Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

Zásahy I. Čtvrtletí 2023

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

25. Dopravní nehoda – D48 29.3.2023 12.56

Ve středu, krátce po poledni, byla jednotka vyslána k dopravní nehodě  do Příbora. Během cesty k zásahu bylo upřesněno, že se nehoda nachází na dálnici D48. Hasiči po příjezdu na místo události zjistili, že došlo k nehodě osobního vozidla do středových svodidel. Části vozidla zasahovaly do obou směrů dálnice. Nehoda si vyžádala tři zraněné osoby, které byly v době našeho příjezdu v péči záchranné služby. Naše jednotka spolu s jednotkou HZS MSK Kopřivnice zabezpečila místo události, položili výstražné kužely. Dále jednotka provedla protipožární zabezpečení vozidla, odpojení AKU baterie. Po příjezdu vozidla Údržby silnic a dálnic byla naše jednotka odeslána zpět na základnu.

 Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS:PČR, ZZS

24. Technická pomoc – Příbor 27.3.2023 21.58

V pondělí večer byla jednotka vyslána na ulici Pionýrů, kde jeden z obyvatel panelového domu cítil zápach plynu u přilehlého výměníku. Hasiči po příjezdu na místo události pomocí analyzátorů plynu potvrdili únik zemního plynu. Na místo události byla povolána havarijní služba plynáren, aby provedla opravu. Naše jednotka se vrátila zpět na svou základnu, jednotka HZS Kopřivnice zůstala na místě.

Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS:PČR

23. Požár – Příbor 22.3.2023 15.17

Ve středu odpoledne byla jednotka vyslána k požáru do místní části Paseky, kde byl nahlášen požár louky pilotem prolétajícího letadla. Na místo vyrazily jednotky Z Kopřivnice, Příbora a Nového Jičína. Po upřesnění lokalizace byl nalezen požár trávy o ploše cca 70×30 metrů. Hasiči zahájili hasební práce pomocí dvou vodních proudů C. Uhašení zabralo asi 20 minut. Naše jednotka zůstala na místě v záloze. Po ukončení zásahu se všechny jednotky vrátily zpět na své základny.

  Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  HZS Kopřivnice, JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS:PČR

22. Požár – Příbor 18.3.2023 15.54

V sobotu odpoledne byla jednotka vyslána k požáru na ulici Smetanovu. Po příjezdu jednotky na místo události bylo zjištěno, že se jedná požár kontejneru na papír. Požár se nacházel již ve čtvrté fázi požáru, kdy již celý kontejner byl pohlcen požárem. Hasiči ihned započali hasební práce pomocí vysokotlakého vodního proudu za použití dýchací techniky. Požár byl uhašen během pěti minut. Následně byla provedena kontrola požářiště pomocí termokamery a ochlazena horká místa. Po ukončení zásahu bylo místo předáno PČR a jednotky se vrátily zpět na základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS:PČR

21. Technická pomoc – Hájov 14.3.2023 3.37

V úterý brzy ráno byla jednotka vyslána do obce Hájov, kde na silnici mezi Hájovem a Dolním Sklenovem došlo vlivem silného větru k pádu vzrostlého stromu na komunikaci, která se stala v obou směrech neprůjezdnou. Hasiči obou jednotek zahájili řezací a odklízecí práce. Asi po půl hodině byl strom rozřezán a odklizen z komunikace, která byla následně zprůjezdněna.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS:PČR

20. Technická pomoc – Příbor 13.3.2023 11.31

V pondělí dopoledne byla jednotky vyslána na ulici Zahradní, kde byla požádána o pomoc při akutním otevření bytu. Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o zamknutý pokoj v rodinném domě ve kterém se nachází ležící osoba. Jednotka ihned provedla otevření dveří násilným vstupem. Hasiči poskytli předlékařskou osobě, která vyžadovala lékařskou péči a zároveň na místo povolali ZZS. Po jejich příjezdu pomohla jednotka s transportem pacientky do vozidla ZZS a následně se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: MP, ZZS

19. Technická pomoc – Lubina 12.3.2023 18.16

V neděli večer byla jednotka vyslána k požáru do Lubiny. Po příjezdu jednotek z prvního stupně požárního poplachu bylo zjištěno, že došlo k závadě na kotli, následkem které došlo k zakouření sklepa. Požár se naštěstí neprokázal. Hasiči provedli odvětrání prostor pomocí přetlakové ventilace a provedli vybrání paliva z kotle. Po poučení majitele o nutnosti revize se jednotky vrátily zpět na základny.

Naše technika: CAS24 Atego, CAS 32 T815
Jednotky:  HZS Kopřivnice, JSDH Lubina I, JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor
IZS:PČR, ZZS

18. Požár – Příbor 11.3.2023 13.32

V sobotu odpoledne byla jednotka vyslána k požáru do místní části Klokočov, kde došlo požáru. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru zahradní chatky.  V době příjezdu se chatka nacházela v první fázi požáru. Jednotka ihned započala hasební práce, po rozvinutí dopravního vedení, jednotka připojila útočné vedení a pomocí C proudu hasila vnější konstrukci. Druhé útočné vedení použila jednotka HZS Kopřivnice, která hasila uvnitř chatky. Během hasebních prací bylo nutno částečně rozebírat dřevěnou konstrukci chatky.  Uhašení trvalo 20 minut. Po uhašení a kontrole pomocí termokamery , hasiči provedli ochlazení horkých míst. Po ukončení zásahu se hasiči vrátili zpět na základny.

Naše technika: CAS24 Atego, CAS 32 T815
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice, JSDH Kopřivnice, HZS Nový Jičín
IZS:PČR

 

17. Planý poplach – Lubina 9.3.2023 22.52

Ve čtvrtek večer byla jednotka vyslána k požáru objektu v Lubině. Během cesty na místo události byla naše jednotka odeslána zpět na základnu, protože po průzkumu prvních jednotek bylo zjištěno, že se jednalo o planý poplach vyvolaný poruchou EPS čidla.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  HZS Kopřivnice, JSDH Lubina I, JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor

16. Dopravní nehoda – Příbor 9.3.2023 15.43

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na ulici Jičínskou. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k nehodě dvou osobních vozidel. Jedno za vozidel zůstalo po nehodě převráceno na střeše v plotě přilehlého domu. Při příjezdu byli všichni účastníci nehody již mimo vozidla a naštěstí bez zranění. Hasiči provedli zabezpečení místa nehody, provedli protipožární opatření, odpojení aku baterií a prováděli usměrňování kyvadlového provozu na komunikaci. Po příjezdu PČR a byla naše jednotka odeslána zpět na základnu a na místě zůstala pouze jednotka HZS Kopřivnice, která vyčkala příjezdu odtahové služby a pomohla s odklizením a naložením vozidel.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS:PČR

15. Technická pomoc – Příbor 8.3.2023 21.33

Ve středu večer vyjížděla jednotka podruhé k technické události,. Tentokrát se jednalo o akutní otevření uzavřených prostor na ulici čs. armády. Hasiči provedli zpřístupnění bytu bez poškození. V bytě se nacházela osoba, která již bohužel nejevila známky života. Hasiči předali místo události jednotce PČR a vrátili se zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS:PČR, ZZS

 

14. Technická pomoc – Příbor 8.3.2023 13.42

Ve středu odpoledne byla jednotka vyslána na ulici npor. Loma k technické pomoci kvůli tekoucí vodě. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že v jednom z bytů tekla voda. Nakonec nebylo nutno násilně otevírat, byt byl zpřístupněn majiteli. Hasiči pomohli s vysušením podlahy a následně se vrátili zpět na základnu.  

