Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

Zásahy III. Čtvrtletí 2018

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

Dopravní nehoda – Skotnice 11.8.2018 17.14h

V sobotu v podvečer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici I/58 mezi obcemi Skotnice a Mošnov. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k nehodě jednoho osobního automobilu do příkopu mimo komunikaci. Nehoda si vyžádala dvě zraněné osoby, které byly v době našeho příjezdu již v péči ZZS. Jednotka provedla zabezpečení místa nehody, protipožární opatření, odpojení AKU baterie. Následně hasiči řídili kyvadlový provoz v místě dopravní nehody. Ve spolupráci s HZS Nový Jičín následně po vyšetření PČR vyprostili hasiči automobil z příkopu pomocí automobilového nevijáku. Během vyprošťování bylo nutno použít také motorovou pilu na odstranění porostu, který bránil vyproštění automobilu. Následně se obě jednotky vrátili zpět na své základy.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: ZZS, PČR

 

Požár – Sedlnice 8.8.2018 20.40h

Ve středu večer byla jednotka vyslána k nahlášenému požáru do obce Sedlnice. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že se jedná o  nenahlášen pálení dřevěného materiálu. Jelikož se jednalo o vysoké plameny se silným větrem, hasiči provedli uhašení ohně. Naše jednotka byla na místě v záloze a následně byla poslána zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego , CAS 30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Sedlnice, JSDH Studénka
Další složky IZS: PČR

Dopravní nehoda – Příbor 31.7.2018 11.50h

V úterý, krátce před polednem byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na ulici Čs. armády, kde došlo ke střetu dodávky a osobního vozidla. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka provedla zabezpečení místa nehody, protipožární zabezpečení vozidel, odpojení AKU baterií, podílela se na usměrňování provozu na komunikaci, dále provedla zasypání uniklých provozních kapalin pomocí sorbentu a násldené uklizení vozovky. Poté se hasiči vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: PČR

Technická pomoc – Příbor 30.7.2018 11.33h

V pondělí před polednem byla jednotka vyslána k technické pomoci na ulici Šafaříkovu s žádostí o otevření uzavřených prostor. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo k uzavření malého dítěte ve vozidle. Jednotka provedla otevření vozidla a dítě předala matce. Následně se vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
Další složky IZS: PČR

Technická pomoc – Příbor 26.7.2018 20.13h

Ve čtvrtek večer byla jednotka vyslána na ulici Lidickou, kde došlo k úniku provozních kapalin. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k úniku oleje z převodovky osobního automobilu Škoda Felicie s následnou kontaminací vozovky v délce asi 50m. Hasiči provedli ošetření vozovky pomocí sorbentu a následně provedli odklizení. Poté se vrátili zpět na své základny.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: PČR

Technická pomoc – Příbor 25.7.2018 17.49h

Ve středu v podvečer byla jednotka vyslána na likvidaci sršního hnízda do rodinného domu na ulici 9. Května.
Naše technika: DA15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor

Technická pomoc – Příbor 24.7.2018 17.09h

Po příjezdu z předchozí události byla jednotka dále vyslána k technické pomoci, tentokráte k likvidaci nebezpečného hmyzu na ulici Lomenou. Hasiči provedli likvidaci vosího hnízda v podhledu RD a následně se vrátili zpět na základnu.
Naše technika: DA15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor

Technická pomoc – Příbor 24.7.2018 16.40h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána do Příbora k fotbalovému hřišti, kde se měla nacházet starší žena, která spadla do potoka. Po příjezdu jednotky na místo byla žena již vytažena na břeh potoka. Jelikož nalezená osoba jevila známky podchlazení, provedla jednotka předlékařské ošetření a po předání ZZS pomohla s transportem do sanitního vozu ZZS. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: ZZS, PČR

Technická pomoc – Hájov 23.7.2018 17.38h

V pondělí v podvečer byla jednotka vyslána do obce Hájov s žádostí o akutní otevření uzavřených prostor. Po příjezdu jednotky na místo byl dům zpřístupněn nenásilným otevřením vstupních dveří. V domě nalezena osoba vyžadující lékařské ošetření, které hasiči poskytli předlékařskou pomoc. Po příjezdu ZZS provedli transport do sanitního vozidla ZZS a následně se vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: ZZS, PČR

