IMZ – zásahy u dopravních nehod

V sobotu 18.10.2014 se 8 členů naší jednotky zúčastnilo Instrukčně metodického zaměstnání se zaměřením na zásahy u dopravních nehod v Bílovci, konkrétně zaměření na dopravní nehody autobusu.

IMG_0644Školení se skládalo ze tří bloků, kdy první byl rozvržen na dopoledne a jednalo se o teoretickou část, kde se hasiči seznámili s konstrukcí autobusů, druhy pohonů autobusů, možnými postupy při vyprošťování zraněných a jejich transportem a dále pak  ze strany ředitele ÚO Nový Jičín ZZS MUDr.  Blably byla  podány informace o součinnosti ZZS při dopravních nehodách s velkým počtem raněných a jejich třídění dle souboru typové činnosti STČ 09/IZS.

Po obědě se všechny složky IZS přesunuly do areálu firmy Tigressa s.r.o., kde v druhém bloku proběhlo dvoukolově taktické cvičení všech složek IZS při dopravní nehodě autobusu s několika raněnými cestujícími, kde byla procvičena koordinace všech složek IZS při vyprošťování a transportu většího počtu raněných a zabezpečení místa události.

Třetí blok byl vyplněn praktickým výcvikem příslušníků jednotek požární ochrany a PČR ze strany zdravotnického personálu ZZS v oblasti resuscitace dospělých a dětí za pomocí figurín a zdokonalení se v obvazových technikách a dále  zdokonalováním se jednotek požární ochrany v přístupech a postupech při vyprošťování z autobusů, k čemuž jim sloužily tři autobusy.

Více info: www.pozary.cz video na www.hasici.tv