Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

Zásahy IV. Čtvrtletí 2020

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

110. Technická pomoc – p5íbor 20.11.2020 13.28h

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána na žádost záchranné služby o pomoc s transportem pacienta. Jednotka pomohla s přesunem pacienta a poté provedla snesení ze 3.NP do vozidla ZZS. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
IZS: ZZS

109. Technická pomoc – Příbor 6.11.2020 13.48h

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána do ulice Na Nivách s žádostí o pomoc s čerpáním zatopeného sklepa. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k zatopení sklepa zahradní chatky vlivem poruchy na kanalizačním vedení. Jednotka provedla odčerpání asi 60cm vody pomocí kalového čerpadla a následně se vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego, DA 15 MB
Jednotky:  JSDH Příbor

108. Technická pomoc – Příbor 3.11.2020 15.36h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána na pomoc ZZS a to při transportu pacienta do sanitky. Po snesení se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
IZS: ZZS

107. Dopravní nehoda – D48 2.11.2020 7.54h

V pondělí ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na rekonstruovanou část dálnice D48 u obce Libošť. Po příjezdu jednotek na místo události bylo zjištěno, že došlo, vlivem poruchy na vozidle, k úniku provozních kapalin – nafty na komunikaci. Hasiči zabezpečili místo události a provedli zasypání úniku pomocí sorbentu. Během zásahu jednotka prováděla také řízení kyvadlového provozu na silnici D48. Po zasypání a uklizení silnice byla jednotka nápomocna také při odtažení a odstranění vozidla mimo komunikaci. Následně se obě jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

106. Technická pomoc – Příbor 24.10.2020 12.55h

V sobotu po poledni byla jednotka vyslána k otevření bytu na ulici Choráze. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že byt je uzamknut zevnitř. Jednotka tedy přistoupila k násilnému otevření dveří za asistence PČR. Po otevření bylo zjištěno, že osobě v bytě jižbohužel nelze pomoci a místo tak bylo předáno PČR. Jednotky se tak vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

105. Dopravní nehoda – Příbor 20.10.2020 19.03h

V úterý večer byla jednotka vyslána na rekonstruovaný úsek dálnice D48, kde byla nahlášena dopravní nehoda. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě osobního vozidla do dopravního značení, při které došlo vlivem poškození olejové vany k úniku oleje na silnici v úseku asi 50m. Jednotka zabezpečila místo nehody a provedla zasypání komunikace pomocí sorbentu a po vyšetření PČR také odtlačení vozidla mimo komunikaci a následně její uklizení. Poté se hasiči vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

104. Technická pomoc – Příbor 18.10.2020 16.40h

V neděli odpoledne byla jednotka vyslána na ulici čs. Armády s žádostí o pomoc při otevření uzavřených prostor. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že dveře nejdou otevřít z důvodu poruchy zámku a uvnitř se nachází osoba vyžadující lékařskou pomoc. Hasiči provedli násilné otevření dveří za asistence PČR a zpřístupnili byt ZZS. Následně se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR, ZZS

103. Technická pomoc – Příbor 14.10.2020 12.31h

Ve středu po poledni byla jednotka vyslána na ulici Na Benátkách, kde došlo k zatopení sklepa domu. Hasiči na místě provedli evakuaci techniky, u které hrozilo poškození vodou a provedli odčerpání vody ze sklepa pomocí kalového čerpadla. Následně instalovali do sklepa kalové čerpadlo majitelky objektu, aby postupně mohla přítok odčerpávat. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor

 

102. Technická pomoc – Příbor 13.10. 2020 15.55h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána ke druhé události, a to na ulici Štramberskou. Jednalo se o otevření uzavřených prostor. Jednotka po příjezdu na místo byla požádána PČR o akutní otevření bytu. Dveře bytu hasiči otevřeli bez poškození, po kontrole bytu příslušníkem PČR byla nalezena osoba vyžadující lékařskou pomoc. Hasiči poskytli předlékařskou první pomoc a následně a po příjezdu ZZS a prvotním ošetření pomohli s transportem pacientky do vozidla ZZS. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR, ZZS
Ostatní IZS: MP

101. Technická pomoc – Příbor 13.10.2020 13.11h

V úterý  odpoledne byla jednotka vyslána k technické pomoci na ulici Jičínskou. Jednalo se o pomoc osobě, která upadla a nemohla se zvednout ve stísněné místnosti. Jednotka po příjezdu na místo události pomohla seniorovi do křesla, po kontrole zdravotního stavu hasiči vyhodnotili nutnost lékařského ošetření a zavolali ZZS. Mezitím poskytli předlékařskou pomoc. Po příjezdu ZZS a prvotním ošetření, pomohli s transportem pacienta do vozidla ZZS. Následně se vrátili zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
IZS: ZZS

100. Dopravní nehoda – Příbor 5.10.2020 12.02h

V pondělí, krátce po poledni, byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na obslužnou komunikaci silnici D48 ve směru na Borovec. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě jednoho osobního vozidla, které vyjelo mimo komunikaci a otočilo se přes střechu. Ve vozidle s v době příjezdu nacházel řidič, kterému bylo nutno z vozidla pomoct. Po násilném otevření dveří řidiče, se hasiči dostali k řidiči, kterému poskytli předlékařskou pomoc. Následně zabezpečili místo události a po příjezdu ZZS pomohli s transportem pacienta do vozidla ZZS. Dále provedli protipožární zabezpečení vozidla. Po vyšetření nehody PČR hasiči odtlačili vozidlo ke krajnici a následně se vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: ZZS, PČR, LZS

 

99. Dopravní nehoda – Rychaltice 4.10.2020 18.34h

V neděli večer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48 u obce Rychaltice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě 4 osobních vozidel. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění a bez úniku provozních kapalin. Hasiči místo nehody zajistili a po příjezdu HZS byli odesláni zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   HZS Frýdek Místek, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

98. Technická pomoc – Příbor 3.10.2020 22.43h

V sobotu večer byla jednotka vyslána na ulici Šramberskou, kde vlivem silného poryvu větru došlo ke zlomení silné větve švestky, která zasahovala do jzdního pruhu komunikace. Hasiči prováděli řízení provozu, zatímco probíhaly řezací a odklízecí práce. Po uklizení komunikace se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor