Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

Zásahy II. Čtvrtletí 2020

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

63. Technická pomoc – Příbor 30.6.2020 16.16h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána k akutnímu otevření bytu na ulici Choráze. Hasiči provedli za asistence PČR otevření dveří a následně se vrátili zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  HZS Nový Jičín, JSDH Příbor
IZS: PČR

62. Technická pomoc – Příbor 30.6.2020 7.55h

V úterý byla jednotka vyslána k pročištění ucpané propusti na ulici Lesní. Po vyčištění se hasiči vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS 30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Příbor

61. Technická pomoc – Mošnov 27.6.2020 11.25h

Opětovně byla jednotka povolána do průmyslové zóny do Mošnova v sobotu dopoledne, kdy byla pověřena odčerpáním zbytku vody z prostoru nakládacích ramp. K tomu využili 3 čerpadel. Po odčerpání se hasiči vrátili zpět na svou základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego, VEAN Patrol
Jednotky: JSDH Příbor

60. Technická pomoc – Mošnov 27.6.2020 3.23h

K dalšímu čerpání byla jednotka vyslána opět do Mošnova, tentokráte do průmyslové zóny necelou hodinu po návratu z čerpací stanice Tank ONO. Zde byl zatopen prostor před dvěma objekty výrobních firem. Na místě zasahovalo 5 jednotek s čerpací technikou. Jakmile se situace stabilizovala a nebyly ohroženy továrny, jednotky se vrátily zpět na základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  HZS Bílovec, JSDH Petřvald, JSDH Bílovec, JSDH Příbor, HZSp Letiště Ostrava

 

59. Technická pomoc –  Mošnov 26.6.2020 20.26h

Za necelou půlhodinu po návratu z předchozí události byla jednotka vyslána opět k čerpání vody, tentokrát do obce Mošnov an benzínovou stanici Tank ONO, která byla vlivem silných dešťů zatopena. Jednotka zde musela použít včechny svá čerpadla. Celkem zde bylo nasazeno 5 čerpadel – plovoucí, kalová, Heron. Jednotka zde strávila necelých pět hodin, než byla všechna voda odčerpána tak, aby dále neohrožovala objektčerpací stanice. Následně se hasiči vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego, DA15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Příbor

58. Technická pomoc – Příbor 26.6.2020 18.45 h

V pátek v podvečer byla jednotka vyslána na ulici Štramberskou, kde došlo vlivem  silných dešťů  k nahromadění vody v příkopu a z důvodu ucpání propusti hrozilo vylití vody do přilehlého objektu Hasiči po příjezdu na místo nasadili čerpadla a po odčerpání vody provedli vyčištění ucpané propusti. Zaplněna byla i další příkopa, kde hasiči opět provedli odčerpání vody. K ohrožení objektu nedošlo. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor

57. Požár – Kopřivnice 23.6.2020 23.22h

V úterý večer byla jednotka vyslána do Kopřivnice na ulici Štramberskou k nahlášenému požáru výškové budovy. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že došlo ke spálení potravin na sporáku. V bytě se nacházela jedna osoba, která byla hasiči vyvedena. Následně musel být byt a chodba domu odvětrány přetlakovou ventilací. Poté se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, JSDH Příbor, HZS MSK Nový Jičín
IZS: PČR

56. Dopravní nehoda – Příbor 21.6. 2020  15.10h

V neděli odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na ulici Místeckou. Po příjezdu na místo byl na místě události zraněný cyklista, kterému hasiči poskytli předlékařskou pomoc. Hasiči dále zabezpečili místo události, a provedli zasypání olejové skvrny z motokola pomocí sorbentu. Dále hasiči zabezpečili komunikali pro přistání vrtulníku LZS a následně řídili kyvadlový provoz na silinici. Po ukončení zásahu se vrátily jednotky zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, HZS Nový Jičín,
IZS: PČR, ZZS, LZS

55. Požár – Příbor 16.6.2020 10.24h

V úterý dopoledne byla jednotka vyslána k požáru dopravního prostředku na ulici Místeckou. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o kamion u kterého došlo vlivem technické poruchy k požáru v motorovém prostoru. Před příjezdem naší jednotky byl požár uhašen řidičem. Jednotka na místě provedla kontrolu pomocí termokamery a následně chlazení jednotlivých částí, pomocí vysokotlakého vodního proudu. Dále hasiči provedli odpojení AKU baterie.
Následně se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  HZS Nový Jičín, JSDH Příbor
IZS: PČR

54. Požár – Kopřivnice 14.6.2020 18.36h

V neděli večer byly svolány všechny jednotky prvního  stupně požárního poplachu do Kopřivnice na ulici Lidickou, kde byl pozorován kouř ze třetího patra výškové budovy. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru potravin na sporáku. Včasným zásahem se požár nerozšířil dále. Silně zakouřený byt hasiči odvětrali pomocí přetlakové ventilace. Následně se všechny jednotky vrátily zpět na své základny. Naše jednotka byla na místě připravena s velkokapacitní cisternou.

Naše technika: CAS 30 T815 Terrno
Jednotky:  JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Příbor
IZS: PČR

 

53. Dopravní nehoda – D48 Libhošť 10.6.2020 22.46h

Ve středu večer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silinici D48 u obce Libhošť, kde došlo nehodě osobního vozidla . Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Došlo pouze k úniku provozních kapalin na vozovku. Hasiči provedli zabezpečení místa události, protipožární zabezpečení vozidla, odpojili AKU baterii a uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. Po vyšetření nehody PČR pomohli s odstavení vozidla mimo jízdní pruh a provedli uklizení vozovky. Následně se hasiči vrátili zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  HZS Nový Jičín, JSDH Příbor
IZS: PČR

52. Únik nebezpečných látek – Příbor 8.6.2020 17.19h

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána na ulici 9. Května k úniku nebezpečných látek na pozemní komunikaci. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k úniku asi 10l nafty na pozemní komunikaci v délce 15 metrů. Hasiči ihned provedli zasypání pomocí sorbentu. Jelikož došlo při úniku nafty také ke stečení do kanalizace, bylo nutné kontaktovat SmVaK. Následně se naše jednotka vrátila zpět na základnu a jednotka HZS provedla předání místa události SmVaK. 

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  HZS Nový Jičín, JSDH Příbor
IZS: MP, PČR

51. Dopravní nehoda – Příbor 7.6.2020  17.51h

V sobotu odpoledne vyjížděla jednotka podruhé. Tentokrát byla vyslána k dopravní nehodě na ulici Frenštátská. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě osobního vozidla a motocyklu. Na místě se nacházel zraněný motorkář. Hasiči pomohli zdravotníkům s ošetřením zraněného a následně pomohli s transportem do vrtulníku LZS. Místo nehody hasiči zajistili a provedli protipožární opatření a odpojení Aku baterií. Po vyšetření nehody PČR provedli odklizení havarovaných vozidel a úklid komunikace. Následně se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  HZS Nový Jičín, JSDH Příbor
IZS: PČR, ZZS
, LZS

50. Technická pomoc – Kateřinice 6.6.2020 10.55h

V sobotu dopoledne byla jednotka vyslána do obce Kateřinice ke spadlému stromu, který  překážel na místní komunikaci. Jednotka však byla odvolána ještě během cesty k zásahu, jelikož byl strom odklizen místními obyvateli.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Kateřinice,  JSDH Příbor

49. Požár – Příbor 22.5.2020 00.48h

V pátek, krátce po půlnoci, byla jednotka vyslána na ulici Štramberskou, kde byl zpozorován kouř ze střechy neobydleného objektu.
Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár objektu stodoly o rozměrech cca 10×4 metry s uskladněnou slámou. V okolí objektu byla nalezena tl. láhev, která byla odnesena mimo okolí požáru. V zasaženém objektu nebyly nalezeny žádné osoby, požár se v době příjezdu nacházel ve třetí fázi s propadlou střešní konstrukcí. Bylo vytvořeno jedno dopravní vedení pomocí dvou “B” proudů, následně napojen jeden útočný vodní proud “C” a započaty hasební práce z venkovní strany objektu. Hasiči prováděli kromě hasebních prací také rozebírání konstrukce objektu dále pak nasvětlení místa zásahu. Po dohodě s majitelem objektu bylo rozhodnuto, že se uskladněná sláma nechá kontrolovaně vyhořet za požárního dohledu naší jednotky. Jednotka tak prováděla kontrolované vyhoření a ráno byly ohniska požáru dohašena a zalita vodou. Po předání místa události majiteli se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Foto: Hasiči Příbor

Naše technika: CAS 30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Příbor,  JSDH Kopřivnice, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Štramberk,
IZS: PČR

48. Požár – Rychaltice 19.5.2020 23.34h

V úterý, půl hodiny před půlnocí, byla jednotka vyslána do obce Rychlatice, kde pod mostem silnice D48 došlo k požáru odstaveného obytného karavanu. V době vzniku požáru se v karavanu nacházely dvě osoby, které jej stihly včas opustit. Jednotky po příjzdu na místo události průzkumem zjistili, že požár se nachází již ve třetí fázi a v karavnu se nacházejí dvě 2kg propanbutanové láhve. Hasiči začali ihned s hasebními pracemi pomocí vysokotlakého vodního proudu a s ochlazování PB lahví a okolí. Naše jednotka prováděla kontrolu teploty PB lahví a požářiště pomocí termokamery a byla na místě jako záloha v případě potřeby většího množství vody. Po uhašení bylo místo předáno vyšetřovateli a PČR a jednotky se vrátily zpět na své základny.

