Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

Zásahy III. Čtvrtletí 2019

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

37. Požár – Kopřivnice 19.9.2019 18.01h

Ve čtvrtek v podvečer byla jednotka spolu s jednotkami z prvního stupně požárního poplachu vyslána do města Kopřivnice, kde byl nahlášen kouř z jednoho z bytů výškové budovy na ulici osvoboditelů č.p. 1210. Po příjezdu jednotek na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo k zahoření potravin na sporáku. Naštěstí nedošlo k rozšíření ohně mimo sporák. Po uhašení byl celý byt a chodba odvětrány pomocí přetlakové ventilace. Naše jednotka byla na místě pouze v záloze a následně se s ostatními jednotkami vrátila zpět na základnu.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Kopřivnice, JSDH Štramber, HZS Nový Jičín, JSDH Příbor
Složky IZS:PČR,

36. Technická pomoc – Příbor 13.9.2019 19.21h

V pátek v podvečer bylajednotka vyslána k odstranění spadlého stromu na ulici 9. Května. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k vyvrácení asi 12cm silného stromu na dráty nízkého napětí. Dráty byly pod napětím a docházelo ke zkratům mezi vodiči. Jiskry dopadající na zem zapalovaly vyschlou trávu. Hasiči nasadili vysokotlaký vodní proud ke zkrápění  doutnajicích ohnisek. Na místo musel být povolán také pracovník ČEZu. Ve spolupráci s HZS byl strom pokácen a odklizen. Následně se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

35. Technická pomoc – Příbor 10.9.2019 9.27h

V úterý dopoledne byla jednotka vyslána ke splavu u restaurace Mexiko, kde byla ve splavu nalezena utonulá koza. Hasiči provedli vyproštění zvířete z rotujícího vodního válce splavu a následné odtažení na břeh. Po předání místa městské policii se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Další Složky IZS: MP

34. Dopravní nehoda – D48 Libhošť 7.9.2019 18.59h

V sobotu večer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na rekonstruovaný úsek silnice D48 u obce Libhošť. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Nehoda si vyžádala sedm zraněných osob včetně tří dětí. Hasiči poskytovali předlékařskou pomoc zraněným a následně pomáhali s transportem do sanitních vozů. Zabezpečili místo nehody a ošetřili provozní kapaliny uniklé na vozovku pomocí sorbentu. Po vyšetření nehody PČR provedli odklizení vozidel a úklid vozovky. Následně se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Složky IZS:PČR, ZZS

Více info: https://novojicinsky.denik.cz

33. Technická pomoc – Příbor 5.9.2019 21.55h

Ve čtvrtek večer byla jednotka vyslána na pomoc při snesení pacienta na žádost ZZS. Hasiči pomohli se snesením do vozidla ZZS ze 6.NP a následně se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor
Složky IZS:PČR, ZZS

32. Technická pomoc – Příbor 5.9.2019 15.40h

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána k technické pomoci na ulici Masarykovu na žádost městské policie o otevření bytu. Hasiči provedli otevření bytu bez poškození, kdy za pomocí nastavovacího žebříku se dostali do otevřeného okna a následně do bytu. Po otevření se vrátili zpět na základnu.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Další Složky IZS: MP

31. Požár – Rybí 4.9.2019 23.23h

Ve středu, krátce před půlnocí byla jednotka vyslána na silni D48 u obce Rybí, kde byl hlášen požár vozidla. V době příjezdu jednotky se na místě nacházela jednotka HZS Nový Jičín. Motorový prostor vozidla se podařilo uhasit ještě před příjezdem hasičů. Naše jednotka byla na místě ponechána v záloze a následně odeslána zpět na základnu.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Složky IZS: PČR

