla do studny. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že došlo k pádu starší ženy do studny. Té se podařilo ještě před příjezdem jednotek vlastními silami vylézt ze studny po žebříku. Žena utrpěla lehká zranění a byla předána k ošetření do péče ZZS. Jednotky se následně vrátily zpět na základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Trnávka, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spolupráce IZS: ZZS

Požár - Sedlnice 28.7.2017 23.20h

V pátek v noci byla jednotka vyslána k nahlášenému požáru zemědělského objektu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k aktivaci elektronického požárního systému sušičky na obilí. V době příjezdu nebyly vidět známky požáru. Jednotka zůstala na místě v záloze a následně byla odeslána zpět na základnu. Místní jednotka spolu s HZS Nový Jičín, provedla vyprázdnění sušičky a následně se vrátily také zpět na své základny.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Sedlnice, JSDH Studénka, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spolupráce IZS: PČR

Technická pomoc - Příbor 24.7.2017 16.23h

V pondělí byla jednotka vyslána do Klokočova, kde obyvatele rodinného domu ohrožovaly sršně, které měly hnízdo na půdě domu. Hasiči provedli likvidaci pomocí chemických prostředků. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.
Naše technika: DA 15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

Technická pomoc - Borovec 23.7.2017 01.13h

V neděli, hodinu po půlnoci, byla jednotka vyslána na žádost Městské policie do Borovce, kde poblíž rybníků následky silného větru spadly dva stromy na místní komunikaci. Jednotky provedly rozřezání stromů a uvolnění komunikace, následně se vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín 

Technická pomoc - Příbor 14.7.2017 6.49h

V pátek ráno byla jednotka vyslána k otevření uzavřených prostor na ulici Dr. Čejky na žádost ZZS. Jednotka provedla otevření bytu ve kterém se nacházela osoba, která vyžadovala lékařské ošetření. Ta byla transportována do sanity a následně odvezena do nemocnice. Jednotka se pak vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spolupráce IZS: ZZS

II. čtvrtletí 2017

Požár 10
Dopravní nehoda 6
Technická pomoc 11
Planý poplach 1
Taktické cvičení 0
Záchrana osob / zvířat 1
Únik nebezpečných látek 0
Jiné 0
Celkem za čtvrtletí 30

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

Dopravní nehoda - Rychaltice 30.6.2017 18:40

V pátek v podvečer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do obce Rychaltice. Po příjezdu na místo bylo, zjištěno, že došlo ke střetu osobního vozidla a dodávky. Jedno z vozidel se nacházelo po střetu mimo silnici nad břehem říčky Ondřejnice. V osobním vozidle cestovali 3 osoby, 2 z nich utrpěly zranění. Hasiči provedli vyproštění zraněných z osobního vozidla a poskytli předlékařskou pomoc. Následně pomohli s transportem do sanity. Jedna žena byla s vážným zraněním transportována letecky do Fakultní nemocnice Ostrava. Hasiči dále provedli protipožární zabezpečení vozidel odpojením AKU baterií, také zabezpečili místo nehody. Komunikaci, která byla kontaminována provozními kapalinami ošetřili sorbentem. Následně se vrátili zpšt na základnu. Na místě zůstala jednotka HZS Frýdek Místek.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Frýdek Místek
Spolupráce s IZS: PČR, ZZS, LZS

Požár - Kopřivnice Tatra - 28.6.2017 15:21

Ve středu odpoledne byla jednotka vyslána do areálu Tatry Kopřivnice, kde došlo k požáru v kalírně, kde začal hořet kalící olej a náskedně, také část střechy. Na místo události se sjel II. stupeň požárního poplachu. Oheň se naštěsí podařilo uahsit v počáteční fázi, takže nedošlo k rozsáhlým škodám. Naše jednotka zůstala na místě události v záloze. Následně byla odeslána zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  HZSP Tatra trucks, JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Příbor, JSDH Sedlnice, HZS MSK Bílovec, JSDH Frenštát p. R., JSDH Studénka

 

Požár - Štramberk 23.6.2017 20:42

V pátek večer byla jednotka vyslána k požáru do Štramberka na ulici Kozina. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár střechy rodinného domu. Na místo bylo povoláo pět jednotek. Hasiči ihned zahájili hasební práce pomocí vodních proudů- Na místo byla povolána také výšková technika. Hašení domu bylo komplikované lokalizací ohnisek požáru a nutností rozebírání střešní konstrukce. Hašení probíhalo jak zevnitř objektu, tak z venku. Hašení zabralo téměř pět hodin. Předběžná škoda byla vyčíslena na 550 tisíc korun. Při hašení došlo ke zranění jednoho odbrovolného hasiče, který byl transportován na ošetření do nemocnice.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Štramberk, JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, JSDH Seldnice,  HZS Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR, ZZS

Více info: www.pozary.cz

Dopravní nehoda - Skotnice 14.6.2017 14:41

Ve středu odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do obce Skotnice. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu osobního vozidla s motocyklem.  Řidič motocyklu utrpěl zranění a v době příjezdu jednotky na místo, byl již v péči ZZS. Jelikož zranění byla vážnějšího charakteru, byl na místo nehody povolán také vrtulník LZS. Hasiči provedli zajištění místa nehoda a zajištění místa pro přistání vrtulníku LZS. Dále pomohli s transportem zraněného do vrtulníku. Bylo provedeno taky protipožární zajištění vozidel odpojením AKU baterií a následné zprovoznění uzavřené komunikace. Po odklizení komunikace se hasiči vrátili zpět na základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR, ZZS, LZS

Dopravní nehoda - Příbor 9.6.2017 14:02

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na ulici Ostravská. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o nehodu dvou osobních vozidel. Nehoda si vyžádala zranění. Zraněná osoba byla v době příjezdu již v péči ZZS. Jednotka provedla zajištění místa nehody, protipožární zabezpečení vozidel odpojením AKU baterií a po vyšetření nehody PČR provedli hasiči odklizení komunikace. Následně se vrátili zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR, ZZS

Technická pomoc - Příbor 31.5.2017 21:02

V úterý večer byla jednotka vyslána na žádost Městské policie na pomoc s odchytem dvou ovcí, které utekly svému majiteli a ohrožovaly provoz na pozemních komunikacích. Jedna ovce byla odchycena ve směru na Mošnov a druhá byla odchycena až na ulici Místecká u Čajovny.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
Spolupráce s IZS: MP

Planý poplach - Mošnov 30.5.2017 00:59

V úterý, hodinu po půlnoci, byla jednotka vyslána k aktivované elektrické požární signalizaci (EPS)  v průmyslové zóně v Mošnově. Po příjezdu na místo však bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o poruchu EPS a událost tedy byla překvalifikována na planý poplach. Jednotky se tak vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, JSDH Petřvald 

Požár - Skotnice 27.5.2017 19.05

V sobotu večer byla jednotka vyslána do obce Skotnice k nahlášenému požáru nízké budovy. Po příjezdu na místo bylo, zjištěno, že se jedná o požár ve sklepních prostorech způsobený závadou elektroinstalace. V době příjezdu se z ohniska požáru pouze kouřilo. Hasiči provedli rozebrání ohniska požáru a kontrolu objektu pomocí termokamery. Sklepní prostory byly odvětrány přetlakovou ventilací. Následně se jednotky vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, JSDH Petřvald 
Spolupráce s IZS: PČR

Požár - Příbor D48 24.5.2017 10:39

Ve středu dopoledne byla jednotka vyslána k nahlášenému požáru  na 33km  silnice D48 ve směru na Frýdek Místek. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár kamionu, který jeho řidič stihl ještě před příjezdem hasičů uhasit vlastními silami. Hasiči zkontrolovali kamion pomocí termokamery a následně se vrátili zpět na základny.
Naše technika: CAS 24 Atego, CAS32 T815
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Technická pomoc - Příbor 19.5.2017 22:30

V pátek večer byla jednotka vyslána na žádost ZZS k transportu pacienta na ulici Nerudovu. Hasiči pomohli s naložením a transportem zraněné osoby do vozidla ZZS.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
Spolupráce s IZS: ZZS

Požár - Kopřivnice 14.5.2017 18:45

V neděli v podvečer byly jednotky z prvního stupně požárního poplachu vyslány k nahlášenému kouři ve společných prostorách patrového domu na ulici Obránců Míru. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o spálené potraviny v jednom z bytů. Nebyly způsobeny žádné škody ani zranění. Prostory byly odvětrány a jednotky se mohly vrátit zpět na své základny.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

Požár - Kopřivnice 11.5.2017 19:17

Ve čtvrtek večer byla jednotka vyslána opět požáru, tentokráte do zahrádkářské osady v Kopřivnici pod Bílou horou. Hasiči se k místu požáru museli dostávat přes těžko přístupný terén. Na místě pak zjistili, že došlo k požáru zahradního odpadu, který byl uhašen dostupnými prostředky na místě. Následně se vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

Požár - Štramberk 11.5.2017 12:44

Ve čtvrtek, krátce po poledni, byly vyslány všechny jednotky prvního stupně požárního poplachu na ulici Jaroňovu do Štramberku, kde byl nahlášen kouř z domu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár vnitřních prostor roubenky. Vzhledem k nedostatku vzduch však požár sám uhasl a dům byl silně zakouřen. Jednotky provedli odvětrání domu přetlakovou ventilací a prohledání případných ohnisek požáru termokamerou, což se nepotvrdilo. Následně se jednotky vrátily zpět na záhradu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

Požár - Příbor 10.5.2017 14.14

Ve středu byla jednotka vyslána k nahlášenému kouři z bytu na ulici Pionýrů. Po příjezdu na místo byl byt násilně otevřen, kdy se uvnitř nacházel obyvatel bytu, který nebyl zraněn. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o spálené potraviny. Po odvětrání bytu přirozenou cestou se jednotky vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Požár - Kopřivnice 7.5.2017 10.58

V neděli dopoledne byla jednotka vyslána v rámci prvního stupně požárního poplachu do Kopřivnice na ulici Pionýrská, kde byl hlášen kouř z okna patrového domu. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že došlo k zahoření potravin na sporáku. Událost si nevyžádala žádné škody ani zranění. Byt byl odvětrán a předán PČR.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Dopravní nehoda - Příbor 1.5.2017 3.06

V pondělí, brzy ráno, byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na dálnici D48. Po příjezdu jednotky na místo události bylo zjištěno, že došlo k proražení olejové vany dodávkového automobilu a následné kontaminaci vozovky v úseku asi 700m. Jednotka provedla zabezpečení místa nehody a následně zasypaní kontaminovaného úseku pomocí sorbentu. Po odklizení se jednotka vrátila na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Záchrana osob a zvířat - Příbor 29.4.2017 13:27

V sobotu odpoledne byla jednotka vyslána na ulici Rudoarmějců, kde se topil pes v řece Lubině. Při cestě na místo události byla jednotka odvolána, jelikož se psa podařilo z vody vytáhnout.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

Technická pomoc - 28.4.2017 21.36

V pátek večer byla jednotka požádána PČR o spolupráci při pátrání po osobě, která spadla do potoku Klenos na ulici Hukvaldská. Jednotka byla vyslána na soutok potoku Klenos s řekou Lubinou odkud prohledávala potok proti proudu společně s HZS a PČR. Při prohledání celého toku nebyla osoba nalezena, takže pátrání bylo o půlnoci přerušeno a jednotky se vrátily zpět na základny.

V pátrání se mělo pokračovat druhý den ráno, kdy však byla jednotka při cestě na místo odvolána, jelikož tělo utonulé osoby bylo nalezeno.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR, MP

Více info: novojicinsky.denik.cz

Technická pomoc - Příbor 27.4. 2017 11:18

Ve čtvrtek ráno byla jednotka vyslána k čerpání vody ve sklepních prostorech domu na ulici Palackého, která natekla z při dlouhodobém dešti.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor

Technická pomoc - Příbor 22.4.2017 11:18

V sobotu dopoledne byla jednotka vyslána k otevření uzavřeného bytu na ulici Šafaříkova. Byt byl zpřístupněn násilným otevřením. Jednotky se následně vrátily zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

Technická pomoc - Příbor 20.4.2017 16:39

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána k akutnímu otevření bytu. Byt byl násilně otevřen ve spolupráci s HZS. Uvnitř se nacházela osoba, vyžadující lékařské ošetření. Jednotky poskytly předlékařskou pomoc, následně předali pacienta do péče ZZS a pomohli s transportem do sanitního vozu. Poté se vrátili na základny.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR, ZZS

 

Dopravní nehoda - Příbor 20.4.2017 4:37

Ve čtvrtek brzy ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na železnici poblíž vlakové stanice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o střet osobního vlaku s osobou. Osoba utrpěla zranění neslučitelná se životem. Jednotka předala místo události HZS Nový Jičín a vrátila se zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, SŽDC s.o. Ostrava
Spolupráce s IZS: PČR

Technická pomoc - Příbor 19.4.2017 17:31

Ve středu odpoledne byla jednotka vyslána k akutnímu otevření bytu na ulici Místecká. Hasiči ve spolupráci s HZS provedli násilné otevření bytu, kde se nacházela osoba vyžadující lékařské ošetření. Hasiči poskytli předlékařskou péči a následně se vrátili zpět na základnu. Jednotka HZS zůstala u předání pacienta do péče ZZS.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR, ZZS

Požár - Fryčovice 15.4.2017 21:16

V sobotu večer byla jednotka vyslána k požáru do obce Fryčovice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár dřevěné pergoly a následnému požáru dřevníku na vedlejším pozemku. V době našeho příjezdu již byly zahájeny hasební práce a ochlazovaní probanbutanové láhve místními jednotkami  z Fryčovic a Brušperku  a HZS Frýdek Místek. Naše jednotka poskytovala vodu k hašení požáru a hasiči byli v záloze v dýchací technice.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Brušperk, JSDH Fryčovice, HZS Frýdek Místek, JSDH Příbor
Spolupráce s IZS: PČR

Dopravní nehoda - Rychaltice D48 7.4.2017 23.29

V pátek v noci byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48 u Rychaltic. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že se osobní vozidlo nachází mimo komunikaci. Zraněná řidička byla ošetřena projíždějícími svědky nehody. Po příjezdu na místo hasiči HZS F-M provedli předlékařské ošetření zraněné řidičky, naše jednotka provedla zabezpečení místa nehody, protipožární zabezpečení vozidla odpojení AKU baterií a nasvětlení místa nehody. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: HZS Frýdek Místek, JSDH Příbor
Spolupráce s IZS: PČR, ZZS

I. čtvrtletí 2017

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

Dopravní nehoda - Příbor 28.3.2017 23.16

V úterý večer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na ulici Štramberská. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o nehodu dvou osobních vozidel na křižovatce ulic Štramberská a silnice I/58. Nehoda si vyžádala jedno lehčí zranění u kterého hasiči poskytli předlékařskou péči před příjezdem ZZS. Dále hasiči provedli protipožární zabezpečení místa nehody, odpojili AKU baterie u obou vozidel a provedli zasypání uniklých provozních kapalin na komunikaci pomocí sorbentu. Po vyšetření nehody PČR provedli hasiči uklizení komunikace a odtažení havarovaného vozidla (HZS) . Následně se vrátili zpět na základny.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR, ZZS

Požár - Příbor 26.3.2017 23.16

V neděli večer byla jednotky vyslána na ulici U Tatry, kde byl hlášen požár patrové budovy. Po příjezdu na místo byl pozorován kouř z bytu ve druhém NP, majitel bytu neotvíral. Během násilného otvírání majitel byt otevřel, byl vyveden na čerstvý vzduch, průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o spálené potraviny na sporáku, které byly odstaveny. Byt byl následně odvětrán přetlakovou ventilací. Poté se jednotky vrátily zpět na základny.
Naše technika:CAS 24 Atego, CAS32 T815
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín , JSDH, Kopřivnice, JSDH Štramberk

Technická pomoc - Příbor 21.3.2017 9:52

V úterý ráno byla jednotka opět povolána na ulici Šafaříkovu, kde došlo k opětovné aktivaci domovního čidla oxidu uhelnatého. Jedntoky provedly měření bytu a přilehlých prostor, avšak nebyly naměřeny žádné hodnoty. Jedmotky se pak vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Technická pomoc - Příbor 20.3.2017 18:44

V pondělí večer byla jednotka vyslána na ulici Šafaříkovu, kde v jednom z bytů bylo aktivováno čidlo oxidu uhelnatého (CO). Po příjezdu jednotek na místo byl byt zkontrolován pomocí analyzátoru plynů, který potvrdil malé množství oxidu uhelnatého. Byt byl důkladně vyvětrán a zabezpečen před dalším vznikem CO odpojením plyového kotle. Následně se jednotky vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

Požár - Příbor 17.3.2017 13.50

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána k požáru na ulici Štefánikova. Jednalo se o požár travnatého porostu o rozloze 50x30m. Ihned byly započaty hasební práce pomocí dvou vodních proudů. Hašení komplikoval silný vítr, kdy hrozilo rozšíření i na okolní stromy. Požár se podařilo zcela uhasit během 20ti minut. Následně se jednotky mohly vrátit zpět na základny.
Naše technika:CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín , JSDH, Kopřivnice, JSDH Štramberk

Požár - Prchalov 16.3.2017 14.22

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána k požáru do obce Prchalov. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru střechy během prací při její opravě. Požár se podařilo uhasit ještě před příjezdem jednotek na místo. Takže následně byl prostor zkontrolován pomocí termokamery a jednotky se mohly vrátit zpět na základny. Požár si vyžádal zranění jednoho dělníka.
Naše technika:CAS 24 Atego, CAS 32 T815
Jednotky: JSDH Příbor, JSDH Sedlnice, JSDH, Kopřivnice, HZS Nový Jičín,
Spolupráce s IZS: ZZS

Požár - Hájov 5.3.2017, 18.53

V neděki večer byla jednotka vyslána k požáru do obce Hájov. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k zahoření sazí v komíně. Před příjezdem jednotek však majitelka uzavřela větrací otvory od kotle, takže k dalšímu hoření nedošlo. Jednotky provedli vyčištění komína od sazí a násldně se vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH, Hájov, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín,

Technická pomoc - Příbor 4.3.2017 17.26, 22.12

V sobotu byla jednotka vyslána 2x na ulici Pionýrů do areálů zdejší mateřské školy v obou případech se jednalo o nebezpečně nakloněné stromy vlivem silného větru. Oba stromy hasiči bezpečně pokáceli a odklidili. Během prací prováděli také zabezpečení místa události.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

Požár - Příbor 4.3.2017 16.30

V sobotu odpoledne byla jednotka vyslána na ulici Štramberskou, kde došlo k požáru skladovaného dříví. Jednotky provedly hašení dvěma vodními proudy C. Oheň naštěstí nenapáchal žádné škody a obešel se bez zranění. Po uhašení se jednotky vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS 32 T815
Jednotky: JSDH, Kopřivnice, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín,
Spolupráce s IZS: PČR

Foto1 (www.pozary.cz), Foto2 (www.pozary.cz)

Dopravní nehoda - Sedlnice 25.2.2017 14.38

V sobotu odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do obce Sedlnice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o nehodu dvou osobních vozidel, znichž jedno po střetu narazilo do stromu. Po nehodě zůstala ve voze jedna zraněná osoba, která měla zranění dolní končetiny a hrudníku. Jednotka provedla předlékařské ošetření a následně transport zraněné do vozidla sanitního vozu. Dále hasiči provedli, zabezpečení místa nehody protipožární zabezpečení pomocí trojité ochrany odpojení AKU baterií. Následně se jednotky vrátily zpět na základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín,
Spolupráce s IZS:ZZS, PČR

Technická pomoc - Příbor 24.2.2017 14.32

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána k odstranění uhynulé volavky na ulici Štramberská. Jednotka ve spolupráci s HZS a MP provedla její odvezení do laboratoře.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín,
Spolupráce s IZS:MP

Technická pomoc - Příbor 21.2.2017 7.40

V úterý ráno byla jednotka vyslána k odčerpání vody ze sklepa zdravotnického střediska. Jednotka provedla odčerpání vody pomocí vodního vysavače ze sklepních prostor. Byla zjištěna také voda v kanalizačních šachtách na jejichž odčerpání byly povolány technické služby.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín,

Požár - Příbor 20.2.2017 1:50

V pondělí, dvě hodiny po půlnoci, byla jednotka vyslána k požáru nízké budovy na ulici Mánesova. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o objekt, který se skládá z garáže, dílny a dvou technických místností. Požár byl iniciován v garáži, kde stál také osobní automobil. Požár byl při příjezdu již ve třetí fázi hoření. Jednotky ihned započaly hasební práce pomocí dvou vodních proudů. Následně byl přidán ještě třetí proud. Požár se podařilo lokalizovat během půl hodiny. Další dvě hodiny zabraly dohašovací práce. Byla také použita přetlaková ventilace na odvětrání zakouřeného objektu. Požár si vyžádal zranění jedné dospělé osoby, která byla popálená a bylo nutné její lékařské ošetření. Naše jednotka zůstala na místě ještě dvě hodiny po dohašení a prováděla kontrolní činnost objektu.
Naše technika: CAS 24 Atego, CAS32 T815
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk
Spolupráce s IZS:ZZS, PČR

Více info: www.pozary.cz

 

Dopravní nehoda - Trnávka 12.2.2017 22:29

V neděli večer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do obce Trnávka. Ve směru na Petřvald došlo na silnici 4806 ke střetu dvou osobních vozidel. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. V době příjezdu jednotek na místo se zde již nacházela PČR. Hasiči provedli zabezpečení místa nehody a osvětlení. Dále provedli protipožární zabezpečení vozidel odpojení AKU baterií. Po vyšetření nehody, jednotka provedla odstranění vozidel mimo komunikaci za pomocí automobilového navijáku. Po uklizení komunikace se jednotka vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín,
Spolupráce s IZS:PČR

Dopravní nehoda - D48 31.1.12017 19:13

V úterý večer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o nehodu sanitního vozidla, které převáželo pacienta. Nehoda si naštěstí vyžádala pouze lehké zranění. V době příjezdu byl pacient spolu s posádkou mimo havarované vozidlo. Jednotka provedla označení a zabezpečení komunikace pomocí světelných kuželů, vzhledem ke špatné meteorologické situaci. Dále provedli zabezpečení havarovaného vozidla proti požáru. Následně pomohli s transportem pacienta do sanitního vozu ZZS a také provedli překlad přístrojů a vybavení havarované sanitky do přistaveného sanitního vozu. Po vyšetření nehody PČR provedli hasiči převrácení sanitky zpět na kola pomocí automobilového navijáku a její odstranění na krajnici. Po odklizení silnice se pak jednotky vrátili zpět na základny.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín,
Spolupráce s IZS:ZZS, PČR

Požár - Příbor D48 30.1.2017 14.57

V pondělí odpoledne byla také jednotka vyslána k požáru osobního automobilu na silnici D48. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že hoří automobil Škoda Octavia v motorovém prostoru. Ihned byly zahajeny hasební práce pomocí vysokotlakého vodníhou proudu. Požár částečně zasáhl i kabinu automobilu. Po uhašení jednotka vyčkala na místě příjezdu odtahové služby a provedla také odklizení komunikace. Následně byl návrat na záiladnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín,
Spolupráce s IZS:PČR

Technická pomoc - Příbor 30.1.2017 11.23

V pondělí dopoledne byla jednotka vyslána k otevření bytu na ulici Rudoarmějců. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se v bytě se zabouchnutými dveřmi nachází imobilní senior. Jednotka provedla otevření bytu nenásilnou formou. Následně se vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín,
Spolupráce s IZS:PČR

Dopravní nehoda - Příbor 27.1.2017 17:41

V pátek v podvečer byla jednotka vyslána k odklizení komunikace po dopravní nehodě na ulici Ostravská. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že se jedná o nehodu dvou osobních vozidel, která si vyžádala zranění dvou osob. Ty byly v době příjezdu již v péči ZZS. Na místě také probíhalo vyšetřování nehody PČR. Hasiči provedli protipožární zabezpečení vozidel obou automobilů odpojením AKU baterií, následně provedli ošetření kontaminované komuunikace provozními kapalinami pomocí sorbentu. Po vyšetření nehody hasiči odklidili vozidla mimo komunikaci a provedli uklizení silnice. Následně se vrátili zpět na základny.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín,
Spolupráce s IZS: ZZS, PČR

Technická pomoc - Příbor 25.1.2017 7.35

Ve středu ráno byla jednotka vyslána k akutnímu otevření bytu na ulici Frenštátská. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se v bytě nachází nemohoucí osoba, která vyžaduje lékařské ošetření. Byt byl násilně otevřen. Jednotka o obyvatele bytu pečovala do příjezdu ZZS. Následně byla nápomocna s transportem do sanitního vozu. Poté se vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín,
Spolupráce s IZS: ZZS, PČR

Požár - Příbor 24.1.2017 2.08

V úterý, brzy ráno, byla jednotka vyslána k požáru nízké budovy. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár kontejneru na odpad, který byl již ve 4. fázi hoření od kterého následně došlo k vznícení přilehlého dřevěného obkladu dvoupatrového rodinného domu. Hasební práce započel již majitel domu, jednotka následně provedla dohašení pomocí vysokotlakého vodního proudu a také chlazení tlakové láhve, která se v místě požáru nacházela. Po kontrole místa požáru pomocí termokamery, která nepotvrdila další rozšíření požáru, byla naše jednotka odeslána zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín,
Spolupráce s IZS:PČR

Technická pomoc - Příbor 22.1.2017 15:08

V neděli odpoledne byla jednotka vyslána na ulici Šafaříkova, kde bylo nutné akutní otevření bytu. Jednotka po příjezdu na místo průzkumem zjistila, že se v bytě nachází obyvatelka, která upadla a nemůže se postavit. Proto byl byt násilnou cestou zpřístupněn, jednotky provedli předlékařské ošetření a následné předání pacientky přivolané ZZS. Následně se jednotky vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín,
Spolupráce s IZS: ZZS, PČR

 

Dopravní nehoda železniční - Příbor 20.1.2017 16.32

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána k železniční nehodě na železničním přejezdu na ulici Smetanově. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že se jedná o střet nákladního vlaku s osobu. Ta byla v době příjezdu v péči městské policie a nacházela se při vědomí avšak s vážnými zraněními. Jednotka navázala na předlékařskou pomoc do příjezdu ZZS, které zraněného následně předala. Po příjezdu HZS byla jednotka odeslána zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, SŽDC s.o. Ostrava
Spolupráce s IZS: MP, ZZS, PČR

Technická pomoc - Příbor 16.1.2017 0.55

V pondělí, hodinu po půlnoci, byla jednotka vyslána na žádost záchranné služby vyslána ke zpřístupnění bytu, jehož obyvatel vyžadoval lékařské ošetření. Hasiči spolu s HZS byli nuceni byt otevřít násilnou cestou. Následně jednotka asistovala při transportu pacienta do sanitního vozu. Pak se vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín,
Spolupráce s IZS: ZZS, PČR

Dopravní nehoda - Rychaltice 14.1.2017 12.35

V sobotu, krátce po poledni byla jednotka vyslána k dopravní nehodě , která se stala na silnici 648 poblíž obce Rychaltice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě osobního vozidla mimo komunikaci do příkopu. Nehoda si vyžádala zranění 2 osob. Jednotka se na místě podílela spolu se zdravotníky na poskytnutí přednemocniční pomoci, následně byl proveden transport zraněných do sanitních vozů. Hasiči tak= provedli zabezpečení vozidel proti požáru odpojením AKU. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu a na místě zůstala jednotka HZS Frýdek Místek.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, HZS Frýdek Místek
Spolupráce s IZS: ZZS, PČR

Dopravní nehoda - I/48 Sedlnice 10.1.2017 16.28

V úterý v podvečer byla jednotka vyslána na silnici I/48, kde došlo na úrovni obce Sedlnice ke střetu pěti osobních vozidel.
Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Jeden automobil byl zaklíněn v lanových svodidlech a zasahoval do protějšího jízdního pruhu. Jednotka provedla zabezpečení místa nehody, protipožární zabezpečení vozidel odpojením AKU a následně také zasypání kontaminované komunikace provozními kapalinami pomocí sorbentu. Po vyšetření nehody PČR pomocí navijáku provedla odtažení zaklíněného vozidla mimo komunikaci. Následně se vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Dopravní nehoda - Vlčovice 8.1.2017 12.00

V neděli v pravé poledne byla jednotka, krátce po návratu z požáru v Kopřivnici, vyslána k dopravní nehodě do Vlčovic, kde naše jednotka zastupovala jednotku Kopřivnice, která zasahovala stále na požáru průmyslových objektů.
Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o nehodu jednoho osobního vozidla mimo vozovku. Při příjezdu naší jednotky se vozidlo nacházelo na pravém boku. Řidič byl již mimo vozidlo a naštěstí vyvázl bez zranění. Jednotka provedla zabezpečení vozidla proti požáru odpojením AKU baterie, dále provedla stabilizaci vozidla a následně řídila provoz do příjezdu odtahové služby. Poté se vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
Spolupráce s IZS: PČR

Požár - Kopřivnice 7.1.2017 19.59

V sobotu večer byla jednotka vyslána nejprve s vozidlem CAS24 Atego a následně také s cisternou CAS32 T815 do Kopřivnice na ulici Štefánikovu, kde došlo k požáru průmyslových objektů v areálu bývalé lisovny. Požár se šířil z interiéru na střešní konstrukci, odkud se dále šířil na jednotlivé objekty. Bylo nasazeno 30 jednotek se 46 vozidly z okresu Nový Jičín, Frýdek Místek, Ostrava. Původní první stupeň požárního poplachu se tak rychle překvalifikoval na stupeň třetí. Požár se podařilo lokalizovat za 11 hodin od jeho vzniku. Dohašování ohnisek však zabralo ještě celou neděli.
Naše jednotka se podílela na evakuaci zařízení z objektů, následně hašením, transportem vody, odklízením sutí spadlých na železniční trať a dále také dohašováním ohnisek.
Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 100 milionů korun.
Naše technika: CAS 24 Atego, CAS 32 T815, DA 15 MB Sprinter
Jednotky: HZS Nový Jičín, HZS Bílovec, HZS Ostrava – Zábřeh, HZS Ostrava – Slezská, HZS Ostrava – Přívoz, HZS Ostrava – Poruba, HZS Ostrava – Fifejdy, HZS Ostrava – Jih, HZS Frýdek-Místek, ZÚ HZS Hlučín, HZSP Tatra Trucks, HZSP Letiště Ostrava, SDH Kopřivnice, SDH Štramberk, SDH Šenov, SDH Závišice, SDH Vratimov, SDH Trojanovice, SDH Studénka, SDH Stará Bělá, SDH Sedlnice, SDH Radvanice, SDH Příbor, SDH Petřvald, SDH Palkovice, SDH Odry, SDH Fulnek, SDH Frýdlant nad Ostravicí, SDH Frenštát pod Radhoštěm, SDH Dobratice, SDH Starý Jičín, SDH Bílovec, SDH Brušperk
Spolupráce s IZS: PČR, MP

Více info: www.pozary.cz, Foto - Tomáš Lach - Facebook, Video - MFDron production - Youtube,

 

Požár - Příbor 5.1.2017 13.53

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána k požáru nízké budovy na ulici Ostravská. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k zahoření žhavé popela vysypaného do plastového kbelíku na zahradě rodinného domu. Hasiči provedli uhašení kbelíku pomocí vysokotlakého vodního proudu, dále rozhrnutí a dohašení popela. Následně se vrátili zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, JSDH Štramberk, JSDH Kopřivnice
Spolupráce s IZS: PČR

Dopravní nehoda - Příbor 2.1.2017 7.41

V pondělí ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48. Před sjezdem na Hájov došlo k nehodě osobního vozidla a dodávky. Nehoda si vyžádala jedno zranění. Hasiči provedli na místě protipožární zabezpečení vozidel, odpojení AKU baterií a zasypáni kontaminované vozovky od provozních kapalin sorbentem. Náskedně se naše jednotka vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR, ZZS

IV. čtvrtletí 2016

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

Požár - Příbor 30.12.2016 21.04

V pátek večer byla jednotka vyslána k nahlášenému požáru na ulici Štéfánikova. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár dvou kontejnerů na směsný odpad, který se nacházel již ve 4. fázi. Jednotka provedla ihned zahájení hasebních prací pomocí vysokotlakého vodního proudu. Požár byl během 2 minut zcela uhašen. Dohašování ohnisek zabralo dalších 5 minut. Vzhledem k návazbosti místa požáru na objekt s hlavním uzávěrem plynu, byl tento objekt otevřen a zkontrolován pomocí termokamery jednotkou HZS. Po dohašení se jednotky vrátily zpět na základny.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spoluprace s IZS:MP, PČR

Požár - Šenov u Nového jičína 26.12.2016 19.20

V pondělí byla jednotka vyslána do Šenova, kde došlo k požáru menší stodoly. Požár byl uhašen během pár minut jednotkou HZS Nový Jičín. Další dvě hodiny však zabralo ještě dohašování ohnisek a rozebírání konstrukce. Naše jednotka dodávala vodu s cisternou CAS32 T815.
Technika: CAS 32 T815
Jednotky: HZS Nový Jičín, JSDH Kunín, JSDH Suchdol nad Odrou, JSDH Starý Jičín, JSDH Příbor
Spoluprace s IZS:PČR

Technická pomoc - Příbor 17.12.2016 9.06

V sobotu ráno byla jednotka vyslána na ulici Fučíkovu, kde došlo zatečení vody z uzavřeného bytu k dalším obyvatelům domu. Jednotka po příjezdu na místo provedla uzavření hlavního uzávěru vody a následně vyčkala příjezdu HZS a PČR. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: HZS Nový Jičín, JSDH Příbor
Spoluprace s IZS:PČR

Požár - Příbor 16.12.2016 10.53

V pátek dopoledne byla jednotka vyslána k události na ulici Jičínskou, kde byl nahlášen požár elektroinstalace. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru v pojistkové skříni ve sklepních prostorech. Požár byl uhašen obyvateli domu ještě před příjezdem jednotky. Jednotka provedla vypnutí hlavního jističe, průzkum sklepních prostor a odvětrání prostorů. Dále provedla kontrolu bytů. Pak se jednotka vrátila zpět na základnu.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: HZS Nový Jičín, JSDH Příbor
Spoluprace s IZS:PČR

Technická pomoc - Příbor 13.12.2016 13.10

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána k akutnímu otevření uzavřených prostor na ulici U Tatry. Po otevření bytu byla nalezena osoba, které již nebylo pomoci.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: HZS Nový Jičín, JSDH Příbor
Spoluprace s IZS:PČR

Dopravní nehoda - D48 10.12.2016 18.20

V sobotu v podvečer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48 u Nového Jičína. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o střet osobního vozidla se zvířetem. Hasiči provedli protipožární opatření a zabezpečení místa nehody. Následně se vrátili zpět na základnu. Nehoda se obešla bez zranění.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: HZS Nový Jičín, JSDH Příbor
Spoluprace s IZS:PČR

Dopravní nehoda - D48 9.12.2016 5.22

V pátek ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na komunikaci D48 u Rychaltic, kde ve směru z Frýdku Místku na Příbor došlo k nehodě tří osobních vozidel. Nehoda si vyžádala 5 zranění. Po příjezdu jednotky na místo hasiči provedli předlékařské ošetření raněných s jejichž transportem do sanitních vozů následně pomáhali. Dále provedli protipožární opatření odpojením AKU baterií, ošetření kontaminované komunikace pomocí sorbentu. Po vyšetření nehody PČR pomohli s odklizením poškozených aut a uklizením komunikace. Následně se vrátili zpět na základny.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: HZS Frýdek Místek, JSDH Příbor
Spoluprace s IZS: ZZS, PČR

Technická pomoc - Příbor 29.11.2016 9.22

Další událost byla jednotce nahlášena krátce před půl desátou. Jednotka byla vyslána na ulici Svermovu, kde byl cítit plyn v 3p. domě. Při příjezdu jednotky na místě byl dům odvětrávan a ve spolupráci s HZS byl proveden průzkum objektu a měření koncentrace plynu. Ta však byla negativní. Následně byla přivolána plynová pohotovostní služba, která měla taktéž negativní měření. Jdnotky se tak vrátily zpět na základnu.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

Planý poplach - Příbor 29.11.2016 6.42

V Úterý ráno byla jednotka vyslána k nahlášenému požáru nakládní automobilu na silnici D48. Jednotka projela úsek od Sedlnic po Rychaltice, avšak žádné vozidlo, keré by vykazovalo známky požáru nebylo nalezeno. Údálost byla tedy překvalifikována na Planý poplach.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

Dopravní nehoda - Hájov 28.11.2016 6.09

V pondělí ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do obce Hájov, kde došlo k nehodě osobního vozidla mimo komunikaci . Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že se jedná nehodu OA do příkopu. V době příjezdu na místo události byl přítomen HZS Frýdek Místek a řidič vozidla byl již mimo automobil. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči provedli protipožární zabezpečení vozidla a povolali vyprošťovací speciál HZS Nový Jičín. Po vyproštění vozidla se jednotky vrátily zpět na základny.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: HZS Frýdek Místek, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spoluprace s IZS: ZZS, PČR

Technická pomoc - Skotnice 27.11.2016 22.50

Jednotky byla vyslána, krátce před 23. hodinou, do Skotnice, kde byla na základě výzvy ZZS požádána o zpřístupnění domu ve kterém se nacházela osoba vyžadující lékařské ošetření. Otevření bylo nakonec provedeno nenásilnou cestou pomocí klíče. Jednotka se tak vrátila zpět na základnu.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spoluprace s IZS: ZZS, PČR

Technická pomoc - Příbor 27.11.2016 11.14

V neděli dopoledne byla naše jednotka požádána o pomoc ze strany Policie ČR při odchytu koní, kteří utekli majiteli a pohybovali se na silnicích mezi Příborem a Mošnovem a čímž hrozilo riziko střetu s projíždějícím vozidlem. Nakonec se koně podařilo odchytit PČR v Mošnově u letiště.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spoluprace s IZS: PČR

Dopravní nehoda - Příbor D48 26.11.2016 18.17

V sobotu v podvečer byla jednotka vyslána na silnici D48, kde došlo k dopravní nehodě osobního automobilu Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že se jedná o nehodu jednoho osobního automobilu do příkopu. Vůz se nacházel na střeše. V době příjezdu jednotky na místo se zraněný řidič nacházel již v péči ZZS. Jednotka provedla zabezpečení místa nehody, protipožární zabezpečení odpojením AKU baterie a následně provedla spolu s HZS uklizení vozovky. Naše jednotka byla odeslána zpět na základnu, jednotka HZS vyčkala příjezdu vyprošťovacího speciálu a provedla vyproštění vozidla a následné naložení na odtahovou službu.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spoluprace s IZS: ZZS, PČR

Technická pomoc - Skotnice 25.11.2016 19.12

Za hodinu po vyhlášení první události byla jednotka opět vyslána, tentokráte na technickou pomoc do Skotnice, kde došlo ke střetu vlaku se zvěří mezi stanicemi Sedlnice a Skotnice. Jednotka po příjezdu do stanice Skotnice musela k místu události pokračovat pěšky zhruba 1500m. Na místě provedla kontrolu osob, zda nedošlo ke zranění a následný přepočet, poté společně s jednotkou HZS pomohli cestujícím vystoupit z vlaku a odvedli všechny osoby na shromaždiště k ČEPRU, kde na ně čekal již přistavený autobus. Následně se všechny jednotky vrátily zpět na základnu.
echnika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, JSDH Petřvald, SŽDC s.o. Ostrava

Dopravní nehoda - Příbor 25.11.2016 17.56

V pátek v podvečer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na ulici Místecká. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že se jedná o střet osobního vozidla s chodcem. Nehoda si vyžádala zranění chodce. Jednotka spolupracovala se záchrannou službou při ošetřování zraněného a s jeho transportem do sanitního vozu, dále řídila spolu s jednotkou HZS dopravu na místě události. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spoluprace s IZS: ZZS, PČR

Požár - Skotnice 14.11.2016 13:52

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána kpožáru dopravního prostředku do Skotnice. Po příjezdu jednotky na místo byla zjištěno, že došlo k požáru osobního vozidla. Ten ještě před příjezdem jednotek stačil majitel vozidla lokalizovat a uhasit pomocí ručního hasícího přístroje. Jednotka po příjezdu zkontrolovala uhašený automobil a provedla další protipožární opatření odpojením baterií. Následně byla jednotka odeslána zpět na základnu.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spoluprace s IZS: PČR

Požár - Příbor 28.10.2016 7.40

V sobotu ráno byla jednotka vyslána na ulici Švermovu, kde byl hlášen požár v jednom z bytů. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru plynového sporáku. Ještě před příjezdem hasičů majiel bytu sporák odstavil od plynového připojení a zamezil tak šíření požáru. Po našem příjezdu tak již sporák nehořel. Byt nebyl taktéž zakouřen. Na místo byl povolán vyšetřovatel a jednotky se tak mohly vrátit zpět na základny.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spoluprace s IZS: PČR

Technická pomoc - Příbor 26.10.2016 22.13

Ve středu večer byla jednotka vyslána na žádost Policie ČR k otevření uzavřených prostor na ulici Jičínská.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spoluprace s IZS: PČR

Dopravní nehoda - D48 26.10.2016 12.15

Ve středu, krátce po poledni byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do Sedlnic, kde došlo na silnici d48 ke střetu osobního a nákladního automobilu. V době příjezdu jednotky na místo se již u události nacházela jednotka HZS, která provedla protipožární zabezpečení a ošetření kontaminované komunikace od provozních kapalin. Jednotka zůstala v záloze a následně byla odeslána zpět na základnu.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spoluprace s IZS: PČR

Dopravní nehoda - D48 22.10.2016 16.33

V sobotu odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48 u obce Rychaltice, kde došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Nehoda se obešla bez zranění. Po příjezdu jednotky na místo bylo již přítomnou jednotkou HZS Frýdek Místek provedeno zasypání místa úniku provozních kapalin. Naše jednotka byla ponechána na místě v záloze a následně byla odeslána zpět na základnu.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Frýdek Místek
Spoluprace s IZS: ZZS, PČR

Technická pomoc - Nový Jičín 15.10.2016 17.26

V sobotu v podvečer byla jednotka vyslána k uzavření tekoucí vody na ulici Divadelní. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že došlo k prasknutí vodovodní trubky někde ve stropu bytu bez nalezení zdroje úniku. Bylo provedeno zastavení přívodu vody do příslušné stupačky a následně se jednotky vrátily zpět na základnu.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

Planý poplach - Frenštát pod Radhoštěm 15.10.2016 16.36

K dalšímu výjezdu v rámci stáže u HZS v Novém Jičíně byly jednotky vyslány krátce před 17 hodinou, kdy byl hlášen požár nízké budovy na ulici Františka Palackého. Po příjezdu místní jednotky z Frenštátu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o pálení klestí na zahradě a událost tak byla překvalifikována na planý poplach. Naše jednotka spolu s jednotkou HZS byly během cesty odvolány zpět na základnu.
Spoluprace s IZS: PČR

Technická pomoc - Příbor 15.10.2016 8.46

V sobotu ráno byla jednotka vyslána na ulici Npor. Loma, kde došlo dle obyvatel domu k úniku plynu, který byl v domě cítit. Po příjezdu jednotek na místo byl dům obyvateli přirozeně odvětráván. Ve spolupráci s HZS bylo provedeno měření koncentrace plynu a následné předání pracovníkům plynáren.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spoluprace s IZS: PČR

Technická pomoc - Příbor 13.10.2016 4.59

Ve čtvrtek ráno byla jednotka vyslána k uzavření tekoucí vody majitele bytu, který neotvíral. Po příjezdu jednotky na místo majitel bytu otevřel a vodu zastavil. Jednotky se tak vrátily zpět na základny .
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

Únik nebezpečných látek - Příbor 11.10.2016 9.42

V úterý ráno byla jednotka vyslána na ulici Jičínskou, kde došlo u jednoho z vozidel k protržení olejové vady a následnému úniku oleje na vozovku. Hasiči provedli zasypání kontaminované silnice pomocí sorbentu a následné odklizení. Poté se vrátili zpět na základnu.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

Technická pomoc - Příbor 7.10.2016 16.31

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána na ulici Štramberskou, kde obyvatele domu ohrožoval nebezpečný hmyz. Jednotka provedla likvidaci vosího hnízda a následně se vrátila zpět na základnu
Technika: DA 15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor

Požár - Příbor 4.10.216 18.07

Jednotka byla během první události odvolána na ulici Pionýrů, kde byl nahlášen kouř z jednoho z bytů panelového domu. Po příjezdu na místo byl byt otevřen a bylo zjištěno, že se jedná o spálené potraviny. Následně byl byt odvětrán přirozenou cestou. Při události nebyl nikdo zraněn. Jednotky se následně vrátily zpět na základny.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Spoluprace s IZS: PČR

Technická pomoc - D48 4.10.2016 17.51

V úterý v podvečer byla jednotka vyslána k odstranění překážky, která se nacházela na silnici D48. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o kus dřeva, který následně odstranila jednotka HZS.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

III. čtvrtletí 2016

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:4

Únik provozních kapalin 30.9.2016 12.52

V pátek po poledni byla jednotka vyslána na dálnici D48, kde došlo k poruše náladního vozidla, při které došlo k úniku provozních kapalin na komunikaci. Jednotky provedly zasypání místa úniku sorbentem a po předání místa události PČR se jednotky vrátily zpět na základny.

Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Požár - Kopřivnice 25.9.2016 15.50

V neděli odpoledne byla jednotka vyslána s oběma vozy CAS 24 Atego a cisternou CAS 32 T815 k požáru do Kopřivnice. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru odpadu ve skladu obchodního domu, který se následně rozšířil na střechu OC a do obchodu Sportisimo. Byl vyhlášen II. a následně III. stupeň požárního poplachu. Jednotky ihned zahájily hasební práce na OC i za pomocí třech vozů výškové techniky. Pod kontrolu se podařilo oheň dostat po třech a půl hodinách a do půlnoci pokračovaly dohašovací a likvidační práce, které pokračují i v pondělí od rána.
Při zásahu byli lehce zranění dva hasiči, jeden policista a jeden zákazník. Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 miliónů korun

Technika: CAS 24 Atego, CAS 32 T815
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, JSDH Štramberk, JSDH Mořkov, JSDH Studénka, JSDH Petřvald, JSDH Lichnov, JSDH Frenštát pod Radhoštěm, JSDH Sedlnice, JSDH Trojanovice JSDH Brušperk, HZSP Tatra Trucks, HZS Nový Jičín, HZS Ostrava-Jih, HZS Ostrava-Zábřeh, HZS Ostrava-Fifejdy
Spolupráce s IZS: PČR, ZZS

Více info: www.pozary.cz

Technická pomoc - Příbor 19.9.2016 15.58

V pondělí byla jednotka odeslána do Kulturního domu v Příboře, kde provedla vyčerpání vody z výtahové šachty.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor

Dopravní nehoda - Příbor 18.9.2016 17.57

V neděli byla jednotka vyslána dopravní nehodě při které došlo na ulici Komenského ke střetu osobního automobilu a motocyklu. Nehoda si vyžádala jedno lehčí zranění motocyklisty. Hasiči provedli prvotní předlékařské ošetření zraněného, dále provedli ošetření kontaminované silnice pomocí sorbentu a také zabezpečení vozidel proti požáru. Po odklizení komunikace se vrátili zpět na základnu.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR
, ZZS

Technická pomoc - Příbor 16.9.2016 17.44

V pátek v podvečer byla jednotka vyslána k otevření bytu na ulici U Tatry, jehož obyvatelka byla uzavřena na balkóně a dveře do bytu byly také zabouchnuty. Po příjezdu na místo byl byt nenásilně otevřen a také byly otevřeny dveře na balkón. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Planý poplach - Fryčovice 8.9.2016 21.53

Ve čtvrtek večer byl svolán I. stupeň požárního poplachu do Fryčovic, kde došlo k aktivaci elektronické požární signalizace v lakovně BORCAD. Byl proveden průzkum objektu, avšak žádné známky požáru nebyly nalezeny. Všechny jednotky se tak vrátily zpět na základny .
Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Fryčovice, JSDH Příbor, HZS MSK Frýdek Místek

Technická pomoc -Hájov 7.9.2016 18.56

I ve středu večer byla jednotka vyslána k likvidaci sršního hnízda, které ohrožovalo obyvatele na Hájově.
Technika: DA 15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor

Technická pomoc - Příbor 6.9.2016 16.57

V úterý k večeru byla jednotka vyslána k likvidaci sršního hnízda na ulici 9.května v Příboře.
Technika: DA 15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor

Dopravní nehoda - Příbor 4.9.2016 18.23

V neděli v podvečer byla jedotka vyslána na ulici Jičínskou, kde došlo ke střetu dvou osobních automobilů. Po příjezdu na místo hasiči provedli protipožární zabezpečení vozidel odpojení AKU baterií, následně zasypali kontaminovanou komunikaci od provozních kapalin pomocí sorbentu. Po vyšetření nehody PČR dále jednotka pomohla s naložením vozidel na odtahové služby a provedla úklid komunikace. Nehoda si vyžádala jedno lehčí zranění řidičky vozidla, která byla po ošetření ZZS ponechána na místě události.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR
, ZZS, MP

Technická pomoc - Příbor 31.8.2016 17.58

Ve středu v podvečer byla jednotka vyslána k likvidaci nebezpečného hmyzu. Jednalo se o sršní hnízdo na ulici Jičínská.
Technika: DA 15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor

Ostatní pomoc - Větřkovická přehrada 28.8.2016 8.30

V neděli se také jednotka účastnila sportovní akce na větřkovické přehradě, kde při plavecké části triatlonu prováděla dohled nad závodníky na vodní hladině za pomocí člunu. Nakonec však poskytovala ošetření zraněné cyklistce, která během závodu upadla na kole.
Technika: VEA-N Patrol
Jednotky: JSDH Příbor

Dopravní nehoda - Rychaltice D48 28.8.2016 8.55

V neděli ráno byla jednotka vyslána spolu jednotkou HZS Frýdek Místek do Rychlatic, kde došlo na dálnici D48 k čelnímu střetu nákladního a osobního automobilu. Nehoda si bohužel vyžádala jedno smrtelné zranění řidiče osobního vozu. Řidič nákladního automobilu vyvázl bez zranění. Jednotka zabezpečila místo události pomocí dopravního kuželů a následně zabezpečila nákladní automobil proti požáru a provedla ošetření kontaminované komunikace provozními kapalinami pomocí sorbentu. Po vyšetření nehody dále spolupracovala s HZS při vyproštění těla řidiče z havarovaného vozu. Následně se jednotky vrátily zpět na základny.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Frýdek Místek
Spolupráce s IZS: ZZS, LZS
Více info: www.pozary.cz

Technická pomoc - Hájov 26.8.2016 17.56

V pátek byla jednotka vyslána k likvidaci sršního hnízda na Hájov do kulturního domu.
Technika: DA 15 MB Sprinter

Technická pomoc - Příbor 22.8.2016 16.55

K další likvidaci sršního hnízda byla jednotka odeslána v pondělí odpoledne, tentokrát na ulici Nadporučíka Loma, kde sršně ohrožovaly nájemnníky panelového domu.
Technika: DA 15 MB Sprinter

Technická pomoc - Příbor 22.8.2016 16:55
Na likvidaci sršního hnízda byla v pondělí odpoledne vyslána jednotka na ulici Vrchlického.
Technika: DA 15 MB Sprinter

Technická pomoc - Příbor 19.8.2016 4.04

V pátek, brzy ráno, byla jednotka vyslána na ulici Vrchlického, kde si její spolupráci vyžádala záchranná služba. Jednotka pomohla zdravotníkům s transportem pacientky do vozu ZZS a následně se vrátila zpět na základnu.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
Spolupráce s IZS: ZZS

Technická pomoc - Příbor 18.8.2016 19.00

Ve čtvrtek v podvečer byla jednotka vyslána k likvidaci sršního hnízda na ulici Tyršovu. Hnízdo sršní bylo bezpečně zlikvidováno a jednotka se vrátila zpět na základnu.
Technika: DA 15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor

Technická pomoc - Příbor 17.8.2016 8.28

Ve středu ráno byla jednotka vyslána k otevření uzavřených prostor na žádost Městské policie. Jednotka spolu s jednotkou HZS provedla zpřístupnění bytu za pomoci žebříku pře pootevřené okno. Následně se hasiči vrátili zpět na základnu.
Technika: DA 15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: MP

Technická pomoc -Hájov 12.8.2016 15.26

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána k likvidaci nebezpečného hmyzu na Hájově. V rodinném domě ohrožovaly obyvatele sršně, které hasiči bezpečně zlikvidovali a následně se vrátili zpět na základnu.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor

Technická pomoc - Příbor 11.8.2016 6.43

Ve čtvrtek ráno byla jednotka vyslána na ulici Jičínskou, kde došlo k úniku nafty z vozidla na pozemní komunikaci. Jednotka provedla zasypání místa úniku pomocí sorbentu a následné uklizení komunikace. Poté se vrátili zpět na základnu.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Požár - Skotnice 8.8.2016 13.46

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána do Skotnice, kde došlo ke zniku požáru pole, během zemědělských prací. Na místo byly svolány jednotky z Petřvaldu, Příbora a Nového Jičína. Na še jednotka použila dva vodní proudy C, na místo byla povolána také cisterna CAS32 T815. Ve spolupráci se zemědělci, kteří ohraničili požářiště ornou brázdou a pomohli tak zamezit dalšímu šíření, bylo pole hašeno během 30ti minut a jednotky se tak mohly vrátit zpět na základny.
Technika: CAS 24 Atego, CAS 32 T815
Jednotky: JSDH Petřvald, JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Požár - Kopřivnice 3.8.2016 03.05

Ve středu, brzy ráno, byla jednotka vyslána k požáru pole v Kopřivnici. Byl svolán celý I. stupeň požárního poplachu. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár balíku slámy na poli poblíž ulice K Očnímu. Na místo se jako první dostavila jednotka ze Štramberka, která ihned započala hašení vodním proudem. Požár byl uhašen během deseti minut. Ostatní jednotky zůstaly na místě v záloze a následně se vrátily zpět na základny.
Technika: CAS 32 T815
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Příbor
Spolupráce s IZS: PČR

Technická pomoc - Příbor 31.7.2016 20.05

V neděli večer byla jednotka vyslána na ulici Štramberskou, kde jedné z obyvatelek bytu zatékala voda během vydatných srážek z rekonstruované střechy . Jednotka spolu s jednotkou HZS provedla zakrytí a upevnění uvolněných provizorních plachet a následně se vrátila zpět na základnu.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Technická pomoc - Prchalov 30.7.2016 13.08

K druhému zásahu byla jednotka vyslána v sobotu hodinu po poledni do Prchalova, kde obyvatele ohrožovli sršně.
Technika: DA 15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor

Technická pomoc - Příbor 30.7.2016 9.25

V sobotu dopoledne byla jednotka vyslána na ulici Myslbekovu k likvidaci vosího hnízda.
Technika: DA 15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor

Technická pomoc - Příbor 25.7.2016 18.14

V pondělí v podvečer byla jednotka vyslána k otevření uzavřených prostor na ulici Místecká. Byt byl za dohledu PČR otřevřen nenásilnou formou.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Dopravní nehoda - Příbor 24.7.2016 13.21

Dvě minuty po ohlášení první dopravní nehody byla jednotce ohlášena druhá událost. Taktéž se jednalo o dopravní nehodu, kousek od hasičské stanice. Jednotka tedy vyjela k události i druhým vozidlem DA15 MB Sprinter. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě dvou osobních vozidel, která si vyžádala jedno zranění. Jednotka provedla předlékařské ošetření, dále provedla zabezpečení vozidel proti požáru odpojení AKU baterií. Jelikož došlo k úniku provozních kapalin, bylo nutné použít sourbent k ošetření kontaminované komunikace. Po vyšetření nehody PČR jednotka provedla odklizení komunikace a pomohla s naložením vozidel na odtahovou službu. Pak se jednotky vrátily zpět na základny.
Technika: DA15 MB Sprinter, CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: ZZS, PČR

Dopravní nehoda - Příbor 24.7.2016 13.19

V neděli odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě, která se stala na ulici Frenštátská. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu motocyklistky, která utrpěla zranění horní a dolní končetiny a byla již v péči lékaře ZZS. Jednotka na místě provedla likvidaci úniku provozních kapalin zasypáním sorbentem a provedla zabezpečení proti požáru.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: ZZS, PČR

Technická pomoc - Příbor 19.7.2016 15.45

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána k odstranění nalomeného modřínu, který byl nakloněn nad el. vedení a hrozil pádem na ulici Frenštátská. Jednotka provedla za pomoci plošiny poruchové služby ČEZ skácení stromu a odklizení mimo komunikaci, zároveň hasiči řídili dopravu v místě omezení.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
Spolupráce s IZS: MP

Dopravní nehoda - Příbor 18.7.2016 15.45

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na ulici Palackého. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o nehodu dvou osobních automobilů. Jelikož si nehoda vyžádala dvě zranění, hasiči po příjezdu poskytli zraněným předlékařskou pomoc a prvotní ošetření. Dále hasiči pomáhali při transportu zraněných do vozů ZZS. Jednotka provedla protipožární zabezpečení vozidel odpojením AKU. Jelikož došlo k úniku provozních kapalin, bylo nutno ošetřit komunikaci pomocí sorbentu. Po vyštření nehody PČR jednotky provedli naložení havarovaného vozidla na odtahovou službu a také odklizení komunikace. Dvě hodiny od vyhlášení události se jednotky vrátily zpět na základny.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR, ZZS

Dopravní nehoda - D48 Sedlnice 15.7.2016 12.45

Další událost byla jednotce nahlášena v pátek, před třináctou hodinou odpolední, kdy došlo na rychlostní komunikaci D48 ke srážce dvou osobních automobilů u Sedlnic. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin na vozovku, které bylo nutno odstranit pomocí sorbentu.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Požár - D48 Hájov 15.7.2016 5.50

V pátek ráno byla jednotka vyslána k požáru osobního automobilu na rychlostní komunikaci D48 u Rychaltic. Po příjezdu jednotky na místo se automobil nacházel již celý v plamenech. Jednotka ihned započala hasební práce pomocí vodního proudu a vysokotlakého vodního proudu. Automobil byl uhašen během deseti minut, dále pak jednotka pomáhala s nákladem vraku na odtahovou službu a provedla odklizení a očištění komunikace. Škoda se vyšplhala 350 tis. korun, ke zranění nedošlo. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu..
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Více info: www.pozary.cz

Dopravní nehoda - D48 Rychaltice 14.7.2016 18.50

Ve čtvrtek večer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na rychlostní komunikaci D48 u Rychaltic, kde došlo ke střetu osobního automobilu a tranzitu. Při nehodě došlo ke zranění celkem 4 osob, které musely být ošetřeny ZZS. Při příjezdu na místo se již na místě události nacházela jednotka HZS MSK Frýdek-Místek, která vyčkala na místě do příjezdu PČR. Zranění byli již mimo vozidla v ošetření ZZS Naše jednotka zůstala v záloze a následně byla odeslána zpět na základnu.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: HZS MSK Frýdek Místek, JSDH Příbor
Spolupráce s IZS: PČR, ZZS

Technická pomoc - Šafaříkova 12.7.2016 5.02

V úterý, krátce po páté hodině ranní, byla jednotka vyslána k akutnímu otevření bytu, v němž se nacházela osoba vyžadující lékařské ošetření. Jednotka spolu s HZS provedla násilné otevření bytu a následně se vrátila zpět na základnu. Jednotka HZS zůstala na místě a pomohla s transportem osoby do vozidla ZZS.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: HZS MSK Nový Jičín, JSDH Příbor
Spolupráce s IZS: PČR, ZZS

Technická pomoc - Borovec 6.7.2016 16.37

Ve středu odpoledne byla jednota vyslána k nahlášenému požáru osobního automobilu u Borovce. Po příjezdu jednotky na místo se zde již nacházela jednotka HZS a JSDH Sedlnice. Průzkumem bylo zjištěno, že nedošlo k požáru vozidla, ale k technické závadě na motoru. Jednotky se poté vrátily zpět na základnu.
Technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Sedlnice, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Příbor
Spolupráce s IZS: PČR

II. čtvrtletí 2016

Požár 3
Dopravní nehoda 0
Technická pomoc 16
Planý poplach 2
Taktické cvičení 1
Záchrana osob / zvířat 1
Únik nebezpečných látek 0
Jiné 2
Celkem za čtvrtletí 25

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

Technická pomoc - Příbor 28.6.2016 15.50

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána na ulici Hukvaldskou, kde se nacházel nalomený strom, který hrozil pádem.
Naše technika:CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS NJ

Technická pomoc - Příbor 22.6.2016 21.26

Ve středu, o půl desáté večer byla jednotka vyslána k otevření uzavřených prostor na ulici Lidická.
Naše technika:CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS NJ
Spolupráce s IZS:PČR

Požár - Kopřivnice 19.6.2016 15.00

V neděli odpoledne byla jednotka vyslána k požáru výškové budovy na ulici Francouzská v Kopřivnici. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k zahoření  potravin v 7. NP panelového domu. Majiteli bytu se naštěstí nic nestalo, hasiči provedli odvětrání domu i bytu a vrátili se zpět na základny.
Naše technika:CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, JSDH Štramberk,  HZS NJ

Technická pomoc - Příbor  18.6.2016 9.56

I v sobotu likvidovali hasiči následky silného větru na pasekách, kde došlo k pádu dvou stromů na zahradní chatku. Jednotky provedly odřezání větví a následně pokácení zlomené části stromu.
Naše technika:CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS NJ
Spolupráce s IZS:PČR

Technická pomoc - Příbor 17.6.2016 14.40

Další událost ve spojitosti se silným větrem byla hlášena na ulici Štramberská, kde došlo ke zlomení stromu, který hrozil pádem ns dráty VN. Jednotky provedly rozřezání a odstranění zlomeného stromu.
Naše technika:CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS NJ

Technická pomoc - Příbor 17.6.2016  9.24

V důsledku silného větru byla jednotka vyslána krátce po návratu z první události k dalšímu odstranění padlého stromu na ulici Boženy Němcové.
Naše technika:CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS NJ

Technická pomoc - D48 Libhošť 17.6.2016 8.07

V pátek ráno byla jednotka vyslána k odstranění spadlé větve na silnici D48 u obce Libhošť.
Naše technika:DA 15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor, HZS NJ

 

Technická pomoc - Příbor 4.6.2016 7.20

V sobotu ráno byla jednotka vyslána na žádost ZZS k otevření uzevřených prostor na ulici Choráze. Jednotka provedla spolu s jednotkou HZS NJ zpřístupnění bytu, kde se nacházela osoba vyžadující lékařské ošetření. Po prvotním ošetření lékařem ZZS jednotky provedly transport pacienta do sanitky  a následně se vrátily zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS NJ
Spolupráce s IZS:ZZS

Technická pomoc - Příbor 1.6.2016 18.00

Ve středu v podvečer byla jednotka vyslána, opět v důsledku prudkého deště, k odstranění spadlého stromu do potoka na ulici Hukvaldská.
Naše technika: DA 15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor

Technická pomoc - Příbor 31.5.2016 19.25 - 21.04

Poslední květnový den byla jednotka vyslána hned třikrát v souvislosti s přívalovými dešti a to na odčerpání vody z podzemních prostor na ulicích Zdeňka Nejedlého, Svatopluka Čecha a Gagarinova.
Naše technika: DA 15 MB Sprinter, VEA-N Patrol
Jednotky: JSDH Příbor

Technická pomoc - Příbor 23.5.2016 16.55

V pondělí byla jednotka vyslána k likvidaci nebezpečného hmyzu na ulici Šafaříkova.

Naše technika: DA 15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor

Planý poplach - Příbor 3.5.2016 2.49

V úterý, brzy ráno, byla jednotka povolána k nahlášenému požáru sklepních prostor na ulici Na Nivách. Po příjezdu jednotek na místo nebyly žádné známky požáru nalezeny a událost byla překvalifikována na planý poplach.
Naše technika: CAS 24 Atego, CAS 32 T815
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS:PČR

Technická pomoc - Příbor 1.5.2016 8.24

V pondělí ráno byla jednotka vyslána na ulici Na Nivách, kde asistovala při zastavení přívodu plynu ke kotli.
Naše technika: DA 15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Technická pomoc - Kopřivnice 24.4.2016 17.48

Další událostí v neděli byla opět technická pomoc, tentokráte v Kopřivnici, kde došlo k uvíznutí dvou osob ve výtahu. Na místo se dostavila jako první jednotka z Kopřivnice, která provedla vyproštění osob. Naše jednotka byla ponechána v záloze a následně se vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Technická pomoc - Nový Jičín 24.4.2016 15.13

V neděli odpoledne vyjížděla naše jednotka v rámci stáže u HZS v NJ k technické pomoci, kdy byla potřeba spolupráce s IZS. Jednalo se o pomoc ZZS při snesení pacienta do sanitky.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: ZZS

Taktické cvičení - Trojanovice 20.4.2016  9.08

Ve středu se naše jednotka účastnila velkého taktického cvičení na lanovce v Trojanovicích. Námětem cvičení byla záchrana osob z porouchané lanovky. Cvičení se účastnilo více než 150 záchranářů IZS a zachraňováno bylo 130 osob.

Více info: www.pozary.cz

 

Planý poplach - Frýdek Místek D48 18.5.2016 11.58

V pondělí, krátce před polednem, byla jednotka vyslána k nahlášenému požáru nákladního automobilu na silnici D48 u Frýdku Místku. Po příjezdu jednotek na místo nebyl žádný kamion na místě nalezen. Jednotky se tedy vrátily zpět na základny a událost byla překvalifikována na planý poplach.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Frýdek Místek
Spolupráce s IZS: PČR

Požár - Kateřinice 4.5.2016 21:46

Ke druhému požáru byla jednotka vyslána v úterý večer. Jednalo se opět o požár trávy v Kateřinicích. V době příjezdu jednotky na místo již jednotka z Kateřinic prováděla dohašování ohnisek. Jednotka byla ponechána na místě v záloze a prováděla nasvětlení místa požáru. Po prolití požářiště vodou se jednotky vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Kateřinice, JSDH Příbor, JSDH Petřvald, HZS MSK Nový Jičín

Požár - Studénka 4.5.2016 13:04

Krátce po jedné hodině odpolední byla jednotka vyslána k požáru travního porostu do Studénky-Butovic. Požár se nacházel u hlavní železniční trati. Požár byl rozlehlý v úseku cca 3-4km. Naše jednotka byla ponechána na místě s Cisternou T815 v záloze a po dohašení se vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS32 T815
Jednotky: JSDH Studénka, JSDH Fulnek, JSDH Příbor, JSDH Petřvald, JSDH Bílovec, HZS MSK Nový Jičín HZS MSK Bílovec a hasiči SŽDC
Spolupráce s IZS: PČR
Více info: www.pozary.cz

I. čtvrtletí 2016

Požár 2
Dopravní nehoda 3
Technická pomoc 10
Planý poplach 1
Taktické cvičení 0
Záchrana osob / zvířat 2
Únik nebezpečných látek 1
Jiné 0
Celkem za čtvrtletí 19

Co se dělo:

Dopravní nehoda - Libhošť D48 21.3.2016 4:47

V pondělí brzy ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48 ve směru na Nový Jičín u obce Libhošť, kde došlo ke střetu dvou nákladních vozidel. Po příjezdu naší jednotky na místo se u nehody již nacházela jednotka HZS MSK Nový Jičín a ZZS. Jeden řidič nákladního automobilu utrpěl zranění neslučitelná se životem a lékař musel na místě konstatovat smrt. Řidič druhého automobilu vyvázl s lehkým zraněním dolních končetin a po ošetření v sanitě byl ponechán na místě události. Hasiči provedli protipožární zabezpečení vozidel, řídili provoz na místě události, hledali doklady řidičů a následně se vrátili zpět na základnu.
Silnice D48 byla celé pondělní dopoledne uzavřena.

Více info na: www.pozary.cz
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: ZZS, PČR

Dopravní nehoda - Libhošť D48 9.3.2016 13:49

Ve středu odpoledne byla jednotka vyslána na dálnici D48, kde došlo u obce Libhošť k dopravní nehodě osobního automobilu, který havaroval mimo vozovku. Po příjezdu jednotky bylo provedeno zabezpečení místa nehody, protipožární zabezpečení vozdila odpojením AKU a následně jednotky vyčkala příjezdu odtahové služby a pomohla s odklizením vozidla a komunikace. Nehoda se obešla naštěstí bez zranění. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Záchrana zvířat - Příbor 5.3.2016 7:04

V sobotu ráno byla jednotka vyslána na ulici Myslbekovu, kde došlo k uvíznutí prasete v jímce. Zvíře se podařilo naštěstí včas vyprostit. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Požár - Kopřivnice 4.3.2016 6:58

V pátek ráno byla jednotka vyslána k nahlášenému požáru vícepatrového domu v Kopřivnici na ulici Kadláčkova. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že se jednalo o požár sazí v komínovém tělese. Jednotky provedli uhašení a vyčištění komínu. Naše jednotka byla na místě ponechána v záloze a následně odeslána na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Štramberk
Spolupráce s IZS: PČR

 

Technická pomoc - Rybí D48 29.2.2016 18:56

V pondělí večer byla jednotka vyslána k odstranění padlého stromu, který částečně zasahoval do silnice.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Dopravní nehoda - Příbor D48 19.2.2016 6:47

V sobotu ráno, byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48. Po příjezdu na místo jednotka provedla zabezpečení místa události. Nehoda si vyžádala jedno zranění. Po předání místa události PČR se jednotka vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR,
ZZS

Technická pomoc - Mošnov 9.2.2016 20:07

V úterý večer byla jednotka vyslána k odstranění padlého stromu na komunikaci I/58 před obcí Mošnov. Vlivem silného větru došlo k pádu stromu, který částečně zasahoval do komunikace. Po odstranění se jednotka vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Technická pomoc - Příbor 4.2.2016 16:25

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána k úniku kyseliny z baterií vysokozdvižného vozíku. Jednotka spolupracovala při likvidací s HZS, provedla neutralizaci a odvětrání místa události přirozenou ventilací. Po odklizení se vrátily jednotky zpět na základny.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Technická pomoc - Příbor 17.1.2016 12:46

V neděli po poledni byla jednotka vyslána na ulici npor. Loma, kde byl obyvateli domu zaznamenán zápach plynu. Po příjezdu jednotek na místo při průzkumu domu již plyn cítit nebyl, což potvrdilo i měření. Hasiči preventivně zkontrolovali všechny byty s negativním výsledkem, takže se následně všechny jednotky vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Technická pomoc - Příbor 16.1.2016 8:30

V sobotu ráno byla jednotka vyslána na pomoc složkám IZS a to při snesení pacienta z výškové budovy na ulici Rudoarmějců.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS:
ZZS

Technická pomoc - Příbor 10.1.2016 18:36

V neděli v podvečer byla jednotka vyslána na ulici Štramberskou, kde došlo k intoxikaci obyvatel domu oxidem uhelnatým vzniklým při topení. Po příjezdu naší jednotky na místo se již nacházela na místě ZZS a jednotka HZS. Naše jednotka byla ponechána v záloze. Jedna osoba byla intoxikována a transportována do nemocnice. Dům byl dukladně odvětrán přirozenou cestou a jednotky se následně vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR
, ZZS

Planý poplach - Kopřivnice 9.1.2016 7:05

V sobotu ráno byla jednotka vyslána v rámci I. stupně požárního poplachu do kopřivnice na ulici Obráncu míru, kde byl nahlášen kouř ve sklepních prostorech. Jednotky provedli průzkum domu, avšak zdroj kouře nebyl nalezen. Událost tak byla překvalifikována jako planý poplach.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: , JSDH Kopřivnice
, JSDH Štramberk, JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Technická pomoc - Příbor 8.1.2016 10:26

V pátek dopoledne byla jednotka vyslána na ulici Choráze, kde došlo k zabouchnutí dveří bytu uvnitř něhož se nacházelo dítě. Hasiči provedli otevření dveří bytu a předali dítě matce. Poté se vrátili zpět na základny.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Spolupráce s IZS: PČR

Záchrana osob - Příbor 7.1.2016 9:53

Ve čtvrtek dopoledne byla jednotka vyslána na ulici Lidickoou u Penny, kde došlo k uvíznutí jedné osoby ve výtahu. Naše jednotka spolu s kolegy z HZS provedli otevření výtahových dveří umožnili uvízlé osobě opuštění výtahové klece.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Požár - Štramberk 1.1.2016 23:53

První den nového roku byla jednotka vyslána krátce před půlnocí do Štramberka k hlášenému požáru. Na místo se sjely všechny jednotky I. stupně požárního polachu. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár komínového tělesa a zakouření půdních prostor. K uhašení byl použit ruční hasicí přístroj spolu s kominickým náčiním. Naše jednotka byla ponechána v záloze a po uhašení odeslána zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Štramberk, JSDH Kopřivnice,
HZS MSK Nový Jičín, JSDH Příbor

IV. čtvrtletí 2015

Požár 4
Dopravní nehoda 10
Technická pomoc 4
Planý poplach 0
Taktické cvičení 1
Záchrana osob / zvířat 0
Únik nebezpečných látek 0
Jiné 0
Celkem za čtvrtletí 19

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .


Zobrazit místo Zásahy IV. Čtvrtletí 2015 na větší mapě

Co se dělo:

Požár - Kopřivnice 21.12.2015 12:25

Ke třetí události byla vyslána naše jednotka v pondělí o půl jedné odpoledne. Jednalo se o požár výškové budovy v Kopřivnici. Byly svolány všechny jednotky I.stupně požárního poplachu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru plynového sporáku. Na uhašení postačil ruční hasicí přístroj. Z bytu byly evakuovány dvě osoby. Jednotka byla ponechána v záloze a následně odeslána zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Kopřivnice, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Příbor, JSDH Štramberk

Dopravní nehoda - Závišice 21.12.2015 08:44

K další dopravní nehodě byla jednotka vyslána krátce před devátou hodinou ranní do Závišic. Kde opět došlo k nehodě osobního vozu mimo komunikaci. Tentokrát si nehoda vyžádala jedno zranění. Jednotka provedla zabezpečení místa události a zabezpečení automobilu proti požáru. Poté se vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
IZS: PČR, ZZS

 

Dopravní nehoda - Kateřinice 21.12.2015 06:43

Ranní náledí se v pondělí projevilo již před sedmou hodinou, kdy jednotka byla vyslána k dopravní nehodě do Kateřinic, kde došlo vlivem kluzjé vozovky k vyjetí osobního automobilu mimo vozovku a jeho uvíznutí v příkopu. Nehoda se obešla bez zranění a jednotka byla ponechána na místě v záloze a následně odeslána zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Požár - Příbor 15.11.2015 19:20

V neděli večer byla jednotka vyslána k požáru osobního automobilu na ulici Lesní. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár osobního automobilu, veteránu, který majitel stihl duchapřítomně vytlačit částečně ven z garáže. Jednotka provedla ihned zásah pomocí vysokotlakého vodního proudu a zároveň byl nasazen ještě jeden vodní proud. Úplné uhašení a zchlazení zabralo jednotkám asi půl hodiny. Poté se vrátily zpět na základny. Škoda byla vyčíslena na 30tis. Kč.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Požár - Nový Jičín 13.11.2015 12:15

V pátek, krátce po poledni, byla jednotka vyslána s cisternou CAS 32 T148 k požáru krytého bazénu v Novém Jičíně. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár na střešní části, kde se vznítila pec na asfalt a následně i lepenková krytina (IPA) během rekonstrukce střechy. Požár byl uhašen za 45min. Naše jednotka byla ponechána v záloze pro případné dodávky vody. Po uhašení byla jednotka odeslána zpět na základnu.
Naše technika: CAS 32 T148
Jednotky: HZS MSK Nový Jičín, JSDH Starý Jičín, JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, JSDH Hodslavice
Véce info: www.pozary.cz, www.hasici.tv

Dopravní nehoda - Skotnice 12.11.2015 9:15

Ve čtvrtek ráno byla jednotka vyslána do Skotnice, kde došlo na silnici I/58 k nehodě dvou osobních vozidel. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že si nehoda vyžádala jedno zranění. Zraněnému bylo poskytnuto předlékařské ošetření. Hasiči také řídili dopravu a provedli protipožární zabezpečení vozidel. Také bylo nutno provést ošetření komunikace po úniku provozních kapalin. Poté se jednotky vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
IZS: PČR, ZZS

Dopravní nehoda - Příbor 3.11.2015 14:35

Další nehoda se stala v úterý, hodinu po návratu jednotky na základnu. Jednalo se o nehodu osobního automobilu, který havaroval do stromu na ulici Frenštátské. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka provedla zabezpečení havarovaného vozidla a pomohla s odklizením komunikace. Poté se vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
IZS: PČR,

Dopravní nehoda - Sedlnice 3.11.2015 12:16

V úterý, krátce po poledni, byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do obce Sedlnice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o nehodu osobního automobilu, který havaroval do domu. V automobilu se nacházeli dva zranění a zaklínění cestující. Jednotka spolu s HZS provedla vyproštění zraněných z vozidla a poskytla předlékařskou pomoc. Dále byla nápomocna při zajištění místa pro přistání vrtulníku LZS a s následným transportem zraněných do vrtulníku a sanitního vozu. Hasiči provedli také protipožární zabezpečení vozidla a řízení dopravy v místě nehody. Poté se hasiči vrátili zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
IZS: PČR, ZZS, LZS
Více info na: www.pozary.cz, www.hasici.tv

Dopravní nehoda - R48 27.10.2015 6:01

V úterý ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici R48 u obce Sedlnice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o nehodu 3 osobních vozidel. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka provedla protipožární zabezpečení vozidel a byla nápomocna při jejich odklízení ze silnice. Dále provedla odklizení komunikace a vrátila se zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
IZS: PČR

Požár - Příbor 26.10.2015 19:24

V pondělí večer byla jednotka odeslána na ulici Jičínskou, kde došlo k požáru kontejneru na biologický odpad. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná pouze o tlející biodpad bez známek hoření. Kontejner byl prohlédnu termokamerou a následně byl odpad prolit vodou. Jednotky se pak vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Technická pomoc - Příbor 22.10.2015 17:46

Ve čtvrtek v podvečer byla jednotka vyslána k technické pomoci na silnici R48, kde blokoval část jízdního pruhu kamion s roztrženou pneumatikou. Jednotka asistovala při zvedání nápravy a nasvětlovala místo, zároveň provedla označení místa události.
Poté se vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
IZS: PČR

Dopravní nehoda - Libhošť 21.10.2015 15:37

Ve středu odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici R48 u Libhoště. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k uvolnění nákladu z nákladního vozidla a ten zasáhl další projíždějící vozidlo. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka provedla protipožární opatření a odpojení AKU poškozených vozidel a pomohla s odklizením komunikace. Následně se vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
IZS: PČR

Technická pomoc - Příbor 18.10.2015 11:49

V neděli dopoledne byla jednotka vyslána k technické pomoci na ulici Československé armády. Jednalo se o akutní otevření bytu. Byt byl zpřístupněn násilnou cestou a po otevření byl předán ZZS a PČR.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
IZS: PČR, ZZS

Dopravní nehoda - Příbor 15.10 07:43

Ve čtvrtek vyjížděla jednotka k další nehodě na silnici R48, kde na 33km havarovala dodávka do svodidel. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka provedla zabezpečení místa nehody a následně se vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
IZS: PČR

Dopravní nehoda - Libhošť 14.10.2015 07:13

Ve středu ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do obce Libhošť na silnici R48, kde došlo ke střetu 3 osobních vozidel. Jelikož byla rychlostní komunikace ucpána vozidly, hasiči se museli k místu nehody dostávat pěšky. Naštěstí si nehoda nevyžádala žádná zranění a hasiči provedli protipožární zabezpečení, odpojení AKU a pomohli s uvolněním a odklizením komunikace, poté se vrátili zpět na základnu.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
IZS: PČR, ZZS

Dopravní nehoda - Příbor 6.10.2015 7:29

V úterý ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na křižovatce silnic I/58 s ulicí Štramberská. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o střet dvou osobních vozidel, které zasahují do křižovatky. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka provedla protipožární zabezpečení vozidel, odpojení AKU a po vyšetření nehodyPČR provedla odklizení vozidel a vyčištění komunikace. Následně se jednotky vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
IZS: PČR

Technická pomoc - Prchalov 1.10.2015 8:08

Ve čtvrtek ráno byla jednotka požádána o pomoc při odchytu pobíhajícího berana v okolí Prchalova a Libhoště.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
IZS: PČR, Městská policie

III. čtvrtletí 2015

Požár 15
Dopravní nehoda 4
Technická pomoc 32
Planý poplach 1
Taktické cvičení 0
Záchrana osob / zvířat 0
Únik nebezpečných látek 0
Jiné 0
Celkem za čtvrtletí 52

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .


Zobrazit místo Zásahy III. Čtvrtletí 2015 na větší mapě

Co se dělo:

Planý poplach - Příbor 29.9.2015 18:10

V úterý v podvečer byla jednotka vyslána k nahlášenému požáry unimobuňky v blízkosti motorestu Zafír. Po příjezdu jednotek na místo nebyl požár nalezen, jednotky prozkoumávaly i nejbližší okolí, avšak žádný požár nebyl zjištěn. Nakonec bylo zjištěno, že se jedná o planý poplach.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín, JSDH
Další složky IZS: PČR

Požár - Libhošť 26.9.2015 02:08

Dvě hodiny po sobotní půlnoci byla jednotka vyslána k hlašenému požáru osobního automobilu na křižovatce mezi Borovce a Libhoštěm. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru osobního automobilu po nárazu do mostní konstrukce. Na místě se již nacházela jednotka HZS a JSDH Libhošť, které započaly hasební zásah pomocí dvou vysokotlakých vodních proudů. Požár, který se po příjezdu jednotek nacházel již ve třetí fázi, byl uhašen během 10ti minut. Naše jednotka prohledala místo nehody, zda se v blízkém okolí nenachází ještě další účastníci nehody a pak byla ponechána v záloze. Následně se jednotky vrátily zpět na základny a na místě setrvala pouze jednotka HZS.  Nehoda si vyžádala jeden lidský život.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Libhošť, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Příbor
Další složky IZS: PČR, Kriminální policie

Požár - Kopřivnice 20.9.2015 10:19

V neděli dopoledne byla jednotka vyslána k požáru dopravního prostředku do Kopřivnice na ulici Štefánikovu. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že se jedná o autobus. Požár motorového prostoru se podařilo zlikvidovat řidiči autobusu pomocí ručního hasícího přístroje ještě před příjezdem jednotke na místo. Jednotka byla ponechána na místě v záloze po dobu kontroly termokamerou a následně se jednotky vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: PČR

Dopravní nehoda - Sedlnice 18.9.2015 21:59

Ke třetímu zásahu byla jednotka vyslána krátce před dvaadvacátou hodinou do Sedlnice, kde došlo k dopravní nehodě osobního automobilu a autobusu. Po příjezdu na místo jednotky zahájily vyprošťování a následně předlékařské ošetření zraněného účastníka nehody, kterého následně transportovali do vozidla ZZS. Následně hasiči provedli protipožární zabezpečení vozidla a odpojení AKU. Následně se naše jednotka vrátila na základnu a na místě zůstala jednotka HZS.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: PČR, ZZS

Technická pomoc - Libhošť 18.9.2015 14:59

K dalšímu zásahu byla jedotka vyslána v pátek krátce před třetí hodinou odpolední, kdy byl nahlášen požár osobního automobilu. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že se jedná naštěstí jen o poruchu motoru bez známek požáru. Jednotka provedla zabezpečení vozidla a následně se vrátila zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: PČR

Požár - Kopřivnice 18.9.2015 04:49

V pátek brzy ráno byla jednotka vyslána s oběma vozidly  CAS8 a CAS32 do místní části Lubina Drnholec, kde došlo k požáru. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že hoří přístavek s uskladněnýma dřevěnýma deskama a dalším materiálem a k nim přilehlé stromy. Jednotky ihned započaly hasební zásah vodními proudy. Požár se podařilo uhasit za necelou hodinu, další dvě hodiny zabraly dohašovací práce. Poté se všechny jednotky vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS 32 T148, CAS 8 Dawoo
Jednotky: JSDH Příbor, JSDH Kopřivnice, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Štramberk, JSDH Lubina
Další složky IZS: PČR

Technická pomoc - Příbor 16.9.2015 16:22

Ve středu odpoledne byla jednotka vyslána k likvidaci nebezpečného hmyzu do místní části Orinoko.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor

Technická pomoc - Příbor, Skotnice 14.9.2015 14:09, 15:45

K dalším dvěma událostem, které byly způsobeny vlivem silného větru, byla jednotka vyslána v pondělí odpoledne. Jednalo se o zlomený strom, který ohrožoval obyvatele  svým možným pádem na ulici Juráňova. Proto byl hasiči strom skácen na bezpečné místo.
Za hodinu jednotka vyjížděla na silnici I/58 u Skotnice, kde spadlá větev ohrožovala bezpečnost silničního provozu, ta byla následně  hasiči odklizena mimo komunikaci.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Technická pomoc - R48 Libhošť 14.9.2015 12:19

V pondělí, krátce po poledni, byla jednotka odeslána na silnici R48 u Libhoště, kde došlo k uvolnění dopravního značení vlivem silného větru.
Naše technika: VEA-N Patrol
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Dopravní nehoda - R48 36Km 8.9.2015 09:03

V úterý dopoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici R48 u sjezdu na Kateřinice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o nehodu nákladní Avie a dodávky. Po příjezdu na místo jednotka poskytovala předlékařské ošetření třem zraněným. Jednoho těžce zraněného pomáhali transportovat do vrtulníku LZS. Dále hasiči provedli protipožární zabezpečení vozidel, odpojení AKU, ošetření kontaminované komunikace pomocí sorbentu a následně místo předali k došetření PČR a vrátily se zpět na základny.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Frýdek Místek
Další složky IZS: PČR, ZZS, LZS

Dopravní nehoda - Rybí 30.8.2015 01:17

Hodinu po pondělní půlnoci byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici R48 u obce Rybí. Po příjezdu na místo se zde již nacházela jednotka HZS, který provedla protipožární zabezpečení vozidla, které havarovalo mimo vozovku. Naše jednotka byla na místě v záloze a následně byla odeslána zpět na základnu. Nehoda si vyžádala jedno zranění.
c

Technická pomoc - Příbor 28.8.2015 16:04, 18:20

V pátek vyjížděla jednotka hned dvakrát. V obou případech se jednalo o likvidaci sršního hnízda a to na ulicích Ostravská a Lidická.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor

Požár - Příbor 27.8.2015  11:20

Ve čtvrtek dopoledne byla jednotka vyslána k požáru pole u sv. Jána v Příboře. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár o rozměrech cca 5x4m. Ihned byly započaty hasební práce pomocí jednoho vysokotlakého vodního proudu. Požár byl zcela uhašen během 5ti minut. Poté se jednotky vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS 8 Daewoo, CAS 32 T148
Jednotky: JSDH Příbor, JSDH Kopřivnice, HZS MSK Nový Jičín

 Technická pomoc - Příbor 24.8.2015 17:38

V pondělí v podvečer byla jednotka vyslána k likvidaci nebezpečného hmyzu na ulici Štramberskou. Jednalo se o likvidaci sršního hnízda.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor

Požár - Ženklava 23.8.2015 22:35

Již 24h zasahuje naše jednotka u požáru velkokapacitního seníku v Ženklavě. Seník se nechává kontrolovaně dohořívat. Naše jednotka se podílela jak na dopravě vody, tak na hašení a dozorem nad požářištěm. Na místě bude ještě minimálně do zítřejšího (úterního) dne.
Naše technika: CAS 32 T148
Jednotky: JSDH Ženklava, JSDH Štramberk, JSDH Studénka, JSDH Frenštát pod Radhoštěm, JSDH Kopřivnice, JSDH Mořkov, JSDH Příbor, JSDH Hodslavice, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: PČR
Více info: www.pozary.cz, www.hasici.tv

Technická pomoc - Příbor 22.8.2015 14:00, 15:00

Hned dvakrát za sebou byla jednotka vyslána k likvidaci nebezpečného hmyzu. Tentokrát se v obou případech jednalo o likvidaci sršního hnízda na ulicích Ostravská a Hluboká.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor

Technická pomoc - Příbor 20.8.2015 17:57

Ve čtvrtek večer vyjížděla jednotka k likvidaci vosího hnízda na ulici na Hrázi.
Naše technika: VEA-N Patrol
Jednotky: JSDH Příbor

Technická pomoc - Příbor 19.8.2015 17:17

Po návratu na stanici z dopravní nehody byla jednotka odeslána k likvidaci vosího hnízda v areálu městského hřbitova.
Naše technika: VEA-N Patrol
Jednotky: JSDH Příbor

Dopravní nehoda - Příbor 19.8.2015 16:19

Ve středu odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na ulici Štramberské ve směru na Závišice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o nehodu motocyklu a osobního automobilu. Dva účastníci nehody byli zraněni, hasiči jim poskytli předlékařské ošetření a po příjezdu ZZS byli oba předáni do péče zdravotníků. Dále hasiči provedli protipožární zabezpečení dopravních prostředků a odpojení AKU. Protože došlo k úniku provozních kapalin, bylo nutno ošetřit kontaminovanou vozovku pomocí sorbentu a následně byla komunikace uvolněna a zprůjezdněna. Poté bylo místo předáno PČR a jednotky se vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: PČR, ZZS

Technická pomoc - Příbor 18.8.2015 06:12

V úterý ráno byla jednotka vyslána do MŠ na ulici Pionýrů, kde došlo k úniku vody. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k zatopení I.NP. hasiči proto vynesli nábytek a provedli odklizení vody. Do školky byly přivezeny taktéž vysoušeče z naší stanice.
Naše technika: CAS 8 Daewoo, VEA-N Patrol
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Požár - Kopřivnice 17.8.2015 16:46

O dvě hodiny později byla jednotka vyslána k dalšímu nahlášenému požaru, tentokráte do Kopřivnice na ulici Osvoboditelů na sídlišti Sever. K této události byly svolány všechny jednotky prvního stupně požárního poplachu. Po příjezdu na místo jednotky musely do bytu vniknout násilně. V bytě byl nalezen spící muž a spálené potraviny. Muž byl naštěstí v pořádku vyveden z bytu a zakouřený byt byl odvětrán pomocí přetlakové ventilace. Poté se všechny jednotky vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Požár - Libhošť 17.8.2015 14:53

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána k požáru osobního vozidla na výjezdu z Libhoště. Po příjezdu na místo již byly přítomny jednotky HZS Nový Jičín a JSDH Libhošť které prováděly hasební práce na vozidle. Jednotka zůstala do ukončení zásahu na místě v záloza a pak se všechny jednotky vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor,  JSDH Libhošť, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: PČR

Technická pomoc - Příbor 15.8.2015 16:26

V pátek odpoledne byla jednotky vyslána k otevření uzavřeného bytu na ulici Fučíkovu. Jednalo se o akutní otevření bytu. Hasiči byt zpřístupnili za pomocí výškové techniky a přístupu přes okno a uvnitř nalezli osobu vyžadující lékařské ošetření. Hasiči byli dále nápomocni při snesení pacienta do sanitního vozu ZZS a následně se  pak jednotky vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: PČR, ZZS

Požár - Kopřivnice 14.8.2015 22:24

Třetím výjezdem byl zakončen čtvrteční den, a to krátce před půl jedenáctou hodinou večer, k nahlášenému požáru po výbuchu v zahradní chatce. Naše jednotka byla vyslána s cisternou CAS 32 T148. Po příjezdu se již na místě nacházely jednotky JSDH Kopřivnice, HZSMSK Nový Jičín a JSDH Štramberk. Požár byl uhašen ještě před příjezdem jednotek majitelem objektu, takže hasiči provedli pouze kontrolu místa pomocí termokamery a následně se všechny jednotky vrátily zpět na základny. Při výbuch nebyl nikdo zraněn.
Naše technika: CAS 32 T148
Jednotky: JSDH Kopřivnice, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Štramberk, JSDH Příbor

Technická pomoc - Příbor, Hájov 13.8.2015 17:50 a 18:10

Hned dvakrát byla jednotka vyslána ve čtvrtek v podvečer k likvidaci vosího hnízda a to na ulici Štramberskou a do MŠ na Hájově.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor

Požár - Kateřinice 12.8.2015 23:10

Ve středu, krátce po třiadvacáté hodině byla jednotka vyslána s cisternou CAS32 T148 k požáru do Kateřinic. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár strniště o pásu cca 4x80m. V době příjezdu jednotek se požár naštěstí dále nešířil a pouze místo dohořívalo. Jednotky zahájily ihned hasební práce, naše jednotka použila k hašení vodní dělo. Asi za dvacet minut se jednotky mohly vrátit zpět na základny.
Naše technika: CAS 32 T148
Jednotky:JSDH Kateřinice, JSDH Příbor, JSDH Petřvald, HZS MSK Nový Jičín

Požár - Příbor 10.8.2015  17:14

V pondělí v podvečer byla jednotka vyslána k požáru na ulici Štramberská. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná doutnající odpadky u cesty. Hasiči použili pro uhašení vysokotlakého vodního proudu. Po po uhašení se jednotky vrátily zpět na základnu.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: PČR

Technická pomoc - Příbor 7.8.2015 17:32, 17:50

V pátek v podvečer byla jednotka vyslána hned ke dvěma událostem. V obou případech se jednalo o likvidaci nebezpečného hmyzu, který ohrožoval obyvatele města na ulicích Březinova a Vrchlického.
Naše technika: VEA-N Patrol
Jednotky: JSDH Příbor

Technická pomoc - Příbor 6.8.2015 16:04, 18:07

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka celkem třikrát vyslána k likvidaci nebezpečného hmyzu. Ve všech případech se jednalo o likvidaci vosích hnízd a to na ulicích Štefánikova, Bonifáce Buska a Sládkova.
Naše technika: CAS 8 Daewoo, VEA-N Patrol
Jednotky: JSDH Příbor

Technická pomoc - Příbor 4.8.2015 9:59, 10:42

Také v úterý jednotka vyjížděla k likvidaci vosích hnízd, a to hned dvakrát během hodiny, na ulici Štefánikovu a Jičínskou.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor

Požár - Příbor 3.8.2015 17:29

Další pondělní zásah byl nahlášen kolem půl šesté večer, jednalo se o požár na ulici U Tatry. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o hořící strom. Jednotka ihned započala hasební práce pomocí vysokotlakého vodního proudu. Po uhašení byl strom zkontrolován pomocí termokamery kolegy z HZS Nový Jičín a následně se jednotky  vrátily zpět na základny.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: PČR