Technická pomoc – D48 20.7.2018 16.53h

Další událost byla jednotce nahlášena o tři hodiny později. Jednalo se o nahlášený požár vozidla na silnici D48 u obce Chlebovice. Po příjezdu jednotky na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo k technické závadě na vozidle bez známek požáru. Jednotka se tedy následně vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Frýdek Místek
Další složky IZS:
PČR

Dopravní nehoda – Rybí 20.7.2018 13.17h

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána do obce Rybí. Došlo zde ke nehodě osobního automobilu a motocyklu. Nehoda si vyžádala zranění. V době našeho příjezdu byla na místě již jednotka HZS Nový Jičín a ZZS. Naše jednotka byla odeslána zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: ZZS, PČR

Technická pomoc – Příbor 19.7.2018 16.51h

Ve čtvrtek odpoledne byla jednotka vyslána na ulici Štramberskou k likvidaci nebezpečného hmyzu, následně se hasiči přesunuli na ulici Lidickou do areálu Sokolovny, kde likvidovali taktéž nebezpečný hmyz.
Naše technika: DA 15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor

Dopravní nehoda – Sedlnice 19.7.2018 6.10h

Ve čtvrtek ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do obce Sedlnice. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu dvou osbních vozidel. Na místě byla přítomna již PČR a ZZS, která měla v péči dvě zraněné osoby. Hasiči provedli zabezpečení místa nehody, protipožární zabezpečení vozidel, odpojení AKU baterií. Následně byla jednotka odeslána zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
Další složky IZS: ZZS, PČR

Technická pomoc – Příbor 14.7.2019 10.28h

V sobotu dopoledne byla jednotka vyslána k otevření uzavřených prostor na ulici Fučíkova. Během cesty k události však byla jednotka odvolána zpět na základnu.

Naše technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín

Požár – Sedlnice 13.7.2018 17.29h

V pátek v podvečer byla jednotka vyslána k požáru do obce Sedlnice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru hospodářského objektu v půdním prostoru, kde bylo uloženo seno. Střecha objektu se při příjezdu na místo nacházela již ve čtvrté fázi požáru. Hasiči nasadili k hašení 3 vodní proudy C. Lokalizace požáru zabrala dvacet minut a následné dohašování hodinu a třičtvrtě. Jednotka se podílela jak na hašení, rozebírání konstrukcí a vyklízení seníku, tak i na doplňování vody. Po necelých třech hodinách zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu. Předběžná škoda byla vyčíslena na 200tis. Kč.

Více info: www.pozary.cz

Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Sedlnice, JSDH Příbor, JSDH Studénka, HZS Nový Jičín
Další složky IZS: PČR

Dopravní nehoda – Příbor 12.7.2018 7.56h

Ve čtvrtek ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici D48 ve směru na Nový Jičín. Došlo zde ke střetu nákladního a osobního vozidla. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči po příjezdu provedli zabezpečení místa nehody, protipožární zabezpečení vozidel a odpojení AKU baterie. Vzhledem k úniku provozních kapalin bylo nutno použít také sorbent. Následně se hasiči vrátili zpět na svou základnu.
Naše technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Další složky IZS: PČR

Technická pomoc – Příbor 6.7.2018 11.14h

V pátek dopoledne byla jednotka vyslána k otevření bytu na ulici Místecká. Byt byl otevřen bez poškození dveří a zámku. Jednotka se následně vrátila zpět na základnu.
Naše technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
Další složky IZS: PČR

Technická pomoc – Příbor 2.7.2018 12.16h

V pondělí po poledni byla jednotka vyslána ke spolupráci se ZZS a to při snesení a transportu pacienta do vozidla ZZS na ulici Místecká.
Po transportu se jdnotka vrátila zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor
Další složky IZS: ZZS

Schůzky mládeže

Výstrahy ČHMI