Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

Zásahy II. Čtvrtletí 2023

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

36. Technická pomoc – Příbor 29.5.2023 2.06

Velmi brzy jsme byli povolání v pondělí k pomoci při snesení pacienta. Na ulici 9. Května jsme pomohli ZZS se snesením pacienta z 2. patra do vozidla záchranné služby. Po naložení a předání, se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
IZS: ZZS

35. Technická pomoc – Příbor 27.5.2023 10.54

V sobotu dopoledne byla jednotka vyslána na ulici Na Kamenici, kde jsme pomohli ZZS s transportem zraněného pacienta z rodinného domu do vozidla ZZS. Po předání pacienta se jednotka vrátila zpět na základnu..

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
IZS: ZZS

34. Technická pomoc – Příbor 26.5.2023 13.39

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána na ulici Štramberskou, kde byla požádána o spolupráci při transportu pacientky do vozidla ZZS. Hasiči pomohli s vynesením ženy z úzkých sklepních prostor do vozidla ZZS a následně se vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
IZS: ZZS

33. Technická pomoc – Kateřinice 17.5.2023 16.11

I další zásah, ke kterému jednotky ve středu vyjížděla, byl zapříčiněn vydatným deštěm a podmočenou půdou. Hasiči byli vysláni do Kateřinic, kde došlo k pádu stromu na komunikaci. Hasiči provedli rozřezání a uklizení stromu. Následně se jednotky vrátily na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Kateřinice,  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR

32. Technická pomoc – Příbor 17.5.2023 8.54

Ve středu ráno byla jednotka vyslána k další události o hodinu a půl později. Vlivem nepříznivého počasí došlo k pádu jasanu o průměru  na příjezdové cestě RD na ulici štramberské. Hasiči provedli rozřezání pomocí motorové pily a následně odklizení mimo komunikaci. Poté se jednotka vrátila na svou základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor

31. Technická pomoc – Příbor 17.5.2023 6.31

Ve středu ráno byla jednotka vyslána k pomoci na ulici na Valše. Jednalo se o akutní otevření bytu. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že byl byt otevřen majitelkou. Jednotka tak předala událost PČR a hasiči se vrátili na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

30. Dopravní nehoda – D48 16.5.2023 7.04

V úterý ráno byla jednotka vyslána na dálnici D48. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě jednoho OA do dopravního značení. Hasiči provedli zabezpečení nehody. Dále provedli protipožární zabezpečení a odpojení aku baterií. nehoda se naštěstí obešla bez zranění a bez úniku provozních kapalin. Po předání nehody PČR se jednotky následně vrátily zpět na své základny.

29. Technická pomoc -Příbor 9.5.2023 19.39

V úterý večer byla jednotka vyslána na ulici 9. Května. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k vývratu stromu, který hrozil pádem. Jelikož byl strom nakloněn nad dráty el. vedení, provedla zajištění stromu pomocí lana a následně provedli kontrolované pokácení. Po odklizení komunikace se hasiči vrátili na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

28. Únik nebezpečných látek na pozemní komunikaci – Příbor 6.5.2023 18.19 hod.

V sobotu v podvečer byla jednotka vyslána na čerpací stanici Orlen, kde byl odstaven osobní automobil pro poruchu na palivovém systém. Po příjezdu jednotky na místo události bylo zjištěno, že došlo k poškození palivové nádrže, po kterém docházelo k úniku paliva na pozemní komunikaci. Jednotka provedla zajištění vozidla proti pohybu a následně zajistila únik paliva pomocí záchytných van. Kontaminovanou vozovku pak hasiči ošetřili pomocí sorbentu. Po příjezdu odtahové služby pomohly obě jednotky s naložení porouchaného vozidla a následně provedli uklizení komunikace od sorbentu a zbytků paliva. Poté se obě jednotky vrátily na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR

27. Planý poplach – Příbor 17.4. 2023 16.50

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána na ulici Masarykovu k  údajnému požáru signalizovanému Elektronickou požární signalizací (EPS) v domově seniorů. Po příjezdu jednotek na místo události a průzkumu budovy se naštěstí žádný požár nepotvrdil a událost tak byla překvalifikována na planý poplach z důvodu závady na EPS. Všechny jednotky se tak mohly vrátit na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice, JSDH Kopřivnice, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

26. Planý poplach – Mošnov 5.4. 2023 19.27

Ve středu večer byla jednotka vyslána do průmyslového parku v Mošnově, kde byl detekován požár prostor společnosti MOBIS pomocí elektronické požární signalizace. Po příjezdu prvních jednotek na místo události bylo zjištěno, že se jedná o chybu elektronického čidla a žádný požár se v daném prostoru nenachází. Naše jednotka byla tedy odvolána při cestě k zásahu. Celá událost tak byla překvalifikována na planý poplach.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  HZSp Letiště Ostrava, HZS Kopřivnice, JSDH Mošnov, HZS Nový Jičín, JSDH Příbor