Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

Zásahy III. Čtvrtletí 2023

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

78. Taktické cvičení – Požár – Štramberk 22.9.2023 8.58

V pátek ráno byla jednotka vyslána do obce Štramberk, kde došlo k úniku plynu z podzemního zásobníku plynu a jeho následnému požáru při kterém došlo ke zranění dvou osob. Takový byl námět taktického cvičení, kterého se naše jednotka účastnila v areálu RWE u sv. Kateřiny ve Štramberku. Taktického cvičení sloužilo k procvičení postupů a kooperace jednotlivých složek IZS a pracovníků firmy při vzniku mimořádné události podobného charakteru. Naše jednotka měla za úkol zajistit místo události a bezpečnost přilehlého kempu. Dále byla v záloze pro případ potřeby většího množství sil a prostředků při zdolávání požáru.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: HZS Kopřivnice, JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, JSDH Suchdol nad Odrou
IZS: PČR, ZZS

77. Dopravní nehoda – Mošnov 17.9.2023 16.25

V neděli odpoledne byla jednotka vyslána do obce Mošnov, kde na silnici I/58 došlo k nehodě dvou osobních vozidel. Nehoda si vyžádal jednu zraněnou osobu, kterou si do péče převzala ZZS. Hasiči provedli zabezpečení místa nehody a protipožární zabezpečení vozidel. Dále odpojili AKU baterie. Jelikož došlo k úniku provozních kapalin, provedli ošetření komunikace pomocí sorbentu. Po vyšetření události PČR hasiči pomohli s odklizením vozidel mimo komunikaci a uklidili silnici. Poté se všechny jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  HZSp Letiště Ostrava, JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR, ZZS

76. Dopravní nehoda – Příbor 14.9.2023 7.58

Ve čtvrtek ráno byla jednotka vyslána na křižovatku ulice Štamberská a silnice I/58, kde došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Hasiči provedli zabezpečení místa události. Jelikož účastníky nehody byly také nezletilé osoby, poskytli hasiči jednak předlékařské ošetření, tak také postraumatickou péči v podobě tepelného komfortu a úkrytu ve vozech. Po příjezdu ZZS byli účastníci nehody předání zdravotnickému týmu. Hasiči mezitím provedli protipožární zabezpečení vozidel, odpojení aku baterií, zasypání úniku provozních kapalin a usměrňovali kyvadlový provoz na pozemní komunikaci. Po vyšetření nehody PČR hasiči odtlačili jedno z vozidel mimo komunikaci a po odvezení druhého vozidla odtahovou službou jsme provedli úklid vozovky. Následně se obě jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR
, ZZS

75. Únik ropných produktů – Příbor 10.9.2023 23.22

V neděli večer byla jednotka vyslána na kruhový objezd na ulici Jičínská. Vlivem nárazu osobního automobilu na betonový práh došlo k poškození olejové vany a úniku motorového oleje na vozovku. Jednotka provedla zasypání uniklých provozních kapalin pomocí sorbentu. Následně jsme vyčkali příjezdu odtahové služby. Po naložení vozidla jsme provedli uklizení vozovky a vrátili jsme se zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR

74. Dopravní nehoda – Příbor 10.9.2023 12.07

V neděli, krátce po polední byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na ulici Čs. armády, kde došlo ke střetu dvou osobní vozidel. Hasiči provedli zajištění místa nehody a protipožární opatření. Odpojili AKU baterie u obou vozidel a také protipožární opatření pomocí trojnásobné požární ochrany. Nehoda se obešla bez zranění, na komunikaci však unikly provozní kapaliny, které hasiči zasypali pomocí sorbentu a následně uklidili. Následně se jednotky vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR

73. Záchrana zvířat – Příbor 4.9.2023 14.07

V neděli odpoledne byla jednotka vyslána na ulici Okružní, kde bylo nahlášeno kotě uvízlé v okapové rouře. Hasiči provedli průzkum a kontrolu okapových svodů až do podzemí, nicméně zvíře nebylo nalezeno. Preventivně bylo vytvořeno několik únikových otvorů, aby se případně mohlo kotě dostat ven. Následně se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

 

72. Únik ropných produktů – Příbor 31.8.2023 10.16

Ve čtvrtek dopoledne byla jednotka vyslána na ulici Lidickou, kde na parkovišti obchodního domu Penny došlo k poruše osobního automobilu jejímž vlive došlo k úniku benzínu z palivové nádrže. Hasiči zabezpečili místo události a ve spolupráci s HZS Kopřivnice provedli sběr unikající látky do jímací nádoby a spolupracovali při provizorním ucpání otvoru v nádrži. Následně Hasiči provedli zasypání úniku pomocí sorbentu a naše jednotka se vrátila zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

 