Foto: FB – SDH Rychaltice

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  HZS Frýdek Místek, JSDH Hukvaldy – Rychaltice, JSDH Příbor
IZS: PČR

 

47. Požár – Kopřivnice 18.5.2020 17.11h

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána do Kopřivnice na ulici Husovu, kde v rekonstruovaném průmyslovém objektu došlo k požáru odpadu. Hasiči započali ihned hasební práce pomocí jednoho vodního útočného proudu C. Požár byl uhašen během patnácti minut. Silně zakouřený objekt byl následně odvětrán pomocí přetlakové ventilace. Naše jednotka byla na místě události v záloze s vysokokapacitní cisternou. Po ukončení zásahu se všechny jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS 30 T815 Terrno
Jednotky:  HZSP Tatra Trucks, JSDH Kopřivnice, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Štramberk, JSDH Příbor
IZS: PČR

46. Dopravní nehoda – D48 Libhošť 14.5.2020 23.08h

Ve čtvrtek večer byjížděla jednotka ještě jednou a to k dopravní nehodě na silnici D48 v úseku u obce Libhošť. Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že došlo nehodě jednoho osobního vozidla.  Při nehodě došlo k jednomu lehčímu zranění řidiče, kterého si vzala do péče ZZS. Jednotky provedly označení a zabezpečení místa události, protipožární zabezpečení vozidla, odpojení AKU baterie a zasypání uniklých provozních kapalin. Hasiči usměrňovali provoz na komunikaci. Po vyšetření nehody PČR, byl provedeno nasvětlení a úklid vozovky a po naložení vozidla na odtahovou službu se jednotky vrátily zpět na základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  HZS Nový Jičín, JSDH Příbor
IZS: PČR, ZZS

45. Technická pomoc – Příbor 14.5.2020 18.13h

Ve čtvrtek v podvečer byla jednotka vyslána na pomoc IZS na ulici Choráze. JEdnalo se o pomoc ZZS se snesením pacienta z patrového domu do sanitky ZZS. Po transportu se jednotka vrátila zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky: JSDH Příbor
IZS: ZZS

44. Požár – Příbor 5.5.2020 15.08h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána k nahlášenému požáru elektroinstalacena ulici Štramberskou. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k poruše a požáru na sloupu elektrického vedení. Po příjezdu jednotky na místo byla provedena kontrola pomocí termokamery a na místo byl povolán pracovník pohotovosti společnosti ČEZ. Po předání místa události se jednotky vrátily zpět na základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:   JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

43. Technická pomoc – Příbor 26.4.2020 20.36h

V neděli večer byla jednotka vyslána na ulici Čs. armády k akutnímu otevření bytu. Jednotka vzhledem k uzamčeným dveřím musela zvolit násilné vniknutí do bytu za asistence PČR. Následně pak spolupracovala při předlékařské pomoci a transportu pacientky do vozu ZZS. Po ukončení zásahu se jednotky vrátily zpět na základny.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  HZS Nový Jičín, JSDH Příbor
IZS: PČR, ZZS

42. Planý poplach – Mošnov 21.4.2020 19.13h

V úterý v podvečer byla jednotka vyslána do průmyslové zóny v Mošnově, kde ve firmě Mobis došlo k aktivaci elektronického požárního systému. Po příjezdu jednotek na místo byl proveden prúzkum objektu a nebyly zde nalezeny žádné známky požáru. Událost tak byla překvalifikována na planý poplach, jednalo se o závadu na čidle EPS. Jednotky se tak vrátily zpět na základny.

