Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

Úspěch na TFA v Lubině Drnholci

V sobotu 21.3.2015 se naši hasiči zúčastnili letos první soutěže TFA Drholecký železný hasič, kde bylo přihlášených 15 soutěžících. Soutěž se konala na Větřkovické přehradě, naši hasiči se zúčastnili ve složení Galia Tibor, Jan Sláma, Josef Boháč, Dan Chromečka a Jiří Pitel. Jako první z této pětice startoval Tibor, který v soutěži TFA byl úplný nováček. I když byl nováček trať zvládl bravůrně. 8 pneumatik z osobního auta přeskákal rychle, 2x B motání hadic bylo také skvěle smotáno, ale bohužel 2m bariéru se nepodařilo překonat ani na třetí pokus i když se s touto disciplínou rval musel na překonání použít žebřík a dostal penalizaci 30s. Další disciplína byla přenesení 2x20l kanystrů na vzdálenost cca 10m, hamrbox 50 úderů (25 nahoru a 25 dolů), tato disciplína byla excelentní, poté se Tibor přesunul přemístit pneumatiku z nákladního automobilu překlápěním a to 8x, zde bylo vidět že Tiborovy docházeli. Ale nevzdal se a poslední disciplínu smotání 1x hadice C v ruce na jednoducho provedl v rychlém čase. Poté se vydal na cestu na přehradu. Musel přeběhnout vzdálenost cca 150m a 79 schodů do cíle. Byl to skvělý výkon a na to že byl zcela bez tréninku, vůbec nevadilo, že skončil na posledním 15. místě. Jako další na trati z našich borců se objevil Jirka. První tři disciplíny byli perfektně zvládnuté a hlavně motání 2xB hadic. Hamrbox byl taktéž dobře zvládnut, ale pomalu docházely síly. Pneumatiku a hadici C Jirka provedl v pomalejším čase než jsme u něho zvyklí. Po běhu mu síly ubyly ještě víc,ale Jirka je obrovský bojovník a tak schody vyloženě vylezl po čtyrech. Jirka se umístil na10. místě. Další závodník se na start postavil Dan. Dan běžel perfektní závod všechny disciplíny provedl rychle a bez jakéhokoliv zádrhelu. Běh a následné schody na přehradu byly taky excelentně rychlé. Proto i za tento výsledek se mohl Dan těšit z 3. místa. Jako čtvrtý závodník z SDH Příbor byl na startu Pepa ten již několik soutěží TFA má za sebou. Ale stále mu dělá problém překonání 2m bariéry, kde dostal penalizaci 30s a proto bude muset ještě zapracovat na vytrvalosti. Jinak Pepa zbytek disciplín splnil dobře a výběh na přehradu taktéž zdolal. Umístil se na 13. místě. Jako poslední se na start postavil Honza. Všechny disciplíny zvládl nejrychleji. I když bylo vidět, že mu dochází síly při překlápění pneumatik, tak další disciplínu si odpočinul při motání hadice C a nabral znovu dech. Výběh na přehradu byl také rychlý. Na konec se Honza umístil na 1. místě. Moc gratulujeme našim borcům za skvělé výsledky a to hned na první letošní soutěži. Budeme se těšit na další medailové umístění. Třeba na další soutěži TFA v Hnojíku.

video: www. KTKstudio.cz

 

 

Výsledky TFA Drnholecký železný hasič

 

1. Místo Jan Sláma JSDH Příbor   čas 4min 33s
2. Místo Radek Váňa SDH Lubina II – Větřkovice   čas 4min 34s
3. Místo Daniel Chromečka JSDH Příbor   čas 5min 2s
4. Místo Martin Turek JSDH Frenštát pod Radhoštěm   čas 5min 6s
5. Místo Pavel Krompolc SDH Lubina I – Drnholec   čas 5min 17s
6. Místo Ondřej Fabián SDH Petřvald   čas 5min 23s
7. Místo Dominik Berka SDH Petřvald   čas 5min 33s
8. Místo Václav Koterec JSDHO Darkovice   čas 5min 36s
9. Místo Miroslav Hanel JSDHO Darkovice   čas 5min 42s
10. Místo Jiří Pitel JSDH Příbor   čas 5min 50s
11. Místo Marek Hanel JSDHO Darkovice   čas 6min 4s
12. Místo Stanislav Fabík JSDHO Větřkovice   6min 50s
13. Místo Josef Boháč JSDH Příbor   čas 7min 10s
14. Místo Michal Plandor SDH Lubina I. – Drnholec   čas 7min 50s
15. Místo Tibor Galia JSDH Příbor   čas 8min 36s

 

Schůzky mládeže

Výstrahy ČHMI