Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

Zásahy III. čtvrtletí 2021

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

55. Technická pomoc – Příbor 30.9.2021 11.29

Ve čtvrtek dopoledne byla jednotka povolána k akutnímu zpřístupnění vstupu do domu na ulici Místecká na žádost PČR. Hasiči během průzkumu zjistili otevřené okno, do kterého pomoci nastavovacích žebříků vstoupili, otevřeli vchodové dveře a zpřístupnili dům pro PČR. Jelikož majiteli domu již bohužel nebylo pomoci, jednotky se po předání místa PČR vrátili zpět na své základny.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR

 

54. Technická pomoc – Příbor 28.9.2021 18.24

V úterý v podvečer byla jednotka vyslána na žádost PČR k otevření dveří bytu v domově s pečovatelskou službou. Jednotka provedla násilné zpřístupnění bytu, bohužel obyvatelce bytu již nebylo pomoci. Místo události bylo předáno PČR a jednotky se vrátily zpět na své základny.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR

53.Technická pomoc – Hájov 23.9.2021 17.27

Ve čtvrtek večer, byla jednotka vyslána k akutní likvidaci nebezpečného hmyzu na Hájov. Po příjezdu na místo bylo nalezeno sršní hnízdo o velikosti cca 40×30 cm. Hasiči provedli likvidaci postřikem a následné odstranění hnízda. Majitel byl odvezen ZZS do nemocnice. Jednotka vyčkala příjezdu PČR, které místo předala a následně se vrátila zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor
IZS: PČR

52. Požár – D48 Šenov u Nového Jičína 21.9.2021 16.39

K dalšímu požáru byla jednotka vyslána ještě odpoledne. Na dálnici poblíž Nového Jičína byl nahlášen požár kamionu. Na místě události byla první jednotka HZS z Nového Jičína. Bylo zjištěno, že došlo k požáru podvozkové části návěsu kamionu, který převážel dřevo. Oheň se rozšířil také na přepravovaný náklad dřeva. Hasiči ihned započali hasební práce pomocí 2 vysokotlakých vodních proudů. Požár byl zlikvidován během patnácti minut. Následně pak byl návěs i náklad dohašován a ochlazován. Naše jednotka byla na místě události v záloze pro případ potřeby většího množství vody. Po uhašení se jednotky vrátily zpět na základny.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: HZS Nový Jičín, JSDH Starý Jičín, JSDH Příbor,
IZS: PČR

53. Požár – Kopřivnice 21.9.2021 12.09

V úterý, krátce po poledni byly vyslány jednotky prvního stupně požárního poplachu do Kopřivnice na ulici Karla Čapka, kde byl nahlášen kouř z bytu, který nikdo neotevírá. Hasiči provedli násilné otevření bytu se zavodněným útočným vodním vedením. Po vniknutí do bytu byl zjištěn požár potravin na sporáku. Ze zakouřeného bytu byl zachráněn pes. Źádná osoba se uvnitř nenacházela. Hasiči po uhašení provedli odvětrání bytu pomocí přetlakové ventilace a následně místo předali PČR. Naše jednotka byla na místě v záloze pro případ potřeby většího množství sil a prostředků. Následně se všechny jednotky vrátily zpět na své základny.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: HZS Kopřivnice, JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

IZS: PČR

50. Technická pomoc – Příbor 16.9.2021 9.16

Ve čtvrtek dopoledne byla jednotka vyslána na ulici Myslbekovu, kde byl hlášen zápach plynu v rodinném domě. Při našem příjezdu již byla na místě jednotka HZS Kopřivnice. Bylo provedeno měření koncentrace, které únik plynu potvrdilo. Hasiči tak provedli zastavení přívodu plynu do domu a na místo povolali pohotovostní službu plynáren. Po předání místa události se obě jednotky vrátily zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

IZS: PČR

 

49. Technická pomoc – Příbor 12.9.2021 16.45

V neděli odpoledne byla jednotka vyslána na žádost PČR na ulici Frenštátská k otevření bytu. Jednotka provedla spolu s HZS  Kopřivnice otevření bytu a následně předala místo PČR. Poté se obě jednotky vrátily zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