Technická pomoc - Příbor 3.8.2015 16:45

V pondělí byla jednotka vyslána k likvidaci nebezpečného hmyzu na ulici Štramberskou. Jednalo se o vosy, které ohrožovaly majitele RD.
Naše technika: VEA-N Patrol
Jednotky: JSDH Příbor

Požár - Příbor 2.8.2015 16:53

V neděli odpoledne byla jednotka vyslána k požáru na ulici Ostravskou u čerpací stanice Pap Oil. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár kontejneru na plastový odpad. Požár se nacházel  ve IV. fázi hoření a jednotka tak provedla pouze dohašení a následně se vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: PČR

Technická pomoc  - Příbor 25.7.2015 8:21

V sobotu ráno byla jednotka odeslána k likvidaci nebezpečného hmyzu na ulici Osvobození. Jednalo se o likvidaci vosího hnízda.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor

Technická pomoc  - Příbor 23.7.2015 8:41

Ve čtvrtek ráno byla jednotka odeslána k likvidaci nebezpečného hmyzu na ulici Nerudovu. Jednalo se o vosy, které ohrožovaly obyvatele RD.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor

Požár - Bartošovice 22.7.2015 13:29

Ve středu po poledni byla jednotka vyslána s cisternou CAS32 T148 na požár pole s obilím do obce Bartošovice.
Jednotka na místě prováděla doplňování vody a dohašování pomoci vodního děla.
Naše technika: CAS 32 T148
Jednotky: JSDH Studénka, JSDH Příbor, JSDH Sedlnice, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Kopřivnice

Technická pomoc - Příbor 20.7.2015 17:05 

V pondělí v podvečer byla jednotka vyslána dvakrát k likvidaci nebezpečného hmyzu. Nejprve byli hasiči na Orinoku, kde likvidovali vosí hnízda a následně vyjeli na Hájov, kde ohrožovaly obyvatele domu sršně.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor

Požár výškové budovy - Příbor 15.7.2015 03:52

Ve středu brzy ráno byla jednotka vyslána k požáru výškové budovy na ulici Pionýrů. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná naštěstí jen o spálení potravin. Jednotka provedla odvětrání bytu přirozenou cestou a po předání PČR se vrátila zpět na základnu. Při cestě k události se však jednotka musela bohužel potýkat s neohleduplným parkováním některých majitelů vozidel, kteří takto ztěžovali průjezd jednotek k místu zásahu.
Naše technika: CAS 8 Daewoo, CAS 32 T148
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: PČR

Požár osobního vozidla - Příbor 14.7.2015 07:29

V úterý, hodinu po nahlášení první události, byla jednotka vyslána k požáru osobního automobilu na ulici U Tatry. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná  o požár v motorovém prostoru zaparkovaného osobního automobilu. Majitel automobilu nebyl na místě  a tak bylo nutno provést násilné otevření kapoty motorového prostoru a následné uhašení pomocí ručního sněhové hasícího přístroje. Po uhašení bylo místo předáno HZS MSK a jednotka se vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Technická pomoc - Příbor 14.7. 2015  06:28

V úterý ráno byla jednotka vyslána k uzavření tekoucí na ulici Hřbitovní.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Technická pomoc - Příbor 9.7.2015 16:54

Ve čtvrtek v podvečer byla jednotka vyslána k likvidaci vosího hnízda na ulici Frenštátskou, kde létající hmyz ohrožoval obyvatele domu.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor

II. čtvrtletí 2015

Požár 3
Dopravní nehoda 7
Technická pomoc 4
Planý poplach 1
Taktické cvičení 0
Záchrana osob / zvířat 0
Únik nebezpečných látek 0
Jiné 0
Celkem za čtvrtletí 17

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .


Zobrazit místo Zásahy II. Čtvrtletí 2015 na větší mapě

Co se dělo:

Dopravní nehoda železniční - Příbor 27.6. 00:06

V sobotu, krátce po půlnoci byla jednotka přivolána k dopravní nehodě. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o tragickou nehodu vlaku a osoby. Jednotka na místě provedla zabezpečení a osvětlení místa události a po předání SŽDC se jednotka vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín, SŽDC s.o. Ostrava
Další IZS: PČR

Dopravní nehoda - R48 25.6.2015 10:13

Ve čtvrtek dopoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici R48 u nájezdu na rychlostní komunikaci ve směru od Ostravy. Po příjezdi na místo bylo zjištěno, že se jedná o nehodu jednoho osobního automobilu, který byl převrácen na střeše. Nehoda si vyžádala 3 zranění. Při příjezdu naší jednotky byly již všichni cestující v péči ZZS služby. Na místě již byl také vrtulník LZS, který následně přepravil jednoho těžce zraněného cestujícího do FNsPO Ostrava. Jednotka provedla protipožární opatření a odpojení AKU. Dále provedla odklizení komunikace a ošetření od uniklých provozních kapalin. Dále provedla vyporoštění vozidla. Následně byla odeslána zpět na základnu.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový JičínDalší IZS: ZZS, LZS, PČR

Dopravní nehoda - R48 21.6.2015 18:58

V neděli v podvečer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na rychlostní silnici R48 u Borovce. Po příjezdu na místo jednotka zjistila, že se jedná o nehodu jednoho osobního automobilu do lanového záchytného systému. V automobilu se nacházela jedna zraněná osoba. Jednotka provedla ve spolupráci se ZZS ošetření a vyproštění řidiče a pomohla při transportu do sanity ZZS a následně do vrtulníku LZS. Po předáni události PČR se jednotky vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další IZS: ZZS, LZS, PČR

Více info: www.pozary.cz

Požár nákladního vozidla - R48 16.6.2015 3:23

Ve čtvrtek brzy ráno byla jednotka vyslána k požáru podvozkové části nákladního automobilu na silnici R48 34. km směrem na Frýdek Místek. Po příjezdu na místo se již u události nacházela jednotka HZS MSK Nový Jičín, která započala hasební činnost. Požár, který vznikl od závady na brzdovém systému vozidla, se rozšířil pouze v rámci nákladu na návěsu. Kabina a další přívěs byly od požáru uchráněny. Naše jednotka dodávala vodu k hašení. Po dohašení a ochlazení vozidla se jednotky vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS 32 T148
Jednotky: HZS MSK Nový Jičín, JSDH Příbor
Více info: www.pozary.cz

Dopravní nehoda - Příbor 15.6.2015 15.00

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána na rychlostní komunikaci I/48 34km za Příborem, kde došlo k dopravní nehodě. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o nehodu osobního automobilu do příkopu. Automobil se nacházel na střeše. Oba cestující byli již v době příjezdu v péči ZZS . Řidiče bylo nutno transportovatd o Ostravské Fakultní nemocnice letecky. Jednotka provedla zabezpečení místa nehody, dále provedla protipožární zabezpečení vozidla odpojením aku a ošetření kontaminovaného okolí místa nehody únikem provozních kapalin. Poté byla nápomocna při transportu zraněného do vrtulníku a odklizení komunikace. Následně se jednotky vrátily zpět na základnu.
Naše tech,nika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Technická pomoc - Příbor 15.6.2015 8:31

V pondělí ráno byla jednotka požádána Mú o pomoc při čerpání studny na ulici Karla Čapka.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor

Planý poplach - Kopřivnice 14.6.2015 18:32

V neděli v podvečer byla jednotka vyslána k požáru výškové budovy v Kopřivnici na ulici 17. Listopadu. Po příjezdu jednotek z I. stupně požárního poplachu byl proveden průzkum objektu, ale žádné známky požáru nebyly nalezeny. Událost byla tedy překvalifikována jako planý poplach.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, JSDH Štramberk, HZS MSK Nový Jičín

Požár - Kopřivnice 9.6.2015 13:01

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána do Kopřivnice na ulici Záhumenní, kde byl nahlášen požár patrové budovy. Po příjezdu na místo jednotky průzkumem zjistily, že se jedná o požár odpadkového koše v jednom z bytů. Ten byl na místě uhašen a přetlakovou ventilací byl odvětrán byt a přilehlé zakouřené prostory. Naše jednotka byla ponechána na místě v záloze a následně odeslána zpět na základnu.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Dopravní nehoda - R48 20.5. 2015 07:43

Ve středu ráno byli hasiči vyslání k dopravní nehodě na silnici R48 na 34. km ve směru na Frýdek Místek. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o nehodu 4 vozidel, která si vyžádala 3 zranění. Na místě se již nacházela posádka ZZS. Jednotka pomohla s ošetřením zraněných osob a jejich transportem do sanitního vozu. Dále provedla protipožární zabezpečení vozidel a odpojení akumulátorů. Dále provedla ošetření kontaminované komunikace od provozních kapalin pomocí sorbentu. Po odklizení silnice se vrátila jednotka zpět na základnu.
Naše technika: CAS 8 Daewoo

Požár - Petřvaldík 12.5.2015 20:35

V úterý večer byla jednotka vyslána do Petřvaldíku kde již od pondělního podvečera kontrolovaně hořel velkokapacitní seník. Jednotka se účastnila dohašovacích prací a dohledu nad požářištěm během úterní noci. Na základnu se vrátila zpět až po dvanácti hodinách, tedy v 8h ráno.
Naše technika: CAS 32 T148
Více info: www.pozary.cz, www.hasici.tv

Dopravní nehoda - Libhošť R48 2.5.215 15:52

V sobotu odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici R48 u Libhoště. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o nehodu dvou osobních vozidel. V jednom z vozidel zůstala zaklíněna řidička. Jednotka spolupracovala s HZS při vyproštění řidičky, dále pak byla nápomocna při transportu do vrtulníku ZZS. Pomáhali i s transportem druhé zraněné osoby do sanitního vozu. Dále pak jednotka provedla protipožární opatření a ošetření kontaminované silnice z uniklých provozních kapalin pomocí sorbentu. Po vyšetření nehody PČR pak jednotky provedly odklizení silnice a vrátily se zpět na základnu.
Naše technika: CAS8 Daewoo
Jednotky: HZS MSK Nový Jičín, JSDH Příbor

Více info na: www.pozary.cz a www.denik.cz

Dopravní nehoda - Chlebovice 22.4.2015 10:47

Ve středu dopoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na rychlostní silnici R48 u Chlebovic. Po příjezdu na místo již byla u nehody přítomna jednotka HZS MSK Frýdek Místek. Jednalo se u nehodu nákladního vozidla, která se obešla bez zranění. Jednotka se po chvíli vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: HZS MSK Frýdek Místek, JSDH Příbor

Technická pomoc - Příbor 20.4.2015 10:45

V pondělí dopoledne byla jednotka vyslána k akutnímu otevření bytu na ulici Nadporučíka Loma.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Technická pomoc - Příbor 11.4.2015 22:35

V sobotu, po půl jedenácté večer, byla jednotka vyslána na Náměstí Sigmunda Freuda, ke byla požádána ZZS o pomoc při snesení pacienta do sanitního vozu.
Naše technika CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor

I. čtvrtletí 2015

Požár 6
Dopravní nehoda 7
Technická pomoc 8
Planý poplach 1
Taktické cvičení 0
Záchrana osob / zvířat 1
Únik nebezpečných látek 2
Jiné 1
Celkem za čtvrtletí 26
Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .


Zobrazit místo Zásahy I. Čtvrtletí 2015 na větší mapě

Co se dělo:

Technická pomoc - Příbor 25.3.2015 07:12

Ke čtvrté události během 24 hodin byla jednotka vyslána ve středu ráno. Jednalo se o vytažení uhynulého zvířete z koryta potoka.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

 

Požár průmyslového objektu - Lubina 25.3.2015 00:17

Krátce po půlnoci se jednotky z prvního stupně požárního poplachu opět sjely, tentokráte u požáru průmyslového objektu v místní části Lubina. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár přístřešku o velikosti cca 3x3m. Ihned byly započaty hasební práce a požár byl uhašen během 10ti minut. Postupné dohašování a odklízení zabralo další 1,5h. Na místě zůstala na monitoraci jednotka z Lubiny.
Naše technika: CAS 8 Daewoo, CAS 32 T148
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Lubina, JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Štramberk

Únik nebezpečných látek - Kopřivnice 24.3.2015 18:14

V úterý v podvečer byla jednotka vyslána v rámci I. stupně požárního poplachu  do Kopřivnice, kde bylo cítit silný zápach plynu na ulici Dvořákova. Jednotka po příjezdu na místo zůstala v záloze. Na místě došlo k úniku plynu, jehož koncentrace byla změřena i v jednotlivých bytech podlažního domu. Na odstranění závady bylo nutno povolat plynárenskou službu.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Neakutní Technická pomoc - Příbor 23.-24.3.2015

V pondělí a v úterý byla jednotka celkem třikrát požádána o neakutní technickou pomoc, kdy se jednalo o čištění studní a kanalizace.
Naše technika: CAS 32 T148

Dopravní nehoda - Příbor 22.3.2015 1:30

V nedělních brzkých ranních hodinách byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na ulici Místeckou. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se OA nachází v kolejišti. Nehoda se obešla bez zranění a úniku provozních kapalin. Jednotka zabezpečila automobil,  dále zůstala v záloze a vyčkala příjezdu jednotky SŽDC, které  byla nehoda předána a jednotka se vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín, SŽDC s.o. Ostrava

Požár nízké budovy - Příbor 19.3.2015 5:38

Ve čtvrtek ráno byla jednotka vyslána na ulici Křivou, kde došlo k požáru rodinného domu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru podkroví a střechy domu. Ihned byly započaty hasební práce. K požáru byly povolány všechny  jednotky I. stupně požárního poplachu. Požár byl uhašen během hodiny. Jednotky pak dále prováděly rozebírání střešní konstrukce a dohašování ohnisek. Při požáru nebyl naštěstí nikdo zraněn. Předběžný odhad škody je 400 tisíc.Po uhašení se jednotky vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS 32 T148, CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, HZS MSK Nový Jičín

Více info: www.pozary.cz

 

Požár nízké budovy - Kopřivnice 7.3.2015 6:24

V sobotu ráno, krátce před půl sedmou, byla jednotka vyslána s cisternou CAS32 T148 do Kopřivnice, kde na ulici Bezručova došlo k požáru dvoupatrové budovy. Na místě bylo zjištěno, že požárem bylo zasaženo jedno patro. Ihned byly zahájeny hasební a záchranné práce. Na místě byla zraněna jedna osoba, která utrpěla popáleniny a intoxikaci zplodinami hoření, takže po poskytnutí předlékařské pomoci byla  předána do péče ZZS. Naše jednotka se podílela na dodávce vody, dále pak na likvidačních pracech. Asi po hodině a půl se vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 32 T148
Jednotky: JSDH Kopřivnice, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Příbor, JSDH Štramberk
Více info: www.pozary.cz

Dopravní nehoda - Příbor 3.3.2015 9:09

V Úterý ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na obchvat Příbora silnice I/58 ve směru na Kopřivnici. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se ujedná o nehodu osobního automobilu, který se střetl se zvířetem. Jednotka provedla zajištění místa nehody a ve spolupráci s HZS odstranila následky nehody a odklizení silnice. Poté se vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Technická pomoc - Příbor 21.2.2015 22:28

V sobotu večer byla jednotka vyslána k otevření uzavřených prostor na ulici ČSA. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v bytě se nachází zraněná osoba. Nakonec nebylo nutno provést násilné otevření dveří. Po zpřístupnění bytu bylo poskytnuto předlékařské ošetření. Jednotka se pak vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Dopravní nehoda - Příbor 20.2.2015 8:58

V pátek ráno byla jednotka vyslána na ulici Frenštátskou. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu 2 osobních vozidel. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka spolupracovala při protipožárním zabezpečení vozidel odpojením AKU, ošetření kontaminované komunikace od provozních kapalin pomocí sorbentu a po došetření nehody PČR provedla odstranění havarovaného vozidla mimo komunikaci. Pak se jednotka vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín


Otevření bytu - Příbor 14.2.2015 11.51

V sobotu v poledne byla jednotka požádána o pomoc při akutním otevření bytu. Spolu s HZS Nový Jičín jednotka provedla zpřístupnění bytu, kde se nalézala osoba vyžadující zdravotnické ošetření. Jednotka provedla předlékařskou první pomoc, dále pomohla s transportem pacienta do sanitky a následně se vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Dopravní nehoda - Hukvaldy 13.2.2015 17.59

V pátek v podvečer byla jednotka vyslána na silinici I/48 u Rychyltic, kde došlo k dopravní nehodě osobního automobilu. Při příjezdu na místo se na místě již nacházela jednotka HZS Frýdek Místek. Naše jednotka provedla protipožární zabezpečení vozidla odpojením AKU, dále pak spolupracovala při překládání nákladu a po odvezení vozidla odtahovou službou také na úklidu vozovky.
Naše technika: CAS32 T148
Jednotky: HZS MSK Frýdek Místek, JSDH Příbor

Požár - Příbor 4.2.2015 8.28

Ve středu ráno byla jednotka vyslána k požáru sklepních prostor v rodinném domě na ulici Zahradní. Po příjezdu na místo, bylo zjištěno, že se jednalo o požár sazí v komíně a ve sklepních prostorech došlo pouze k zakouření, takže nakonec nebyla pomoc hasičů zapotřebí a vrátili se zpět na základny.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, HZS MSK Nový Jičín

Dopravní nehoda - Příbor 29.1.2015 6.29

Ve čtvrtek ráno vyjížděla jednotka k dopravní nehodě na silnici R48, kde došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Nehoda si vyžádala jedno zranění. Jednotka provedla protipožární zabezpečení vozidel, dále spolupracovala s HZS při vyproštění vozidla na střeše a odklizením komunikace a řízením provozu.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Dopravní nehoda - Příbor 26.1.2015 5.57

V pondělí ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na rychlostní komunikaci R48, kde došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo ke zranění 4 osob z nichž jedna byla zaklíněna ve vozidle a bylo nutné její vyproštění. Spolu s jednotkou HZS byly započaty vyprošťovací práce a ošetřování zraněných ve spolupráci se ZZS. Jednotka dále provedla protipožární opatření odpojením AKU a ošetření kontaminované komunikace od provozních kapalin. Dále jednotka řídila provoz a spolupracovala při vyprošťování vozidel. Asi po dvou hodinách se jednotka vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Více info na www.pozary.cz

Planý poplach - Kopřivnice 24.1.2015 18.00

V sobotu v podvečer byla jednotka vyslána spolu s I. stupněm požárního poplachu k nahlášenému požáru v 7. patře panelového domu v Kopřivnici na ulici Alšově. Po příjezdu jednotek na místo nebyly průzkumem celé budovy zjištěny žádné známky požáru. Jednotky se tak vrátily zpět na základny.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Kopřivnice, HZS MSK Nový jičín, JSDH Příbor, JSDH Štramberk

Otevření uzavřených prostor - Příbor 22.1.2015 11:37

Ve čtvrtek dopoledne byla jednotka vyslána na ulici Jičínskou, kde bylo nutné otevření bytu kvůli zdravotním obtížím jeho obyvatelky. Jednotka provedla ve spolupráci s HZS otevření bytu, žena byla předána k ošetření ZZS a dále pak hasiči pomáhali s transportem ženy do sanitního vozu.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Otevření uzavřených prostor - Příbor 20.1.2015 4:51

V úterý, před  pátou hodinou ranní, byla jednotka vyslána spolu s celým integrovaným systémem na ulici Fučíkovu, kde bylo zaznamenáno volání o pomoc imobilní obyvatelky bytu. Jednotka provedla násilné otevření bytu a předala byt policii ČR a ZZS, která provedla ošetření osoby.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Zraněná káně - Libhošť 19.1.2015 12:27

V pondělí, krátce po poledni byla jednotka vyslána k obci Libhošť na silnici R48, kde se nacházela zraněná káně. Jednotka provedla odchyt a předala jej do péče chovné stanici.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Výbuch v RD - Šenov u Nového Jičína 10.1.2015 15:32

V sobotu odpoledne byla jednotka vyslána do Šenova u Nového Jičína. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o výbuch v rodinném domě. Příčina výbuchu je zatím v šetření. Jednotka byla ponechána na místě v záloze a asi po půl hodině odeslána zpět na základnu.
Naše technika: CAS32 T148
Jednotky: HZS MSK Nový Jičín, HZS MSK Ostrava Zábřeh,HZSp Letiště Ostrava a.s.,  JSDH Příbor, JSDH Starý Jičín, JSDH Suchdol nad Odrou
Více info: www.pozary.cz

Dopravnní nehoda - Hájov 4.1.2015 17.28

V neděli v podvečer byla jednotka vyslána na Hájov k dopravní nehodě. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na náledí dostal osobní automobil smyk, boural do příkopu a otočil se na střechu. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka provedla spolu s HZS vyproštění vozidla a vrátila se zpět na základnu.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

 Únik nafty - Borovec 2.1.2015 11:31

V pátek dopoledne vyjížděla jednotka do Borovce na čerpací stanici. Kde došlo k úniku nafty z odstaveného kamionu. Jednotka provedla zasypání kontaminované komunikace sorbentem a provedla jeho odklizení. Poté se vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Požár kuchyně  - Příbor 1.1.2015 15:31

K prvnímu letošnímu zásahu musela vyjet jednotka hned patnáct hodin po začátku Nového roku. Po příjedu na místo se zde již nacházela jednotka HZS, která byla povolána jako první. Jednalo se o  požár v kuchyňských prostorách rodinného domu, který byl uhašen jednotkou HZS. Naše jednotka se spolupodílela na rozebírání částí kuchyně a vyhledávání dalších případných ohnisek a také na odvětrávaní bytu přirozenou cestou. Při požáru nebyl naštěstí nikdo zraněn.
Naše technika: CAS 32 T148, CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

IV. čtvrtletí 2014

Požár 6
Dopravní nehoda 7
Technická pomoc 2
Planý poplach 0
Taktické cvičení 0
Záchrana osob / zvířat 0
Únik nebezpečných látek 0
Jiné 0
Celkem za čtvrtletí 15

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .


Zobrazit místo Zásahy IV. Čtvrtletí 2014 na větší mapě

Co se dělo:

Dopravní nehoda - Příbor 30.12.2014 18:59

V úterý v podvečer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na rychlostní komunikaci R48. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu osobního automobilu mimo komunikaci do odvodňovacího kanálu. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka provedla protipožární opatření a odpojení AKU. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu. Naše technika: CAS 8 Daewoo Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Měření koncentrací CO - Příbor 24.12.2014

Na Štědrý den byla jednotka taktéž vyslána a to dopoledne na ulici Fučíkovu, kde jednomu z obyvatel bytu signalizovalo čidlo oxidu uhelnatého nadlimitní koncentraci. Jednotka na místě provedla průzkum místností a vyčkala příjezdu HZS, kteří změřili koncentraci, jednotka byla ponechána v záloze a následně odeslána zpět na základnu.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Dopravní nehoda - Příbor 19.12.2014 19:16

V pátek v podvečer byla jednotka vyslána na obchvat Příbora I/58, kde došlo u kruhového objezdu ke střetu dvou osobních vozidel. Po příjezdu na místo bylo průzkumem jištěnpo, že si nehoda vyžádala dvě lehká zranění. Jednotka provedla, předlékařské ošetřenía po příjezdu ZZS pomohla s transportem zraněných. Dále pak zabezpečila vozidla proti požáru odpojení AKU. Po příjezdu HZS jednotka spolupracovala dle pokynů velitele zásahu. Po odklizení vozidel mimo komunikaci se pak vráila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Dopravní nehoda - Šenov u Nového Jičína 17.12.2014 15.26

Ve středu odpoledne byla jednotka vyslána do Šenova u NJ na silnici R48, kde došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Nehoda si vyžádala dvě zranění. Jednotka po příjedu spolupracovala s jednotkou HZS MSK, provedla protipožární zabepečení vozidel, odpojení aku, usměrňovala provoz, dále pomocí sorbentu ošetřila kontaminovanou vozovku z uniklých provozních kapalin a podílela se na odklizení vozidel a zprovoznění komunikace.
Naše technika: CAS 8 Daewoo
Jednotky: HZS MSK Nový Jičín, JSDH Příbor


Požár v domově důchodců - Kopřivnice 6.12.2014 3.22

V sobotu, krátce před půl čtvrtou ráno, byla naše jednotka vyslána do Kopřivnice, kde byl nahlášen požár v domově důchodců. Po našem příjezdu se již na místě nacházela jednotka z Kopřivnice a Nového Jičína, které již zahájily hasební a záchranné práce v bytě, který byl zasažen požárem a v němž se nacházel jeho obyvatel, který byl zraněn. Naše jednotka byla nápomocna při evakuaci zraněného, který byl popálen a v ohrožení života, dále jsme se podíleli na odvětrávaní zakouřených prostor pomocí přetlakové ventilace, také jsme se podíleli na kontrole jednotlivých bytů, zda jsou jejich majitelé v pořádku, případně bylo provedeno odvětrání a v pěti případech bylo potřeba zdravotnické ošetření. Ve dvou případech jsme museli provést násilné otevření bytu. Po třech hodinách se jednotka vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS 8 DaewooJednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, JSDH Štramberk, JSDH Závišice, JSDH Sedlnice, JSDH Frenštát pod Radhoštěm, JSDH Trojanovice, HZS MSK Nový Jičín, HZS MSK Bílovec
Více info na www.pozary.cz a www.hasici.koprivnice.org

Požár v RD - Lubina 5.12.2014 11:56

V pátek, krátce před polednem, byla jednotka vyslána s druhovýjezdovou cisternou CAS32 T148 do místní části Lubina. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár v okolí roury na odvod spalin z krbové vložky. Jednotky provedly rozebrání zasažených konstrukcí a jejich dohašení, poté se naše jednotka vrátila zpět na základnu. Škoda byla vyčíslena na 100 tis. korun.
Jednotky: JSDH Kopřivnice, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Příbor.

Požár nízké budovy - Příbor 2.12.2014 v 9.04

V úterý, byla jednotka odeslána k požáru nízké budovy na ulici Jičínská. Po příjezdu na místo jednotka kontaktovala majitele, který se nacházel mimo byt a ten jej následně zpřístupnil. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o zahoření potravin na sporáku, bez nutnosti hasebního zásahu. Byt byl přirozeně odvětrán a jednotky se vrátily zpět na základny.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk

Požár plynové lahve - Kateřinice 25.11.2014 12:58

V úterý, krátce před třináctou hodinou byla jednotka vyslána s cisternou CAS32 T148 do Kateřinic k nahlášenému požáru plynové lahve. Po příjezdu na místo, bylo zjištěno, že se jedná o požár propanbuthanové lahve. Jednotka ihned zahájila ochlazování lahve vysokotlakým vodním proudem. Po příjezdu HZS jednotka postupovala dle pokynů velitele zásahu. Poté se jednotky vrátily zpět na základny.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Dopravní nehoda - Příbor 21.11.2014 5:50

V pátek ráno byla jednotka vyslána na Hájov, kde došlo k dopravní nehodě jednoho osobního vozidla. Po příjezdu na místo jednotka zjistila, že si nehoda vyžádala jedno zranění, kdy provedla předlékařskou první pomoc a zraněnou osobu následně předala do péče ZZS. K úniku provozních kapalin nedošlo, takže hasiči provedli protipožární opatření a odklizení komunikace. S vyproštěním vozidla pomohl také místní traktorista . Poté se vrátili zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Požár kontejneru - Příbor 5.11.2014 6:09

Ve středu ráno vyjížděla jednotka k požáru kontejneru na bio odpad na ulici Lomená. Při příjezdu na místo se požár nacházel v první fázi hoření. Jednotka jej uhasila pomocí vysokotlakého vodního proudu. Poté se vrátila zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Dopravní nehoda - Rychaltice 3.11.2014 10:13

V pondělí dopoledne byla jednotka vyslána do obce Rychaltice, kde došlo na křižovatce silnice 648 k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Nehoda si vyžádala dvě zranění. Jednotka po příjezdu na místo provedla spolu s jednotkou HZS MSK Frýdek Místek vyproštění zraněné řidičky a její transport do vozidla ZZS. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu a na místě zůstala jednotka z Frýdku Místku
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Frýdek Místek

Požár vozidla - Příbor 31.10.2014 18:21

V pátek v podvečer byla jednotka vyslána k požáru dopravního prostředku. Po příjezdu na místo jednotka průzkumem zjistila, že se jedná o požár osobního automobilu v motorovém prostoru. Požár již byl ve třetí fázi. Jednotka ihned započala hasební práce pomocí vysokotlakého vodního proudu. Během pěti minut byl požár lokalizován a jednotka nadále prováděla dohašování a chlazení pneumatik, nádrže a následně motorového prostoru. Po uhašení a dostatečném ochlazení byla událost předána vyšetřovateli a jednotka se vrátila zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Tragická nehoda - Příbor 23.10.2014 9:56

K nehodě nákladního a osobního automobilu byla vyslána jednotka ve čtvrtek, krátce před desátou hodinou dopolední, na silnici R48 u Příboru. Nehoda si vyžádala bohužel jedno smrtelné zranění. Jednotka na místě provedla zasypání uniklých provozních kapalin na vozovku pomocí sorbentu a provedla protipožární zabezpečení vozidel. Dále pak řídila dopravu na místě události a po vyšetření nehody PČR společně s HZS MSK Nový Jičín provedla vyproštění těla osoby. Po necelých třech hodinách zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Nehoda na Hájově - Hájov 18.10.2014 7:14

V sobotu, krátce po sedmé hodině ranní byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na Hájov. Po příjezdu na místo, se na místě již nacházela jednotka HZS MSK Nový Jičín. Jednalo se o nehodu osobního automobilu, který havaroval mimo silnici do příkopu. Nehoda se obešla bez zranění. Došlo k úniku provozních kapalin na komunikaci a do přilehlého potoku. Jednotky provedly zasypání kontaminovaných míst sorbentem a vytvoření provizorních norných stěn. Na místo události byl povolán vyprošťovací automobil HZS MSK a také zástupci odboru Životního prostředí. Naše jednotka se vrátila zpět na základnu a jednotka HZS MSK Nový Jičín a vyčkala příjezu vyprošťovacího automobilu na místě.Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Zprůchodnění vodní propusti - Hájov 15.10.2014 15:11

Ve středu odpoledne byla jednotka vyslána na ulici Hukvaldskou, kde vlivem silného deště došlo splavením nečistot k ucpání vodní propusti pod komunikací a vylévání vody z koryta. Jednotka provedla odstranění větví a nánosů bahna z propusti, čímž došlo k zprůchodnění a poté se vrátila zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor

III. čtvrtletí 2014

Požár 3
Dopravní nehoda 5
Technická pomoc 27
Planý poplach 2
Taktické cvičení 0
Záchrana osob / zvířat 1
Únik nebezpečných látek 0
Jiné 0
Celkem za čtvrtletí 38


Co se dělo:
Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Zobrazit místo Zásahy III. Čtvrtletí 2014 na větší mapě

Likvidace sršního hnízda - Prchalov 29.9.2014 16:54

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána k likvidaci sršního hnízda u RD.
Jednotky:  JSDH Příbor

Čerpání studny - Hájov 22.9.2014 16:45

V pondělí vyjížděla jednotka na technickou pomoc na Hájov. Jednalo se o čerpání kontaminované studny.
Jednotky: JSDH Příbor

Ohrožující strom - Příbor 19.9.2014 11:11

V pátek dopoledne vyjížděla jednotka na ulici Rudoarmějců, kde se nacházel naprasknutý strom, který ohrožoval kolemjdoucí chodce. Hasiči byli nuceni strom pokácet a uvolnit z chodníku. Zbytek stromu si k likvidaci převzaly Technické služby města. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor

Náhrada nefunkčního zařízení - Příbor 17.9.2014 13:04

Ve středu, hodinu po poledni, byla jednotka požádána o technickou pomoc a to o dodání vody k vrtné soupravě u stavby lávky přes silnici I/58. K tomu byla využita cisterna CAS32 T148.
Jednotky: JSDH Příbor

Planý poplach - Kopřivnice 16.9.2014 v 9:04

V úterý byla jednotka vyslána k nahlášenému požáru do Kopřivnice na ulici I. Šustaly.  Mělo se jednat o požár výškové budovy. Po příjezdu na místo však jednotky zjistily, že se jedná o planý poplach, takže se po deseti minutách vrátily zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Štramberk

Likvidace následků prudkého deště - Příbor, Skotnice, Hájov 13.9.2014 21:46 - 24:00

V sobotu večer se jednotka nenudila. Před desátou hodinou večer byla vyslána na ZŠ npor. Loma, kde došlo k vniknutí vody ze zatopené komunikace do školní budovy. Hasiči nalezli ucpanou kanálovou vpusť, která bránila odtoku vody, tu pak očistili, aby voda mohla odtéci.

Během zásahu byla odvolána k ucpané odtokové rouře ve Skotnici, kde došlo k odpadnutí betonové skruže a ucpání průtoku pod mostkem, jednotka odstranila skruž a provedla zprůchodnění odtoku.

Před půl dvanáctou byla  jednotka vyslána na Hájov, kde došlo ucpání prostoru pod mostkem u rybníka.

Jako poslední zasahovali hasiči v Příboře na ulici Palackého, kde došlo k ucpání odtoku kanalizace. Po zprůchodnění se jednotka vrátila zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor

Uzavření tekoucí vody - Příbor 13.9.2014 12:45

V sobotu, krátce po poledni vyjížděla jednotka na ulici, Jičínskou, kde došlo k prasknutí vodovodního potrubí a vytékání horké vody. Jednotka provedla uzavření vody a vrátila se zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Dopravní nehoda - Příbor 12.9.2014 13:41

V pátek odpoledne vyjížděla jednotka k dopravní nehodě na křižovatce u benzínové stanice Papoil. Jednalo se nehodu autobusu a osobního automobilu. Nehoda si vyžádala jedno zranění. Při příjezdu jednotky na místo byla zraněná osoba již v péči ZZS, takže bylo provedeno zabezpečení místa nehody, odpojení autobaterií a zasypání kontaminované komunikace od provozních kapalin. Po příjezdu HZS Nový Jičín, jednotka spolupracovala na odklizení a zprovoznění komunikace.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Požár dopravního prostředku - Petřvald 11.9.2014 15:07

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána jako záloha s CAS32 T148 k nahlášenému požáru osobního automobilu po dopravní nehodě. Jednalo se o dopravní nehodu nákladního a osobního automobilu na silnici I/58 mezi Mošnovem a Ostravou u Petřvaldu, která si bohužel vyžádala jeden lidský život. Po příjezdu na místo byl již požár uhašen, takže jednotka po čtvrt hodině odjela zpět na základnu. Nehoda zaměstnala celkem pět jednotek a silnice byla uzavřena do večerních hodin.
Jednotky:  HZS MSK Nový Jičín, HZSp Letiště a.s. Mošnov, HZS MSK Ostrava Zábřeh, HZS MSK  Hrabůvka, JSDH Příbor

Více info: www.hasici.tv

Technická pomoc - Příbor 8.9.2014 16:40

V  pondělí odpoledne byla jednotka vyslána k likvidaci nebezpečného hmyzu. Jednalo se o sršně na myslivecké chatě.
Jednotky: JSDH Příbor

Technická pomoc - Příbor 8.9.2014 12:07

V pondělí krátce po poledni byla jednotka vyslána k nahlášenému požáru osobního vozidla na silnici na Ostravu u hřbitova. Po příjezdu na místo jednotka průzkumem zjistila, že se jedná o technickou závadu na vozidle, nikoli o požár . Jednotka provedla kontrolu podvozku a motorového prostoru vozidla a po příjezdu HZS jej předala veliteli zásahu a vrátila se zpět na základnu. Událost tak byla překvalifikována na technickou pomoc.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Únik oleje - Příbor 6.9.2014 09:17

V sobotu ráno byla jednotka vyslána na parkoviště za nákupním domem Zetka, kde došlo k úniku asi 2 litrů oleje ze zaparkovaného autobusu na pozemní komunikaci. Po příjezdu na místo jednotka provedla zasypání kontaminovaného místa sorbentem a vyčištění komunikace, pak se vrátila zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor

Likvidace nebezpečného hmyzu - Prchalov - 4.9.2014 16:01

Ve čtvrtek odpoledne vyjížděla jednotka k likvidaci sršního hnízda v Prchalově.
Jednotky: JSDH Příbor

Nebezpečný hmyz - Příbor 1.9.2014 16:17

V pondělí odpoledne vyjížděla jednotka k likvidaci nebezpečného hmyzu na ulici Bezručovu, kde sršni ohrožovali majitele domu.
Jednotky: JSDH Příbor

Vytažení automobilu - Příbor 27.8.2014 17:59

Ve středu v podvečer byla jednotka vyslána na pomoc při vytažení automobilu, který sjel částečně mimo komunikaci na ulici Větřkovská. Po vytežení se jednotka vrátila zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor

Dopravní nehoda - Příbor 22.8.2014 09:19

V pátek ráno byla jednotka povolána k dalšímu zásahu. Jednalo se o dopravní nehodu s únikem provozních kapalin. Řidič, jenž byl pronásledován PČR během své jízdy poškodil olejovou vanu na svém vozidle na ulici Stojanova a pokračoval v jízdě přes ulici Smetanovu až na ulici Juráňovu, kde byl zadržen policií ČR.  Jednotka provedla spolu z HZS Nový Jičín zabezpečení vozidla proti požáru odpojením autobaterie a dále provedla zasypání kontaminované silnice sorbentem na výše zmíněných ulicích  a také jejich uklizení. Poté se vrátila zpět na základnu.
Jedmotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Likvidace nebezpečného hmyzu - Příbor 22.8.2014 08:04

V pátek ráno byla jednotka vyslána na ulici Větřkovskou, kde se na rodinném domě nacházelo sršní hnízdo.
Jednotky: JSDH Příbor

Planý poplach - Příbor 18.8.2014 20:39

V pondělí večer byla jednotka vyslána s cisternou CAS 32 T148 k nahlášenému požáru pole na Pasekách. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o neohlášené pálení porostu a výjezd tak byl překvalifikován na planý poplach.
Jednotky: JSDH Příbor, JSDH Kopřivnice, HZS MSK Nový Jičín

Likvidace sršňů - Příbor 17.7.2014 10:30

V neděli dopoledne vyjížděla jednotka na ulici Větřkovskou, kde majitele rodinného domu ohrožovali sršni.
Jednotky: JSDH Příbor

Otevření bytu - Nový Jičín 11.8.2014 20:45

V pondělí krátce před devátou hodinou večerní byla jednotka povolána k technické pomoci do Nového Jičína za jednotku HZS MSK, která byla se všemi vozidly na výjezdu. Jednalo se o akutní otevření bytových prostor. Po otevření a předání PČR se jednotka vrátila zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor

Likvidace nebezpečného hmyzu - Příbor 11.8.2014 17:36 a 18:51

V pondělí v podvečer byla jednotka hned dvakrát vyslána k likvidaci nebezpečného hmyzu. Nejprve se jednalo o sršně na ulici Masarykova a další byly vosy na ulici Tovární
Jednotky: JSDH Příbor

Spolupráce s IZS - Příbor 8.8.2014 9:45

V pátek dopoledne byla jednotka povolána na pomoc se snesením pacienta do sanitního vozu ZZS na Ulici Oldřicha Helmy.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Požár vozidla - Lubina 3.8.2014 2:11

V neděli krátce po druhé hodině ranní, byla jednotka vyslána do Lubiny, kde došlo k požáru zaparkované dodávky. Jednotka byla vyslána s cisternou CAS 32 T148 a na místě byla ponechána v záloze pro případ potřeby. Po uhašení vozidla se vrátila zpět na základnu. Škoda na automobilu byla vyčíslena na půl milionu korun.
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Kopřivnice - Lubina, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Příbor

Více info: www.pozary.cz , www.hasici.koprivnice.org

Dopravní nehoda - Hájov 1.8.2014 15:41

V pátek odpoledne vyjížděla jednotka na Hájov, kde došlo na křižovatce směr Lubina k dopravní nehodě dvou osobních vozdel. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka provedla odpojední baterií a zabezpečení vozidel proti požáru. Jelikož došlo k úniku provozních kapalin na pozemní komunikaci, ta byla následně zasypána sorbentem. Jednotka dále spolupracovala s HZS. Po zdokumentování pomohla s naložením automobilů na odtahovou službu a následně se vrátila zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Likvidace nebezpečného hmyzu - Hájov 31.7.2014 17:35

Ve čtvrtek v podvečer byla jednotka vyslána do obce Hájov k likvidaci sršního hnízda v rodinném domě.
Jednotky: JSDH Příbor.

Technická pomoc - Hájov 30.7.2014 9:34

Ve středu ráno byla jednotka vyslána do obce  Hájov, kde provedla vyčištění zanesené kanalizační přípojky u kulturního domu.
Jednotky: JSDH Příbor

Dopravní nehoda - Příbor 29.7.2014  15:32

Čtvrt hodiny po příjezdu z předchozí události byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na ulici Místecká, kde osobní automobil vylétl ze silnice a naboural do hustého porostu. Dvoučlenná posádka nebyla zraněna. Jednotka spolu s HZS provedla zabezpečení vozidla proti požáru a úniku provozních kapalin a byla nápomocna při vyprošťování vozidla. Po uklizení komunikace se pak vrátila zpět na základnu.

Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Technická pomoc - Příbor 29.7.2014 14:53

V úterý odpoledne vyjížděla jednotka na ulici Lidickou, kde byla požádána o spolupráci s IZS, kdy se jednalo o snesení pacienta do sanitního vozu záchranné zdravotnické služby.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Likvidace hmyzu a spadlý strom 27.7.2014 12:33 a 18:02

Hned dvakrát vyjížděla jednotka v neděli k technické pomoci. První výjezd byl půl hodiny po poledni k likvidaci hnízda sršňů, kteří ohrožovali majitele objektu v Prchalově.

K druhému výjezdu byla jednotka vyslána opět do Prchalova krátce po 18. hodině večer, kdy následkem silného větru a deště došlo k ulomení větve ze stromu, která padla na vozovku a tvořila tak nebezpečnou překážku v provozu. Tu jednotka odklidila a vrátila se zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor, JSDH Prchalov

Požár kombajnu - Skotnice 16.7.2014 16:56

Ve středu odpoledne byla vyslána jednotka k požáru dopravního prostředku. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár kombajnu a blízkého okolí strniště okolo stroje. Ihned byly započaty hasební práce, požár se podařilo lokalizovat během pěti minut. Následně hasiči překládali zrno z kombajnu do vlečky. Celková škoda byla odhadnuta na 70 tisíc korun.
Jednotky: JSDH Příbor, KZSMSK Nový Jičín, JSDH Petřvald

Foto na : www.pozary.cz 

Čerpání vody - Příbor 14.7.2014 14:14 a 16:37

Hned dvakrát byla dnes naše jednotka vyslána k čerpání vody, která se nahromadila po posledních deštivých dnech.  A to na ulici Hukvaldskou a na ulici Palackého u obchvatu silnice I/58.
Jednotky: JSDH Příbor

Dopravní nehoda - Libhošť 7.7.2014 15:50

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána kdopravní nehodě na silnici R48 u Libhoště, kde došlo k proražení olejové vany osobního automobilu. Uniklý olej jednotka zasypala pomocí sorbentu a provedla odklizení komunikace. Poté se vrátila zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

II. čtvrtletí 2014

Požár 3
Dopravní nehoda 4
Technická pomoc 15
Planý poplach 1
Taktické cvičení 0
Záchrana osob / zvířat 2
Únik nebezpečných látek 1
Jiné 0
Celkem za čtvrtletí 25

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

.
Zobrazit místo Zásahy II Čtvrtletí 2014 na větší mapě

Co se dělo:

Ucpaná kanalizace 29.6.2014 18:12

V neděli v podvečer byla jednotka vyslána k technické pomoci, kdy došlo vlivem silné dešťové přeháňky k ucpání  a přetečení kanalizace v objektu na ulici Štramberská. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že vzhledem k nízké hladině zatečení nelze provést odčerpání, takže byl objekt předán správci a jednotka se vrátila zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor

Otevření zabouchnutých dveří 27.6.2014 9:34

V pátek ráno byla jednotka vyslána na ulici Jičínská, kde došlo k zabouchnutí dveří od bytu. Za přítomnosti PČR byl byt otevřen a předán majitelce, která v době zabouchnutí vařila.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Dopravní nehoda 25.6.2014 8.36

Ve středu ráno byla jednotka vyslána do Nového Jičína, kde na silnici R48 došlo k dopravní nehodě autobusu a nákladního automobilu. Nehoda se obešla naštěstí bez zranění a bez úniku provozních kapalin, takže nebylo potřeba pomoci naší jednotky a po příjezdu na místo byla nakonec velitelem zásahu odeslána zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Technická pomoc 19.6.2014 10:43 a 20:40

Hned dvakrát vyjížděla jednotka ve čtvrtek k technické pomoci. První výjezd byl poněkud kuriozní, kdy jednotka byla povolána do Skotnice k odchytu vzácného papouška ARA, který uletěl majiteli a zůstal na stromě ve výšce asi 10 metrů. I přes spolupráci s HZS Nový Jičín se bohužel plachého papouška nepodařilo odchytit a jednotky se tak po hodině a půl vrátily zpět na základny.

K další události vyjížděla jednotka před devátou hodinou večer, kdy byla požádána o otevření bytu. Po příjezdu na místo byl násilně byt  otevřen.  Po předáni PČR se jednotka následně vrátila zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Požár v Mošnově 9.6.2014 8.24

V pondělí ráno byla jednotka vyslána do průmyslové zóny v Mošnově, kde došlo k požáru technologického zařízení na odmašťovací peci. Po příjezdu na místo se jednotka podílela na likvidaci požáru, rozebírání konstrukce zařízení a odvětrávání zakouřených prostor. Také byla pověřena průzkumem střešní části budovy, zda i v těchto místech nedošlo k zahoření, což se nepotvrdilo. Poté se jednotky vrátila zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor HZS-P Letiště Ostrava a.s. Mošnov, JSDH Mošnov, JSDH Petřvald, HZS MSK Nový Jičín.

Čerpání studny 29.5.2014 10:02

Ve čtvrtek dopoledne byla jednotka vyslána k řešení následků prudkých dešťů. Jednalo se o čerpání kontaminované studny na ulici Hukvaldská, kterou kontaminovalo bahno z přilehlých polí. Po vyčerpání a vyčištění studny se jednotka vrátila zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor

Cyklista na R48 27.5.2014 16:14

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici R48. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se na místě údajné nehody nachází cyklista, který v podnapilém stavu ležel v příkopu poblíž krajnice. Naštěstí nedošlo k žádnému zranění. V době příjezdu na místo již celou věc řešila PČR. Naše jednotka se pak vrátila zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Voda na čerpací stanici Skotnice 26.5.2014 19:09

V pondělí v podvečer byla jednotka vyslána k likvidaci následků prudkého deště do Skotnice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o zaplavení elektroniky v objektu čerpací stanice. Ihned bylo nasazeno jedno čerpadlo z vozidla CAS8 Daewoo a zároveň jednotka povolala automobil Nisan Patrol z naší stanice, kterým bylo dopraveno další kalové čerpadlo. Po od čerpání se jednotka vrátila zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor

Záchrana vodáků Příbor 17.5.2014 17:05

V sobotu v podvečer byla jednotka vyslána k záchraně tonoucích osob v řece Lubina v lokalitě Orinoko. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že celkově 4 osoby ve dvou kajacích se převrátily do vody u splavu na Orinoku, přičemž dvěma se podařilo zachránit a dvě osoby se začaly topit pod splavem. V době příjezdu byla jedna tonoucí osoba již vytažena na břeh svědky události a byla zahájena laická resuscitace, ve které naše jednotka pokračovala do příjezdu ZZS, které postiženou osobu  předala do péče. Po úspěšné resuscitaci byla naše jednotka nápomocna při transportu do vrtulníku LZS. Dále jsme provedli vytažení obou kajaků a věcí vodáků z vody a vrátili se zpět na základnu. Po druhém vodákovi pátraly další jednotky v povodí řeky Lubiny.
Jednotky: JSDH Příbor, Petřvald, Mošnov, Stará Ves nad Ondřejnicí a Stará Ves nad Ondřejnicí-Košatka, HZS MSK Nový Jičín a Ostrava Fifejdy

Více info na: www.pozary.cz

Padlý strom Příbor 16.5.2014 07:57

V pátek ráno vyjížděla jednotka k odstranění padlého stromu na ulici Lomená.
Jedntky: JSDH Příbor

Dopravní nehoda Libhošť 15.5.2014 22:23

Ve středu večer vyjížděla jednotka k nahlášené dopravní nehodě na silnici R48 u obce Libhošť. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu jednoho osobního automobilu do příkopu s jednou zraněnou osobou. Na místě se již nacházela jednotka HZS Nový Jičín, která prováděla vyproštění řidiče z vozidla. Naše jednotka byla nápomocna při transportu zraněného do vozu ZZS, poté se vrátila zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Včely na stromě - Příbor 9.5.2014 17:56

V pátek v podvečer byla jednotka vyslána k technické pomoci na ulici Dukelskou, kde se nacházel roj včel na stromě. Jednotka po příjezdu na místo kontaktovala místního včelaře, který včely odchytil. Jednotka se pak vrátila zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor

Požár garáže - Mošnov 7.5.2014 07:17

Ve středu ráno byla jednotka vyslána s cisternou CAS8 Daewoo  k požáru do Mošnova. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár garáže, ve které byl zaparkován osobní automobil. Požár se již v době příjezdu rozšiřoval i na přístřešek a přes střešní konstrukci také na rodinný dům. Byly započaty hasební práce a rozebírání požárem zasažené konstrukce. Vzhledem k zakouření rodinného domu byla nasazena i přetlaková ventilace. Rychlým zásahem byl ochráněn majetek v hodnotě 4 mil. korun, celková škoda způsobená požárem, který zřejmě zavinila závada elektroinstalace automobilu byla vyčíslena na 1,5 mil. korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.
Jednotky: JSDH Příbor, JSDH Mošnov, JSDH Petřvald, HZS MSK Nový Jičín, HZS Letiště Ostrava a.s. Mošnov

Další info: www.pozary.cz

Dopravní nehoda - Příbor 5.5.2014 09:41

V pondělí dopoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici I/58 (obchvat Příbora). Zde došlo ke střetu nákladního a osobního automobilu. Po příjezdu na místo byly započaty vyprošťovací práce pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení u řidiče osobního automobilu. Nehoda si vyžádala jedno zranění. Jednotka po vyproštění předala zraněného k ošetření ZZS a dále pak  pomohla s transportem do vrtulníku LZS. Poté provedla protipožární zabezpečení vozidel odpojením autobaterií a po vyšetření PČR provedla odklizení a uvolnění komunikace. Poté se jednotky vrátily zpět na základny.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín.

Dopravní nehoda - Příbor 4.5.2014 17:43

V neděli v podvečer vyjížděla jednotka k dopravní nehodě na ulici 9. května. Jednalo se o nehodu osobního automobilu a motocyklu. Nehoda si vyžádala jedno lehčí zranění. Jednotka poskytla předlékařskou péči, zraněného si pak převzala ZZS. Po předání místa nehody PČR se jednotka vrátila zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Technická pomoc - Příbor 25.4.214 9:06 , 14:35

Hned dvakrát dnes vyjížděla jednotka k technické pomoci. Nejprve ráno vyjela na pomoc při ucpaném odpadním potrubí a odpoledne k akutnímu otevření uzavřených prostor, kdy bylo nutno násilně otevřít uzamčené dveře do bytu a následně byli hasiči nápomocni se snesením osoby, u které bylo nutné zdravotnické ošetření, do sanitního vozu ZZS.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Technická pomoc - Příbor 24.4.2014 18:33

Ve čtvrtek večer byla jednotka vyslána do Domu s pečovatelskou službou, kde byla potřeba pomoc při přemístění nepohyblivé osoby.
Jednotky: JSDH Příbor, HZSM MSK Nový Jičín

Požár výškové budovy - Příbor 21.4.2014

I o Velikonočním pondělí vyjížděla naše jednotka a to krátce po dvaadvacáté hodině na ulici npor. Loma, kde byl nahlášen kouř v 5.NP. Po příjezdu na místo bylo nutné byt násilně otevřít a dále bylo průzkumem zjištěno, že příčinou kouře jsou spálené potraviny v troubě. Byt byl odvětrán pomocí přetlakové ventilace a předán policii ČR k dořešení.  Po hodině se jednotky vrátily zpět na základny.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Otevření bytu - Příbor 20.4.2014 16:52

V neděli odpoledne byla jednotka vyslána k otevření bytu na ulici Choráze. Jednalo se o zabouchnuté dveře během vaření.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Záchrana osoby - Příbor 19.4.2014 16:45

V sobotu odpoledne byla povolána jednotka na pomoc se záchranou zraněné osoby. Před příjezdem na místo, si osobu převzala do péče ZZS, která již naši pomoc nepotřebovala, takže se jednotka vrátila zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Technická pomoc - Příbor  12.4.2014 14:01

V sobotu odpoledne byla jednotka vyslána k otevření zabouchnutých dveří na ulici Místecká. Po otevření dveří byl objekt předán PČR a následně majitelce.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Únik oleje na komunikaci - Příbor 3.4.2014 12:19

Ve čtvrtek, krátce po poledni, byla jednotka vyslána k úniku nebezpečných látek na pozemní komunikaci na ulici Masarykova. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o uniklý olej z hydraulického ramene. Hasiči provedli zasypání kontaminovaného místa sorbentem, a následně provedli odklizení. Poté se vrátili zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

I. čtvrtletí 2014

Požár 8
Dopravní nehoda 5
Technická pomoc 3
Planý poplach 2
Taktické cvičení 0
Záchrana osob / zvířat 0
Únik nebezpečných látek 0
Jiné 0
Celkem za čtvrtletí 18
Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .


Zobrazit místo Zásahy I. Čtvrtletí 2014 na větší mapě

Co se dělo:

Požár lesa - Závišice 29.3.2014 10:17

V sobotu dopoledne byla jednotka vyslána s cisternou CAS32 T148 k požáru lesa o velikosti kruhu cca 30m do Závišic.
Jednotky: JSDH Příbor, JSDH Štramberk, JSDH Závišice, HZS MSK Nový Jičín

 Technická pomoc Příbor 28.3.2014 08:13

V pátek ráno byla jednotka vyslána k odčerpání vody z bývalé požární nádrže na ulici Jičínská.
Jednotky: JSDH Příbor

Dopravní nehoda - Trnávka 22.3.2014 19:09

K dalšímu zásahu byla v sobotu večer vyslána jednotka do obce Trnávka. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o nehodu motocyklu, která si vyžádala jedno zranění. Jednotka byla nápomocna při ošetření a naložení zraněného do sanitního vozu ZZS. Dále průzkumem zjistila, že motocykl na kterém došlo k nehodě byl z místa nehody odstraněn, což bylo předáno PČR. Po odjezdu sanity se jednotka vrátila zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Požár sazí - Kateřinice 22.3.2014 17:12

V sobotu v podvečer byla jednotka vyslána k požáru sazí v komíně v obci Kateřinice.  Jednotka na místě působila jako záloha a po ukončení hasebních prací se vrátila zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor, JSDH Kateřinice, HZS MSK Nový Jičín

Požár automobilu - Borovec 20.3.2014 15:29

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána k požáru osobního automobilu do Sedlnic poblíž rybníku Borovec. Po příjezdu na místě již byly započaty hasební práce jednotkou HZS Nový Jičín. Naše jednotka se podílela na řízení dopravního provozu a asistovala jako záloha. Po likvidaci události se vrátila zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor, JSDH Sedlnice, HZS MSK Nový Jičín

Dopravní nehoda - Borovec 18.3.2014 17:22

V pondělí v podvečer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě, která byla hlášena na sjezdu ze silnice R48 v Borovci ve směru na Nový Jičín. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o nehodou osobního automobilu, která se obešla bez zranění. Došlo však k úniku provozních kapalin na komunikaci, kterou jednotka ošetřila pomocí sorbentu. Dále bylo provedeno protipožární zabezpečení vozidla a odpojení akumulátoru. Dále bylo nutné zpřístupnit místo pro vyproštění vozidla pomocí motorové pily. Po vyproštění se jednotka vrátila zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Planý poplach - Skotnice 11.3.2014 16:12

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána k údajnému požáru lesa ve Skotnici. Po příjezdu na místo však jednotky nikde nezpozorovaly žádné známky požáru. Po prozkoumání okolí se tak vrátily zpět na základny.
Jednotky: JSDH Příbor, Letiště Ostrava a.s., HZS MSK Nový Jičín

Planý poplach - Příbor 9.3.2014 17:42

V neděli v podvečer byla jednotka vyslána k požáru rodinného domu. Vyjela cisterna CAS32 T148 a velitelský automobil Nissan Patrol. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o planý poplach, jelikož kouř z domu byl způsoben zápalnými sirnými knoty na hubení hmyzu. Všechny jednotky se tak vrátily zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk

Požár travního porostu - Příbor 28.2.2014 15:31

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána s automobily CAS8 Daewoo a CAS32 T148  k požáru travního porostu u garáží na ulici Kpt. Jaroše. Po příjezdu na místo byl proveden průzkum a započaty hasební práce pomocí vysokotlakého vodního proudu. Oheň byl během pěti minut lokalizován a k dalšímu dohašení ohnisek byla použita lafeta s vodním proudem z cisternové stříkačky T148. Po dohašení se vrátily jednotky zpět na základny.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový jičín

Spolupráce se složkami IZS - Příbor 24.2.2014 14:33

V pondělí odpoledne byla jednotka povolána na pomoc zdravotnické záchranné službě.  Jednalo se o transport  pacienta z Domova pro seniory do  sanitního vozu.
Jednotky: JSDH Příbor, HZSMSK Nový Jičín

Spadlá větev na silnici - R48 12.2.2014 12:00

Další výjezd byl jednotce nahlášen v pravé poledne. Jednalo se o ulomenou větev, která spadla na silnici R48 u Libhoště. Jednotka na místě odklidila větev ze silnice a vrátila se zpět na základnu.
Jednotk: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín.

Autobus v příkopu - Závišice 12.2.2014 9:44

Ve středu dopoledne byla jednotka s cisternou CSA32 T148 vyslána k dopravní nehodě autobusu, který havaroval do příkopu na kluzké silnici v Závišicích. Po příjezdu na místo jednotka zjistila, že kromě autobusu v příkopu se na kopci nachází ještě vzpříčená dodávka. Ta byla odtažena na kopec. Pro vyproštění zapadlého autobusu bylo nutné povolat vyprošťovací vozidlo ze stanice Nový Jičín. Zároveň jednotka povolala údržbu silnic na odklizení a ošetření zasněžené silnice. Pak se jednotka vrátila zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Požár elektroinstalace - Příbor 11.2.2014 7:15

V úterý ráno byla jednotka vyslána k požáru, který byl nahlášen na ulici Zámečnická. K události vyjela obě naše vozidla a to jak CAS8 Daewoo, tak CAS32 T148. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že se jedná o zahoření elektroinstalace u HDS. Po našem příjezdu již elektroinstalace nehořela, cisterna CAS32 byla navrácena zpět na základnu a naše jednotka dále spolupracovala s HZS MSK Nový Jičín.  Na místo byla povolána poruchová služba rozvodných závodů, kteří si místo převzali. Jednotky se poté navrátily zpět na základny.Jednotky: JSDH Příbor, HZSMSK Nový Jičín

Dopravní nehoda R48 - Příbor 10.2.2014 7:40

K dopravní nehodě tří osobních automobilů byla vyslána jednotka krátce po půl osmé ráno. Nehoda si vyžádala jedno lehčí zranění osoby, která byla předána do péče ZZS. Jednotka likvidovala únik provozních kapalin na vozovku pomocí sorbentu, provedla protipožární opatření a odpojení autobaterií, dále pomáhala s odklizením a zprůjezdněním  vozovky. Za dvě a půl hodiny od nahlášení se jednotky vrátily zpět na základny.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Požár kamionu R48 - Starý Jičín 29.1.2014 18:20

Ve středu v podvečer byla jednotka vyslána s cisternou CAS32 T148 jako záloha k požáru kamionu na silnici R48 u Starého Jičína. Jednotka zůstala na místě do uhašení požáru a následně byla navrácena zpět na základnu.
Požár zasáhl celý tahač, návěs kamionu byl uchráněn. Celková škoda byla vyčíslena na 700tis. Kč, nikdo nebyl zraněn.
Jednotky: HZS MSK Nový Jičín, JSDH Starý Jičín, JSDH Příbor

Více info: www.pozary.cz

Nehoda kamionu R48 - Příbor 23.1.2014 02:47

Dnes brzy ráno vyjížděla jednotka k dopravní nehodě na silnici R48 ve směru na Frýdek Místek. Jednalo se o nehodu nákladního automobilu, který havaroval do svodidel. Automobil i s přívěsem se vzpříčil přes oba jízdní pruhy. Při nehodě došlo ke zranění dvou osob, které byly odvezeny do nemocnice ZZS. Taktéž došlo k úniku provozních kapalin. Naše jednotka se podílela na likvidaci úniku provozních kapalin a odklizení a uvolnění silnice. Po dvou hodinách od nahlášení události se jednotka vrátila zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Požár sazí - Příbor 22.1.2014 16:34

Ve středu v podvečer vyjížděla jednotka k požáru sazí v komíně rodinného domu na ulici Kamenné. Hořící saze se podařilo srazit do komína a následně vybrat, takže nebyly způsobeny žádné další škody. Asi po půl hodině se jednotky mohly navrátit zpět na základny.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Požár kontejneru - Příbor 2.1.2014 13:03

K prvnímu výjezdu v letošním roce byla dnes jednotka vyslána na ulici Fučikovu, kde došlo k požáru kontejneru na plast. Po příjezdu na místo byl kontejner částečně uhašen občany, jednotka provedla dohašení kontejneru pomoci vysokotlakého vodního proudu a vrátila se zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Bilance 2013

V roce 2013 byla jednotka vyslána celkem ke 111 událostem v celkové době trvání 152 hodin. Členy jednotky tak bylo odpracováno celkem 1009 hodin.
2013

IV. čtvrtletí 2013

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .


Zobrazit místo Zásahy IV. čtvrtletí 2013 na větší map

Co se dělo:

Odstranění nebezpečných stavů - Příbor 25.12.2013 19:04

Ke druhé události, spojené se silným větrem, vyjížděla jednotka po 19h večer na ulici Smetanovou, kde se nacházel nakloněný topol, poblíž železniční trati. Vzhledem k silnému větru nebylo však možné strom bezpečně skácet, takže místo, které se nachází na ploše pro venčení psů, bylo dočasně uzavřeno před vstupem.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Odstranění nebezpečných stavů - Příbor 25.12.2013 12:55

Před chvílí byla jednotka vyslána na ulici Štramberskou, kde vlivem silného větru došlo k uvolnění plechů na střešní krytině domu, které by v případě uvolnění mohly ohrožovat obyvatele.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Otevření bytu - Příbor 22.12.2013 12:49

V neděli po poledni, byla jednotka vyslána k akutnímu otevření bytu, ve kterém se nacházela osoba, vyžadující lékařské ošetření. Po otevření dveří do bytu jednotka ještě pomáhala s transportem osoby do vozu ZZS.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Požár v panelovém domě - Kopřivnice 19.12.2013 15:06

Ve čtvrtek odpoledne, byla jednotka vyslána k požáru výškové budovy v Kopřivnici na ulici Štramberská. Při příjezdu naší jednotky na místo, byl požár, který způsobil domácí elektrický spotřebič,  uhašen uživatelem bytu. Ten se při hašení nadýchal zplodin a popálil, takže mu byla provedena předlékařská první pomoc a následně byl předán do péče ZZS. Byt ve druhém patře byl následně odvětrán.
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, JSDH Štramberk, HZS MSK Nový Jičín

Dopravní nehoda - Nový Jičín 16.12.2013 10:42

V pondělí dopoledne, byla naše jednotka vyslána k dopravní nehodě do Nového Jičína, která se stala na rychlostní komunikaci R48. Jednalo se o dopravní nehodu nákladního a osobního automobilu, která si vyžádala 3 zranění. Naše jednotka se podílela na řízení provozu a následném uvolňování komunikace.
Jednotky: HZS MSK Nový Jičín, JSDH Příbor

Dopravní nehoda - Sedlnice 15.12.2013 17:20

Ani ne dvě hodiny po návratu z požáru z Kateřinic, byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici R48 u Sedlnic, kde došlo ke střetu osobního automobilu se zvěří. Během jízdy k nehodě však byla jednotka odvolána zpět na základnu, protože na místo již dojela jednotka HZS MSK Nový Jičín a síly a prostředky  na místě zásahu dostačovaly.
Jednotka: HZS MSK Nový Jičín

Požár automobilu  v garáži - Kateřinice 15.12.2013 14:16

V neděli odpoledne byla jednotka vyslána k požáru osobního automobilu v Kateřinicích. Po příjezdu na místo jednotka zjistila, že se jedná o požár automobilu v garáži rodinného domu. V době příjezdu na místo, se garáž nacházela v plamenech. Hasiči začali ihned s hasebními pracemi pomocí C proudů. Zároveň byl prováděn průzkum objektu, zda se v něm nenachází nějaké osoby. Požár byl lokalizován asi po 20ti minutách. Poté proběhlo odvětrávání zakouřených prostor a ochlazování. V garáži zcela shořel osobní automobil, celková škoda byla odhadnuta na 145 tisíc korun.
Jednotky: JSDH Kateřinice, JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Foto na: www.pozary.cz

Otevření bytu - Příbor 10.12.2013 13:02

V úterý po poledni, vyjížděla jednotka k otevření zybouchnutých dveří do bytu na ulici Fučíková.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Otevření bytu - Příbor 6.12.2013 15:53

V pátek odpoledne vyjížděla jednotka k otevření bytu na ulici Zdeňka Nejedlého, jehož obyvatel se delší dobu neozýval, bohužel osobě již nebylo možné pomoci.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Technická pomoc - Příbor 5.12.2013 20:39

Ve čtvrtek večer, byla jednotka vyslána k odstranění spadlého stromu na komunikaci na ulici Kpt. Jaroše.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Požár zahradní chatky - Kopřivnice 30.11.2013 23:48

V sobotu, krátce před půlnocí, byla jednotka vyslána k požáru zahradní chatky v Kopřivnici. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že celý objekt byl zasažen plameny. Na místě se již však nacházely jednotky z Kopřivnice, Štramberka a Nového Jičína a jelikož bylo na místě dostatek sil a prostředků, mohla se naše jednotka vrátit zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Dopravní nehoda - Sedlnice 28.11.2013 18:50

Ve čtvrtek večer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do Sedlnic.  Po příjezdu na místo však jednotka zjistila, že se jedná pouze o lehčí nehodu osobního automobilu do sloupu, bez větších škod a bez zranění. Proto se vrátila zpět na základnu.

Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový jičín

Dopravní nehoda - Mošnov 21.11.2013 16:33

Ve čtvrtek odpoledne vyjížděla jednotka k dopravní nehodě na silnici I/58 mezi Skotnicí a Mošnovem. Jednalo se o čelní střet 2 osobních automobilů.  Nehoda si vyžádala lehké zranění dvou osob, které ošetřila posádka ZZS. Hasiči provedli odpojení autobaterií, protipožární zabezpečení všech vozidel a ošetření vozovky, kontaminované provozními kapalinami, pomocí sorbentu. Poté se jednotka z Příbora vrátila zpět na základnu a na místě zůstala jednotka HZS Nový Jičín.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Spolupráce s IZS - Příbor 20.10.2013 23:38

V neděli, dvacet minut před půlnocí, byla jednotka požádána o spolupráci se ZZS při snesení pacienta do sanitního vozu na ulici Masarykova.

Otevření bytu - Příbor 18.10.2013 19:07

V pátek, krátce po 19. hodině byla jednotka vyslána k otevření bytu na ulici Npor. Loma.  Byt byl otevřen za asistence PČR a informace o tom, že majitel má zapnutý sporák se nepotvrdila. Jednotky se pak vrátily zpět a základny.Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Dopravní nehoda - Příbor 11.10.2013 16:56

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě motocyklu a osobního automobilu na ulici Frenštátská. Nehoda se obešla naštěstí bez zranění, hasiči provedli protipožární zabezpečení vozidel a zasypání kontaminované vozovky pomocí sorbentu. Po vyšetření nehody PČR se jednotky vrátily zpět na základny.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Požár zemědělského objektu - Janovice - 8.10.2013 16:57

V úterý v podvečer byla jednotka vyslána s cisternou CAS32 T148 v rámci II.stupně požárního poplachu k požáru zemědělského objektu v Janovicích za Starým Jičínem. Jednalo se o požár seníku o rozměrech cca 15x30m.
Po dohodě s majitelem se sláma vyvážela ven ze seníku a následně byla dohašována na volné ploše. Hasiči zůstali na místě ještě během středy.
Naše jednotka se podílela na dopravě vody na místo zásahu.
Jednotky:  JSDH Příbor, JSDH Kopřivnice, HZS MSK, JSDH Starý Jičín, JSDH Starý Jičín-Janovice, JSDH Starý Jičín-Jičina, JSDH Hodslavice, JSDH Suchdol nad Odrou, JSDH Mořkov, JSDH Fulnek

Více info a foto: www.pozary.cz , www.hasici.tv

Dopravní nehoda - Skotnice 7.10.2013 18:14

V pondělí večer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě ve Skotnici, kde osobní automobil vylétl ze silnice I/58 do přilehlého lesíka. Místo nehody bylo velmi špatně viditelné ze silnice. Po příjezdu na místo jednotka zjistila, že se automobil nachází převracen na boku. Osoby již byly mimo havarovaný automobil a jedna osoba byla v péči ZZS. Hasiči odpojili akumulátor a vrátili se zpět na základnu. Na místě zůstala pouze jednotka HZS MSK Nový Jičín.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Dopravní nehoda - Příbor 5.10.2013 8:54

V sobotu ráno vyjížděla jednotka k dopravní nehodě na ulici Frenštátská. Jednalo se o dopravní nehodu jednoho osobního automobilu, který narazil do stromu. V autě byla pouze jedna osoba, která byla zraněna. Do příjezdu ZZS jí hasiči poskytli předlékařské ošetření. Dále jednotky provedly zabezpečení automobilu proti požáru odpojením autobaterie a dále ošetření komunikace cansorbem po úniku provozních kapalin. Po vyšetření nehody PČR jednotky provedly uklizení komunikace a vrátily se zpět na základny.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

III. čtvrtletí 2013

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .


Zobrazit místo Zásahy III. čtvrtletí 2013 na větší mapě

Co se dělo:

Technická pomoc - Příbor - 30.9.2013 17:50

Po návratu na základnu byla jednotka vyslána  tentokrát k technické pomoci, kdy se jednalo o likvidaci vosího hnízda v budově bývalé ZŠ na ulici Dukelská.
Hnízdo vos se nacházelo u vstupu do zrcadlového sálu.
Jednotky: JSDH Příbor

Dopravní nehoda - Příbor - 30.9.2013 16:39

V pondělí odpoledne vyjížděla jednotka k dopravní nehodě dvou osobních vozidel na křižovatce u škol na ulici Jičínská. Nehoda se obešla bez zranění. Došlo k úniku provozních kapalin na vozovku, kterou jednotka ošetřila zasypáním cansorbem. Taktéž hasiči provedli odpojení autobaterie a řízení provozu po dobu vyšetření nehody PČR. Po odklizení automobilů a uklizení komunikace se jednotky vrátily zpět na základny.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Technická pomoc - Příbor - 27.9.2013 13:00

V pátek, hodinu po poledni, vyjížděli hasiči k likvidaci nebezpečného hmyzu na ulici Dukelská do objektu bývalé základní školy. Jednalo se o vosy.

Dopravní nehoda - Příbor - 27.9.2013 8:04

V pátek ráno vyjížděla jednotka k dopravní nehodě dodávky a nákladního automobilu, která se stala u kruhového objezdu na silnici I/58. Hasiči po příjezdu na místo museli z havarované dodávky vyprostit, pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení, zraněnou osobu, kterou následně předali do péče ZZS. Dále provedli zabezpečení vozidel proti požáru a úniku provozních kapalin. Jednotka HZS MSK Nový Jičín zůstala na místě a čekala na příjezd vyprošťovacího automobilu a naše jednotka se vrátila zpět na základnu. Dopravu na místě řídila PČR.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Více info: www.pozary.cz

Požár - planý poplach - Frenštát pod Radhoštěm 26.9.2013 11:14

Ve čtvrtek byla jednotka vyslána k požáru domova důchodců ve Frenštátě pod Radhoštěm, který byl signalizován EPS signalizací. Naštěstí se jednalo pouze o planý poplach, takže se jednotka ještě před příjezdem na místo vrátila zpět na základnu.

Požár - Kopřivnice 23.9.2013 15:15

V sobotu odpoledne byla jednotka vyslána k požáru výškové budovy v Kopřivnici. Jednalo se o požár v obývacím pokoji bytu v 7. patře budovy na ulici Obráncu míru. Hasiči museli provést násilný vstup do bytu a následnou lokalizaci a likvidaci požáru pomocí "C" proudu. Následně bylo provedeno odvětrání zakouřených prostor.  Škoda byla vyčíslena na 200 tisíc Korun.
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Štramberk

Technická pomoc - Libhošť 19.9.2013 14:15

Ve čtvrtek, krátce po druhé hodině odpolední, byla jednotka vyslána k technické pomoci. Ta spočívala v odchycení koně, který při přepravě vyskočil z přívěsu automobilu na silnici R48 a hrozilo tak nebezpečí srážky s projíždějícími vozidly. Naštěstí se zvíře podařilo včas odchytnout majiteli a tak jednotka, ještě před příjezdem na místo, byla odvolána zpět na základnu.

Technická pomoc - Příbor 10.9.2013 16:28

V úterý, vyjížděla jednotka k likvidaci vosího hnízda na půdě domu na ulici Osvobození.
Jednotky: JSDH Příbor

Technická pomoc - Příbor 4.9.2013 16:11

Ve středu, o půl páté odpoledne, vyjížděla jednotka k likvidaci sršňů, kteří ohrožovali obyvatele domu na ulici Frenštátské.
Jednotky: JSDH Příbor

Dopravní nehoda - Příbor 1.9.2013 0:31

V neděli, půl hodiny po půlnoci, vyjížděla jednotka k dopravní nehodě osbního automobilu a transitu na silnici I\58 ve směru na Ostravu. Jednalo se o nehodu, která si vyžádala jedno zranění, kdy osoba byla odvezena ZZS ještě před příjezdem jednotek.  Jednotka provedla na místě ošetření vozovky, na kterou unikly provozní kapaliny z obou automobilů pomocí cansorbu, protipožární opatření a odpojení autobaterie a po došetření nehody PČR, bylo provedeno odklizení a uvolnění komunikace.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Dopravní nehoda - Příbor 29.8.2013 16:22

Ve čtvrtek odpoledne vyjížděla jednotka k dopravní nehodě dvou osobních automobilů na ulici Svatopluka Čecha. Nehoda si vyžádal jedno zranění. Jednotka provedla zajištění vozidel proti požáru odpojením autobaterií, zasypání provozních kapalin uniklých na vozovku sorbentem a uvolnění vozovky.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Likvidace nebezpečného hmyzu - Příbor 27.8.2013 18:07

V úterý, krátce po šesté hodině večer, vyjížděla jednotka k likvidaci nebezpečného hmyzu na ulici Štramberská. Jednalo se o vosy.
Jednotka: JSDH Příbor

Likvidace nebezpečného hmyzu - Příbor 12.8.2013 17:18

V pondělí, krátce po 17. hodině, vyjížděla jednotka na technickou pomoc na ulici Vrchlického, kde vosy ohrožovaly obyvatele rodinného domu.
Jednotky:  JSDH Příbor

Požár stodoly - Dolní Sklenov 10.8.2013 20:24

V sobotu večer byla jednotka vyslána k požáru zemědělského objektu v Dolním Sklenově. Jednalo se o stodolu plnou volně ložené i balíkované slámy. Jednotka se podílela na dopravě vody a následně také na dohašování hořící slámy, vyvezené na přilehlá pole.  Ze zásahu se jednotka vracela okolo druhé hodiny po půlnoci.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Frýdek Místek, JSDH Hukvaldy, JSDH Brušperk, JSDH Kozlovice a JSDH Fryčovice

Více info: www.hasici.tv a www.pozary.cz

Likvidace nebezpečného hmyzu - Příbor 7.8.2013 19:56

Ve středu večer vyjížděla jednotka k technické pomoci - likvidace vosího hnízda na ulici Kpt. Jaroše v Příboře.
Jednotky: JSDH Příbor

Likvidace nebezpečného hmyzu - Příbor 6.8.2013 16:03

V úterý odpoledne vyjížděla jednotka k likvidaci vosího hnízda v podhledu domu na ulici Jičínská.
Jednotky: JSDH Příbor

Dopravní nehoda - R48 1.8.2013 10:41

Ve čtvrtek dopoledne vyjížděla jednotka k dopravní nehodě osobního a nákladního automobilu na silnici R48 ve směru na Nový Jičín. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Hasiči provedli zabezpečení automobilů proti požáru, u osobního automobilu došlo k úniku provozních kapalin na vozovku, ten byl zasypán sorbentem. Poté se vrátili zpět na základnu.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Dopravní nehoda - R48 25.7.2013 03:36

V pátek brzy ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici R48. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke srážce dvou osobních vozidel, která si vyžádala 2 zraněné osoby. Jednotka provedla prvotní ošetření zraněných osob a předala je do péče ZZS. Dále bylo provedeno zabezpečené vozidel proti požáru a proti úniku provozních kapalin na vozovku. Jednotka se pak vrátila zpět na základnu a na místě zůstala jednotka HZS MSK Frýdek Místek.
Jednotky:  JSDH Příbor,  HZS MSK Frýdek Místek

Dopravní nehoda - Příbor 20.7.2013 15:19

V sobotu odpoledne vyjížděla jednotka k dopravní nehodě na silnici R48, kde osobní automobil havaroval do svodidel. Po příjezdu jednotky na místo, se zde již nacházela jednotka HZS MSK Nový Jičín. Nehoda se obešla bez zranění, z automobilu však došlo k úniku provozních kapalin na vozovku. Vozovka byla ošetřena sorbentem. Jednotka z Příbora se vrátila na základnu a na místě zůstala jednotka z Nového Jičína.                                                                            Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Likvidace nebezpečného hmyzu - Příbor 20.7.2013 10:45

V sobotu dopoledne byla jednotka vyslána k likvidaci nebezpečného hmyzu na ulici Lesní. Jednalo se o vosy, které ohrožovaly obyvatele.
Jednotky: JSDH Příbor

Likvidace nebezpečného hmyzu - Příbor 16.7.2013 16:33

V pondělí vyjížděla jednotka k likvidaci nebezpečného hmyzu - vos na ulici Tyršova.Jednotky: JSDH Příbor

Nehoda cyklisty - Příbor 14.7.2013 20:32

V neděli večer vyjížděla jednotka k dopravní nehodě cyklisty na ulici Myslbekova. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o pád cyklisty na vozovku, jednotka poskytla prvotní ošetření a poté předala lehce zraněného do péče ZZS a provedla úklid vozovky.
Jednotky: JSDH Příbor

Požár automobilu - Příbor 9.7.2013 19:13

V úterý, krátce po devatenácté hodině, byla jednotka vyslána k požáru automobilu značky Felicie na silnici R48. Ještě před příjezdem jednotky, se podařilo požár v motorovém prostoru uhasit projíždějícím řidičům, takže se zabránilo jeho dalšímu rozšíření. Jednotka na místě provedla dohašení a zchlazení ohniska a zabezpečení vozidla proti požáru a úniku provozních kapalin.
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín

Akutní otevření bytu - Příbor 5.7.2013 09:27

V pátek ráno byla jednotka vyslána k otevření bytu na ulici U Tatry, ze kterého tekla voda.

Požár Informační tabule - Příbor 4.7.2013 20:37

Ve čtvrtek večer, byla jednotka vyslána s polu s HZS MSK Nový Jičín k požáru informační tabule u benzínky AB Oil na ulici Místecká. Jednotky zajistily odpojení tabule od elektrické energie a po odstranění krytů, byla tabule uhašena vysokotlakým vodním proudem. Poté se jednotky vrátily zpět na základny.

Požár - Kopřivnice 2.7.2013 11:25

K nahlášenému požáru výškové budovy, byla vyslána jednotka krátce před půl dvanáctou dopoledne na ulici Francouzskou v Kopřivnici. Jednalo se o třípatrový dům kde z jednoho bytu stoupal kouř. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že došlo k zahoření potravin na sporáku. V bytě se naštěstí nikdo nenacházel, takže se celá událost obešla bez zranění a také bez větších škod. Jednotky provedly ovětrání zakouřených prostor a vrátily se zpět na základny.

II. čtvrtletí 2013

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .


Zobrazit místo Zásahy II. čtvrtletí 2013 na větší mapě

Co se dělo:

Zahoření potravin - Příbor 29.6.2013 10:12

V sobotu, krátce po desáté hodině dopoledne, byla jednotka vyslána k požáru v třípatrovém domě na ulici Šafaříkova. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že se kouří z oken bytu, který je však uzamčený. Bylo proto nutné násilné otevření bytu, následně bylo při průzkumu zjištěno, že se jedná o zahoření potravin na sporáku. Byt byl odvětrán a předán policii ČR a následně majiteli. Na místě zasahovala jednotka HZS MSK Nový Jičín a JSDH Příbor.

Požár na poliklinice - Kopřivnice 26.6.2013 14:04

Ve středu, krátce po druhé hodině odpolední, byla jednotka vyslána k požáru sklepních prostor v Kopřivnici na ulici Štefánikova. Jednalo se o objekt polikliniky. Po příjezdu na místo jednotka zjistila, že se naštěstí jedná pouze o prověřovací cvičení složek IZS. Hasiči se spolupodíleli na záchraně osob ze zakouřených prostor, odvětrávaní místností a průzkumu objektu.

Foto JSDH Kopřivnice: www.hasici.koprivnice.org
Více info: www.pozary.cz

Otevření bytu - Příbor 20.6.2013 20:13

Ještě jednou museli ve čtvrtek vyjíždět hasiči k technické pomoci a to krátce po 20. hodině na ulici Čs. Armády, kde bylo nutné otevření zabouchnutých dveří od bytu s podezřením na zapnutý sporák.

Spolupráce se složkami IZS - Příbor 20.6.2013 16:09

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána na žádost ZZS s pomocí při snesením zraněného pacienta v Dětském domově v Příboře.

Likvidace hmyzu - Příbor 14. a. 15.6 2013

V pátek a v sobotu byla jednotka povolána k likvidaci nebezpečného hmyzu.

Záchrana vlaštovky - Příbor 12.6.2013 17:30

Ve středu, byla jednotka vyslána na ulici Jičínskou, kde se ve štítě obytného domu, ve výšce asi 8m, nacházela uvězněná vlaštovka. Vlaštovka byla zraněná, hasiči ji proto sundali ze štítu domu a předali PČR, která se postarala o předání do veterinární péče.

Ucpaná kanalizace - Příbor 11.6.2013 12:20

V úterý po poledni, byli hasiči povoláni k odstranění nebezpečných stavů a to ucpané kanalizace na ulici Npor. Loma.

Otevření bytu - Příbor 10.6.20213 11:03

V pondělí byla jednotka vyslána k otevření bytu v azylovém domě na ulici Jičínská , kde se údajně měla nacházet seniorka, kterou několik dní nikdo ze sousedů neviděl. Po příjezdu na místo jednotka otevřela byt, kde se nacházela žena, která již bohužel nejevila známky života. Byt byl předán PČR a jednotka se vrátila zpět na základnu.

Otevření bytu - Příbor 9.6.2013 17:20

V neděli, krátce před půl šestou hodinou večer, byla jednotka vyslána k otevření bytu, v němž byla uzamčená seniorka.

Požár - Kopřivnice 7.6.2013 23:05

V pátek, po jedenácté hodině večer, byla vyslána jednotka k požáru výškové budovy v Kopřivnici. Při příjezdu na místo však bylo zjištěno, že se jedná o požár kontejnéru na odpad, který je umístěn vedle panelového domu. Ten byl uhašen prostředky JSDH Kopřivnice a jednotky se vrátily zpět na základny.

Dopravní nehoda - Nový Jičín 29.5.2013 00:32

Ve středu, půl hodiny po půlnoci, byla jednotka vyslána k dopravní nehodě, při které došlo ke sražení lesní zvěře. Nehoda se stala u Nového Jičína na silnici R48. Jednotka byla během cesty k nehodě odvolána zpět na základnu, kdy na místě stačila pouze přítomnost jednotky HZS MSK Nový Jičín.

Otevření bytu - U Tatry 26.5.2013 12:47

V neděli, třičtvrtě hodiny po poledni byla jednotka vyslána k otevření bytu na ulici U Tatry, kdy si majitel zabouchl dveře bytu během přípravy obědu. Po příjezdu jednotky na místo, byl byt otevřen a následně předán PČR majiteli.

Dopravní nehoda - Tunel Lysůvky 11.5.2013 21:45

V sobotu večer vyjížděla jednotka z Příbora opět k dopravní nehodě na území okresu Frýdek Místek - tunel Lysůvky, kde došlo k dopravní nehodě osobního automobilu, při které došlo k úniku provozních kapalin. Jednotky z HZS MSK Frýdek Místek a JSDH Příbor provedli ošetření vozovky pomocí sorbentu, dále odklizení a navrátili se zpět na základnu.

Dopravní nehoda - Kateřinice 10.5.2013 14:12

V pátek po druhé hodině odpolední, vyjížděla jednotka k dopravní nehodě v Kateřinicích. Jednalo se o dopravní nehodu osobního automobilu, která si vyžádala jedno zranění. Jednotka po příjezdu na místo spolu s HZS MSK Nový Jičín provedla prvotní ošetření zraněného, kterého následně předali ZZS. Dále provedli zabezpečení automobilu proti požáru a úniku provozních kapalin a navrátili se zpět na základnu.

Odstranění bahna ze silnice 8.5.2013 22:55

Následky přívalových srážek musela jednotka likvidovat i mezi Skotnicí a Mošnovem, kdy na silnici III/4808 byl nános bahna, který ohrožoval bezpečnost dopravy na silnici.

Likvidace následků přívalových srážek ve Studénce 8.5.2013 17:35

Ve středu, krátce po půl šesté večer byla jednotka vyslána k technické pomoci odstraňování následků přívalových srážek na území města Studénka. Po příjezdu na místo, kdy voda ještě stoupala, rozlévala se do okolí a místy dosahovala až 30 cm, byla jednotka odeslána na ulici Matiční, kde pomáhala s odstraňováním náplavků z mostů, stavbou protipovodňových náspů před jednotlivými domy a po kulminaci také s odčerpáváním zatopených pozemků a domů.

Foto JSDH Příbor: Fotogalerie
Více info na: www.pozary.cz a www.hasici.tv

Požár sklepa v Libhošti 3.5.2013 16:09

Ještě jednou byla jednotka vyslána v pátek odpoledne k zásahu a to k požáru sklepních prostor hostince v Libhošti. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že zdrojem požáru byla lednice, kterou se podařilo uhasit pomocí ručního práškového hasícího přístroje. Bylo nutné provést odvětrání zakouřených prostor. Poté se jednotky navrátily zpět na základnu.

Otevření bytu 3.5.2013 13:28

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána k otevření uzavřených prostor. Jednalo se o otevření bytu na ulici npor. Loma. Po otevření bytu byla na zemi nalezena osoba po pádu, která komunikovala a k dalšímu ošetření byla předána ZZS.

Otevření uzamčené místnosti 29.4.2013 13:22

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána do Kateřinic k otevření pokoje ve kterém bylo uzamčeno malé dítě.

Dohašování ohnisek - Hájov 26. a 27.4. 2013

V pátek i v sobotu byla jednotka vyslána k dohašení doutnajících ohnisek po požáru zemědělského objektu na Hájově.

Požár stodoly na Hájově 25.4.2013 17:26

Ve čtvrtek v podvečer byla jednotka vyslána k požáru zemědělského objektu. Jednalo se o stodolu na Hájově. Na místo byly vyslány jednotky HZS Nový Jičín, JSDH Příbor, JSDH Kopřivnice a JSDH Hájov. Po příjezdu na místo se objekt nacházel celý v plamenech, uvnitř objektu hořela uskladněná sláma. Hasiči započali hasební práce, aby ochránili okolní přilehlé objekty od plamenů a samotnou stodolu nechali, po domluvě s majitelem, kontrolovaně dohořet. Nad požářištěm dozorovaly přes noc jednotky z Příbora a z Hájova.
Více info na: www.pozary.cz

2 dopravní nehody o víkendu 13. a 14.4.2013

V sobotu byla jednotka půl hodiny po polední vyslána k dopravní nehodě osobního vozidla do příkopu v Sedlnicích. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění a jednotka tak zabezpečila automobil proti požáru a úniku provozních kapalin a uvolnění vozovky. Z vyšetřování policie ČR bylo zjištěno, že se jednalo o odcizený vůz, kdy řidič, který s vozidlem havaroval z místa nehody utekl.

V neděli taktéž po poledni, jednotka vyjížděla opět k dopravní nehodě na ulici Hukvaldské směrem na Hájov, kde auto vylétlo ze silnice a zastavilo se o zahradní chatku. Nehoda si bohužel vyžádala jedno zranění. Jednotka pomáhala s ošetřením zraněného do příjezdu ZZS a s vyproštěním vozidla a zabezpečením proti požáru a úniku provozních kapalin spolu HZS Nový Jičín.
Více info: www.pozary.cz

 

I. čtvrtletí 2013

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě.


Zobrazit místo Zásahy I. čtvrtletí 2013 na větší mapě

Co se dělo:

Požár v panelovém domě 8.3.2013 17:41

Ve čtvrtek v podvečer byla jednotka vyslána k nahlášenému požáru v panelovém domě na ulici U Tatry. Byl svolán 1. stupeň požárního poplachu. Po příjezdu na místo však jednotky po průzkumu zjistily, že se jednalo pouze o zahoření potravin na sporáku a za půl hodiny se tak mohly opět vrátit zpět na své stanice.

Dopravní nehoda a požár 5.3.2013

V pondělí byla jednotka před 14h vyslána k dopravní nehodě do Mošnova u firmy DHL, kde došlo ke střetu nákladního automobilu a motocyklisty. Při příjezdu jednotky na místo byl již zraněný v péči ZZS a na místě se již také nacházel vrtulník LZS Ostrava. Jednotka provedla zabezpečení vozidel proti úniku provozních kapalin a proti požáru, dále pomáhala s nakládáním pacienta do vrtulníku a s řízením dopravy. Poté se jednotka navrátila zpět na základnu a na místě zůstal HZS Nový jičín.

O půl sedmé večer byla jednotka opět vyslána, tentokrát k požáru sazí v komíně na ulici Sládkova.. Na místo vyjel jak vůz CAS8 Daewoo, tak i CAS32 T148. Po příjezdu byl proveden průzkum komínu, kde se nacházely hořící saze. S polu s HZS Nový Jičín tedy bylo provedeno uhašení a vybrání sazí z komína a proveden průzkum přilehlých stěn pomocí termokamery. Za hodinu a půl se obě jednotky vrátily zpět na základny.

Náročný víkend 16. a 17.2. 2013

Tento víkend byl pro jednotku náročný. V sobotu kolem poledne byla jednotka vyslána k otevření uzavřených prostor na ulici Jičínská.

V neděli, krátce před čtvrtou hodinou ranní, byla jednotka vyslána k tragickému požáru panelového domu ve Frenštatě pod Radhoštěm, kde následkem výbuchu plynu došlo k usmrcení 2 osob, 11ti zraněním a pohřešováno je stále 5 lidí. Výbuch kompletně zdemoloval celý dům. Jednotka se podílela na hašení požáru a evakuaci osob z domu.Více info: www.pozary.cz

V deset hodin dopoledne byla jednotka vyslána k vyproštění zapadlého autobusu u ZŠ npor. Loma a krátce před čtvrtou hodinou odpolední jednotka opět vyjela, tentokráte k dopravní nehodě na silnici I/58, kde došlo k dopravní nehodě dvou osobních automobilů, kdy jeden z nich začal po nárazu hořet. Naše jednotka ve spolupráci s HZS Nový Jičín provedla uhašení požáru vozidla, protipožární zabezpečení vozidel, odpojení autobaterií, zabezpečení před únikem provozních kapalin a po vyšetření místa nehody PČR, provedla odklizení vozidla a úklid komunikace. Na místě byl jeden zraněný účastník nehody.

Dopravní nehoda v obci Petřvald 1.2.2013 16:32

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána do Petřvaldu, kde došlo na křižovatce silnice I/58 do Trnávky, k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Na místě se nacházelo 5 lehce zraněných osob, které si převzala do péče záchranná služba. Naše jednotka spolu s HZS Nový Jičín se postarala o zajištění místa dopravní nehody proti požáru a úniku provozních kapalin. Dále se postarali o řízení dopravy a osvětlení místa nehody. Po odklizení havarovaných vozidel se vrátili zpět na základnu.

Více info na: www.pozary.cz

Tragický požár v Příboře 21.1.2013 v 5.35 hod.

V pondělí brzy ráno byla naše jednotka vyslána k požáru Domu s pečovatelskou službou v Příboře. Tento požár si vyžádal bohužel 2 oběti a několik dalších zranění. Evakuovány byly téměř tři desítky osob.

Více info na: www.pozary.cz , www.moravskoslezsky.denik.cz ,

Požár sazí v komíně 19.1.2013 v 9.40 hod.

V sobotu krátce po půl desáté ráno byla jednotka vyslána k požáru sazí v komíně do Prchalova. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k popraskání komínu a okolních zdí, avšak plameny se naštěstí nerozšířily mimo komín. Pouze došlo k zakouření půdy. Spolu s HZS Nový Jičín a JSDH Prchalov bylo provedeno vybrání a vyčíštění komínu a pecí od hořících sazí a celý kouřovod a přilehlé prostory byly zkontrolováný termokamerou. Poté se jednotky vrátily zpět na základnu.

V roce 2012 byla jednotka vyslána celkem k 99 událostem v celkové době trvání 166 hodin. Členy jednotky tak bylo odpracováno celkem 953 hodin.Bez názvu-1


Zobrazit místo Zásahy III.čtvrtletí 201 na větší mapě


Zobrazit místo Zásahy III.čtvrtletí 2012 na větší mapě

Přehled zásahů v roce 2011 naleznete v přiloženém souboru: Zásahy 2011.pdf

velitel JSDH

Přehled zásahů v roce 2010 naleznete v přiloženém souboru: Zásahy 2010.pdf

Přehled zásahů v roce 2009 naleznete v přiloženém souboru: Zásahy 2009.pdf