Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

Zásahy III. Čtvrtletí 2020

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

97. Taktické cvičení – Nový Jičín 30.9. 2020 12.30h

Ve středu, půl hodiny po poledni byla jednotka vyrozumněna o úniku chlóru na bazéně v Novém Jičíně, kde se pohřešovala jedna osoba. Takový byl námět taktického cvičení. Na místo události bylo povoláno celkem 8 jednotek. Ve spolupráci s ostatními složkami Integrovaného záchranného systému tak hasiči vyzkoušeli součinnost při havárii, při které dojde k úniku nebezpečného chlóru z chlŕovny v areálu bazénu. Jednotky předurčené pro chemické zásahy tak v chemických oděvech zachraňovali zraněného zaměstnance a zastavovali únik chlóru, zatímco ostatní jednotky zajišťovali okolí areálu a prováděli zkrápění, aby zabránily úniku chlóru mimo areál plaveckého bazénu. Naše jednotka se cvičení účastnila z vysokokapacitní cisternou CAS30 a hasiči doplňovali vodu pro zkrápění pomocí deflektorů. Všichni hasiči zasahovali s dýchacími přístroji, které měli v pohotovostní poloze.

Více info: www.pozary.cz

Naše technika: CAS 30 T815 Terrno
Jednotky:  HZS Nový Jičín, HZS Ostrava – Zábřeh, JSDH Suchdol nad Odrou,  JSDH Štramberk, JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, JSDH Studénka, JSDH Frenštát p. Radhoštěm
IZS: PČR
, ZZS
Ostatní IZS: MP

 

96. Technická pomoc – Příbor 29.9.2020 11.05h

V úterý dopoledne byla jednotka vyslána na pomoc se snesením pacienta do vozidla ZZS. Po transportu pacienta se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
IZS: ZZS

95. Technická pomoc – Skotnice I/58 26.9.2020 7.53h

V sobotu ráno byla jednotka vyslána k technické pomoci na silnici I/58 u obce Skotnice, kde došlo k naklonění stromu nad komunikaci, který hrozil dalším pádem. Hasiči provedli pokácení a rozřezání stromu a násldně jej uklidili mimo komunikaci. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

94. Technická pomoc – Hájov 24.9.2020 15.34h

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána k pomoci s transportem pacienta do vozidla ZZS. Po přenesení pacienta se hasiči vrátili zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
IZS: ZZS

93. Požár – Kopřivnice 18.9.2020 1.39h

V pátek, téměř dvě hodiny po půlnoci, byla jednotka vyslána k nahlášenému požáru do Kopřivnice. Po příjezdu prvních jednotek na místo bylo zjištěno, že došlo ke spálení potravin na sporáku, bez dalších škod. Byt byl odvětrán přirozenou ventilací a všechny jednotky I. stupně požárního poplachu se následně vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego, CAS 30 T815 Terrno
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk
IZS: PČR
Další složky IZS: MP

92. Planý poplach – Mošnov 17.9.2020 v 15.09h

Jednotka byla odeslána k nahlášenému požáru do průmyslové zony v Mošnově do Multimodal parku. Jednotka byla při cestě k zásahu odvolána, jelikože se požár nepotvrdil.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   HZS Letiště Ostrava, JSDH Příbor, HZS Bílovec, HZS Nový Jičín

91. Dopravní nehoda – Příbor 15.9.2020 16.38h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na rekonstruovaný úsek dálnice D48. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě nákladního vozidla, které zvedlou korbou narazilo do mostu mimoúrovňové křižovatky. Při nehodě naštěstí nedošlo ke zranění ani úniku provozních kapalin. Hasiči provedli zabezpečení místa události a ve spolupráci s HZS provedli odstranění poškozeného dopravního značení, kteréohrožovalo bezpečnost provozu na pozemních komunikacích. Po ukončení práce se vrátily jednotky zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

90. Únik nebezpečných látek – Příbor 15.9.2020 6.09h

V úterý ráno byla jednotka vyslána k úniku nafty v okolí kompostárny. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k úniku většího množství z nádrže nákladního vozidla po poruše. Hasiči provedli zasypání pomocí sorbentu a následně uklizení. K ohrožení životního prostředí naštěstí nedošlo. Po uklizení se hasiči vrátili zpět na své základny

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

89. Technická pomoc – D48 Šenov u Nového Jičína 14.9.2020 15.43h

V pondělí odpoledne byla jednotka odeslána úniku neznámé láky z vozidla na komunikaci D48. Po příjezdu jednotky HZS na místo bylo zjištěno, že došlo k úniku kapaliny z chladiče. Naše jednotka tak byla po příjezdu odeslána zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   HZS Nový Jičín, JSDH Příbor

88. Požár – Prchalov 13.9.2020 16.13h

V neděli odpoledne byla jednotka vyslána do obce Prchalov, kde byl nahlášen požár nízké budovy. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár garáže. Požár se naštěstí podařilo majiteli zpozorovat hned v počátcích a ve spolupráci s příslušníky PČR se jej podařilo téměř uhasit. Jednotka na místě provedla dohašení ohnisek a ochlazení. Kontrola termokamerou nepotvrdila žádná skrytá ohniska. Jednotky se tak mohly vrátit zpět na základny.

