Odborná stáž na HZS Nový Jičín

V neděli 22.10.2017 se členové jednotky zúčastnili odborné stáže na stanici hasičského záchranného sboru v Novém Jičíně.
Náplní této odborné stáže byla zdravověda, ve které si hasiči zopakovali základní návyky při poskytování první pomoci, které si následně vyzkoušeli také prakticky na figurínách, seznámili se s použitím Automatizovaného externího defibrilátoru a s použitím diagnostických přístrojů.
Další část se skládala ze školení otevírání uzavřených prostor, kde se hasiči seznámili s možnostmi bezpečného zpřístupnění uzavřených prostor v případě akutních situací.
V poslední části si hasiči osvojili základní techniky sebejištění a sebezáchrany z výšky.
Po celou dobu školení byla naše jednotka také připravena k ostrému výjezdu spolu s jednotkou HZS. Během naší stáže však nebyla pomoc hasičů nutná.