Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

Zásahy IV. Čtvrtletí 2018

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

Dopravní nehoda – Rychaltice 10.12.2018 17.39h

V pondělí večer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do obce Rychaltice. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě nákladního vozidla do svodidel.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, HZS Frýdek Místek
Ostatní IZS: PČR

Technická pomoc – Příbor 9.12.2018 17.02h

V neděli v podvečer byla jednotka  vyslána k další události, tentokrát se jednalo o technickou pomoc. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k samovolnému uzamknutí vozidla značky Škoda Octavia na benzínové stanici PapOil. Uvnitř vozidla se nacházelo rok a půl staré dítě. Jelikož se nejednalo o akutní stav, hasiči vyčkali příjezdu jednotky HZS, která disponuje prostředky k otevření vozidel bez poškození a ta provedla otevření dveří vozidla. Následně se jednotky vrátily zpět na  své základny.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Ostatní IZS: PČR

Požár – Kopřivnice 9.12.2018 1.20h

V neděli, hodinu po půlnoci, byla jednotka vyslána v rámci prvního stupně požárního polachu k požáru výškové budovy do Kopřivnice, kdy obyvatelé zpozorovali kouř. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že došlo ke spálení potravin bez dalších škod. Jednotky se tak mohly vrátit na své základny.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, JSDH Štramberk, HZS Nový Jičín
Ostatní IZS: PČR

Požár – Sedlnice 7.12.2018 9.24h.

V pátek dopoledne byla jednotka vyslána do obce Sedlnice k nahlášenému požáru. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že hoří zásobník na asfalt, který byl likvidován likvidační firmou. Při příjezdu již byla na místě jednotka ze Sedlnic, která prováděla hasební práce vodním proudem. Naše jednotka prováděla doplňování vody, kontrolu ohnisek termokamerou a rozebírání konstrukce. Po ochlazení konstrukce  se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Sedlnice, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Ostatní IZS: PČR

Dopravní nehoda – Příbor 6.12.2018 16.00 hod.

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na ulici Ostravská. Popříjezdu na místo bylo zjištěno že došlo k poškození osobního vozidla předmětem ležícím na vozovce. Vlivem nárazu došlo k průrazu olejové vany a následnému úniku olejové náplně na vozovku. Jednotka provedla zabezpečení místa události a zasypání kontaminované vozovky pomocí sorbentu. Následně proveden úklid vozovky a návrat na základnu.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Ostatní IZS: PČR

Technická pomoc – Příbor 30.11.2018 15.05h

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána k úniku provozních kapalin na silnici D48. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k ulomení kola u dodávky a následnému úniku převodového oleje z poškozené převodové skříně. Jednotka provedla zasypání uniklých provozních kapalin pomocí sorbentu. Po příjezdu odtahové služby hasiči pomohli s naložením vozidla a následně provedli uklizení vozovky. Poté se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Ostatní IZS: PČR

Technická pomoc – 29.11.2018 11.08h

Ve čtvrtek dopoledne byla jednotka vyslána na ulici čs. Armády k otevření uzavřených prostor. Po příjezdu na místo bylo byt otevřen a v něm nalezena osoba vyžadující lékařské ošetření. Hasiči provedli předlékařskou pomoc a zavlolali záchrannou službu. Po příjezdu ZZS pomohli s transportem pacienta a následně se vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Ostatní IZS: ZZS, PČR

Požár – Sedlnice 26.11.2018  18.24h

V pondělí večer byla jednotka vyslána k požáru střechy do obce Sedlnice. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru v okolí komínového tělesa. Požár se začínal šířit do vnitřních prostor domu.
Hasiči ihned započali hašení pomocí dvou vodních proudů typu C. Jedním proudem hasili z vnější strany domu a jedním vodním proudem hasili požár zevnítř budovy, vždy za použití dýchací techniky. Hašení stěžoval silný vítr, který rozdmýchával ohniska. Hasiči museli během hašení rozebírat střešní konstrukci a dohašovat skrytá ohniska. Při rozebírání střešní konstrukce bylu nutno použí také motorovou řetězovou pilu a místo zásahu nasvítit pomocí teleskopického reflektoru. Hasiči pomáhali s vyklízením cenného majetku a věcí, které na půdě ztěžovaly hasební práce. Požár si naštěstí nevyžádal žádné zranění. Po uhašení se jednotky vrátily zpět na základnu. Na místě zůsala pouze místní jednotka, která prováděla dohled nad požářištěm do druhého dne.

Jelikož bylo během hasebních prací využít výškové techniky od hasičů z Letiště Ostrava, byla naše jednotka vyslána i s druhým vozem a to na základnu HZSP Letiště Ostrava a.s., kde držela hotovost po dobu nepřítomnosti hasičů, kteří zasahovali s vysokozdvižnou plošinou u požáru v Sedlnicích.

Naše technika: CAS 24 ATEGO, CAS30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Sedlnice, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, HZS Bílovec, JSDH Studénka, JSDH Štramberk, HZSP Letiště Ostrava a.s.
Ostatní IZS:  PČR

Více info: www.pozary.cz, www.hzsmsk.cz

 

Dopravní nehoda – Příbor D48 23.11.2018 17.05h

Během 24h vyjížděla jednotka podruhé na stejné místo silnice D48, kde došlo opět k nehodě dvou osobních vozidel. Nehoda si vyžádala jedno zranění dítěte. Hasiči po příjezdu na místo poskytli předlékařskou pomoc a následně zabezpečili místo události, označili pomocí světelných kuželů. Dále hasiči usměrňovali kyvadlový provoz na silnici. Po nehodě dolšo k úniku provozních kapalin, které byly zasypány sorbentem. Hasiči provedli protipožární zabezpečení obou vozidel a odpojení AKU baterií. Po vyšetření nehody provedli odstranění vozidel mimo komunikaci a uklizení komunikace. Následně se vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, HZS Frýdek Místek
Ostatní IZS: ZZS, PČR

Dopravní nehoda – Příbor D48 22.11.2018 18.30h

Ve čtvrtek večer byla jednotka vyslána na silnici D48 k dopravní nehodě. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k čelnímu střetu dvou osobních vozidel. Nehoda si vyžádala jedno zranění. Hasiči poskytli po příjezdu předlékařskou první pomoc zraněné osobě. Následně provedli zabezpečení místa nehody, protipožární zabezpečení vozidel, odpojení AKU baterií. Jelikož došlo k úniku provozních kapalin, bylo nutné zasypat uniklé kapaliny pomocí sorbentu. Po vyšetření nehody PČR hasiči provedli odstranění vozidel mimo komunikaci a uklizení komunikace. Před příjezdem PČR hasiči také usměrňovali kyvadlový provoz na komunikaci.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, HZS Frýdek Místek
Ostatní IZS: ZZS, PČR

Pohotovost – Mošnov 20.11.2018 4.46h

V úterý, brzy ráno, byla jednotka poslána na stanici jednotky podnikových hasičů Letiště Ostrava. Hasiči zde byli v zálozet za členy jednotky, kteří byli z letiště vyslání k požáru průmuslového objektu s vysokozdvižnou plošinou.
Hasiči z letiště Ostrava poskytují plošinu na zásahy v kraji z důvodu aktuální nedostupnosti této techniky v našem regionu.
Po hodině se naše jednotka mohla vrátit zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS 24 ATEGO

Technická pomoc – Příbor 18.11.2018 5.55h

V neděli ráno byla jednotka vyslána na ulici U Tatry k nahlášenému úniku vody v jednom z bytů panelového domu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že teče voda v bytě v 5.NP, která stékala již ve sklepních prostorách domu. Jelikož obyvatelé bytu neotvírali. Jednotka provedla zastavení vody na hlavním přívodu  do stupaček v postižené části domu. Na opakovanou výzvu PČR, se podařilo vzbudit obyvatele bytu, průzkumem bylo zjištěno, že nebyla zastavena voda do vany a došlo k přetečení. Po zastavení vodovodu v bytě hasiči opět otevřeli přívody vody do stupaček. Následně se vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky:  HZS Nový Jičín, JSDH Příbor,
Ostatní IZS: PČR

Dopravní nehoda – Rybí D48 9.11.2018 18.01h

V pátek v podvečer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici 48 u obce Rybí. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu dodávky a osobního vozidla. Nehoda se obešla bez zranění a bez úniku provozních kapalin. V době našeho příjezdu byla na místě již jednotka HZS, která provedla zabezpečení místa nehody. Naše jednotka se mohla následně vrátit zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky:  HZS Nový Jičín, JSDH Příbor,
Ostatní IZS: PČR