 

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  HZSp Letiště Ostrava, JSDH Petřvald, JSDH Příbor, HZS Nový Jičín, JSDH Kopřivnice, JSDH Mošnov

 

41. Únik nebezpečných látek – Příbor D48 20.4.2020 15.04h

K další události vyjížděla jednotka v pondělí odpoledne na silnici D48, kde došlo vlivem poruchy nákladního vozidla k úniku oleje na vozovku. Hasiči na místě provedli zasypání kontaminované vozovky pomocí sorbentu a následně po uklizení se vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  HZS Nový Jičín, JSDH Příbor
IZS: PČR

40. Dopravní nehoda – Šenov u Nového Jičína 20.4.2020 8.34h

V pondělí ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě do obce Šenov u Nového Jičína. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě jednoho osobního vozidla mimo komunikaci do lampy veřejného osvětlení. Při nehodě byl zraněn řidič vozidla, který byl v době příjezdu již v péči ZZS. Na místě byla před našim příjezdem také jednotka HZS, která provedla zabezpečení vozidla, ketré bylo obráceno po nehodě na bok. Naše jednotka tak byla na místě v záloze a následně byla odeslána zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  HZS Nový Jičín JSDH Příbor
IZS: ZZS, PČR

39. Dopravní nehoda – Rybí 19.4.2020 12.35h

V neděli, krátce po poledni byla jednotky vyslána k dopravní nehodě do obce Rybí, kde došlo na křižovatce u Sirkových k střetu dvou osobních vozidel. Při nehodě byly zraněny dvě osoby, které byly v péči ZZS již v době našeho příjezdu. Hasiči provedli zabezpečení místa nehody, odpojení AKU baterií a protipožární zabezpečení vozidel. Jelikož jedno z vozidel bylo na LPG pohon , hasiči provedli zastavení hlavního ventilu a provedli měření koncentrací, zda nedošlo k úniku plynu, což se nepotvrdilo. Jelikož při nehodě došlo k úniku provozních kapalin, hasiči provedli ošetření komunikace pomocí sorbentu. Po vyšetření nehody PČR, provedli odstranění vozidel z křižovatky a vytažení jednoho vozidla z příkopu pomocí navijáku a také uklizení komunikace. Následně se obě jednotky vrátily zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, JSDH Starý Jičín
IZS: ZZS, PČR

 

38. Dopravní nehoda – Příbor D48 18.4.2020 23.11h

V sobotu večer byla jednotka opět vyslána, tentokrát k dopravní nehodě na silnici D48 před obcí Libhošť. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě jednoho osobního vozidla mimo komunikaci na rekonstruovaném rozestavěném úseku silnici D48. Nehoda si nevyžádala žádné zranění ani únik kapalin. Hasiči provedli zabezpečení a označení místa události a také nasvětlení. Dále provedli protipožárí zabezpečení vozidla. Jelikož při nehodě došlo k zasypání zprůjezdněných jizdních pruhů velkým množstvím štěrku a kamení, hasiči museli provést odklizení komunikace. Po vyšetření nehody PČR a uklizení se hasiči vrátili zpět na základnu.

Naše technika: CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor HZS Nový Jičín
IZS: PČR

37. Požár – Trojanovice 18.4.2020 13.00h

V sobotu odpoledne byla jednotka vyslán s velkokapacitní cisternou CAS30 T815 do obce Trojanovice, kde došlo k požáru lesního porostu. Po přijezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru trávy a lesního porostu o rozměru asi 100x100m. Požár se nacházel v kopcí ve velmi těžko přístupném terénu. Hasiči započali hasební práce nad a pod požárem pomocí útočných vodních proudů. Lokalizace požáru trvala necelých 45 min. další dohašování zabralo další hodinu a čtvrt. Po uhašení se jednotky postupně vrátily na své základny. Naše jednotka byla na místě požáru v záloze v případě potřeby většího množství vody. Po uhašení jsme byli odesláni zpět na základnu.

Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky:  JSDH Frenštát,  JSDH Trojanovice, HZS Nový Jičín,  JSDH Kunčice pod Ondřejníkem,  JSDH Příbor, JSDH Kopřivnice
IZS: PČR

36. Požár – Kateřinice 17.4.2020 12.46h

V pátek po poledni byla jednotka vyslána k požáru do obce Kateřinice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že dolšo k požáru travního porostu o ploše asu 300m2. Jednotka ihned zahájila hasební práce pomocí vysokotlakého proudu vody a následně ještě pomocí jednoho dopravního vedení B a útočného vodního proudu C. Oheň se šířil do tří směrů a travní porost byl obklopen lesem. Hasební zásah stěžovalo vysoké vedení, pod kterým k požáru došlo. Uhašení ohnisek zabralo 20 minut, následně dohašování a prolívání porostu další půl hodiny. Následně se jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS30 T815 Terrno, CAS 24 Atego
Jednotky:  JSDH Příbor, JSDH Kopřivnice, HZS Nový Jičín
IZS: PČR

 

 

35. Požár – Frenštát pod Radhoštěm 8.4.2020

K další události byla jednotka vyslána hodinu po nahlášení požáru ve Studénce. Tentokrát byl nahlášen požár v Domě s pečovatelskou službou ve Frenštátě. Po příjezdu prvních jednotek na místo bylo zjištěno, že v jednom z bytů došlo k zahoření elektrické konvice. Událost se obešla bez dalších škod a bez zranění. Hasiči provedli kontrolu pomocí termokamery a odvětrání bytu.

Naše jednotky byla odvolána při cestě k zásahu.

Naše technika: CAS24 Atego
Jednotky: JSDH Frenštát,  JSDH Trojanovice,JSDH Kunčice pod Ondřejníkem, JSDH Kozlovice, JSDH Kopřivnice, HZS Nový Jičín, JSDH Příbor, JSDH Štramberk
IZS: PČR, ZZS

34. Požár – Studénka 8.4.2020 15.45h

Ve středu odpoledne byla jednotka vyslána do města Studénka, kde byl nahlášen požár střechy rodinného domu s pneuservisem.
Po příjezdu jednotek na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo k rozsáhlému požárz střechy objektu. Bylo započato hašení pomocí pěti vodních proudů C. Na místo byla povolána také výšková technika, která prováděla hašení shora. Požár byl lokalizován za hodinu a čtvrte, další dvě hodiny zabralo rozebírání střešní konstrukce a dohašování skrytých ohnisek. Při požáru byli lehce zraněni dva hasiči HZS.

Náše jednotka byla na místě zásahu s velkokapacitní cisternou a naši hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích při hašení a při rozebírání střešní konstrukce a dohašování skrytých ložisek. Po uhašení se jednotka vrátila zpět na základnu.

Více info: www.pozary.cz

Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky:  JSDH Studénka, HZS Bílovec, HZS Nový Jičín, JSDH Bílovec, JSDH Příbor, JSDH Petřvald, JSDH Tísek, HZSp Letiště Ostrava
IZS: PČR, ZZS

 

33. Požár – Štramberk 7.4.202 17.57h

Ke druhému požáru byla vyslána jednotka v podvečer, tentokráte do Štramberka, kde došlo k požáru tvz. hrabanky v lesním porostu. Hasiči provedli hašení pomocí vysokotlakýchvodních proudů. Nakonec bylo celé požářiště pokropeno vodou s vodního děla. Po uhašení se všechny jednotky vrátily zpět na své základny.

Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky:  HZS Nový Jičín,  JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, JSDH Štramberk
IZS: PČR

32. Požár – Lichnov 7.4.2020 14.10h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána k požáru do obce Lichnov. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že požárem bylo zasaženo několik objektů – kůlna, garáž, střecha přístavby rodinného domu a hromada dřeva. Hasiči ihned započali hasební práce pomocí útočných vodních proudů C.  Požár dostali pod kontrolu během půl hodiny. Další dohašování a vyklízení zabralo zhruba hodinu. Na místě byly ponechány dvě jednotky na hlídkovou činnost a ostatní jednotky se vrátily zpět na své základny. Naše jednotka byla připravena s velkokapacitní cisternou v případě potřeby většího množství hasební vody. Naši hasiči pak spolupracovali při vyklízení a dohašování skrytých ohnisek a nasadili také přetlakový ventilátor na odvětrání prostor.

Více info: www.pozary.cz

Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Lichnov,  JSDH Frenštát pod Radhoštěm, HZS Nový Jičín,  JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor, JSDH Štramberk
IZS: PČR

31. Požár – Trojanovice 4.4.2020 18.05h

V sobotu večer byla jednotka vyslána k požáru do obce Trojanovice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru dílny, umístěné v objektu bývalého zemědělského družstva. V objektu se nachází několik soukromých firem. Hasiči započali ihned hasební práce.
Zasažena byla část objektu včetně střešní konstrukce, kterou bylo nutno rezebrat. Uhašení zabralo zhruba hodinu a půl a rozebírání střešní konstrukce a dohašování skrytých ohnisek zabralo další dvě hodiny.
Naše jednotka prováděla doplňování a kyvadlovou dopravu vody a hasiči také rozebírali střešní konstrukci a dohašovali skrytá ohniska.

 

Více info: www.pozary.cz

Naše technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Trojanovice, JSDH Kunčice pod Ondřejníkem, JSDH Frenštát pod Radhoštěm, HZS Nový Jičín,  JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor
IZS: PČR