71. Požár – Příbor 29.8.2023 3.04

V úterý, brzy ráno byla všechny jednotky z prvního stupně požárního poplachu vyslány na ulici Masarykovu, kde byl v Domově důchodců pomoc elektronického požárního senzoru zaznamenán požár. Hasiči provedli na místě důkladný průzkum, který však žádný požár nepotvrdil. Událost tak byla vyhodnocena jako Planý poplach na základě vadné Elektronické požární signalizace.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

70. Technická pomoc – Příbor 27.8.2023

Spadlý strom na ulici Frenštátská příčinou již šesté události za 24 hodin spojené s likvidací spadlého stromu následkem počasí. Hasiči provedli na místě rozřezání a odklizení stromu a dále uklizení komunikace. Poté se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor

69. Technická pomoc – Příbor  27.8.2023 8.55

K další likvidaci spadlého stromu byla jednotka vyslána před devátou hodinou ranní na ulici Větřkovská. Spadlý strom zasahoval na cyklostezku. Hasiči provedli rozřezání a odklizení mimo cyklostezku. Po uklizení komunikace se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor

68. Technická pomoc – Borovec 27.8.2023 02.49

Krátce před třetí hodinou ranní byla jednotka vyslána do Borovce, kde na cyklostezce došlo k pádu větve vzrostlé vrby. Zhruba 40cm silnou větev přesahující přes celou cyklostezku hasiči postupně rozřezali a uklidili mimo komunikaci. Po vyčištění komunikace se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR

67. Technická pomoc – Příbor 27.8.2023 00.12

Krátce po půlnoci byla jednotka vyslána k další události spojenou s deštěm a se silným větrem. Na ulici Jičínská došlo k odlomení větve okrasného stromu a jejímu pádu na vozidlo. Navíc část větve zasahovala na komunikaci. Hasiči provedli odřezání zlomené větve a odklizení mimo komunikaci. Na automobilu naštěstí nevznikly žádné škody. Hasiči se následně vrátili na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR

66. Technická pomoc – Příbor – 26.8.2023 16.10

V sobotu odpoledne byla jednotka vyslána k další události za necelé dvě hodiny. Jednalo se o pád ulomené větve stromu na komunikaci. Jednotka provedla pořezání pomocí motorové pily a následné odklizení. Po uklizení komunikace se hasiči vrátili zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

65. Technická pomoc – Příbor 26.8.2023 14.20

V sobotu odpoledne byla jednotka vyslána k odstranění stromu na ulici Jičínská. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k odlomení větve, která spadla na silnici a blokovala plynulý provoz. Hasiči provedli odstranění mimo komunikaci a vrátili se zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor

64. Únik ropných produktů – Borovec 24.8.2023 16.20

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána k úniku nafty na benzínovou stanici PapOil v Borovci. Po příjezdu jednotky na místo události bylo zjištěno, že došlo k úniku cca 4 litrů hydraulického oleje na pozemní komunikaci z návěsu. Jednotka provedla zasypání úniku pomocí sorbentu a následně provedla uklizení komunikace. Následně se hasiči vrátili na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR, ZZS

63. Požár – Lubina 22.8.2023 v 19.58

V úterý večer byla jednotka vyslána do obce Lubina v rámci prvního stupně požárního poplachu k nahlášenému kouři z rodinného domu. Po příjezdu prvních jednotek na místo události bylo zjištěno, že došlo k zahoření potravin na sporáku. Jednotky provedly odklizení spáleného nádobí a odvětrání prostor pomocí přetlakové ventilace. Okolí zahoření  bylo zkontrolováno pomocí termokamery. Následně se všechny jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  HZS Kopřivnice, JSDH Kopřivnice, JSDH Kopřivnice-Lubina,JSDH Příbor,
IZS: PČR

62. Dopravní nehoda – Příbor 22.8.2023 15.25

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána k další nehodě na silnici I/58 u tunelu v Prchalově. Zde došlo ke střetu tří osobních vozidel. Nehoda si vyžádala 4 zraněné, kteří byli v době našeho příjezdu v péči ZZS. Jednotka provedla zabezpečení a označení místa nehody. Dále jsme zajistili protipožární ochranu a odpojení AKU baterií. Dále jsme usměrňovali provoz na pozemní komunikaci a pomohli s ošetřením kontaminované komunikace pomocí sorbentu. Po předání PČR jsme byli odeslání zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR
, ZZS

61. Dopravní nehoda – Příbor 18.8.2023 18.36

K další nehodě vyjížděla jednotka hodinu a půl po návratu od první události na křižovatku silnic Frenštátská a čs. Armády, kde došlo k další nehodě dvou osobních vozidel z nichž opět jedno skončilo na střeše. V době našeho příjezdu byli všichni účastníci mimo vozidla. Tři z nich však vyžadovaly ošetření. Hasiči poskytli předlékařskou první pomoc a na místo byly povolány dvě posádky ZZS. Hasiči dále provedli označení místa události a stabilizaci převráceného vozidla. Dále ve spolupráci s PČR a MP prováděli usměrňování a odklánění provozu. U vozidel byly provedeny protipožární opatření s odpojením AKU baterií. Dále byl ošetřen únik provozních kapalin. U jednoho z vozidel jsme také pomáhali z přeložením nákladu. Po ukončení vyšetřování PČR jsme pomohli s převrácením vozidla zpět na kola, naložením na odtahovou službu a odtlačením dalšího vozidla mimo komunikaci. Po uklizení silnice jsme se vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR
, ZZS
Další IZS: MP

60. Dopravní nehoda – I/58 18.8.2023 12.53

V pátek, krátce po poledni byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici I/58 před místní částí Kopřivnice Lubina. Po příjezdu jednotky na místo události bylo zjištěno že došlo ke střetu dvou osobních vozidel z nichž jedno  se převrátilo na střechu. Nehoda si vyžádala jedno zranění. Řidička z převráceného vozu byla v době našeho příjezdu již mimo vozidlo v péči jednotky HZS Kopřivnice, která jí poskytovala předlékařskou pomoc. Naše jednotka provedla zabezpečení a označení místa nehody, dále připravila protipožární trojitou ochranu a provedla odpojení AKU baterií vozidel. Dále jsme spolupracovali při usměrňování provozu na pozemních komunikacích. Jelikož došlo k úniku provozních kapalin, spolupracovali jsme na ošetření komunikace. Po skončení vyšetřování PČR jsme provedli uklizení vozovky a byli nápomocní při odstraňování vozidel mimo komunikaci. Po skončení zásahu jsme se vrátili zpět na základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR, ZZS

59. Únik nebezpečných látek – Příbor 17.8.2023 15.07

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána na ulici Oldřicha Helmy k úniku neznámé látky na komunikaci. Průzkumem bylo zjištěno, že došlo ke kontaminaci většího úseku pozemní komunikace naftou. Hasiči provedli zasypání kontaminovaného úseku pomocí sorbentu a následné uklizení. Poté se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR

58. Technická pomoc – Příbor 15.8.2023 10.34

V úterý dopoledne byla jednotka vyslána na pomoc s akutním vstupem do bytu. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se majitelce bytu vlivem průvanu zabouchly dveře, zatím co vařila. Jednotka provedla zpřístupnění bytu, aniž by došlo k poškození zámku a dveří. Poté jednotka  místo předala PČR.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR

57. Technická pomoc – Příbor 14.8.2023 22.49

V pondělí večer byla jednotka odeslána na ulici Frenštátskou, kde došlo k pádu stromu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o 30cm širokou větev Vrby, která se odlomila a spadla na komunikaci. Jednotka provedla rozřezání a odklizení mimo silnici a následně se vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR

56. Dopravní nehoda- Příbor 6.8.2023 12.45

V neděli, krátce po poledni byla jednotka vyslána na ulici Jičínskou, kde došlo k nehodě jednoho osobního vozidla. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k nárazu na středový ostrůvek. Posádka vozu se na místě nehody nenacházela. Po nárazu došlo k poškození vozidla s únikem provozních kapalin. Hasiči provedli zabezpečení místa události a protipožární zabezpečení s odpojením AKU baterie. Dále jsme provedli zasypání kontaminované komunikace pomocí sorbentu. Následně jednotka prováděla usměrňování provozu na pozemní komunikaci. Po předání PČR byla jednotka odeslána zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR

55. Technická pomoc – Příbor 4.8.2023 13.48

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána k záchraně kočky, která vylezla na strom, z něhož se čtyři dny nemohla dostat zpět na zem. Hasiči označili místo události a pomocí nastavovacích žebříků provedli snesení zvířete z cca 10m výšky. Následně se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

 

54. Požár – Příbor 31.7.2023 8.10

V pondělí ráno byla jednotka vyslána na ulici Štramberskou, kde v průmyslové zóně došlo zahoření elektroinstalace v přívodním vedení do objektu. Jednotky použily k uhašení přenosný hasicí přístroj. Po uhašení a kontrole pomocí termokamery byl na místo povolán pracovník el. rozvodných závodů jemuž bylo místo předáno. Jednotky se pak vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:   HZS Kopřivnice, JSDH Příbor
IZS: PČR