IZS: PČR

 

48. Požár – Sedlnice 1.9.2021 18.26

Ve středu v podvečer byla jednotka vyslána k požáru do obce Sedlnice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k zahoření elektroinstalace ve sklepních prostorách rodinného domu. Na místo byl povolán I.st. požárního poplachu. Požár se naštěstí nacházel v první fázi hoření. Elektroinstalace byla uhašena a prostory domu byly odvětrány pomocí přetlakové ventilace. Naše jednotka byla na místě s velkokapacitní cisternou CAS30 ponechána v záloze. jelikož nebylo potřeba většího množství vody, jednotka byla po uhašení poslána zpět na základnu.

Technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky: HZS Letiště Ostrava, JSDH Sedlnice, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín,
IZS: PČR

47. Technická pomoc – Příbor 11.8.2021 10.28

Ve středu dopoledne byla jednotka vyslána k další události a to ke snesení pacienta na žádost ZZS na ulici Štramberská. Jednotka pomohla se snesením pacienta ze druhého patra rodinného domu do vozidla ZZS a následně se vrátila zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor
IZS: ZZS

46. Technická pomoc – Příbor 11.8.2021 7.53

Ve středu ráno byla jednotka vyslána na ulici Štramberskou, kde došlo během rekonstrukčních prací v jednom z bytů k poškození vodovodního potrubí a následnému vytopení bytu. Hasiči ověřili zastavení přívodu vody do stupačky
Jednotka dále povolala ze základny ještě další vozidlo s vodním vysavačem, kterým byla ze dvou bytů vysátá voda. Následně se hasiči vrátili zpět na své základny. 

Technika: CAS24 Atego MB. DA 15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

45. Dopravní nehoda – Příbor 9.8.2021 18.57

V pondělí večer byla jednotka vyslána k dalšímu zásahu. Tentokrát se jednalo o dopravní nehodu na křižovatce ulic Štramberská a Frenštátská. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že se jedná o nehodu dvou osobních vozidel. Událost se obešla bez zranění a bez úniku provozních kapalin. Hasiči zabezpečili a označili místo události a provedli protipožární zabezpečení vozidel a odpojení AKU baterií. Jelikož byla vlivem nárazu poškozena lampa veřejného osvětlení, bylo nutno na místo události povolat výškovou techniku se kterou hasiči provedli odmontování lampy, visící pouze na drátech. Po vyšetření nehody PČR pomohli hasiči s naložení vozidel na odtahové služby a úklid vozovky. Následně se jednotky vrátily zpět na své základny.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

IZS: PČR

44. Technická pomoc – Příbor 9.8.2021 17.04

V pondělí v podvečer byla jednotka vyslána na pomoc ZZS s transportem pacientky do vozidla ZZS. Imobilní pacientka byla přenesena pomocí transportního nosítka do vozidla ZZS. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor
IZS: ZZS

43. Technická pomoc – Příbor 3.8.2021 22.25

V úterý večer byla jednotka vyslána na ulici Jičínskou na žádost ZZS s prosbou o pomoc při snesení pacientky do vozidla ZZS. Jednotka provedla snesení pacientky z 1.NP, kdy bylo nutné vysazení dveří. Po předání do pacientky sanitky a navrácení dveří do původního stavu se jednotka vrátila zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor
IZS: ZZS

42. Technická pomoc – Příbor 31.7.2021 9.08

V sobotu ráno, byla jednotka vyslána na ulici Štramberskou, kde došlo k nalomení větve stromu, která ohrožovala svým pádem na garáž. Na místě byla v době našeho příjezdu přítomna jednotka HZS Kopřivnice. Naše jednotka zůstala na místě události v záloze a následně byla odeslána zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

41. Ostatní pomoc – Příbor 22.7.2021 5.18

Ve čtvrtek brzy ráno byla jednotka vyslána na pomoc muži s poruchou mobility, který upadl a potřeboval pomoc. Jednotka pomohla s transportem pacienta na lůžko. Jelikož další ošetření pacient odmítal, jednotka se vrátila zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor

40. Technická pomoc – Příbor 19.7.2021 16.49

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána na ulici Větřkovskou, kde došlo k naklonění stromu, který ohrožoval cyklostezku. Jednotka provedla pořezání stromu a následně se vrátila zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

39. Technická pomoc – Příbor 16.7.2021 18.46h

V pátek večer byla jednotka vyslána do zahrádkářské osady, kde se nacházel nakloněný strom hrozící pádem. Na místě byla již přítomna jednotka HZS, která provedla pokácení, naše jednotka byla v záloze a následně odeslána zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

38. Technická pomoc – Příbor 14.7.2021 0.33

Ve středu, krátce po půlnoci, byla jednotka vyslána na ulici Jičínská, kde byla požádána o akutní otevření bytu. Během průzkumu však bylo zjištěno, že není nutný násilný vstup do bytu. Jednotka se tak vrátila zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR

37. Technická pomoc – Příbor 11.7.2021 15.09

V neděli odpoledne byla jednotka povolána ještě jednou, a to na technickou pomoc při pádu větve vzrostlého stromu na ulici Šafaříkové. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k pádu větve vzrostlé vrby. Jelikož nedošlo k ohrožení majetku ani zdraví a větev nepřekážela provozu, byl pád větve oznámen na technické služby, které zajistily odstranění. Jednotky místo zajistily bezpečnostní páskou proti vstupu osob a následně se vrátily zpět na své základny.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

IZS: PČR

36. Ostatní pomoc – Příbor 11.7.2021 7.50

V neděli ráno byla jednotka vyslána na ulici Větřkovskou, kde došlo k pádu těžce pohyblivé ženy na toaletě. Hasiči pomohli s jejím transportem a uložením na lůžko a provedli kontrolu na případná zranění, která se však nepotvrdila. Následně se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor

35. Technická pomoc – Příbor 7.7.2021 11.34

Ve středu před polednem, byla jednotka vyslána na ulici Štefánikovu, kde uteklo stádo tří ovcí na sousedící pozemek. Hasiči se po příjezdu na místo domluvili s majitelem na vyčkání příjezdu jednotky HZS ze stanice Kopřivnice a následně ve větším počtu zasahujících hasičů provedli odchyt ovcí a jejich předání majiteli. 
Následně se obě jednotky vrátily zpět na své základny.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

 

34. Požár – Ostrava 5.7.2021 10.26

V pondělí dopoledne byla naše jednotka požádána v rámci třetího stupně požárního polachu o pomoc při požáru skládky v Ostravě Mariánských Horách. Naše jednotka byla povolána s velkokapacitní cisternou CAS30 T815 Terrno, aby prováděla kyvadlovou dopravu vody na místo požáru. Naši hasiči byli také, opakovaně nasazováni na útočné vodní proudy, kde prováděli hašení v dýchací technice přímo na hořící hromadě kovového odpadu, který byl postupně rozebírán pomocí dvou bagrů a hašen vodou. Družstvo, které zasahovalo na místě požáru od dopoledne, bylo vystřídáno dalšími členy naší jednotky v 18hodin a ti nadále jezdili s cisternou CAS30 až do 3:30 následujícího dne.

Vícer o požáru se dočtete na: www.pozary.cz

Technika: CAS30 T815 Terrno, DA15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor + 45 jednotek
IZS: PČR, ZZS

33. Ostatní pomoc – Příbor 3.7.2021 18.47

V sobotu večer byla jednotka vyslána na ulici Větřkovskou, kde byla jednotka požádána o pomoc při asistenci po pádu ženy, která se vzhledem ke snížené pohyblivosti nemohla zvednout z vany. Jednotka pomohla s transportem ženy z koupelny na lůžko za pomoci páteřní desky a provedla kontrolu případného zranění. Následně se hasiči vrátili zpět na svou základnu. 

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor

Schůzky mládeže

Výstrahy ČHMI