Školení – zásahy u dopravních nehod

V sobotu 19.10.2013, se členové jednotky zůčastnili školení, jehož zaměření bylo na zásahy u dopravních nehod. Školení probíhalo ve Studénce a obsahovalo dvskoleni VZHVě části. První část byla teoretická a ta se skládala z témat alternativních pohonů automobilů (hybridních, CNG a LPG ), dále  psychologie chování záchranářů, zraněných a ostatních účastníků dopravní nehody a poslední téma se zabývalo taktikou a specifiky zásahu u dopravních nehod autobusů a nákladních vozidel.
Druhá část školení byla praktická. Zde si jednotky z okresu Nový Jičín, které jsou předurčeny pro zásahy u dopravních nehod, mohly vyzkoušet různé scénáře, které simulovaly reálné dopravní nehody. Jak teoretická, tak praktická část byla vedena zkušenými školitely z řad profesionálních hasičů, kteří se snažili jak v teoretické, tak praktické části, nastínit optimální varianty řešení dané situace .
Více info a fotografie ze školení na :  www.pozary.cz