53. Dopravní nehoda – I/58 Mošnov 17.7.2023 14.44

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána do obce Mošnov, kde na silnici I/58 došlo k dopravní nehodě. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedna o nehodu dvou osobních vozidel, které se čelně střetly a a jedno z vozidel bylo odmrštěno mimo komunikaci. V tomto vozidle zůstala zaklíněna řidička. Hasiči ihned započali s vyprošťovacími pracemi, kdy se podařilo zraněnou dostat z vozidla pomocí páteřové desky přes zadní dveře a následně byla předána lékaři LZS. Zároveň jsme byli součinní při ošetřování druhého zraněného řidiče. Dále jsme spolupracovali při zabezpečení místa nehody a likvidaci úniku provozních náplní. V rámci protipožárních opatření jsme odpojili AKU baterie vozidel a jelikož bylo jedno z vozidel typu Hybrid, odpojovali jsme také vysokonapěťovou část. Po předání události PČR jsme se vrátili zpět na základnu a na místě zůstala jednotka HZS Kopřivnice, která následně pomohla s odklizením vozidel a uklizením komunikace.

Více info: www.pozary.cz

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  HZSp Letiště Ostrava a.s., JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR, ZZS, LZS

52. Dopravní nehoda – I/58 15.7.2023 18.03

K další události byla jednotka vyslána v sobotu odpoledne a to na silnici I/58 před místní částí Lubina, kde došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Nehoda si vyžádal jedno lehké zranění. Hasiči provedli ošetření jednoho z řidičů, dále zabezpečili místo nehody. Obě auta se od sebe nacházela 120m a silnice byla částečně uzavřena. Hasiči tak pomáhali s usměrňováním kyvadlového provozu. Dále bylo provedeno protipožární zabezpečení vozidel a odpojení AKU baterií. U jednoho z vozidel došlo k úniku provozních kapalin, který bylo nutno ošetřit pomocí sorbentu. Po vyšetření PČR pomohli hasiči s odtlačení vozidla na krajnici a naložením na vozidlo odtahové služby. Po uklizení vozovky se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR

51. Technická pomoc – Příbor 15.7.2023 3.52

V sobotu, brzy ráno, byla jednotka vyslána na ulici Místecká, kde došlo k opakovanému spuštění čidla na měření koncentrace oxidu uhličitého. Hasiči provedli měření v bytě, kde se nacházel plynový kotel. Všechna měření však byla negativní. Událost byla vyhodnocena jako porucha CO čidla a jednotky se tak vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

50. Technická pomoc – Příbor 14.7.2023 14.19

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána na pomoc zdravotníkům s transportem pacienta do vozidla ZZS. Hasiči se po transportu vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
IZS: ZZS

49. Dopravní nehoda – Rychaltice 11.7.2023 12.32

V úterý, krátce po poledni byla jednotka vyslána na nájezd dálnice D48 v Rychalticích, kde došlo k dopravní nehodě jednoho osobního vozidla mimo komunikaci. Nehoda si vyžádala jedno zranění. V době našeho příjezdu již byla přítomna ZZS a řidička byla v péči lékaře. Jednotky provedly zabezpečení místa události, protipožární zabezpečení vozidla a odpojení aku baterií a uzavření LPG ventilu. Po vyšetření nehody PČR hasiči provedli úklid v okolí vozovky a následně se vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Frýdek Místek
IZS: PČR, ZZS

48. Technická pomoc – Příbor 10.7.2023 16.06

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána na ulici Pionýrů k likvidaci vosího hnízda. Hnízdo se nacházelo ve 3. patře panelového domu na balkóně. Jednotka provedla likvidaci vos pomocí insekticidního prostředku a následně se vrátili zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor

47. Technická pomoc – Borovec 6.7.2023 16.12

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána na cyklostezku do Borovce, kde vlivem nepříznivého počasí došlo k vývratu vrby na stezku. Hasiči provedli na místě pořezání a odklizení stromu mimo cyklostezku a po uklizení komunikace se vrátili zpět na základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

46. Technická pomoc – Příbor 5.7.2023 17.53

Ve středu odpoledne byla jednotka vyslána na ulici U Tatry, kde vlivem silného větru a deště došlo k vývratu pětimetrové jeřabiny, která zasahovala do komunikace. Jednotka provedla pořezání a odklizení mimo silnici a následně se vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor

45. Požár – Příbor 4.7.2023 15.28

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána k požáru odpadkového koše na ulici Frenštátská. Před příjezdem jednotky na místo byl požár uhašen kolemjdoucími občany. Hasiči provedli pouze kontrolu a následně se vrátili zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR

44. Technická pomoc – Příbor 3.7.2023 11.03

V pondělí dopoledne byla jednotka vyslána na žádost záchranné služby k pomoci s transportem pacienta z 6. patra na ulici Pionýrů. Jednotka pomohla se snesením do vozidla ZZS a následně se hasiči vrátili na svou základnu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor