Vzdělávání Dopravní nehody

Šest členů naší jednotky se v sobotu 14.4.2018 zůčastnilo instrukčně metodického zaměstnání pro jednotky předurčené k zásahům u dopravních nehod, s názvem „Taktické postupy u dopravních nehod a poskytování první pomoci“, které se konalo na stanici Hasičského záchranného sboru v Bílovci.
Toto osmihodinové školení obsahovalo jednak teoretické informace se zaměřením na vozidla na plynový a hybridní pohon a taktiku provedení zásahu u těchto vozidel.
Další část byla již praktická a to z oblasti první pomoci, kde si hasiči zopakovali základy kardiopulmonární resuscitace a seznámili se s prostředky využívanými u záchranné služby a měli také možnost shlédnout nové vozidlo, které záchranná služba minulý týden obdržela. Výcvik dále pokračoval ukazkou použití zdvihacích vaků a dále prohlídkou a instruktáží u vozidla Hyundai Tucson speciálně upraveného pro vizualizaci bezpečnostních prvků vozidla, kde se hasiči seznámili s nejmodernějšími prvky aktivní a pasivní ochrany, používanými u dnešních vozidel.
Poslední částí byla praktická část, kdy hasiči z několik adruhů možných scénářů dopravních nehod dostali jeden a u něj prováděli zásah u simulované dopravní nehody s vyprošťováním osoby z havarovaného vozidla dle daných postupů a předpisů.