Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

Zásahy I. čtvrtletí 2021

Pro zobrazení zásahu, klikněte na ikonku v mapě .

Co se dělo:

11. Požár – Lubina 30.3.2021 19.32h

V úterý večer byl jednotka vyslána k požáru do obce Lubina. Na místo byly povolány všechny jednotky prvního stupně požárního poplachu. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo k požáru dřevěné kůlny. Ihned bylo rozvinuto dopravní a útočné vedení a započato hašení pomocí tří vodních proudů. Lokalizace požáru zabrala asi dvacet minut, další hodinu pak následné dohašování a vyklízení objektu. Zásah by prováděn v dýchací technice. Naše jednotka byla na místě požáru v záloze v případě potřeby většího množství vody s cisternou CAS 30. Po uhašení jsme byli odesláni zpět na základnu.

Technika: CAS30 T815 Terrno
Jednotky: HZS Kopřivnice, JSDH Kopřivnice, JSDH Lubina, JSDH Příbor,

IZS: PČR

10. Únik nebezpečných látek – Příbor D48 23.3.2021 10.00h

V úterý dopoledne byla jednotka vyslána k technické pomoci na dálnici D48, kde došlo vlivem poruchy k úniku většího množství nafty na komunikaci. Jednotka spolu s HZS zajistila místo události a zajistila únik nafty. Jelikož došlo ke kontaminaci odpadních vod, byli na místo povoláni zástupci Povodí Odry. Naše jednotka byla následně odeslána zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: HZS Kopřivnice, JSDH Příbor,

IZS: PČR

9. Technická pomoc – Příbor 17.3.2021 22.24h

Ve středu večer byla jednotka vyslána na ulici Hukvaldskou, kde byla požádána ze strany ZZS o pomoc s transportem pacienta do vozidla ZZS. Hasiči pomohli s přenesením pacienta do sanity a následně se vrátili zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor,

IZS: ZZS

8. Dopravní nehoda – Příbor I/58 15.3.2021 14.04h

V pondělí odpoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici I/58 ve směru na Kopřivnici. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že vlivem technické závady došlo k uvolnění dvoumontáže kol na přívěsu nákladního vozidla, které následně způsobily nehodu nákladního a osobního vozidla. Nehoda si vyžádala jedno zranění. Naše jednotka měla určena k zabezpečení místa události a kamionu s upadlými koly. Dále jsme provedli úklid vozovky pro rychlé zprovoznění kyvadlové dopravy na komunikaci. Jednotka HZS zabezpečila havarovaný osobní automobil, jehož řidič vykazoval známky zranění. Na místo tak byla povolána záchranná služba. Naše jednotka byla odeslána zpět na základnu a jednotka HZS vyčkala příjezdu PČR a následnému vyšetření nehody.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

IZS: PČR, ZZS

 

7. Technická pomoc – Příbor 12.3.2021 14.51h

V pátek odpoledne byla jednotka vyslána na ulici Březinovu, kde došlo k vyvrácení dvou stromů v areálu fotbalového hřiště. Jednotka po příjezdu na místo spolu s HZS provedla pořezání motorovými pilami a následné uklizení. Po ukončení činnosti se hasiči vrátili na své základny.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

IZS: PČR

6. Požár – Příbor 2.3.2021 13.15h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána k požáru dopravního prostředku na parkoviště za obchodním domem COOP. Po příjezdu jednotky na místo události bylo zjištěno, že došlo k požáru osobního vozidla typu pickup. V době příjezdu jednotky byl požárem zasažen celý motorový prostor vozidla a docházelo k šíření také do kabiny vozidla. Jednotka ihned započala hasební práce pomocí vysokotlakého vodního proudu. Hasiči zasahovali v dýchací technice. Následně spolu s jednotkou HZS bylo provedeno dohašování a kontrola pomocí termokamery. Jednotka HZS také provedla zasypání uniklých provozních kapalin na vozovku.  Po uhašení se obě jednotky vrátily zpět na své základny.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

IZS: PČR

5. Dopravní nehoda – I/58 Prchalov 22.2.2021 6.45h

V pondělí ráno byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici I/58, kde před tunelem došlo k nehodě dvou vozidel.
Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě dodávky a osobního vozidla. Nehoda si vyžádala dvě zraněné osoby, které byly zaklíněné v obou vozidlech. Hasiči tak ihned započali záchranné a vyprošťovací práce pomocí hydraulických vyprošťovacích zařízení a poskytovali předlékařskou pomoc. Po vyproštění osob předali zraněné záchranné službě. Jednoho zraněného převezla LZS  a druhého zraněného transportovala sanita do FN Ostrava.
Hasiči provedli také zabezpečení místa nehody a provedli protipožární opatření a odpojení AKU baterií obou vozidel. Bylo nutné také ošetřit kontaminovanou komunikaci od provozních kapalin pomocí sorbentu.
Po vyšetření nehody PČR hasiči pomohli s odklizením vozidel mimo komunikaci a úklidem vozovky.
Následně se obě jednotky vrátily zpět na základny.

Více info: www.pozary.cz

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice

IZS: PČR, ZZS, LZS

4. Technická pomoc – Příbor 17.2.2021 10.59h

Ve středu dopoledne byla jednotka vyslána na kruhový objezd křižovatek ulic Jičínská a silnice I/58, kde došlo uvíznutí autobusu v závěji. Hasiči provedli vyproštění autobusu pomocí navijáku na cisternové automobilové stříkačce Tatra T815, následně se vrátili zpět na základnu.

Technika: CAS 30 T815 Terrno
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Kopřivnice
IZS: PČR

3. Technická pomoc – Příbor 9.2.2021 14.57h

V úterý odpoledne byla jednotka vyslána k technické pomoci na ulici nábřeží Rudoarmějců, kde byla požádána ZZS o pomoc při transportu pacienta. Jednotka na místě pomohla s přenesením pacientky do vozidla ZZS, kdy bylo nutno použít okenní prostor. Po transportu se hasiči vrátili zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor
IZS: ZZS

2. Dopravní nehoda – Příbor 31.1.2021 v 17.11h

V neděli v podvečer byla jednotka vyslána k dopravní nehodě na křižovatku silnice I/58 a ulice Štramberská. Po příjezdu jednotky na místo události bylo zjištěno, že došlo k nehodě dvou osobních vozidel Hyundai ix35 a Škoda Fabia. Řidička Hyundaie byla v době našeho příjezdu již v péči ZZS, jelikož účastníky nehody byly i dvě děti, byli preventivně prohlídnuty lékařem, další zranění účastníků nehody se však nepotvrdila. Hasiči provedli protipožární zabezpečení, označení místa události světelnými kužely a odpojili AKU baterie obou vozidel a zasypali únik PK pomocí sorbentu. S jednotkou HZS jsme se dále podíleli na usměrňování kyvadlového provozu. Po vyšetření nehody PČR jsme odtlačili vozidla ke krajnici a uklidili vozovku a po předání místa nehody PČR jsme se vrátili zpět na základnu.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor, HZS Nový Jičín
IZS: ZZS, PČR

1. Technická pomoc – Borovec 23.1.2021 13.15h

V sobotu odpoledne byla jednotky vyslána do Borovce, kde došlo vlivem silného větru k vývratu jasanu, jehož větve zasahovaly do vozovky. Jednotka provedla odřezání větví pomocí motorové pily a následně uklidila vozovku. Po ukončení zásahu se hasiči vrátili zpět na svou základnu.

Technika: CAS24 Atego MB
Jednotky: JSDH Příbor

Schůzky mládeže

Výstrahy ČHMI