Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

Zásahy I. Čtvrtletí 2024

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

10. Dopravní nehoda – Hájov 10.2.2024 13.35h

V sobotu odpoledne byla jednotka vyslána do obce Hájov, kde na silnici mezi Hukvaldy a Hájovem došlo k nehodě osobního vozidla do příkopu. Nehoda si vyžádala jedno lehké zranění. Hasiči zabezpečili místo události a provedli protipožární opatření. Zraněnému provedli předlékařské ošetření a následně jej předali ZZS. Naše jednotka po příjezdu na místo události byla následně velitelem zásahu odeslána zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: HZS Kopřivnice, JSDH Příbor

Složky IZS: PČR, ZZS

9. Dopravní nehoda – Příbor 7.2.2024 20.51h

Ve středu večer byla jednotka vyslána na železniční přejezd na ulici Nerudově. Po příjezdu na místo nehody bylo zjištěno, že došlo ke střetu osobního vlaku s motocyklem. Nehoda si naštěstí nevyžádala žádné zranění. Při střetu však došlo k úniku provozních kapalin, který hasiči ošetřili sorbentem, dále zabezpečili místo nehody. Po příjezdu jednotky HZS Kopřivnice a drážních hasičů se naše jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice, HZSp SŽDC Ostrava

Složky IZS: PČR, ZZS

8. Požár – Příbor 5.2.2024 7.34h

V pondělí ráno byla jednotka vyslána na ulici kapitána Jaroše, kde byl nahlášen v zahrádkářské osadě požár. Po příjezdu na místo události jsme průzkumem zjistili požár zahradní chatky, který se nacházel ve druhém fázi požáru. Jednotka ihned započala přípravu dopravního a útočného vedení vodním proudem C a následně za použití dýchací techniky zahájila hasební práce. Po příjezdu HZS Kopřivnice byl veden také druhý proud C. Chatka byla uhašena během deseti minut, dalších 30 minut zabralo dohašování ohnisek a zabezpečení elektroinstalace.
Po uhašení bylo místo předáno vyšetřovateli požárů a PČR. Jednotky se tak vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice, HZS Nový Jičín, JSDH Kopřivnice

Složky IZS: PČR

 

7. Technická pomoc – Příbor 27.1.2024 12.35h

V sobotu po poledni byla jednotka vyslána na ulici Šafaříkovu. Byli jsme PČR požádání o spolupráci při otevření uzavřených prostor majitelce, která potřebovala akutně užít léky. Průzkumem bylo zjištěno, že dveře nebyly zamknuty. Ve spolupráci s HZS Kopřivnice jsme tak povedli otevření dveří bytu bez poškození zámku i dveří. Po předání PČR a následně majitelce bytu, se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

Složky IZS: PČR

 

6. Požár – Fryčovice 21.1.2024 13.00h

V neděli odpoledne byla jednotka vyslána do Fryčovic, kde byl nahlášen požár rodinného domu. Po příjezdu jednotek na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár ve sklepních prostorech. Hasiči připravili dopravní a útočné vedení a pomocí jednoho vodního proudu C zahájili hasební práce. Naše jednotka za pomocí dýchací techniky monitorovala další ohniska pomocí termokamery a dále s podílela na vytváření větracích otvorů potřebných pro nasazení přetlakové ventilace, která byla použita během zásahu pro nucené odvětrání zplodin hoření. Lokalizace požáru zabrala 10 minut, další půl hodiny byla ohniska dohašována a ochlazována. Jednotky se po ukončení práce vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Fryčovice, JSDH Brušperk, HZS Frýdek Místek, JSDH Příbor

Složky IZS: PČR, ZZS

5. Planý poplach – Příbor 20.1.2024 12.36h

V sobotu, krátce po poledni byly všechny jednotky prvního stupně požární ochrany vyslána do domova důchodců na ulici Masarykovu, kde byl elektronickou požární signalizací detekován kouř. Po příjezdu jednotek na místo byl proveden průzkum celé budovy, který neprokázal žádný požár, dalším průzkumem bylo zjištěno, že k aktivací čidel došlo vodní parou. Událost tak byla překvalifikována na planý poplach a jednotky se vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice, HZS Nový Jičín

4. Dopravní nehoda – D48 19.1.2024 5.46h

V pátek ráno byla jednotka vyslána na dálnici D48, kde ve směru na Nový Jičín došlo u sjezdu na Hájov k dopravní nehodě jednoho osobního vozidla do středových svodidel. Nehoda si naštěstí nevyžádala žádné zranění osádky vozidla. Hasiči provedli uzavření levého jízdního pruhu, označení a zabezpečení místa nehody a dále protipožární zabezpečení odpojením AKU baterie. Dále pak průzkum vozidla. Po příjezdu HZS Kopřivnice a PČR se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

Složky IZS: PČR

3. Dopravní nehoda – planý poplach – D48 16.1.2024 16.41h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána na dálnici D48 ve směru na NJ, kde za Příborem se nacházelo vozidlo v poli mimo dálnici. Jak jednotka zjistila od hlídky PČR, tato nehoda se stala již předchozí den a byla řešena dopravním oddělením PČR. Událost tak byla překvalifikována jako planý poplach a jednota se vrátila zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

Složky IZS: PČR

2. Technická pomoc – Příbor 4.1.2024 9.20h

Ve čtvrtek dopoledne byla jednotka vyslána na žádost PČR s otevřením uzavřených prostor na ulici Okružní. V době našeho příjezdu se však již hlídce dveře podařilo otevřít. Naše pomoc tak nebyla potřeba a jednotka se vrátila zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

Složky IZS: PČR, ZZS

1. Požár – Příbor 1.1.2024 1.04h

Po první hodině Nového roku byla jednotka vyslána ke své první události a to na ulici Dr. Čejky, k požáru. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár dutého kmene listnatého stromu. Hasiči započali hasební práce pomocí vysokotlakého vodního proudu. Vzhledem, že byl požár ve výšce, byly hasební práce prováděny z nastavovacího žebříku. Po uhašení byl kmen stromu zkontrolován pomocí termokamery, která již nepotvrdila nebezpečnou teplotu. Hasiči se tak vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice