Sezóna 2018

Již druhým rokem se naše družstvo mužů zúčastnilo Novojičínské ligy Hasičské vzájemné pojišťovny v požárním útoku.

Do letošní sezóny se kluci pustili s novými dresy, nasazením, s ponaučením z chyb roku minulého a také s „novou“ mašinou. Mašina se dostala z toho nejhoršího, proběhlo na ní mnoho oprav, do kterých se investovalo mnoho času a hlavně financí, za které patří velký dík, jak Sboru dobrovolných hasičů Příbor, že tento sport podporují a financují, tak sponzorům, bez kterých by ještě tato oprava byla ve hvězdách.

Nově se připojil i ženský tým, který vznikl na konci sezóny 2017 ve složení příborských a lubinských děvčat, mezi které patří –> Iveta Šitavancová, Vanessa Hyvnarová, Viktorie a Valerie Malachtovy, Petra Janíková, Darina Hubeňáková, Dana Huvarová, Nela Polášková a Nikola Plandorová.

V průběhu tohoto roku se zúčastnily několika soutěží společně s mužským týmem. Přestože začátky pro holky nebyly vůbec jednoduché, jejich odhodlání bylo obrovské. Byla to pro ně velká zkušenost a rozhodly se, že příští rok vstoupí do Novojičínské ligy mezi ženské týmy, ačkoliv polovina družstva je složená z dorostenek.

Když zavítáme zpátky k mužskému družstvu, jejich sestava zůstala ve stejném složení, jak už bylo známo v roce 2017, jen k ním nově zavítal zkušený všeuměl z Kozlovického týmu Honza Zeman, který jim předal hodně zkušeností a psychické podpory, za kterou jsou mu nesmírně vděční.

Na pozici „košaře“ najdeme Vladimíra Arzta spolu se „středařem“ Josefem Boháčem a „strojníkem“ Jiřím Pitľem. V přední části nalezneme na pozici „béčkaře“ Jakuba Chromečku a jeho bratra Daniela Chromečku, který má postavení „rozdělovače“. Na pravém a levém „proudu“ můžeme spatřit Matyáše Tomka a Michala Skácela. A jako častý náhradník, jak na trénincích, tak na závodech vypomáhal zmiňovaný Honza Zeman.

/

NJ ligy se celkem zúčastnilo 12 družstev mužů, 5 družstev žen, a jako poslední 5 družstev mužů nad 35 let. SDH Příbor se umístil na krásném 5. místě celkově s 69 body oproti předchozímu roku, kdy skončil na 9. místě.

Celkem proběhlo 9 kol, a to v Závišicích, Výškovicích, Jakubčovicích nad Odrou, Mniším, Trojanovicích, Tísku, Hukovicích, Libhošti a Lubině – Větřkovicích.

Klukům se podařilo umístit i na stupních vítězů, a to na 3. místě v Libhošti s časem 15,277 s. Jejich nejrychleji dosažený sestřik se povedl pravému proudaři s časem 14,38 s. Když opomeneme Novojičinskou ligu, tak se tento tým účastnil i okolních soutěží, kdy nemůžeme zapomenout na noční soutěž v Trnávce, kde oba proudaři běželi do mírného kopečku a vybojovali 1. místo s časem 15,9 s.

Podle výsledků ze soutěží i z tréninků jde vidět, že se kluci nesmírně zlepšili oproti minulému roku, sem tam se objevují male chybičky, ale i tak s velkou jasností nepředvedli všechno, co se v nich ukrývá. Určitě mají na mnohem lepší výsledky, jen stačí vetší ucelení a sladění týmu, vyšperkovat ty nejmenší chyby a s nadějí a nasazením vstoupit do další sezóny. :)

Zde jsou k vidění odkazy, jak na všechny videa ze závodů žen a mužů, tak i závěrečné video ze SEZÓNY mužů 2018.