Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

Výcvik – požáry v uzavřených prostorech

Ve čtvrtek 4.6.2015 se členové jednotky účastnili odborného výcviku, který byl zaměřen na požáry v uzavřených prostorech. Výcvik se odehrával v simulátoru požárů v tzv. Flashover kontejneru v Hamrech na Prostějovsku.
Hasiči si nejprve poslechli teoretickou přípravu o chování požárů v uzavřených prostorech, nebezpečí, která tyto specifické požáry skýtají a dále teorii o práci s proudnicí při boji proti požárům a ochraně sebe samých.
Další částí byl již praktický nácvik práce s proudnicí a její využití při boji proti požáru a sebezáchraně.
V třetí části výcviku se hasiči již v plné výstroji přesunuli do Flashover kontejneru, kde byl nasimulován požár a následně byly simulovány nebezpečné jevy ohně a ilustrován postup při boji proti němu.
V poslední části si hasiči sami vyzkoušeli postup při vstupu do prostorů zasažených požárem, dále pohyb v zakouřeném prostoru bez vizuální reference a vyhledáváním osob v něm spolu s taktikou ochrany před nebezpečnými jevy požáru.