Naše technika: CAS 30 T815 Terrno
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, JSDH Sedlnice, JSDH Kopřivnice
IZS: PČR

87. Technická pomoc – Příbor 5.9.2020 14.34h

Jednotka byla v sobotu odpoledne vyslána s žádostí o pomoc při otevření bytu, ve kterém se měla nacházet osoba vyžadující pomoc. Po příjezdu jednotky na místo hasiči vylezli pomocí žebříku na balkón ve druhém patře, kde zjistili, že osoba v bytě je v pořádku, ta následně otevřela a po ověření jejího zdravotního stavu, který nevyžadoval lékařskou pomoc, se obě jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

86. Technická pomoc – Příbor 30.8.2020 16.33h

V neděli byla jednotka vyslána na pomoc záchranné službě se snesením pacienta do vozidla ZZS. Po transportu se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
IZS: ZZS

85. Požár – Příbor 29.8.2020 15.41h

V sobotu odpoledne byla jednotka spolu s jednotkami z prvního stupně požárního polachu, vyslána ka dalšímu zásahu. Jednalo se o kouř vycházející z druhého patra panelového domu na ulici U Tatry. Po příjezdu jednotky na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo ke spálení potravin na sporáku. Před našim příjezdem byl byt zpřístupněn  hlídce PČR obyvatelem bytu, která vypla sporák s potravinami. Jednotka provedla vynesení hrnce se spálenými potravinami a provedla kontrolu pomocí termokamery, která nepotvrdila další hoření v okolí. Jelikož byl byt silně zakouřen, hasiči nasadili přetlakovou ventilaci. Po odvětrání se jednotky vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego, CAS 30 T815 Terrno
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk
IZS: PČR

84. Planý poplach – Příbor 29.8.2020 10.49h

V sobotu dopoledne byla jednotka vyslána k požáru do místní části Paseky, kde byl nahlášen požár lesního porostu. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že se jedná o kontrolované pálení křoví, který bylo nahlášeno na Hasičský záchranný sbor, avšak se špatným udáním adresy místa pálení. Hasiči tak majitele poučili a následně se vrátili zpět na základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

 

83. Požár – Mošnov 28.8.2020 12.58h

V pátek, hodinu po poledni, byla jednotka vyslána k požáru do jedné z firem v průmylové zóně v Mošnově. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že došlo k vystříknutí hliníku v jednom ze strojů a následnému požáru. Pracovníci firmy stihli požár uhasit pomocí ručníh hasících přístrojů ještě před příjezdem jednotek. Hasiči provedli na místě události proměření stroje a okolí pomocí termokamery, které nepotvrtdilo další hoření. Jednotky se tak mohly vrátit zpět na základny. Naše jednotka byla na místo vyslána s velkokapacitní cisternou CAS30.

Naše technika: CAS 30 T815 Terrno
Jednotky:   HZS Letiště Ostrava, JSDH Petřvald, JSDH Příbor, HZS Bílovec, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

 

82. Požár – Hájov 27.8.2020 15.21h

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána k požáru vozidla do obce Hájov. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár osobního vozidla na místní komunikaci. Požár se nacházel ve třetí fázi hoření, došlo také k úniku benzínu na komunikaci, který hořel. Hasiči ihned započali hasební práce pomocí vysokotlakého vodního proudu a pomocí útočného proudu C, kde byla použita hasební pěna. Po uhašení bylo provedeno zasypání uniklých provozních kapalin pomocí sorbentu a následně se jednotky vrátily zpět na základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, JSDH Kopřivnice
IZS: PČR

81. Technická pomoc – Libhošť 17.8.2020 13.42h

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána do obce Libhošťm kde po krátkém intenzivním dešti došlo k zatopení sklepa rodinného domu. Jednotka po příjezdu na místo použila kalové čerpadlo, kterým vodu ze sklepa po dvaceti minutách odčerpala a následně se vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor

 