Požár – Závišice 7.11.2018 10.03h

Ve středu dopoledne byla jednotka vyslána do Závišic k nahlášenému požáru. Byl svolán celý první stupeň požárního poplachu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár přístavku s kotlem u truhlářské dílny. Požár se naštěstí nacházel v první fázi hoření, jednotka použila k uhašení jednoho vysokotlakého vodního proudu. Požár byl lokalizován během dvou minut, další půl hodiny zabralo dohašování a vyklízení. Požár si vyžádal zranění majitele, který byl transportován k ošetření do nemocnice.  Následně se všechny jednotky vrátily zpět na základny, kromě jednotky JSDH Závišice, která zůstala na místě požáru ještě na požární dohled.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, JSDH Štramberk, JSDH Závišice
Ostatní IZS: PČR, ZZS

 

Požár – Příbor 6.11.2018 9.42h

V úterý dopoledne byla jednotka vyslána k nahlášenému požáru na ulici 9. Května.
Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru tlakové lahve s propanbuthanem. Při našem příjezdu již láhev nehořela. Hasiči ihned natáhli jeden vodní proud C pro potřeby chlazení. Při kontrole teploty však láhev nejevila známky přehřátí, takže nebylo nutno dalšího chlazení. Po příjezdu HZS bylo místo ještě zkontrolováno pomocí termokamery. Následně se hasiči vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Ostatní IZS: PČR

Dopravní nehoda – Příbor 2.11.2018 19.17h

V pátek večer byla jednotka vyslána na ulici Ostravskou k dopravní nehodě. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu dvou osobních vozidel z nichž jedno skončilo mimo vozovku na silničním ostrůvku  s přechodem pro chodce. Při nehodě nedošlo k žádnému zranění, na silnici však unikl motorový olej z rozbité olejové vany, který hasiči zasypali sorbentem. Dále hasiči zajistili místo události a provedli protipožární zabezpečení vozidel, odpojili AKU baterie. Po vyšetření nehody PČR provedli uklizení komunikace a odtlačení vozidla na krajnici. Následně se vrátili zpět na své základny. Při nehodě došlo k poškození svislého dopravního značení.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Ostatní IZS: ZZS, PČR

Technická pomoc – Příbor 30.10.2018 12.07h

V úterý byla jednotka vyslána na ulici Hukvaldskou, kde v souvislosti se silným větrem došlo k pádu silné větve na vozovku. Hasiči provedli rozřezání a odklizení větve z vozovky a následně se vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor

 

Dopravní nehoda – Příbor D48 26.10.2018 10.03h

V pátek dopoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na dálnici D48 u Příbora. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu dvou osobních a jednoho nákladního vozidla. Hasiči po příjezdu na místo události poskytli předlékařskou pomoc jedné zraněné účastnici nehody, kterou následně předali do péče ZZS. Dále hasiči zabezpečili místo nehody, protipožární zabezpečení vozidel a prováděli řízení provozu. Po vyšetření nehody se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Ostatní IZS: ZZS, PČR

Technická pomoc – Příbor 25.10.2015 15.51h

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána k otevření bytu na ulici Npor. Loma. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že obyvatelka bytu byla uzavřena na balkóně a nemohla se dostat zpět do bytu, ve kterém se nacházelo malé dítě. Jednotka provedla za přítomnosti PČR násilné vniknutí do bytu a následně otevřela balkón obyvatelce bytu. Následně byl byt předán a jednotka se vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Ostatní IZS: PČR

Dopravní nehoda – Sedlnice 19.10.2018 10.05h

V pátek dopoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do obce Sedlnice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě dvou osobních automobilů, která si vyžádala dvě zraněné osoby. Ty byly v době našeho příjezdu již v péči záchranné služby. Hasiči provedli zabezpečení místa události. Provedli protipožární zabezpečení vozidel, odpojení AKU baterií . Během vyšetřování nehody hasiči řídili provoz  na pozemní komunikaci. Následně odstranili uniklé provozní kapaliny a provedli úklid vozovky. Poté se vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 ATEGO
Jednotky: HZS Nový Jičín, JSDH Příbor
Ostatní IZS: ZZS, PČR

Dopravní nehoda – Rybí D48 3.10.2018 21.11h

Ve středu večer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48 u obce Rybí. Po příjezdu na místo již byla přítomna jednotka HZS. Jednalo se o nehodu sanitního vozidla ZZS a nákladního vozidla. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Naše jednotka byla na místě ponechána v záloze a následně byla odeslána zpět na základnu.

 

Schůzky mládeže

Výstrahy ČHMI