Zásahy II. Čtvrtletí 2024

23. Požár – Bartošovice 17.4.2024 2.03h

Ve středu v noci byla jednotka vyslána do obce Bartošovice k nahlášenému požáru. Po příjezdu prvních jednotek na místo události bylo průzkumem zjištěno, že došlo k požáru skladovaného materiálu a požárem je ohrožena také skladovací hala. Na místo byly povolány jednotky ve vyhlášeném druhém stupni požárního poplachu.. Hasiči ihned započali hasební práce pomocí vodních proudů, započali také ochlazování přilehlých objektů a odvětrávání hal pomocí přetlakové ventilace. Na místo byla povolána také výšková technika. Naše jednotka na místě události prováděla kyvadlovou dopravu vody a členové jednotky byly dále připraveni v záloze s dýchací technikou pro vstup do zakouřených objektů. Po snížení potřeby hasební vody se naše jednotka vrátila zpět na základnu.

Jednotky: HZS Nový Jičín, JSDH BArtošovice, HZS Bílovec, JSDH Bílovec, JSDH Studénka, JSDH Sedlnice, JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, JSDH Suchdol nad Odrou

22. Požár – Příbor 5.4.2024 9.32h

V pátek ráno, byla jednotka vyslána na ulici Jiráskovu k nahlášenému požáru. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že došlo k zahoření komínového tělesa rodinného domu. Hasiči započali hasební práce, s použitím dýchací techniky a kominického náčiní provedli zprůchodnění komínového tělesa a uhašení pomocí hasících přístrojů. Samotné komínové těleso a jeho okolí hasiči monitorovali pomocí termokamery pro případ, že by docházelo k nebezpečnému navýšení teploty uvnitř domu. Po uhašení a následné kontrole teploty se jednotky vrátily zpět na své základny.

21. Technická pomoc – Příbor 4.4.2024 13.26h

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána na žádost městské Policie k akutnímu otevření bytu na ulici Štramberská. Jelikož byl byt uzamčen, hasiči zvolili přístup zvenčí přes okno, které bylo pootevřeno. Po zpřístupnění bytu pomohli osobě, která byla pohybově omezena a následně předali událost PČR. Poté se hasiči vrátili na své základny.

Ostatní složky: MP

20. Technická pomoc – Příbor 2.4.2024 9.14h

V úterý dopoledne byla jednotka vyslána na ulici Vrchlické s žádostí ZZS o pomoc při transportu pacienta. Hasiči pomohli s přesunem pacienta z rodinného domu do vozidla ZZS a následně se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

IZS: ZZS

19. Technická pomoc – Příbor 1.4.2024 13.57h

I na velikonoční pondělí byla naše jednotka vyslána k události. Jednalo se o spadlý strom na ulici Hukvaldská, který zasahoval přes oba jízdní pruhy silnice a byl částečně zavěšen na vedení. Jednotky průzkumem zjistily, že se jedná o vedení telekomunikační sítě. Hasiči provedli rozřezání stromu pomocí motorových pil. Po rozřezání a odstranění mimo komunikaci hasiči provedli úklid vozovky a následně se vrátili zpět na své základny.