80. Technická pomoc – Příbor 15.8.2020 9.55h

V sobotu ráno byla jednotka, vyslána na ulici čs. Armády, kde byla požádána o pomoc s otevřením bytu, kde se nacházela osoba, který vyžadovala lékařskou pomoc. Hasiči po příjezdu na místo průzkumem zjstili, že nejvhodnější se jeví přístup přes pootevřené okno. Jelikož se byt nacházel v prvním patře, hasiči museli použít nastavovací žebříky. Po otevření bytu byla obyvateli poskytnuta předlékařská pomoc a následně byl předán do péče ZZS. Následně se hasiči vrátili zpět na základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: ZZS
Další IZS: MP

 

79. Dopravní nehoda – Příbor 13.8.20202 17.29h

Ve čtvrtek v podvečer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48, kde v rekonstruovaném úseku silnice došlo k nehodě osobního vozidla, které najelo na betonový obrubník a následně došlo k přetočení vozidla. Nehoda si vyžádala jedno lehké zranění. Hasiči po příjezdu na místo poskytli předlékařskou pomoc řidiči vozidla. Následně zabezpečili místo nehody a provedli protipožární opatření a odpojení AKU baterie vozidla. Pří nehodě došlo také k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali pomocí sorbentu. Po vyšetření nehody PČR a odvezení vozidla odtahovou službou hasiči provedli úklid vozovky a následně se vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

78. Požár – Petřvaldík 11.8.2020 v 16.55h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána do obce Patřvaldík, kde došlo k samovznícení hromady sena. Jednotky po příjezdu na místo začaly slámu, která naštěstí czela nehořela, ale pouze doutnala, postupně rozebírat a prolévat vodou. Naše jednotky byla na místě s vysokokapacitní cisternou CAS30 T185, kde doplňovala vodu. Po rozebrání hromady pomocí těžké techniky a následném prolití vodou, se všechny jednotky vrátily zpět na své základny. Při požáru naštěstí nedošlo k dalším škodám.

Naše technika: CAS 30 T815 Terrno
Jednotky:   HZS Letiště Ostrava, JSDH Petřvald, JSDH Petřvald – Petřvaldík, HZS Ostrava – Jih, JSDH Studénka, JSDH Příbor

 

77. Technická pomoc – 3.8.2020 v 16.07h

K další události byla jednotka vyslána v pondělí odpoledne na ulici Sadovou, kde vosy ohrožovaly obyvatele rodinného domu. Hasiči provedli likvidaci vosího hnízda o rozměrech 30x20cm a následně se vrátili zpět na základnu.

Naše technika: DA15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor

76. Technická pomoc – 3.8.2020 ve 14.00h

Jednotka byla v pondělí odpoledne vyslána k pomocí záchranné zdravotnické službě se snesením pacientky do vozidla ZZS. Jednotka pomohla s transportem pacientky z I.NP do vozidla ZZS a následně se vrátila zpět na základnu. 

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
IZS: ZZS

75. Technická pomoc – 29.7.2020 13.13h

Ve středu odpoledne byla jednotka vyslána k likvidaci vosího hnízda do bytového domu na ulici čs. Armády, kde vosy ohrožovaly majitele bytu. Po likvidaci se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: DA15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor

74. Požár – Příbor 29.7.2020 8.57h

Ve středu ráno byla jednotka vyslána na ulici Myslbekovu k nahlášenému požáru rodinného domu. Po příjezdu jednotky na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo při rekonstrukci střechy během manipulace s ohněm k zapálení vosího hnízda, které bylo umístěno v půdním prostoru domu a následně došlo k zahoření izolace. Oheň se naštěstí nerozšířil a byl uhašen ještě před příjezdem naší jednotky pracovníkem firmy, která rekonstrukci prováděla. Hasiči provedli následné ochlazování pomocí vysokotlkého vodního proudu spolu s kontrolou místa pomocí termokamery. Během zásahu bylo nutné odkrytí oplechování střešní konstrukce. Příslušníci HZS provedli následně také kontrolu vnitřího prostoru střešní konstrukce pomocí termokamery a po vyloučení dalšího hoření zůstala naše jednotka na místě jště po dobu 45 minut a následně se vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego, CAS30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Příbor,  JSDH Kopřivnice, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

 

73. Technická pomoc – Příbor  28.7.2020 21.24h

Ve úterý večer byla jednotka vyslána k požáru, který byl nahlášen na ulici Štramberská. Po příjzdu jednotek na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo při bouřce k pýdu stromu, ktrý spadl na vedení vysokého napětí, čímž došlo ke zkratu vodičů. Požár tak nebyl potvrzen a událost byla překvalifikována na technickou pomoc. Na místo byla zavolána pohotovostní služba ČEZ, která si místo převzala a strom z vodičů odstranila. Jednotky se tak vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego, CAS30 T815 Terrno
Jednotky:   JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

