Prezentace
Naši sponzoři

 

 

 

 

Ankety

Víte jaké druhy varovných signálů mohou zaznít z varovných sirén a co znamenají?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Směnový kalendář

 

TFA Ostravská věž Dolní oblast Vítkovic

V sobotu 30.8.2014 se Jan Sláma zúčasnil finálového závodu o Pohár ředitele HZS Moravskoslezského kraje v TFA v Dolní oblasti Vítkovic, kde zdolal velmi náročnou trať. Závodu se zúčasnilo 90 závodníků a to i ze zahraničí ( z Polska a Litvy).
Závod byl rozdělen do 4 úseků. První úsek bylo roztažení 6x hadice B 75 mm, 2x proudnice B a smotání 2x hadice B 75mm a uložení do boxu, zde měl Honza dobrý čas. Druhý úsek byl nejtěžší a asi rozhodující ve finálovém závodě a to v disciplínách 50x úderů 8kg kladivem nahoru a dolů v hammerboxu, poté odnesení 1x 20kg barelu pod lešením, další disciplina přemístění 80kg figuríny na vzdálenost 50m a zde Honza začal mít problémy a musel si 2x odpočinout, protože poslední disciplína byla přelezení 3m bariéry. Zde měl Honza krizi, ale i tuto disciplínu zdolal na potřetí a to v posledním možném čase 4:59, jelikož byl na tento úsek časový limit 5 min. Třetí úsek bylo opření 2x kusů žebříků o zeď, přenesení 2x20kg kanystrů, vytažení lanem do prvního patra hadice 2xB75 – cca20kg a zapojení proudnice na plovoucí čerpadlo. Tento úsek Honza spíše vyklusával po náročném druhém úseku a připravoval se na výstup na vysokou pec o 10-ti patrech, tento úsek nebyl tak dobrý jak si Honza představoval.

Přece jenom velká gratulace pro dobré umístění a to v kategorii A na 36. místě z 58 závodníků.

Celkové umístění o Pohár ředitele HZS Moravskoslezského kraje v TFA se Jan Sláma umístil v kategorii A na krásném 12. místě, Chromečka Daniel ten startoval jen dva závody se umístil na 55. místě a Jiří Piteľ který také startoval jen dva závody se umístil na 62. místě a to ze 123 závodníků. Chtěli bychom našim borcům pogratulovat a poblahopřát k vynikajícím úspěchům. A hodně sil k další dobré reprezentaci našeho sboru.

Více info o soutěži a pořadí na www.pozary.cz

Více info o pořadí na www.pozary.cz