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

13. Technická pomoc – Příbor 25.2.2023 6.35

V sobotu ráno byla jednotka vyslána na žádost PČR s pomocí při otevření bytu na ulici npor. Loma. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se v bytě nachází osoba, který vyžaduje pomoc. Ve spolupráci s HZS byl byt bez poškození otevřen a osobě poskytnuta předlékařská péče. Na místo byla zavolána ZZS, které byl následně pacient předán. Po ukončení zásahu se tak obě jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS:PČR, ZZS

12. Požár – Příbor 20.2.2023 21.38

V pondělí večer byla jednotka vyslána k požáru na ulici Osvobození, po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k požáru domácí dřevěné udírny. Požár byl uhašen ještě před našim příjezdem majiteli. Po průzkumu jsme ve spolupráci s HZS Kopřivnice pomocí vysokotlakého vodního proudu prováděli dohašování ložisek a ochlazování. Pomocí termokamery jsme také kontrolovali teplotu požářiště a okolí. Na místo byl povolán také vyšetřovatel požárů, který určil příčinu požáru a škody, které naštěstí nebyly příliš vysoké. Po ukončení zásahu se obě jednotky vrátily zpět na základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS:PČR

11. Technická pomoc – Příbor 18.2.2023 10.05

V sobotu dopoledne byla jednotka vyslána na ulici Fučíkovu, kde byla požádána o pomoc s akutním otevřením prostor. Po příjezdu jednotky na místo byl proveden průzkum, kde byl zvolen přístup přes vchodové dveře. Před započetím prací se však ukázalo, že obyvatelka bytu je v pořádku a nebylo tedy nutné byt otevírat. Jednotky se tak vrátily zpět na základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS:PČR

10. Dopravní nehoda – Bartošovice 15.2.2023 00.28

Ve středu, půl hodiny po půlnoci byla jednotka vyslána do Bartošovic, kde na silnici 46429 došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Nehoda si vyžádala dva zraněné řidiče. Jeden z nich byl zaklíněn ve vozidle. Hasiči zabezpečili místo nehody a započali s vyprošťováním řidiče pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení, následně jej pomocí páteřové desky přenesli do péče záchranné službě. Po prvotním ošetření hasiči pomohli s transportem zraněného do vrtulníku LZS. Hasiči dále provedli protipožární zabezpečení vozidel, odpojení aku baterií a ošetření úniku provozních kapalin. Naše jednotka se následně vrátila zpět na základnu a jednotka HZS Nový Jičín zůstala na místě do vyšetření PČR a následně provedla uklizení komunikace a pomohla s naložením vozidla na odtahovou službu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  HZSp Letiště Ostrava, HZS Nový Jičín, JSDH Příbor
IZS: ZZS, LZS, PČR

9. Požár – Kateřinice 12.2.2023 16.57

V neděli odpoledne byla jednotka vyslána do obce Kateřinice, kde byl zpozorován kouř ze střechy rodinného domu. Po příjezdu jednotek na místo události a po provedení průzkumu bylo zjištěno, že se o požár nejedná. Jednotky se tak vrátily zpět na své základny a událost byla překvalifikována planý poplach.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Kateřinice, JSDH Petřvald, HZS Kopřivnice, JSDH Příbor
IZS: PČR

8. Požár – Příbor 6.2.2023 13.23

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána k požáru na ulici Fučíkovu, kde byl zaznamenán kouř z kontejneru. Po příjezdu jednotek na místo události bylo zjištěno, že došlo k zahoření odpadků v kontejneru na směsný odpad. Hasiči provedli uhašení pomocí vysokotlakého vodního proudu a následnou kontrolu pomocí termokamery. Po uhašení se hasiči vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

7. Technická pomoc – Příbor 5.2. 2023 7.48

V neděli ráno byla jednotka vyslána na pomoc při záchraně srny uvízlé v bráně zahrádkářské kolonie na ulici Hukvaldské. Hasiči po příjezdu na místo provedli zklidnění zvířete a jeho zajištění, aby si neublížilo. Následně pomocí hydraulického rozpínacího nástroje provedli roztažení roztažení železných tyčí brány a uvolnili zaklíněnou srnu. Tu následně předali do péče přivolaným myslivcům. Následně se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR

6. Technická pomoc – Příbor 4.2.2023 8.33

V sobotu ráno byla jednotka vyslána na ulici Lidickou, kde došlo vlivem silného větru, k uvolnění střešní krytiny na štítu kostela Sv. Valentina. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedna o uvolněný 3m dlouhý a 60cm široký plech, který hrozí pádem. Hasiči provedli uzavření chodníku a silnice v okolí kostela a na místo byla povolána výšková technika. Vzhledem k nutnosti ustavení automobilového žebříku hasiči ve spolupráci s PČR provedli uzavření ulice Lidická po dobu zásahu. Následně jsme spolupracovali při odstraňování plechu z automobilového žebříku. Po odřezání plechu a kontrole střešní části kostela následně jednotka předala místo kostelníkovi. Automobilový žebřík byl následně odvolán k další události v Příboře, kde již zasahovala jednotka HZS Nový Jičín. Naše jednotka se po otevření ulice vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

5. Technická pomoc – Příbor 23.1.2023 00:20

Krátce po pondělní půlnoci byla jednotka vyslána na ulici Štramberskou, kde bylo zaznamenáno aktivované CO čidlo. Po příjezdu jednotek na místo byl proveden průzkum, kterým bylo zjištěno, že se jednalo o alarm vybité baterie v čidle. Hasiči se následně vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR

4. Planý poplach – Hájov 18.1.2023 14.25

Ve středu odpoledne byla jednotka vyslána do obce Hájov, kde byl pozorován kouř z lesa. Po příjezdu na místo události a průzkumu bylo zjištěno, že se nejedná o požár, ale nahlášené pálení. Jednotky se tak vrátily zpět na základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice, JSDH Hájov
IZS: PČR

3. Technická pomoc – Prchalov 15.1.2023 8.54

V souvislosti se silným větrem byla jednotka vyslána v neděli ráno do obce Prchalov, kde došlo k pádu větve na silnici. Hasiči provedli pořezání a následné odklizení z komunikace a vrátili se zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR

2. Požár – Příbor 11.1.2023 00:36

Ve středu, krátce po půlnoci byla jednotka vyslána na ulici Fučíkovu, kde byl zpozorován kouř na chodbě domu. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že se kouř valí z jednoho z bytů a nikdo neotvírá. Hasiči proto provedli násilný vstup do bytu se zavodněnou hadicí, jelikož bylo cítit sálající teplo u vstupních dveří. Po otevření se potvrdil požár. Hasiči ihned započali s hasebními pracemi a zároveň s průzkumem bytu s cílem vyloučit, že se v bytě nikdo nenachází. To se naštěstí nepotvrdilo. Hasiči tak provedli uhašení, které zabralo asi dvacet minut. Zároveň byla provedena kontrola okolních bytů. Bylo nutno evakuovat 4 osoby. Při požáru se naštěstí nikdo nezranil. Po uhašení a kontrole požářiště pomocí termokamery byly chodby a byt odvětrán. Po předání PČR se jednotky vrátily zpět na základny.

Naše technika: CAS24 Atego, CAS 30 T815 Terrno
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

1. Požár – Příbor 9.1.2023 7.51

V pondělí, byla jednotka vyslána k první letošní události a to multimodálního parku do Mošnova, kde došlo k aktivaci elektronického požárního čidla. Po příjezdu prvních jednotek na místo však bylo zjištěno, že se o požár nejedná a došlo pouze poruše na čidle EPS.
Naše jednotka tak byla během cesty odvolána zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: HZSp Letiště Ostrava, JSDH Mošnov, HZS Kopřivnice, JSDH Příbor