72. Požár – Petřvald 27.7.2020 12.30h

V pondělí po poledni byla jednotky vyslána k požáru do obce Petřvald. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k požáru zemědělského stroje v areálu zemědělského družstva. Ten se naštěstí nerozšířil na přilehlé objekty. Hasiči provedli uhašení pomocí jednoho vodního proudu a následně po kontrole termokamerou a po ochlazení se jednotky vrátily zpět na své základny.
Naše jednotka byla na místě události v záloze a následně byla odeslána zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego, CAS 30 T815 Terrno
Jednotky:   HZS a HZSp Letiště Ostrava, HZS Ostrava – Jih, JSDH Petřvald, JSDH Stará Ves nad Ondřejnicí, HZS Bílovec, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

71. Dopravní nehoda – Příbor 24.7.2020 13.59h

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na ulici 28. října, kde došlo k nehodě osobního vozidla do stromu. Nehoda se obešla bez zranění a bez úniku provozních kapalin. Hasiči provedli pouze protipožární opatření a odpojili AKU baterii vozidla. Následně se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

70. Technická pomoc – Příbor 24.7.2020 3.19h

V pátek ráno byla jednotka vyslána na žádost ZZS k pomoci otevřením bytu, kde se nacházela majitelka, jejíž zdravotní stav vyžadoval lékařskou péči. Když jednotka dorazila na místo události,
byt byl již otevřen a majitelka tak byla předána do péče ZZS. Hasiči se tak vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR, ZZS

69. Technická pomoc – Příbor 22.7.2020 12.32h

Ve středu, krátce po poledni, byla jednotka vyslána na ulici Dukelskou, kde byla požádána o pomoc majiteli bytu, kteří zpozorovali škrabání nějakého zvířete v bytě. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že zvuky vycházejí z topidla Vaf. Jelikož se nejednalo o akutní záležitost, majitelům bylo doporučeno, aby si zavolali specializovanou firmu, která provede odbornou demontáž zařízení. Jednotky se tak následně vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

68. Dopravní nehoda – D48 Příbor 18.7.2020 22.52h

V neděli večer byla jednotka vyslána na dálnici D48 v Příboře, kde po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Nehoda si vyžádala jedno zranění. Hasiči poskytli předlékařskou pomoc účastníkovi nehody. Dále provedli zabezpečení místa události a protipožární opatření s odpojením AKU baterií. Po příjezdu ZZS pomohli s ošetřením zraněné osoby a s jejím transportem do vozidla RZS. Pomocí sorbentu hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny a po vyšetření nehody PČR pomohli s naložením vozidel na odtahové služby a poté uklidili komunikaci. Následně se vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, HZS Frýdek Místek
IZS: PČR, ZZS

67. Technická pomoc – Příbor 12.7.2020 7.59h

V neděli ráno byla jednotka vyslána na ulici Npor. Loma k pomoci ZZS se snesením pacienta do vozidla záchranné služby. Hasiči pomohli s naložením pacienta, vytvořili prostor pro snesení a následně provedli snesení z druhého patra do sanitky. Poté se vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
IZS: ZZS

66. Technická pomoc – Příbor 10.7.2020 v 17.40 h

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána na ulici Hukvaldskou do chatařské osady Klenos, kde došlo k vývratu vzrostlého dubu na zahradní chatku. Pádem stromu byla poškozena střešní konstrukce chatky. Hasiči provedli rozřezání a odklizení stromu ze střechy a dále rozřezání kmenu. Následně se vrátili zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR, ZZS

65. Technická pomoc – Skotnice 10.7.2020 v 16.15h

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána do obce Skotnice, kde došlo k vyvrácení pětimetrového Smrku, který se opíral o elektrické vedení a hrozil pádem. Hasiči provedli jeho pokácení a odstranění mimo komunikaci a následně se vrátili zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  HZS Nový Jičín, JSDH Příbor

 

64. Technická pomoc – D48 Šenov u NJ 2.7.2020 6.39h

Ve čtvrtek ráno byla jednotka vyslána k odstranění stromu ze silnice D48. Na místě byla první jednotka HZS, která odstranila větve z vozovky. Naše jednotka byla odvolána před příjezdem na místo zásahu

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  HZS Nový Jičín, JSDH Příbor
IZS: PČR