30. Dopravní nehoda – Nový Jičín 3.9.2019 20.43h

V úterý večer byla jednotka vyslána k dopraní nehodě do Nového Jičína. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě jednoho osobního vozidl mimo komunikaci do mostní kontrukce. Ve vozidle cestovalo 5 osob a všechny vyžadovaly lékařské ošetření. V době našeho příjezdu již byla na místě jednotka HZS Nový Jičín a zranění byli v péči ZZS. Naše jednotka provedla zabezpečení místa nehody a následně zajištění a nasvětlení místa pro přistání vrtulní LZS. Následně hasiči nasvětlili místo zásahu a po vyšetření policií ČR provedli převrácení vozidla na kola, uklizení komunikacea následně byli odesláni zpět na záladnu.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Složky IZS:PČR, ZZS, LZS

29. Technická pomoc – Příbor 2.9.2019 10.25h

V pondělí dopoledne byla jednotka vyslána na žádost ZZS k otevření bytu na ulici Štramberská. Nakonec však byl byt otevřen bez potřeby našeho zásahu. Jednotka se tak vrátila zpět na základnu.

Naše Technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Složky IZS:ZZS, PČR

28. Požár – Rychaltice 31.8.2019 20.18h

V sobotu večer bylo vysláno šest jednotek do obce  Rychaltice k nahlášenému požár nákladního vozidla v zemědělském objektu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru zemědělského stroje. Ihned byly započaty hasební práce pomocí jednoho vodního proudu C. Požár byl uhašen během dvaceti minut.
Škoda na speciálním zemědělském stroji byla na místě vyčíslena na 2 miliony korun.
Po uhašení se jednotky vrátily zpět na základnu. Naše jednotka byla na místě v záloze.

Více info: www.pozary.cz

Jednotky:  HZS Frýdek Místek, JSDH Fryčovice, JSDH Kozlovice, JSDH Rychaltice, JSDH Příbor, JSDH Kopřivnice
Složky IZS:PČR

 

27. Požár – Mošnov 28.8.2019 13.37h

Ve středu odpoledne byla jednotka vyslána k požáru louky do Mošnova. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že hoří strniště a požár se rychle šíří. Ihned byly započaty hasební práce. Naše jednotka použila dva vodní proudy C. Požár se rozšířil zhruba na 1.5 hektaru plochy. Požár byl uhašen zhruba za půl hodinu. Rychlým zásahem tak nedošlo k dalšímu rozšíření do přilehlého lesa a nedošlo k žádným škodám.

Více info: www.pozary.cz

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  HZSp Letiště Ostrava, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, HZS Bílovec, JSDH Petřvald
Složky IZS:PČR

26. Technická pomoc – Příbor 26.8.2019 16.44h

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána k likvidaci vosího hnízda do areálu knihovny v Příboře. Následně jsme se vrátili zpět na základnu.

Naše Technika: DA15 MB 
Jednotky:  JSDH Příbor

25. Dopravní nehoda – Libhošť 22.8.2019 18.43h

Ve čtvrtek k večeru byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48 u obce Libhošť. Došlo zde ke střetu dvou osobních vozidel. Nehoda si vyžádala jedno zranění. Došlo k úniku provozních kapalin na pozemní komunikaci, kterou hasiči ošetřili pomocí sorbentu. Hasiči provedli zabezpečení místa nehody a protipožární zabezpečení vozidel. Po vyšetření nehody PČR jednotka provedla odtlačení vozidel a úklid komunikace. Následně se jednotky vrátily zpět na základny.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Složky IZS:ZZS, PČR

24. Technická pomoc – Příbor 21.8.2019 14.29h

Ve středu odpoledne byla jednotka vyslána na rekonstruovaný úsek silnice D48, kde došlo při výkopových pracech na protihlukové bariéře k poškození plynového potrubí. Po příjezdu na místo, bylo průzkumem zjištěno, že potrubí, které bylo poškozeno je zastaralé a již není pod tlakem. Což bylo potvrzeno následně pracovníkem pohotovostní služby plynáren. Jednotka se tak mohla vrátit zpět na základnu.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Složky IZS:PČR

23. Technická pomoc – Rybí 20.8.2019 23.45h

V úterý, krátce před půlnocí byla jednotka vyslána do obce Rybí, kde se vzpříčil kamion a blokoval částečně pozemní komunikaci. Jelikož bylo zapotřebí využít těžké techniky k vyproštění vozidla, naše jednotka byla na místě ponechána v záloze a následně pak odeslána zpět na základnu.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Složky IZS:PČR

22. Technická pomoc – Příbor 19.8.2019 16.45h

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána k likvidaci sršního hnízda ukrytého na terase rodinného domu na ulici Štramberská. Sršně ohrožovaly obyvatele domu. Po likvidaci se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše Technika: DA15 MB
Jednotky:  JSDH Příbor

21. Dopravní nehoda – Příbor – 18.8.2018 13.08h

V neděli odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48 u obce Libhošť. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě dvou osobních vozidel, z nichž jedno se nacházelo na boku. Nehoda si vyžádal dvě zraněné osoby, kterým hasiči poskytli předlékařskou pomoc a následně pomohli s transportem do sanitky ZZS. Dále zabezpečili místo nehody a odpojili AKU. Protože došlo k úniku provozních kapalin na pozemní komunikaci, provedli zasypání pomocí sorbentu, následně po všetření nehody PČR odtlačili vozidla mimo komunikaci a pomohli s naložením vozidel na odtahové služby. Po uklizení komunikace se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Složky IZS:ZZS, PČR

20. Technická pomoc – Prchalov – 15.8.2019 17.52h

Ve čtvrtek večer byla jednotka vyslána k likvidaci vosího hnízda v obci Prchalov, kde ohrožovaly vosy obyvatele domu. Po likvidaci se hasiči vrátili zpět na základnu.

Naše Technika: DA15 MB Sprinter
Jednotky:  JSDH Příbor

19. Dopravní nehoda – Příbor – 15.8.2019 2.42h

Ve čtvrtek brzy ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o kamion mimo komunikaci na rekonstruované silnici. K vyproštění kamionu bylo nutné povolat těžkou techniku. Jednotka tak zabezpečila místo události a následně po předání PČR se vrátila zpět na základnu.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Složky IZS: PČR

18. Technická pomoc – Příbor – 13.8.2019 5.29h

V úterý ráno byla jednotka vyslána na ulici Ostravská, kde došlo k pádu stromu na pozemní komunikaci. Hasiči provedli rozřezání a odklizení spadlého stromu, který měl v průměru 20cm. Následně se vrátili zpět na základnu.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Složky IZS: PČR

17. Technická pomoc – Příbor 12.8.2019 16.05h

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána k likvidaci sršního hnízda na ulici Jiráskova. Sršně ohrožovaly obyvatele rodinného domu.
Po likvidaci se hasiči vrátili zpět na základnu.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor

16. Dopravní nehoda – Příbor 10.8.2019 4.15h

V sobotu, brzy ráno, byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k vyjetí osobního automobilu mimo komunikaci do rekonstruované části silnici D48. Automobil uvízl ve vyfrézované části vozovky. Nehoda se obešla bez zranění a bez úniku provozních kapalin. Hasiči provedli zabezpečení místa události a ve spolupráci s HZS provedli vyproštění vozidla pomocí nafukovacích vaků. Následně se obě jednotky vrátily zpět na základnu.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Složky IZS: PČR

15. Požár – Příbor 7.8.2019 15.55h

Ve středu odpoledne byla jednotka vyslána k požáru na ulici Štramberská. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo k požáru strniště o ploše cca 30m2. Jednotka ihned započala hasební práce pomocí vodního proudu C. Požár byl uhašen během 5ti minut. Následně bylo provedeno zalití požářiště vodou pomocí vodního děla. Poté se všechny jednotky vrátily zpět na základny.

Naše Technika:CAS 30 T815 Terrno, CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk
Ostatní Složky IZS: MP

14. Dopravní nehoda – D48 Libhošť 6.8.2019 13.45h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48 u obce Libhošť. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo ke srážce tří osobních vozidel. Mezi účastníky nehody bylo také jedno dítě, které bylo odesláno ZZS na pozorování do nemocnice.
Jinak se nehoda obešla bez zranění. Došlo však k úniku provozních kapalin na komunikaci, kterou hasiči ošetřili pomocí sorbentu. Dále provedli protipožární opatření, odpoejní AKU baterií a povašetření nehody PČR provedli úklid vozovky a odtlačení vozidel. Následně se vrátili zpět na základny.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Složky IZS: PČR, ZZS

13. Požár – Taktické cvičení – Kateřinice 29.7.2019 18.24h

V pondělí v podvečer byla jednotka vyslána k nahlášenému požáru pokoje ve druhém patře Domu pro seniory v Kateřinicích. To bylo tématem taktického cvičení, které bylo provedeno na nově otevřeném objektu. Hasiči si vyzkoušeli záchranu osob se sníženou  pohyblivostí při simulovaném požáru, dále se seznámili s konstrukcí budovy a možnostmi evakuace osob  v případě mimořádných událostí. Seznámili se také s instalovaným protipožárním zabezpečením a signalizací. Následně se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  HZS Nový Jičín, JSDH, Kateřinice, JSDH Příbor,

Více info: www.pozary.cz

12. Technická pomoc – Příbor 28.7.2019 v 17.45h

V neděli v podvečer byla jednotka vyslána k technické pomoci na ulici Pionýrů s žádostí o pomoc při otevření vstupních dveří do bytu. Jelikož hrozilo nebezpečí z prodlení, byl byt za asistence PČR ve spolupráci s HZS otevřen bez poškození zámku a dveří. Následně se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Složky IZS: PČR

11. Požár – Rychaltice  24.7.2019 16.46h

Jednotka byla ve středu odpoledne vyslána k požáru do obce Rychlaltice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru pole s obilím. Požár se rychle šířil vzhledem síle větru. Na místo se sjelo celkem 8 jednotek. Požár byl lokalizován během 15ti minut. Další dohašování však zabralo, ještě další hodinu. Na hlídkvou činnost byly na místě ponechány dvě jednotky.

Naše Technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky:  HZS Frýdek Místek, HZSP Nošovice, JSDH Fryčovice, JSDH Rychaltice, JSDH Kozlovice, JSDH Příbor, JSDH Brušperk, JSH Kopřivnice
Složky IZS: PČR

10. Technická pomoc – Příbor 21.7.2019 13.50h

V neděli odpoledne byla jenotka vyslána k nakloněnému jasanu u Sokolovny, který ohrožoval kolemjdoucí svým pádem. Jednotka na místě události zjistila, že se jedná od 15m vysoký 40cm široký jasan. Vzhledem k jeho poloze bylo nutné jeho pokácení. Na pomoc byla povolána výšková technika z Kopřivnice. Likvidace stromu zabrala 2 a půl hodiny. Následně se všechny jednotky vrátily zpět na základny.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, JSDH Kopřivnice

9. Dopravní nehoda – D48 Libhošť 16.7.2019 8.56h

V úterý ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48 u obce Libhošť, kde došlo k nehodě osobního vozidla a dodávky. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka zůstala na místě jako záloha a následně byla odeslána zpět na základnu.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Složky IZS: PČR

8. Požár – D48 Rychaltice 15.7.2019 17.47h

V pondělí v podvečer byla jednotka vyslána k požáru na silnici D48 u obce Hájov. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě dodávky a osobního automobilu, po níž došlo k požáru motorového prostoru dodávky. V době našeho příjezdu byl motorový prostor uhašen pomocí ručního práškového hasícího přístroje a po průzkumu motorového prostoru termokamerou nebyl potvrzen rozvoj požáru. Hasiči poskytli předlékařské ošetření řidiči OA, dále zabezpečili místo nehody, odpojili AKU baterii dodávky a provedli protipožární zabezpečení. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Frýdek Místek, HZS Nový Jičín
Složky IZS: PČR, ZZS

7. Dopravní nehoda – Libhošť D48 13.7.2019 18.40h

V sobotu v podvečer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48 u obce Libhošť. V době našeho příjezdu již na místě byla jednotka HZS NJ. Naše jednotka byla ponechána v záloze a následně odeslána zpět na základnu. Nehoda NA a OA si vyžádala dvě zraněné osoby s nutností transportu do nemocnice.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Složky IZS: PČR, ZZS

6. Technická pomoc – Příbor 12.7.2019 22.04h

V pátek večer byla jednotka vyslána do místní části Paseky, kde byla nahlášena osoba spadlá ve studni. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k pádu dospělé osoby do zasypané studny o hloubce asi 2m. Osoby v době příjezdu nejevila známky života. Ihned byla vytažena a byly započaty oživovací práce, které trvaly i po příjezdu ZZS. Bohužel po hodině neúspěšného oživování lékař musel konstatovat smrt. Jednotky se následně vrátily zpět na základny.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Složky IZS: PČR, ZZS

5. Požár – Příbor 5.7.2019 7.54h

V pátek ráno byla jednotka vyslána na ulici Štefánikovu k nahlášenému požáru. Po příjezdu jednotky na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo k zahoření potravin na  varné desce. Dům byl odvětrán přirozenou cestou a jednotky se tak vrátily zpět na základny.

Naše Technika: CAS24 Atego, CAS30 T815 Terrno
Jednotky: HZS Nový Jičín, JSDH Příbor
Složky IZS: PČR

4. Požár – Kopřivnice 4.7.2019 7.00h

Ve čtvrtek ráno byla jednotka vyslána do Kopřivnice na ulici Polní, kde se kouřilo z balkónu jedné z výškových budov. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k zahoření popelníku na balkónu, bez dalších škod. Ještě před příjezdem jednotek z prvního stupně požárního polachu byl popelník uhašen. Jednotky se tak vrátily zpět na své základny.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, HZS Nový Jičín, JSDH Příbor
Složky IZS: PČR

3. Technická pomoc – Příbor 1.7.2019 21.48h

Krátce po návratu z předchozí události byla jednotka vyslána k nekloněnému stromu, který vlivem silného větru ohrožoval majetek a elektrické vedení na ulici Okružní. Hasiči provedli odřezání větve a vrátili se zpět na základnu.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor

2. Dopravní nehoda – D48 1.7.2019 19.26h

V pondělí večer jednotka vyjížděla opět k dopravní nehodě, tentokrát na silnici D48 mezi Hájovem a Rychalticemi, kde kamion, převážející osobní automobily, sjel mimo komunikaci a zřítil se ze srázu. Hasiči po příjezdu na místo události poskytli řidiči předlékařskou pomoc a následně pomohli s transportem do vozidla ZZS. Jelikož po nehodě došlo k poškození nádrží, docházelo k úniku nafty. Hasiči proto ihned započali s jímáním nafty do nádob. Dále provedli hasiči protipožární zabezpečení vozidla a odpojení AKU baterii. Následně byla naše jednotka odeslána zpět na základnu a na místě zůstala jednotka HZS Frýdek Místek, která pokračovala v přečerpávání nafty z nádží nákladního automobilu.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbo, HZS Frýdek Místek, HZS Nový Jičín
Složky IZS: ZZS, PČR

1. Dopravní nehoda – Příbor 1.7.2019 13.18h

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na mimoúrovňovou křižovatku silnic D48 a I/58. Po příjezdu na místo byla u nehody již jednotka HZS. Automobil Ford Transit po smyku vyjel na svodidla, kde zůstal zavěšen. Při nehodě došlo k úniku nafty, který hasiči provizorně zastavili a jímali a do nádoby. Okolí úniku zasypali pomocí sorbentu. Na místo byl povolán také vyprošťovací automobil ze stanice NJ. Naše jednotka byla následně odeslána zpět na základnu.

Naše Technika: CAS24 Atego
Jednotky: HZS Nový Jičín, JSDH Příbor
Složky IZS: PČR