Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

Zásahy III. Čtvrtletí 2020

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

77. Technická pomoc – 3.8.2020 v 16.07h

K další události byla jednotka vyslána v pondělí odpoledne na ulici Sadovou, kde vosy ohrožovaly obyvatele rodinného domu. Hasiči provedli likvidaci vosího hnízda o rozměrech 30x20cm a následně se vrátili zpět na základnu.

Naše technika: DA15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor

76. Technická pomoc – 3.8.2020 ve 14.00h

Jednotka byla v pondělí odpoledne vyslána k pomocí záchranné zdravotnické službě se snesením pacientky do vozidla ZZS. Jednotka pomohla s transportem pacientky z I.NP do vozidla ZZS a následně se vrátila zpět na základnu. 

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
IZS: ZZS

75. Technická pomoc – 29.7.2020 13.13h

Ve středu odpoledne byla jednotka vyslána k likvidaci vosího hnízda do bytového domu na ulici čs. Armády, kde vosy ohrožovaly majitele bytu. Po likvidaci se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: DA15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor

74. Požár – Příbor 29.7.2020 8.57h

Ve středu ráno byla jednotka vyslána na ulici Myslbekovu k nahlášenému požáru rodinného domu. Po příjezdu jednotky na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo při rekonstrukci střechy během manipulace s ohněm k zapálení vosího hnízda, které bylo umístěno v půdním prostoru domu a následně došlo k zahoření izolace. Oheň se naštěstí nerozšířil a byl uhašen ještě před příjezdem naší jednotky pracovníkem firmy, která rekonstrukci prováděla. Hasiči provedli následné ochlazování pomocí vysokotlkého vodního proudu spolu s kontrolou místa pomocí termokamery. Během zásahu bylo nutné odkrytí oplechování střešní konstrukce. Příslušníci HZS provedli následně také kontrolu vnitřího prostoru střešní konstrukce pomocí termokamery a po vyloučení dalšího hoření zůstala naše jednotka na místě jště po dobu 45 minut a následně se vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego, CAS30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Příbor,  JSDH Kopřivnice, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

 

73. Technická pomoc – Příbor  28.7.2020 21.24h

Ve úterý večer byla jednotka vyslána k požáru, který byl nahlášen na ulici Štramberská. Po příjzdu jednotek na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo při bouřce k pýdu stromu, ktrý spadl na vedení vysokého napětí, čímž došlo ke zkratu vodičů. Požár tak nebyl potvrzen a událost byla překvalifikována na technickou pomoc. Na místo byla zavolána pohotovostní služba ČEZ, která si místo převzala a strom z vodičů odstranila. Jednotky se tak vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego, CAS30 T815 Terrno
Jednotky:   JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

72. Požár – Petřvald 27.7.2020 12.30h

V pondělí po poledni byla jednotky vyslána k požáru do obce Petřvald. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k požáru zemědělského stroje v areálu zemědělského družstva. Ten se naštěstí nerozšířil na přilehlé objekty. Hasiči provedli uhašení pomocí jednoho vodního proudu a následně po kontrole termokamerou a po ochlazení se jednotky vrátily zpět na své základny.
Naše jednotka byla na místě události v záloze a následně byla odeslána zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego, CAS 30 T815 Terrno
Jednotky:   HZS a HZSp Letiště Ostrava, HZS Ostrava – Jih, JSDH Petřvald, JSDH Stará Ves nad Ondřejnicí, HZS Bílovec, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

71. Dopravní nehoda – Příbor 24.7.2020 13.59h

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na ulici 28. října, kde došlo k nehodě osobního vozidla do stromu. Nehoda se obešla bez zranění a bez úniku provozních kapalin. Hasiči provedli pouze protipožární opatření a odpojili AKU baterii vozidla. Následně se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

70. Technická pomoc – Příbor 24.7.2020 3.19h

V pátek ráno byla jednotka vyslána na žádost ZZS k pomoci otevřením bytu, kde se nacházela majitelka, jejíž zdravotní stav vyžadoval lékařskou péči. Když jednotka dorazila na místo události,
byt byl již otevřen a majitelka tak byla předána do péče ZZS. Hasiči se tak vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR, ZZS

69. Technická pomoc – Příbor 22.7.2020 12.32h

Ve středu, krátce po poledni, byla jednotka vyslána na ulici Dukelskou, kde byla požádána o pomoc majiteli bytu, kteří zpozorovali škrabání nějakého zvířete v bytě. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že zvuky vycházejí z topidla Vaf. Jelikož se nejednalo o akutní záležitost, majitelům bylo doporučeno, aby si zavolali specializovanou firmu, která provede odbornou demontáž zařízení. Jednotky se tak následně vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

68. Dopravní nehoda – D48 Příbor 18.7.2020 22.52h

V neděli večer byla jednotka vyslána na dálnici D48 v Příboře, kde po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Nehoda si vyžádala jedno zranění. Hasiči poskytli předlékařskou pomoc účastníkovi nehody. Dále provedli zabezpečení místa události a protipožární opatření s odpojením AKU baterií. Po příjezdu ZZS pomohli s ošetřením zraněné osoby a s jejím transportem do vozidla RZS. Pomocí sorbentu hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny a po vyšetření nehody PČR pomohli s naložením vozidel na odtahové služby a poté uklidili komunikaci. Následně se vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, HZS Frýdek Místek
IZS: PČR, ZZS

67. Technická pomoc – Příbor 12.7.2020 7.59h

V neděli ráno byla jednotka vyslána na ulici Npor. Loma k pomoci ZZS se snesením pacienta do vozidla záchranné služby. Hasiči pomohli s naložením pacienta, vytvořili prostor pro snesení a následně provedli snesení z druhého patra do sanitky. Poté se vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
IZS: ZZS

66. Technická pomoc – Příbor 10.7.2020 v 17.40 h

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána na ulici Hukvaldskou do chatařské osady Klenos, kde došlo k vývratu vzrostlého dubu na zahradní chatku. Pádem stromu byla poškozena střešní konstrukce chatky. Hasiči provedli rozřezání a odklizení stromu ze střechy a dále rozřezání kmenu. Následně se vrátili zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR, ZZS

65. Technická pomoc – Skotnice 10.7.2020 v 16.15h

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána do obce Skotnice, kde došlo k vyvrácení pětimetrového Smrku, který se opíral o elektrické vedení a hrozil pádem. Hasiči provedli jeho pokácení a odstranění mimo komunikaci a následně se vrátili zpět na základnu.
Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  HZS Nový Jičín, JSDH Příbor

 

64. Technická pomoc – D48 Šenov u NJ 2.7.2020 6.39h

Ve čtvrtek ráno byla jednotka vyslána k odstranění stromu ze silnice D48. Na místě byla první jednotka HZS, která odstranila větve z vozovky. Naše jednotka byla odvolána před příjezdem na místo zásahu

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  HZS Nový Jičín, JSDH Příbor
IZS: PČR